Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 21 lis 2019 20:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Search found 2 matches

Autor Zpráva

Jump to forum   Jump to topic

Předmět příspěvku: Vítkovci - rozrod
Napsal: 03 led 2014 12:02 

Zdravím všechny v novém roce 2014,

dovoluji si přiložit takovou demo verzi rozrodu Vítka z Prčice.
Omezil jsem to na tuším 18 generací, co by po meči mělo stačit. Proto se mi tam natáhly i některé větve po přeslici. To jen tak pro vysvětlenou.
Zdůrazňuji, že na rozrodu stále pracuji, takže prosím o tolerování určitých skutečností, jako například chybějících erbů. Ty tam dávám spíš pro zpestření, takže na ně až tak nehleďte. Ale budu rád, když mi poradíte, pokud jsou úplně chybné.
U jednotlivých větví Vítkovců jsem ponechával stejný erb ( barva růže ), s výjímkou posledních pánů z Hradce a Rožmberka. Jinak bych se z toho zbláznil.

Doufám, že rozrod poslouží pro lepší orientaci v potomcích Vítka z Prčice.

Ještě jednou tedy opakuji, nejedná se o konečnou verzi ! Připomínky uvítám.

Jump to forum   Jump to topic

Předmět příspěvku: seriál Vikingové
Napsal: 04 dub 2015 16:30 

Zdravím,
nevím, jestli toto téma zrovna sem patří. Ale přesto ... věřím, že aspoň někdo na to taky kouká. Jako fanouška genealogie mě samozřejmě vždycky zajímaly reálie historických, případně pseudohistorických filmových či literárních děl.
Mám takový blbý zvyk, hledat hned v odborných knížkách rodokmeny atd. A teď si je přenášet v elektronické podobě do PC. Což dříve nešlo, samozřejmě.
Ale k věci. Pokud se tedy díváte na seriál Vikingové, nezaráží Vás taky fakt, proč autoři jinak vcelku povedeného seriálu ( nehodnotím oblečení, zbraně a pod., na to fakt odborník nejsem ) mění postavám příbuzenské vztahy dle potřeby ? Myslím, že nebylo třeba dělat z Judity Flanderské dceru krále Aelly a nechat jí porodit Alfréda, předpokládám, že Velikého. Vždyť jeho matkou byl někdo úplně jiný.
U Ragnara, Björna, Aslaug a pod. si asi trochu zařádit mohli, ale zrovna Judita je natolik známá, že to " nemuselo bejt ".
Mimochodem, pokud se nemýlím, Björn byl podle legend syn Aslaug, nikoliv Lagerthy ... Tak jen doufám, že naši tvůrci při natáčení nového Jana Husa nesáhli rovněž k podobným " inovacím ".
Přivítal bych diskusi, kdo kde viděl podobné kraviny, ať už v seriálech nebo i knížkách.

Radomír
Stránka 1 z 1 [ Search found 2 matches ]

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz