Výlety a výpravy

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Zany píše:to já vyrazil i dneska, asi nejhezčí byl jeden kostelík na Vyškovsku
ObrázekObrázek
Neumím dodat zatím fotky, ale určitě by se Vám líbila Dobev na Písecku. Raná gotika, nad vchodem nedokončený tympanon nejspíš ukřižování, uvnitř sanktuarium, hlavice kleneb etc. Taky barokní přístavba s originál lidovým kazeťákem. Na hřbitově babička s dědečkem a další příbuzní, pro historiky nezajímaví:-) Je to nedaleko Kestřan, což nepochybuji všichni znáte - pozdně gotické dvě tvrze.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

O tom kostele vím, je celkem slušně popsán v literatuře, navíc má poměrně neobvyklé patrocinium sv. Brikci. Podobných je u nás hodně s dochovanými klenbami, sanktuáři atd... jen je problém dostat se dovnitř a když už se to náhodou povede, tak něco vyfotit - obvykle to není povoleno :(
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Zany píše:O tom kostele vím, je celkem slušně popsán v literatuře, navíc má poměrně neobvyklé patrocinium sv. Brikci. Podobných je u nás hodně s dochovanými klenbami, sanktuáři atd... jen je problém dostat se dovnitř a když už se to náhodou povede, tak něco vyfotit - obvykle to není povoleno :(
Jakmile budu mít PC, tak fotky dodám. Já většinou nemám problém fotit v kostelích, ani se do nich dostat, jsem od fochu:-) Ale je fakt, že jsem respektoval zákaz fotit Lorettu v Rumburku. Dobev jediná má nedokončený tympanon a velmi zajímavé hlavice.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

No jo, to se tak někdo má... Kdybys někam náhodou jel, tak dej vědět, rád se přidám a určitě i někdo další...
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Zany píše:No jo, to se tak někdo má... Kdybys někam náhodou jel, tak dej vědět, rád se přidám a určitě i někdo další...
Uvidíme, jsem tady velmi novej a důchodce má méně času než studující :-)
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od KOMOŃ »

slavicekvac píše:
Zany píše:No jo, to se tak někdo má... Kdybys někam náhodou jel, tak dej vědět, rád se přidám a určitě i někdo další...
Uvidíme, jsem tady velmi novej a důchodce má méně času než studující :-)
Pokud pobíháš mezi regálama se zlevněným zbožím, tak ti nedostatek času opravdu nezávidím :lol:
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

slavicekvac píše:
Zany píše:No jo, to se tak někdo má... Kdybys někam náhodou jel, tak dej vědět, rád se přidám a určitě i někdo další...
Uvidíme, jsem tady velmi novej a důchodce má méně času než studující :-)
I důchodce si čas najde. A pokud bude mít v zásobě i klíče od "těžkoodemykatelných" dveří, bude vítán s otevřenou náručí. :clap:
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

KOMOŃ píše:
slavicekvac píše:
Zany píše:No jo, to se tak někdo má... Kdybys někam náhodou jel, tak dej vědět, rád se přidám a určitě i někdo další...
Uvidíme, jsem tady velmi novej a důchodce má méně času než studující :-)
Pokud pobíháš mezi regálama se zlevněným zbožím, tak ti nedostatek času opravdu nezávidím :lol:
Nikoliv, netrpím nouzí, ale zvýšila se mi zátěž změnou hlavní práce. Jsem jáhen a to dnes na plný úvazek byť placený čtvrtinovým :-) A fůra zájmů rodinných a vlastních. Zaměstnání do jisté míry bylo stabilizující, byl jsem ekonom středočeského kraje 8 let. To před tím nechť si každý najde sám dle zájmu :-) Takže regály jsou to poslední, třebaže chodím nakupovat.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

duli píše:
slavicekvac píše:
Zany píše:No jo, to se tak někdo má... Kdybys někam náhodou jel, tak dej vědět, rád se přidám a určitě i někdo další...
Uvidíme, jsem tady velmi novej a důchodce má méně času než studující :-)
I důchodce si čas najde. A pokud bude mít v zásobě i klíče od "těžkoodemykatelných" dveří, bude vítán s otevřenou náručí. :clap:
Chce to výběr a přípravu, ale jistě mi kanovník Kellnar vyjde vstříc :-)
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

Tak se budu těšit. Myslím, že najdeme několik společných lidí, které budeme oba znát. :think: :D
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Vaše excelence, už budu na Vás velmi hodný :lol: :D
Bez piva to není ono.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

KOMOŃ píše:Vaše excelence, už budu na Vás velmi hodný :lol: :D
Che, já jsem původem velmi venkovský kluk. Shodou okolností v Boží vůli jsem se stal na vedlejšák velkým zvířetem, abych se konečně stal tím, k čemu jsem zavolán - to jest jáhnem ŘKC v Kladně. Vaše Magnificence :-)
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

duli píše:Tak se budu těšit. Myslím, že najdeme několik společných lidí, které budeme oba znát. :think: :D
Co to je 1 km od Prahy, mohu li se zeptat?
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

slavicekvac píše: [Já většinou nemám problém fotit v kostelích, ani se do nich dostat, jsem od fochu:-) Ale je fakt, že jsem respektoval zákaz fotit Lorettu v Rumburku. Dobev jediná má nedokončený tympanon a velmi zajímavé hlavice.
Jestli vy (ty) jste/jsi nám nespadl přímo z nebe slavíčku.... :)

Mohu se nesměle/respektive velmi utilitářsky optat - a dokázal bys nám třeba i pomoci v komunikaci s optastvím na Starém Brně ??

je to takový zapeklitý historický propletenec - který jsme se kdysi pokoušeli vyřešit, narazili jsme ale na bránu opatství ..

vysvětlila bych podrobněji v SZ - kolegpvé to znají.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Katerina píše:
slavicekvac píše: [Já většinou nemám problém fotit v kostelích, ani se do nich dostat, jsem od fochu:-) Ale je fakt, že jsem respektoval zákaz fotit Lorettu v Rumburku. Dobev jediná má nedokončený tympanon a velmi zajímavé hlavice.
Jestli vy (ty) jste/jsi nám nespadl přímo z nebe slavíčku.... :)

Mohu se nesměle/respektive velmi utilitářsky optat - a dokázal bys nám třeba i pomoci v komunikaci s optastvím na Starém Brně ??

je to takový zapeklitý historický propletenec - který jsme se kdysi pokoušeli vyřešit, narazili jsme ale na bránu opatství ..

vysvětlila bych podrobněji v SZ - kolegpvé to znají.
Zkusit to můžu, ale řády mají svá pravidla, něco se vyjednat dá, něco nikoliv. Zformulujte jasně požadavek, ať je jasno.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

slavicekvac píše: Zkusit to můžu, ale řády mají svá pravidla, něco se vyjednat dá, něco nikoliv. Zformulujte jasně požadavek, ať je jasno.
MOc děkuji - ted to skládám dohromady a pošlu SZ.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

Já bych to neviděl zase až tak pesimisticky, osobně mám s řády co do přístupu a focení mnohem lepší zkušenosti než s normálními kostely. Není to sice moc reprezentativní vzorek, ale v poslední době jsem byl z řádových kostelů u minoritů v Jihlavě a u premonstrátek v Doksanech a v obou případech byli velmi vstřícní, fotit se dalo cokoliv, v Jihlavě mě pustili i do běžně nepřístupných míst.
Oproti tomu ve farních kostelích se většinou shánějí po nějakém povolení z biskupství a když jsme se pokoušeli oficiálně oslovit arcibiskupského konzervátora, na kterého nás odkázal neratovický farář, tak se nám nikdo neuráčil ani odpovědět.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Ježek »

27. - 28. 11 (NEBO JAK JE TEN VÍKEND) bitva u Slavkova - přijeďte si do Brna udělat vostudu :)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

slavicekvac píše: Zkusit to můžu, ale řády mají svá pravidla, něco se vyjednat dá, něco nikoliv. Zformulujte jasně požadavek, ať je jasno.
Tak jsem to celé sepsala a zaslala v Soukromé zprávě asi před 2 dny. Máte ji ve schránce Soukromých zpráv.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Ježek »

Spojit to můžete se Slavkovem a ubytování může být tady - mám teď větší a líp vybavený byt a menší nepořádek :)
A kousek je místo, kde pracují nejlepší mozky českého středověku.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot, DotBot a 0 hostů