Výlety a výpravy

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Aha, no já příští a přespříští týden určitě nemůžu. :(
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

omlouvám se za svou dnešní pasivitu, ale kmital jsem celých dvanáct hodin jako fretka, takže nebyl čas na nic jiného, ani najíst jsem se pomalu nestihl, o jiných potřebách těla či duše ani nemluvě. Ergo kladívko nebyl na nic čas, domů jsem dorazil před chvílí a jsem tak totálně vygumovanej, že pomalu ani nevím, jak se jmenuju...tudíž radši ani na zítřek nic neslibuju, takže se na mě nevažte, Boleslavsko mám projeté dost důkladně včetně míst, nad kterými byste nejspíš ohrnovali nosánky, takže o nic závažného nepříjdu. Rozhodnu se ráno, až podle toho, jak se vyspím

ta 10 v Bezně je celkem rozumná, nicméně ze zámku moc neuvidíte, je za plotem a nemají rádi, když jim tam někdo fotí. Přesto je tam zajímavý barokní kostel, fara, po obci rozesetých pár pěkných soch.
Dál můžete zkusit Dražice, Michalovice, hradozámek v Boleslavi, můžete zkusit románský kostel ve Vinci (mám kdyžtak telefon na pana kostelnika? s klíčema), Mnichovo Hradiště, Klášter Hradiště nad Jizerou (parádní portál v pivovaře, sice jen přes plot, ale i tak, druhý je pak na kostele) Valečov, Drábské světničky...
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Zany píše:omlouvám se za svou dnešní pasivitu, ale kmital jsem celých dvanáct hodin jako fretka, takže nebyl čas na nic jiného, ani najíst jsem se pomalu nestihl, o jiných potřebách těla či duše ani nemluvě. Ergo kladívko nebyl na nic čas, domů jsem dorazil před chvílí a jsem tak totálně vygumovanej, že pomalu ani nevím, jak se jmenuju...tudíž radši ani na zítřek nic neslibuju, takže se na mě nevažte, Boleslavsko mám projeté dost důkladně včetně míst, nad kterými byste nejspíš ohrnovali nosánky, takže o nic závažného nepříjdu. Rozhodnu se ráno, až podle toho, jak se vyspím

ta 10 v Bezně je celkem rozumná, nicméně ze zámku moc neuvidíte, je za plotem a nemají rádi, když jim tam někdo fotí. Přesto je tam zajímavý barokní kostel, fara, po obci rozesetých pár pěkných soch.
Dál můžete zkusit Dražice, Michalovice, hradozámek v Boleslavi, můžete zkusit románský kostel ve Vinci (mám kdyžtak telefon na pana kostelnika? s klíčema), Mnichovo Hradiště, Klášter Hradiště nad Jizerou (parádní portál v pivovaře, sice jen přes plot, ale i tak, druhý je pak na kostele) Valečov, Drábské světničky...
Mily pane jahne,

dekuji za zajem o nase kostely.

Ohledne fotografovani - tohle je treba resit pres Diecezni
konzervatorske centrum (http://www.apha.cz/arcibiskupstvi-prazske/),
pripadne upresnit, za jakym ucelem ma byt fototografovani provadeno...

Co se tyka kostelu. Seznam je vskutku monumentalni... Kazdy kostel ma vsak
odlisneho spravce, nektere kostely nejsou ani v peci nasi farnosti,
ale obce ci pravoslavne cirkve...

Doporucuji Vam vybrat jeden ci dva kostely a
zkusit si domluvit navstevu s dostatecnym predstihem... Nejlepe je to
vsak v case bohosluzeb (www.nasefarnost.cz).

Zitra - v sobotu - budete vitani v Nelahozevsi, kde je od 13.00 hod.
svatba.


S pranim pozehnani

Josef Ptacek
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

slavicekvac píše:Ohledne fotografovani - tohle je treba resit pres Diecezni
konzervatorske centrum (http://www.apha.cz/arcibiskupstvi-prazske/),
pripadne upresnit, za jakym ucelem ma byt fototografovani provadeno...
A jsme zase u konzervátora Kelnara, přes kterého nejede vlak... škoda...
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

Nechci se zlobit, a přiznávám, že tomu nemusím rozumět - tak se nejprve zeptám - zákaz fotografování je proto, že by cenné věci v kostelech (stejně neustále zamčených ) byly ohroženy ??

Už si někdo dal práci - aby vyhledal, zda to tak vůbec ve skutečnosti je ??

osobně bych si spíše myslela - že ten kdo chce krást takové věci je informován a fotky nepotřebuje, zatímco ti, kteří fotí nejsou zloději.
nechci křivdit, ale mám pocit, že je to jako kdysi - než si dát práci myslet na dobrého člověka, na lidi vůbec, a přizpůsobit se jim, což má být povinnost mimo jiné všech státních úředníků , tak potenciální ohrožení promění v zákaz pro všechny. Je to samozřejmě jednodušší , bezpracné , totalitní a hlavně řekla bych nemravné - a smrdí to presumpcí kolektivní viny .

Pokud je k tomu jiný důvod, omluvila bych se za ukvapenou reakci - ale po mých zkušenostech i z opravdu malých pr--ek , městeček ve Francii, kde jste si mohl v kostelích fotit, stejně tak naprostá většina chrámů v Itálii i na Elbě, vím, že to jde, když je vůle. Jediné místo, kde to nelze byla Sixtinská kaple a důovod je zřejmý - Michelangelova malba je dnes poněkud křehká a v ohrožení, a miliony turistických blesků by jí neprospěly, nehledě na příjem z reprodukcí, ale i to chápu.

Zpřístupnění kostelů 15 minut před bohoslužbou je upřímně věc zcela proti duchu toho , proč se kostely stavěly a staví, a je to také špatné a nemravné, a čest všem chrámům, kteří všem návštevníkům, at věřícím či jen hledajícím a potřebným, stánek boží před nosem nezavřou.

Zavřený kostel je podle mě něco co by nemělo být - je to proti samé podstatě věci. zavřený kostel to je stejný nesmysl jako zlá matka.

A už mě to docela přestává bavit .. já sice v Praze můžu do většiny kostelů - jen v Týně si vymysleli tu blbou otevírací dobu jak na úřadě - ale jak opustíš centrum Prahy stojíš ante portas jako vyděděnec.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Ježek »

Hmm, já mám příští sobotu noční :(
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

To by ses Katko musela zeptat pátera Kelnara až zase půjdeš do Týna okukovat jeníkovu bystu ... Kromě týnské farnosti je totiž i oním hlavním konzervátorem pražské arcidieceze
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Zany píše:
slavicekvac píše:Ohledne fotografovani - tohle je treba resit pres Diecezni
konzervatorske centrum (http://www.apha.cz/arcibiskupstvi-prazske/),
pripadne upresnit, za jakym ucelem ma byt fototografovani provadeno...
A jsme zase u konzervátora Kelnara, přes kterého nejede vlak... škoda...
Musíš číst pořádně - případně upřesnit účel fotografování. P Josef Ptáček nabízí cestu mimo oficiální debatu s Kelnarem.
Myslím, že to nebude problém, jako nebyl problém s P. Michalem v Libčevsi. Jde pouze o dvě věci: publikaci a poskytnutí zdroje zlodějům.
Důvěryhodnost vylučuje obě věci a fotit se podle mě bude. Tyto stránky s pár fotkama nehrozí ani jedním. Klenby například těžko krást :-)
Tak myslím, že v této farnosti při delší a lepší přípravě to bude dobře. Jak mě psal pater Ptáček ještě dál. Očekává, že přijdeme a je rád.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Zany píše:To by ses Katko musela zeptat pátera Kelnara až zase půjdeš do Týna okukovat jeníkovu bystu ... Kromě týnské farnosti je totiž i oním hlavním konzervátorem pražské arcidieceze
Kelnar je teď Týnský farář. A diecézní konzervátor. Ale že by to bylo tak, že musí dávat povolenky na každou farnost, tak to není. Farář místa je svéprávný. Má doporučení, ale nic příkazem.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

slavicekvac píše:
Zany píše:To by ses Katko musela zeptat pátera Kelnara až zase půjdeš do Týna okukovat jeníkovu bystu ... Kromě týnské farnosti je totiž i oním hlavním konzervátorem pražské arcidieceze
Kelnar je teď Týnský farář. A diecézní konzervátor. Ale že by to bylo tak, že musí dávat povolenky na každou farnost, tak to není. Farář místa je svéprávný. Má doporučení, ale nic příkazem.
Apropo, v Sixtině jsem fotil bez problémů, ovšem bez blesku. Taky nevím na co by mi byl, to bych musel mít reflektor divadelní, aby to dosvítilo :-) A fresky by bylo ohavný. Při denním světle jsou nejlepší.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Byli jste vůbec někde, nebo se nejelo? Já jsem od rána tahal sekačku na trávu a bylo to dobře, přístí týden jsem ve Špindlu a v pátek nastoupí do Tuřan parta děcek, tak se nebudou ztrácet v trávě.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Fotky z Šumavy, Pasova a Řezna zde: http://violasudetica.rajce.idnes.cz/Sumava_6.10/
Naposledy upravil(a) Viola dne 20 led 2013 21:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

v sobotu jedu na ty Michalovice, kdo chce, může se přidat. Plánuju dále Dražice, Zvířetice, kostel ve Vinci (i vevnitř), Mladou Boleslav, možná VAlečov, nějaký ten kostelík...
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

v sobotu jedu na ty Michalovice, kdo chce, může se přidat. Plánuju dále Dražice, Zvířetice, kostel ve Vinci (i vevnitř), Mladou Boleslav, možná VAlečov, nějaký ten kostelík...
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Ježek »

Zany píše:v sobotu jedu na ty Michalovice, kdo chce, může se přidat. Plánuju dále Dražice, Zvířetice, kostel ve Vinci (i vevnitř), Mladou Boleslav, možná VAlečov, nějaký ten kostelík...
Zatraceně, já mam pátek a neděli noční a už kašlu na to, abych spal jednou za dva dny. Už teď vypadam, jak z lágru.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Zany píše:v sobotu jedu na ty Michalovice, kdo chce, může se přidat. Plánuju dále Dražice, Zvířetice, kostel ve Vinci (i vevnitř), Mladou Boleslav, možná VAlečov, nějaký ten kostelík...
Hezký, jel bych, ale jedu do Stříbra na pouť. Kdo zná Stříbro, tak ví, že je to taky kostel slepenec - od románského po baroko. Ale paráda.
Rád bych taky viděl údajná hradiště - nejspíš starohradištní doba - která měla hlídat těžbu stříbra, případně stezku do Bavor. Na Mži jsou dvě místa, kde to napovídá transport otroků: Otročíněves u Strádonic a Otročín u Stříbra. Já považuji Stříbro za pravděpodobný zdroj českých denárů jak pro Přemyslovce, tak pro Slavníkovce. Povrchové nálezy na Kutnohorsku jsou zřejmě mýtus, a těžba v té době taky. Muselo to být odjinud. Buď jen z obchodu s otroky, koňmi a kůžemi s Araby a Hebrejci, nebo se těžilo u Stříbra, nebo oboje.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

tak jsme nakonec viděli zříceniny v Dražicích, Michalovicích a Zvířeticích a k tomu kostel ve Vinci (i vevnitř, pán s klíči byl doma). Chtěli jsme nakouknout i na zbytky kláštera v Hradišti, ale byl tam šílený blázinec, davy lidí, silnice plné aut atd, což dokáže spolehlivě odradit. Cestou zpátky jsme ještě nakoukli do skalního obydlí ve Lhotce
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Zany píše:tak jsme nakonec viděli zříceniny v Dražicích, Michalovicích a Zvířeticích a k tomu kostel ve Vinci (i vevnitř, pán s klíči byl doma). Chtěli jsme nakouknout i na zbytky kláštera v Hradišti, ale byl tam šílený blázinec, davy lidí, silnice plné aut atd, což dokáže spolehlivě odradit. Cestou zpátky jsme ještě nakoukli do skalního obydlí ve Lhotce
Já jsem se kochal ve Stříbře v kostele. Byl jsem i nakouknout důl na olovo a šachtu po stříbrném dole. Hradiště jsem neměl čas... :-(
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

slavicekvac píše:
Zany píše:tak jsme nakonec viděli zříceniny v Dražicích, Michalovicích a Zvířeticích a k tomu kostel ve Vinci (i vevnitř, pán s klíči byl doma). Chtěli jsme nakouknout i na zbytky kláštera v Hradišti, ale byl tam šílený blázinec, davy lidí, silnice plné aut atd, což dokáže spolehlivě odradit. Cestou zpátky jsme ještě nakoukli do skalního obydlí ve Lhotce
Já jsem se kochal ve Stříbře v kostele. Byl jsem i nakouknout důl na olovo a šachtu po stříbrném dole. Hradiště jsem neměl čas... :-(
Zná někdo hitorii Ovčího vrchu? Poblíž Konstantinových lázní. Bezdružic.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

to abyste věděli, o co jste v sobotu přišli:

Obrázek Obrázek
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů