Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 22 črc 2019 16:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) :( :o :shock: :? 8) 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :geek: :ugeek: :clap: :dance: :doh: :drool: :hand: :liar: :naughty: :pray: :shhh: :shifty: :snooty: :think: :violin: :whistle:
Zobrazit další smajlíky
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Question
V jakém měsíci byla vydána Zlatá bula sicilská (slovem s diakritikou)?:
This question is a means of preventing automated form submissions by spambots.
   

Přehled tématu - Renesanční království
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Renesanční království  Odpovědět s citací
Pardon, předchozí příspěvek jsem psal já, jen jsem se zapomněl přihlásit. No jo, už mi není sedmnáct...
Příspěvek Napsal: 26 led 2018 04:53
  Předmět příspěvku:  Re: Renesanční království  Odpovědět s citací
Snad neurazím, když něco připíšu. Návštěvníků plno, nediskutuje nikdo. Takže samomluva? Asi.

V Renesančních královstvích prožíváme rok 1466, stále ještě čekáme na plnohodnotnou mobilní verzi, ale i tak se toho změnilo docela dost. Třeba správa církve. S nastavením "hříchů" se nám na přelomu roku ježily všechny vlasy na hlavě. Ale zase můžete být snadněji farním knězem, tedy když se necháte pokřtít a budete svědomitými aristoteliánskými věřícími. Dokonce si teď můžete založit 5 různých postav různě po světě RK. Nastavit si rodinu a přidat se do klanu. No je toho hodně. Mentorem města RK Brna už nejsem, momentálně jsem ale starostou a hlavně rektorem RK Univerzity Karlovy, který má na starosti shánění nových hráčů. Je nás totiž pořád dost málo, lidé přicházejí a odcházejí, jen málokdo vydrží. No co naplat - Renesanční království jsou hra pro náročné...
Příspěvek Napsal: 26 led 2018 04:51
  Předmět příspěvku:  Renesanční království  Odpovědět s citací
Možná si řeknete, co to sem plancu, že renesance patří až do novověku, ale z technických důvodů věřte, že jsme na tom správném fóru. Co tedy jsou Renesanční království?

Jde o webovou (online) RPG hru, kde si můžete na vlastní kůži tak trošku vyzkoušet, jak to bylo ve středověku. Nejprve vysvětlím ten název - tato hra se odehrává v době, kdy ve Francii (kolébce této hry) už začínala renesance (momentálně prožíváme rok 1464).

Psát by se o této hře dalo spousty slov. Funguje už 12. rok, registrovalo se během té doby několik milionů hráčů, i v současné (poněkud úpadkové) době jich stále hraje skoro 35000. Hráči přicházejí z celého světa, mapou hry je ovšem jen Evropa (nicméně existují další verze hry pro předkolumbovskou Ameriku a Japonsko Native kingdoms a Shogun kingdoms). Po registraci se ocitnete jako chudý pocestný ve městě (u nás jde zatím pouze o Brno) a záleží jen na vás, jestli se stanete sedlákem, řemeslníkem, učencem, knězem nebo třeba králem. Více k možnostem hráče najdete na této adrese: http://rk.stripky.eu.

Podotýkám, že jsem v RK Brně mimo jiné mentorem, který vítá všechny příchozí (a mám stejnou přezdívku jako tady). Hra je z 95% lokalizovaná do češtiny. I když na první pohled vypadá "nudně", kdo vydrží a využije všechny její možnosti (zejména RP hraní na fóru hry), určitě si přijde na své.

Však zkuste - hra se nachází zde: http://www.renesancnikralovstvi.com/
Příspěvek Napsal: 10 čer 2016 08:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz