Výlety a výpravy

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Ježek »

Týden předtím to vypadá na ty kostely na Moravě.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Ježek »

Ježek píše:Týden předtím to vypadá na ty kostely na Moravě.
Předběžně neděle Bořitov a hrad Boskovice, zámek Rájec - moc to kostelový není.
Sobota možná Tasov a okolí (tam je toho víc)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

Tak dávám sem - jarní Budapest - tu jsem tedy nefotila , ale výlet do Szetendre a Ostřihomi áno. Bylo krásně .. :-)


http://catherinelagrande.rajce.idnes.cz ... _Ostrihom/
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Dagmar
Knìžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Dagmar »

Katerina píše:Tak dávám sem - jarní Budapest - tu jsem tedy nefotila , ale výlet do Szetendre a Ostřihomi áno. Bylo krásně .. :-)


http://catherinelagrande.rajce.idnes.cz ... _Ostrihom/
V těchto končinách jsem byla i v září a jsou možná i hezčí než na jaře. Všem cestovatelům doporučuji. Szentedre je krásné město na několika ostrovech.Nejlépe si projet město v kočáře. Do Ostřihomi jsem se dostala ještě převozem ze Štúrova, když nebyl opraven most. Pohled z druhé strany Dunaje/ze Slovenska/ je opravdu úchvatný.Přímo oslňující. Madaři milují manželku Františka Josefa I., Elizabetu a na každém kroku narazíte na nějakou připomínku její osoby. Pokud budete pokračovat v cestě po toku Dunaje, tak se dostanete k hradu Vysegrad, kde se údajně narodil Matyáš Korvín. A pokud už budete v Maďarsku, tak prý nejhezčí město je Eger. Kromě termálních lázní mají také dobré víno. A po sklence výborného vína jsem vylezla na místní minaret,který tam stojí od 16. století.Výhled byl skvostný. Bylo mi divné, že pouštějí návštěvníky v 15 minutových intervalech. :shock: Při cestě nahoru a dolu jsem pochopila, proč to tak je.Měřím 175 cm a vážím úměrně. Byla to strastiplná cesta nejen nahoru , ale hlavně dolů. Nepočítalo se s tím, že by někdo, kdo měří víc jak 150 cm a váží víc jak 45 kg i s klíčem od baráku, tam mohl vylézt.Byli k vidění i jedinci, kteří nahoru vylezli po čtyřech a zpátky také. Ale já jsem to hrdě sjela po zadní části. :D
V Maďarsku se mi moc líbilo a tak jsem ještě navštívila lázně Miskolc Tapolca s jeskyními lázněmi. :D
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Historii k Egeru: Odolan Pětipeský majitel panství včetně vsi Tuřany u Slaného jako mladík byl v odboji před Bílou Horou. Vrátil se jako švédský důsdtojník s Banérem. Když v Kvílicích uviděl jak Švédi zapálili kostel, tak je vyhnal, uhasil ohěň a jel do Louny vynadat Banérovi, že přijel ne pálit, ale kvůli víře. banér se mu vysmál, tak mu hdil pod nohy důstojnický patent a s kamarádem odjel bojovat proti sracénům do Uher. V první potyčce byla zajat. Odseděl 30 let v dolech u Egeru. Vysvobodila ho agova dcera na přímluvu Panny Marie Tuřanské. ( takto madona krásného období za Karla IV, v trezoru, k vidění o pouti. )
Vrátil se domů, kde ošetřoval dva roky lidi nemocné a chudé. Pohřeb navštívilo tisíce lidí, až je nechal obklíčit Martinic vojskem. Pan farář ale vysvětlil, že je to opravdu jen funus... Pouť se jmenuje Pětipejská !

//edit Zany: citovat předchozí příspěvek je zbytečné
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Tak koukám, že Voděrady se v nejbližší době asi neopraví. :( http://www.sreality.cz/detail/prodej/os ... 2016740700
Měla bych na rekonstrukci? :think:
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Pětipejská pouť v Tuřanech u Slaného je 20. srpna 2011 v 11 hodin. K vidění bude gotická madona krásného slohu z doby Karla IV. Kdo vydrží do konce mše, může ji vidět i bez oblečků, než se odveze do trezoru. Je to moc pěkná polychromie. Na hřbitově dřevěná zvonice.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

Viola píše:
Tak koukám, že Voděrady se v nejbližší době asi neopraví. :( http://www.sreality.cz/detail/prodej/os ... 2016740700
Měla bych na rekonstrukci? :think:
No, koukala jsem na to , ale "moje" vila v Szentendre to není .. ale stav koukám skoro podobný, no - tohle je spíš horší .
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Katerina píše:No, koukala jsem na to , ale "moje" vila v Szentendre to není .. ale stav koukám skoro podobný, no - tohle je spíš horší .
Máš ji někde na fotce?
Já si úplně představuju ten zámeček opravený, nahoře je ples v plném proudu, někteří se půjdou nadechnotu čerstvého vzduchu na ten balkónek... Ach jo. :(
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

Viola píše:
Katerina píše:No, koukala jsem na to , ale "moje" vila v Szentendre to není .. ale stav koukám skoro podobný, no - tohle je spíš horší .
Máš ji někde na fotce?
Já si úplně představuju ten zámeček opravený, nahoře je ples v plném proudu, někteří se půjdou nadechnotu čerstvého vzduchu na ten balkónek... Ach jo. :(
Mám, ale já furt neumím vložit ten obrázek , už jsem to zase zapomněla.
Ale dávala jsem do tohoto tématu odkaz na celý ten budapeštský výlet , tak tam byla, ale pošlu ti jí ještě majlíkem, mám jí i v pracovním kompu.
Jen co dopíšu hodnocení odborné praxe té studentky co u nás byla na praxi- když jsme o tom přemýšlela v autě, tak mě napadaly úplně "geniální" až krystalické myšlenky, a ted´sedím před tou A4, mám čtvrt stránky a v hlavě duto . :twisted: :twisted:
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Katerina píše: Jen co dopíšu hodnocení odborné praxe té studentky co u nás byla na praxi- když jsme o tom přemýšlela v autě, tak mě napadaly úplně "geniální" až krystalické myšlenky, a ted´sedím před tou A4, mám čtvrt stránky a v hlavě duto . :twisted: :twisted:
To nespěchá. :) A myslíš, že ta čtvrtstránka nebude stačit? Přeci nemůžou v té škole čekat, že se s tím někdo bude mořit...
Uživatelský avatar
Dagmar
Knìžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: Rožmberkové

Nový příspěvek od Dagmar »

Nechystáte se někdo na výstavu o Rožmbercích na Pražský hrad nebo do Valdštejnské jízdárny?
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rožmberkové

Nový příspěvek od Viola »

Dagmar píše:Nechystáte se někdo na výstavu o Rožmbercích na Pražský hrad nebo do Valdštejnské jízdárny?
Výhledově určitě. :)
Uživatelský avatar
Dagmar
Knìžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: Rožmberkové

Nový příspěvek od Dagmar »

Viola píše:
Dagmar píše:Nechystáte se někdo na výstavu o Rožmbercích na Pražský hrad nebo do Valdštejnské jízdárny?
Výhledově určitě. :)
asi by to chtělo co nejdříve :http://www.rozmberskyrok.cz/page/news/86 a tohle už bohužel neuvidíme:http://ulice.tyden.cz/zpravy/vystava-o- ... _1797.html
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

taky bych zašel
Uživatelský avatar
Dagmar
Knìžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Dagmar »

Zany píše:taky bych zašel
tak konkrétně kdy? Pražáci asi nebudou mít problém, ostatní si musí ujasnit termín. Budou prázdniny a doba dovolených , tak si snad mohou k víkendu přidat nějaký den dovolené. Samozřejmě, že ne pondělí. Myslím, že jsme schopni poskytnout i mimopražským noclech.
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Ježek »

Dagmar píše:
Zany píše:taky bych zašel
tak konkrétně kdy? Pražáci asi nebudou mít problém, ostatní si musí ujasnit termín. Budou prázdniny a doba dovolených , tak si snad mohou k víkendu přidat nějaký den dovolené. Samozřejmě, že ne pondělí. Myslím, že jsme schopni poskytnout i mimopražským noclech.
Já nevim, jak brigády a tak (ještě potřebuju vydělat nějaký peníze)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Dagmar píše:
Zany píše:taky bych zašel
tak konkrétně kdy? Pražáci asi nebudou mít problém, ostatní si musí ujasnit termín. Budou prázdniny a doba dovolených , tak si snad mohou k víkendu přidat nějaký den dovolené. Samozřejmě, že ne pondělí. Myslím, že jsme schopni poskytnout i mimopražským noclech.
29. 30. 6. bych bral.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

já se přizpůsobím, pokud zrovna nebudu v práci...
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Ingolf »

Já bych moh teď v sobotu 2.7.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot, DotBot, SeznamBot a 0 hostů