Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 12 lis 2019 20:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Search found 3 matches

Autor Zpráva

Jump to forum   Jump to topic

Předmět příspěvku: Re: Vítkovci - rozrod
Napsal: 03 led 2014 17:07 

V první řadě děkuji za toto dílo :clap: . S tím muselo být dost práce. To je kolosální :) To bude náročné i pro nás to vůbec projít. No nic. Tak jdeme na první generace. Budu psát spíš takové poznámky.

Krumlov
1) nevím, že by byla doložena manželka Vítka staršího z Krumlova z rodu Markvarticů ? Jsou nějaké podrobnosti?

Rožmberk
2) to samé u Vítka III. z Plankenberka - manželka ze Schwarzburgu ? (to je možné, uvažuje se o Kunhutě, vdově po posledním členu rodu pánů ze Schönheringenu a Blankenbergu)
3) možná bych dělal pořadí podle nejstaršího, aby to začínalo u synů Vítka III. Vokem z Rožmberka a pak Vítek atd., Zachariáše bych dal s otazníkem i dceru beru jako neznámou
4) erb i jméno u Hedviky ze Schaum berk a je špatně. Schauenbergové / Schaumbergové jsou významný hornorakouský rod.

Třeboň
5) nevím proč, ale u Pelhřima z Třeboně mám úmrtí 1250
6) erb Markvarta z Hrádku je špatně, byl z rodu (a erbu) pánů z Holoubka
7) opravil bych jméno manžela Jutty na "Kuna z Kováně"

z Hradce
8 ) úplně smazat Ludmilu a Markvarta z Hrádku (to máš správně u větve z Třeboně)
9) Sezemu ze Stráže mám za syna Vítka z Hradce (ne Jindřicha)
10) úplně bych smazal nebo napsal s otazníkem olomouckého biskupa Dětřicha a jeho případného bratra Fridricha

To by snad zatím stačilo. Uf :)

Předmět příspěvku: Re: Záviš z Falkenštejna
Napsal: 27 zář 2014 09:47 

Objevil jsem na youtube letecké video zříceniny hradu Falkenstein. Drone s kamerou vyletí s tzv. Wasserturm (Vodní věž), která za Záviše ještě nestála a později spojovala hrad se studnou.
Zajímavé divoké místo hluboko v lesích nad údolím Ranny.

https://www.youtube.com/watch?v=TorXhbsDxps

Předmět příspěvku: Re: Záviš z Falkenštejna
Napsal: 27 zář 2014 09:53 

Ještě Rannariedl naproti na kopci. Ten dopadl mnohem lépe. Měl i lepší polohu přímo u Dunaje. Poznal jsem ho i bez názvu u videa :). Díky Elizabeth se dost orientuji v hradech Horního Rakouska :).

https://www.youtube.com/watch?v=piW1q9AeEzY
Stránka 1 z 1 [ Search found 3 matches ]

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz