Středověk
Dnes je: 06. 04. 2020  | Hlavni strana | Seznam rubrik | Odkazy | RSS | Forum |  
Hlavní menu
Novinky
17.11.2019: Biskup Ota
27.10.2019: Biskupové
Biskupové Gotpold a Fridrich a také biskupský číšník Arnošt.

15.09.2019: Šlechtična
Vratislava, manželka Kojaty z Mostu.
Poslední komentáře
 • Podle všeho by měl být původ Jízdy králů z doby válek Matyáše Korvína s Jiřím z Poděbrad, konkrétně . . . (Volba velkomoravské královny krásy)
 • Děkuji za skvělý článek, jsem moc ráda že jsem ho našla, i když je z roku 2008. Některé informace si . . . (Volba velkomoravské královny krásy)
 • Představa, že klášter Porta Coeli leží na cestě z Brna do Blanska nemůže přijmot ani dítě, které dos . . . (Konstancie Uherská)
 • Ještě s mojí ženou, kterou jsem teď pochoval, jsme na Nákle byli. Z dohlídky jsem viděl toto: uvnitř . . . (Podvržená záhada Veligradu. Stinné stránky amatérských samizdatů )
 • Syn se setkal s programátorem neuronových sítí, čili cosi na hraně umělé inteligence. programuje apa . . . (Digital humanities – naděje pro historii?)
 • Sociální sítě a ostatní


  Komentáře
  ke článku: Digital humanities – naděje pro historii?
  (ze dne 13.12.2015, autor článku: Jan Škvrňák)

  Komentář ze dne: 12.02.2019 15:06:26     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Slavicekvac (slavicekva@upcmail.cz)
  Titulek: neuronové sítě
  Syn se setkal s programátorem neuronových sítí, čili cosi na hraně umělé inteligence. programuje aparát pro nový teleskop v Chile, pro vyhodnocování neobvyklých objektů dosud nepozorovaných. Docela mě inspiroval k možnosti užít tohoto nářadí pro vyhodnocování družicových snímků pro hledání skrytých objektů na hradištích, hledání hradiš. Zadaly by se atributy - opyše, toky okolo, převýšení, hrazení, objekty kulaté, čtvercové, cesty, případně etymologické souvislosti, případně srovnání se starými mapami. Ručně to jde velmi ztuha, AI by to měla mít dost rychleji. Zkusím ho kontaktovat a uvidíme.

  Komentář ze dne: 13.12.2015 15:03:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - autor (@)
  Titulek:
  To, že v článku něco tvrdím, neznamená, že se mi to daří dodržovat. Třeba v čtivosti svých článků mám ještě, co zlepšovat.

  Debatu nad čímkoli napsaným velmi uvítám!

    
  Komentář ze dne: 24.02.2018 21:52:47     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Slavíček (slavicekvac@upcmail.cz)
  Titulek: Re: člověk přede vším
  Prima, doufám, že mi zrecenzuješ přilbu v tomto duchu. Myslím to vážně. Velmi si pochvaluji digitalizaci, jinak bych nemohl nic nikdy udělat, přečíst ty knihy v knihovně je technicky nemožné a musel bych na to mít další život. Zrychlení a dostupnost pramenů je hlavní přínos. Jen si to musím někdy dělat sám, prostě nafotit v knihovně dílo a číst ho doma nebo ve vlaku na počítači. Jako ilustrace - Kosmova kronika Čechů za něco přes hodinu práce s foákem v Národní knihovně. Podobně Cach katalog denárů. Sedět u toho v knihovně absolutně nemožné. Nemyslím si, že by digitalizace odlidštila humanitní vědy, spíše naopak usnadňuje práci a lze se dobrat lepších výsledků. Říkám neskromně. Kroky k digitalizaci a matematizaci ekonomie v historii považuji za velmi potřebné. Všichni byli překvapeni kdysi Smetánkou s Ostojem a co takového by bylo opravdu potřeba, zpracovat v excellu a grafy, aby to bylo do očí bijící a jasné. Už jen ekonomie obchodních stezek z denárového období, náklady na cesty, náklady na zastávky včetně cel a podobně. Frekvence těch cest podle druhu zboží, včetně otroků. Možné zisky a náklady vládnoucích uskupení. Evropský rozměr ekonomie v dosahu Ottonů. Mnoho nápadů pro příští generace historiků. A se vyřádí!

  Naše knihy
  Přemysl Otakar II.


  Záviš z Falkenštejna
  Kalendář šermířských akcí
  Kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30    

  Hus 2015 VOJSKO.net - �eskoslovensk� i sv�tov� zbran� a vojensk� technika Husit� - Kto� js� bo�� bojovn�ci via historia Putov�n� Hrocha