Nalezeno 5 výsledků hledání

Return

od mmac
23 úno 2024 01:09
Jump to forum
Jump to topic

Re: Páni ze Švábenic

Že jsem tak smělý ... odkud pochází informace, že manželkou Alberta ze Zdounek byla Sofie (asi z té uvedené listiny ??), ale hlavně, že tato Sofie byla dcerou právě Hrabiše z Bobrové ??
od mmac
02 dub 2024 10:32
Jump to forum
Jump to topic

Re: Páni z Ludanic

Jen tak mimochodem ... ten druhý zlomek náhrobku na uvedeném odkazu patří Janovi Krušinovi z Lichtenburka, kterého sestra Johanka Krušinová byla manželkou právě toho zemského hejtmana Václava z Ludanic (+1557). Na Ludanicově chropyňském zámku Jan Krušina a jeho bratr Hynek nějaký čas žili ... Až se ...
od mmac
04 dub 2024 04:20
Jump to forum
Jump to topic

Re: Bitka pri Moháči 1526

Josef Macek - Jagellonský věk v českých zemích, 2001 popisuje od str. 317 bitvu u Moháče jen velice zhruba ... cca pětinásobná turecká přesila v lidech a cca dvojnásobná přesila v dělech způsobily po cca dvou hodinách cca 14000 mrtvých v uherském vojsku ... cca :think: Prchajícího krále údajně už ni...
od mmac
21 dub 2024 12:45
Jump to forum
Jump to topic

Re: Páni z Ceblovic – rod erbu beraních rohů

K tomu rodokmenu co uvedl Ježek 20. 5. 2023 : vypisoval jsem si z opavských zemských desk (https://archive.org/stream/historickarchiv21tigoog/historickarchiv21tigoog_djvu.txt) a na rozdíl od autora rodokmenu jsem dospěl k názoru, že komorník Jan (st.) z Drahotuš, v rodokmenu pojmenovaný jako Šutar, ...