Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 20 zář 2018 12:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Search found 5 matches

Autor Zpráva

Jump to forum   Jump to topic

Předmět příspěvku: Re: Hroznata z Húžic, páni z Rudíkova
Napsal: 16 pro 2013 22:28 

O Hroznatovi psal něco Vojtěch Vaněk v časopise Sázavsko: http://biblio.hiu.cas.cz/documents/81978 a pak samozřejmě, hlavně co se majetků týče, Libor Jan v Procesu se Závišem, ČČH 1/2005.

Měl majetky okolo Sázavy, ještě se k nim dostanu.
Měl také několik synů - minimálně Heřmana (někde jsem četla i jméno Hroch, musím ještě ověřit), Arnošta, Jenče a Budivoje. Zřejmě v době procesu se Závišem, tj. v letech 1290 a 1291 sídlil se syny na Hradišti (není jasné, o jaké Hradiště šlo, zda u Vlašimi, nebo u Mrchojed), zatímco starší Heřman měl v držení Rataje.

Napsal: 17 led 2014 13:04 

Ježek píše:
Přimlouvám se dát na FB zapojení našicg čtenářů - tady můžou bejt dobrý nápady.
.

Je to tam.

Předmět příspěvku: Re: ***Pokec***
Napsal: 04 bře 2015 18:46 

Omlouvám se, že měním téma, ale lze rozdělit na dva řádky slovo "nemohl" jako "nemo"-"hl"?
A poskytováno? Nedělí se místo po-skytováno jako pos-kytováno?
PS: Mám na náhled Záviše před vydáním do tisku a procházím a upravuji obrázky a text a tohle mě tam nějak zarazilo.
Já tedy slova zásadně nedělím, ale "poskytováno" by mělo být od základu "skýtat", takže předpona by měla být "po" (tohle mi nikdy nešlo). A ve slově "nemohl" by mělo být "l" slabikotvorné, takže by to takto mělo jít dělit, i když uznávám, že to vypadá blbě...

Předmět příspěvku: Re: ***Pokec***
Napsal: 24 pro 2015 11:17 

Hezké svátky všem :)

Předmět příspěvku: Re: Tipy na kulturní akce
Napsal: 03 úno 2016 17:58 

Chtěl bych vás pozvat na sobotní demonstraci, tedy 6.2. a zároveň poprosit, abyste vzali s sebou vhodné prapory, hodili by se zejména historické prapory templářů, johanitů, německých rytířů nebo lazariánů, prostě církevních řádů které zasvětili své životy boji proti muslimům a ochraně Evropy před nimi.
https://www.youtube.com/embed/EqxUuGDjkKc
Musím říct, že naše fórum se vždycky snažilo být apolitické a pokec o politice se vedl/vede jen v tématu Pokec o politice. Takže si vůbec nejsem jistá, jestli tato akce vůbec patří mezi tipy na kulturní akce zde na fóru (kde je ta kultura, mimochodem?).

A neodpustím si jedno rýpnutí - jak chránily tyto řády Evropu před muslimy? Tím, že lidé vedeni různými pohnutkami vyrazili do Svaté země nějaké muslimy pobít?
Stránka 1 z 1 [ Search found 5 matches ]

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz