Výlety a výpravy

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

slavicekvac píše:
duli píše:Jak to tu čtu, tak kolem 20.3. by se sešlo více lidí. Panenský Týnec je super, tam můžu vždy ! Co dalšího kolem navrhujete ? Podle toho bych jela nebo ne.
20. 3. provozuji duchovní obnovu s farností Hnidousy, manželé s dětmi. Tak někdy příště.
Tak můžeme udělat party dvě. Já třeba znovu nemusím do Peruce a ke studánce a menhir navštěvuji každý rok. Vydrž, ještě se domluváme....
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1789
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

duli píše:
slavicekvac píše:
duli píše:Jak to tu čtu, tak kolem 20.3. by se sešlo více lidí. Panenský Týnec je super, tam můžu vždy ! Co dalšího kolem navrhujete ? Podle toho bych jela nebo ne.
20. 3. provozuji duchovní obnovu s farností Hnidousy, manželé s dětmi. Tak někdy příště.
Tak můžeme udělat party dvě. Já třeba znovu nemusím do Peruce a ke studánce a menhir navštěvuji každý rok. Vydrž, ještě se domluváme....
PT a okolí uvidím rád kdykoliv. Jednou doufám pořádně nafotím kostel Libčeves.
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

Takže 13.3. může maresch, slavicek a nemúže Zany a Viola. Já podle programu.
Katka může oba termíny ? Dagmar, pojedeš taky ? Kdo další ?
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

tak to vypadá, že toho 13. snad nakonec bud moct, když přežijete to, že po noční občas bývám z nevyspání tak trochu protivný.
Studánku, Peruc či menhir taky zrovna nemusím, to spíš nějaké ty hrádky, zámky, tvrzky či kostelíky. Padl tu Žerotín, pak by měl být docela malebný kostel ve Slavětíně, v Libčevsi, v Neprobylicích bychom mohli nakouknut jak pokročila rekonstrukce tvrze, je tam i pěkná zvonička obestavěná figurálními náhrobníky
maresch
Rytíř
Příspěvky: 178
Registrován: 22 bře 2009 10:41

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od maresch »

Zany píše:tak to vypadá, že toho 13. snad nakonec bud moct, když přežijete to, že po noční občas bývám z nevyspání tak trochu protivný.
Studánku, Peruc či menhir taky zrovna nemusím, to spíš nějaké ty hrádky, zámky, tvrzky či kostelíky. Padl tu Žerotín, pak by měl být docela malebný kostel ve Slavětíně, v Libčevsi, v Neprobylicích bychom mohli nakouknut jak pokročila rekonstrukce tvrze, je tam i pěkná zvonička obestavěná figurálními náhrobníky
plus kostel sv. Vavřince v Černicích, teda pokud bude čas. :P
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Kdyby to mělo stát jen na mně, tak se na to vykašlete a jeďte už toho 13., já se k vám přidám někdy jindy. :)
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

Zany píše:tak to vypadá, že toho 13. snad nakonec bud moct, když přežijete to, že po noční občas bývám z nevyspání tak trochu protivný.
Studánku, Peruc či menhir taky zrovna nemusím, to spíš nějaké ty hrádky, zámky, tvrzky či kostelíky. Padl tu Žerotín, pak by měl být docela malebný kostel ve Slavětíně, v Libčevsi, v Neprobylicích bychom mohli nakouknut jak pokročila rekonstrukce tvrze, je tam i pěkná zvonička obestavěná figurálními náhrobníky
Na mě klidně můžeš být protivný. :wink: To přežiju...
A mareschi kde jsou Černice ? Jo už to vidím - Černčice. kolem jsme jely na podzim, když jsme byli ve Slavětíně. Slavětín je úžasnej !!!!! Nádhernej !!!!!
Naposledy upravil(a) duli dne 06 bře 2010 22:07, celkem upraveno 1 x.
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

