Středověk
Dnes je: 12. 12. 2017  | Hlavni strana | Seznam rubrik | Odkazy | RSS | Forum |  
Hlavní menu
Novinky
05.02.2017: Rodokmen
Po dlouhé době rodokmen: Páni z Pardubic

17.04.2016: Jakub Kon(e)ček z Prus
Nižší moravský šlechtic, v závěru života majitel zdouneckého panství

28.02.2016: Maršík z Radovesic
Poslední komentáře
 • Nechci se Vás nijak dotknout, ale ti připomínající mají většinou za sebou již nějaké publikace ;-) (Vilém Zajíc z Hazmburka. Katolický pán v husitské době)
 • Samý rejpal tady,zkuste si napsat něco takového sami lépe,když umíte jen hnidopišsky rýpat do každéh . . . (Vilém Zajíc z Hazmburka. Katolický pán v husitské době)
 • Zajímalo by mě, kdo ty informace doteď tajil. :-)) (Rodová společnost, její instituce a kolektivní identita. Utváření raně středověkých států)
 • Vážení, konečně se odtajňují zdroje úžasných informací o nás Slovanech. Kdo má možnost studovat ty p . . . (Rodová společnost, její instituce a kolektivní identita. Utváření raně středověkých států)
 • Možná by bylo vhodné přidat na stránky (přesněji do dokumentů ke stažení) článek s citacemi (jelikož . . . (Vilém Zajíc z Hazmburka. Katolický pán v husitské době)
 • Sociální sítě a ostatní


  Komentáře
  ke článku: Tajemství vzniku hradu Landštejna – 2. část
  (ze dne 17.05.2015, autor článku: Milan Dibala a Jiřina Mládková)

  Komentář ze dne: 18.05.2015 17:52:54     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Laurentius (@)
  Titulek: Landštejn - 2. část
  Tak ještě jednou děkuji všem autorům tohoto článku. Výborná práce. Dozvěděl jsem se hodně nového - účasti rakouské šlechty na křižových výpravách atd. Článek také pěkně ukázal složité lenní vztahy a zajímavé souvislosti v Rakousku té doby.

  Landštejn patří už od mého mládí k mým nejoblíbenějším hradů u nás. Ono každý hrad je opravdu unikát, ale vzájemné inspirace můžeme určitě hledat.

  Snažil jsem se zjistit nějaké podrobnosti o dalším hradě Zöbingenů jménem Schönberg am Kamp. Leží jen kousek severně od Zöbingu. Bohužel z dříve mohutného hradu moc nezůstalo, když byl 1645 zničen Švédy. Podle veduty Vischera měl také dvě hranolové věže, ale o přesné poloze paláce a kaple jsem nic nezjistil.


    
  Komentář ze dne: 01.06.2015 00:43:34     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - MilDi (landibala@gmail.com)
  Titulek: Re: Landštejn - 2. část
  Teší ma ma tvoj záujem o hrad Landštejn, zaslúži si ho. Nie je mnoho českých hradov, ktoré majú tak zachované pôvodné románske jadro. Napriek neskorším úpravám si návštevník vie predstavi ako pôvodne vyzeral.
  Ďakujem aj za informáciu o hrade Schönberg, prispieva k môjmu názoru, že pravdepodobnejším iniciatorom stavby bola rakúska resp. bavorská strana. Radšej by som iniciatora stavby tak zaujímavého hradu videl na českej strane, ale ak chcem cti heslo "Pravda vítězí" musím sa na základe v súčasnosti dostupných informácii prikloni k názoru o zahraničnom iniciatorovi. Útechou mi ostáva, že územie, ktoré Česku odňal Barbarosa, to mu vrátil Přemysl Otakar II. naspä, navyše s krásnym hradom.
  Ako v závere článku uvádzam, môžu sa objavi aj iné hypotézy o iniciaorovi stavby. Napr. ďalším možným iniciatorom mohol by niektorí z pasovských biskupov, ktorí sa tiež zúčastnili niektorej krížovej výpravy. Landštejn patril pod dekantstvo podriadené Pasovu v meste Stein ( dnes je súčasou mesta Krems ) a aj názov Landstein mohol vzniknú ako kraj ( Land ) patriaci pod Stein.
  Verím, že milovníci historie a bádatelia ako ty skôr alebo neskôr narazia na nové informácie, ktoré viac poodhalia okolnosti vzniku Landštejna. Chcem všetkých poprosi, aby tieto informácie poskytli aj nám ostatným, napr. na tomto fore.
  Vopred ďakujem.

  Naše knihy
  Přemysl Otakar II.


  Záviš z Falkenštejna
  Kalendář šermířských akcí
  Kalendář
  <<  Prosinec  >>
  PoÚtStČtSoNe
      1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  Hus 2015 VOJSKO.net - �eskoslovensk� i sv�tov� zbran� a vojensk� technika Husit� - Kto� js� bo�� bojovn�ci via historia Putov�n� Hrocha