Viola píše:Kdyby to mělo stát jen na mně, tak se na to vykašlete a jeďte už toho 13., já se k vám přidám někdy jindy. :)
Já bohužel taky můžu až toho 20.3. - tedka jsem narychlo uprchla do do Budína, a tak musím příští týden do Knovic na koně - a ještě tam bude rodinná oslava. A protože jsem také Peruc i menhir viděla minulý rok na podzim - tak pokud bychom to mohli rozdělit na dvě výpravy .. stihlo by se všechno ...
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

Já bych ráda na Budyni n.O.
Myslíš tvrz Neprobylice u Slaného ?
Vedle je Lidický Dvůr, kam jsem se doplížila autem - není tam nic a přesto je to moc zajímavé místo.
http://www.hrady.cz/index.php?OID=1013
Naposledy upravil(a) duli dne 06 bře 2010 23:53, celkem upraveno 1 x.
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

Jistě, Neprobylice jsou snad jen tyhle jedny :)
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

Takže by se rýsoval program ?
Neprobylice, Panenský Týnec, Žerotín, Slavětín, Černčice, Libčeves a Budyně nad O. ? Že by jsme to měli jako vždy stihnout ?
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

hm, tak jsem se znovu pořádně podíval do rozpisu a tu noční nemám v pátek ale v sobotu a před ní ještě denní, takže 13. jsem zapykanej celej den :(
jedině, že by se jelo v neděli
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

duli píše:Takže by se rýsoval program ?
Neprobylice, Panenský Týnec, Žerotín, Slavětín, Černčice, Libčeves a Budyně nad O. ? Že by jsme to měli jako vždy stihnout ?
Budyně - návštěvní hodiny
březen
10.30 - 12.00 13.30 - 15.30
sobota, neděle, svátek
Tak nevím.... Vychází mi buď Libčeves nebo Budyně. Dohromady asi ne.
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

No a co udělat výpravy dvě, jednu toho 13. a druhou 20?
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

Viola píše:No a co udělat výpravy dvě, jednu toho 13. a druhou 20?
Dobře, uvidíme a vymyslíme dvě možnosti.
A dnes jsem si vzpomněla na slavíčka. Kolem Libice. Zažila jsem paradox počasí. Na začátku Poděbrad a v nich byl sníh a na konci (u Libic) nebyl žádný. Tam bylo jaro a v Praze zima. :o Dokonce se i zazelenala trošku pole. Nádhera! Čarovné prostředí. Ožila jsem.
Jen by mě zajímalo, co přinese tento týden, abychom vůbec něco viděli a nejen v Panenském Týnci. Jak je asi tam ? Jaro nebo zima. A taky, jak bude příští víkend nebo ten další, když je teď každou chvíli jinak a taky je všude jinak. Nechci bourat, jak se to stalo na námraze chudákům tento týden. :?
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

duli píše:
Viola píše:No a co udělat výpravy dvě, jednu toho 13. a druhou 20?
Dobře, uvidíme a vymyslíme dvě možnosti.
A dnes jsem si vzpomněla na slavíčka. Kolem Libice. Zažila jsem paradox počasí. Na začátku Poděbrad a v nich byl sníh a na konci (u Libic) nebyl žádný. Tam bylo jaro a v Praze zima. :o Dokonce se i zazelenala trošku pole. Nádhera! Čarovné prostředí. Ožila jsem.
Jen by mě zajímalo, co přinese tento týden, abychom vůbec něco viděli a nejen v Panenském Týnci. Jak je asi tam ? Jaro nebo zima. A taky, jak bude příští víkend nebo ten další, když je teď každou chvíli jinak a taky je všude jinak. Nechci bourat, jak se to stalo na námraze chudákům tento týden. :?
Nazdárek,

hele , já mám prosbu - ted jsem si ověřila se ségrou, že oslava narozeni je tenhle víkend, tak to musím být v Knovicích, takže na tu druhou výpravu - 20.03. mohu vyrazit.
A tak trochu sobecky škemrám- jelikož minulý podzim jsem viděla Budyni, Doksany, Peruc i menhir - tak nechtěli byste Panenský Týnec nechat až na toho 20. ?????
Taky když tam pojedte ted - tak uvnitř chrámu budete padat na noc, protože tam bývá dlouho ledovka , když jsem tam byla předloni, tak jsem se musela držet při zdi :-) - a zdi, abych si nenatloukla - je to docela vzlášt ní jev - místo podlahy kluziště - nějak se tam ten led víc drží, asi, že jsou kolem ty zdi.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1789
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Katerina píše:
duli píše:
Viola píše:No a co udělat výpravy dvě, jednu toho 13. a druhou 20?
Dobře, uvidíme a vymyslíme dvě možnosti.
A dnes jsem si vzpomněla na slavíčka. Kolem Libice. Zažila jsem paradox počasí. Na začátku Poděbrad a v nich byl sníh a na konci (u Libic) nebyl žádný. Tam bylo jaro a v Praze zima. :o Dokonce se i zazelenala trošku pole. Nádhera! Čarovné prostředí. Ožila jsem.
Jen by mě zajímalo, co přinese tento týden, abychom vůbec něco viděli a nejen v Panenském Týnci. Jak je asi tam ? Jaro nebo zima. A taky, jak bude příští víkend nebo ten další, když je teď každou chvíli jinak a taky je všude jinak. Nechci bourat, jak se to stalo na námraze chudákům tento týden. :?
Nazdárek,

hele , já mám prosbu - ted jsem si ověřila se ségrou, že oslava narozeni je tenhle víkend, tak to musím být v Knovicích, takže na tu druhou výpravu - 20.03. mohu vyrazit.
A tak trochu sobecky škemrám- jelikož minulý podzim jsem viděla Budyni, Doksany, Peruc i menhir - tak nechtěli byste Panenský Týnec nechat až na toho 20. ?????
Taky když tam pojedte ted - tak uvnitř chrámu budete padat na noc, protože tam bývá dlouho ledovka , když jsem tam byla předloni, tak jsem se musela držet při zdi :-) - a zdi, abych si nenatloukla - je to docela vzlášt ní jev - místo podlahy kluziště - nějak se tam ten led víc drží, asi, že jsou kolem ty zdi.
Je fakt, že bez roztátého ledu to bude mínusovka, tak asi lepší později, teď je tam opravdu led.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

slavicekvac píše: Je fakt, že bez roztátého ledu to bude mínusovka, tak asi lepší později, teď je tam opravdu led.
Nebo byste si museli vzít brusle ...

Pokud bychom tam vyrazili toho 20. 3. - já už si bohužel nepamatuji, zda se dá volně vejít i dovnitř klášterního dvora, byla tam tehdá děsivá zima .. ale pokud jo, to bych ráda - a co ten Žerotín ? ted jsem na něj jukla na fotce a je to teda skoro Zanyho drnoberka ... i když kus zdi ještě stojí ...
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

Takže se změnila i moje situace. Můžu jedině 14.3., Zany taky a pak až další víkend.
Další víkend by se vzhledem ke slavíčkovi mohlo jet v neděli 21.3. Ráda bych ho viděla znovu, protože v mešním rouchu si pamatuji jen záda ... :wink:
Zany ještě se koukni, jak na tom jsi, prosím. Tebe a ty tvoje "úžasnosti", co vymyslíš si nechci nechat ujít. :clap:
Katko, Žerotín je to, co popisuješ a ve sněhu (či ledu) bychom nemuseli vidět ani to. Byla jsem tam loni a bloudit nebudu... :lol:
Takže prosím ještě jednou.
Vylučovací metodou: 21.3. Jsme neprověřovali.
20.3. Nemůže slavíček. :cry: Chci ho vidět, nebo bude jak yetti. :lol:
14.3. Můžu a pár dalších. Ale z PT a dalších "zřícenin a drnoberků" nebude moc nic vidět, kdyby byl ještě další sníh !
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

Katerina píše:a co ten Žerotín ? ted jsem na něj jukla na fotce a je to teda skoro Zanyho drnoberka ... i když kus zdi ještě stojí ...
drnoberk, Katko, ten drnoberk :) Ale k tomu to má daleko, dokud stojí nějaká zeď, je to regulérní zřícenina, to nemluvím o těch dvou sklepech... Ale i ty valy a příkopy okolo jsou docela monumentální...
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů