Výlety a výpravy

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1168
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

Katerina píše:a co ten Žerotín ? ted jsem na něj jukla na fotce a je to teda skoro Zanyho drnoberka ... i když kus zdi ještě stojí ...
drnoberk, Katko, ten drnoberk :) jako třeba ten Rožmberk (nebo taky ten drnoberg jako ten Rosenberg) - ÚJČ ještě nerozhodl :))
Ale k tomu to má daleko, dokud stojí nějaká zeď, je to regulérní zřícenina, to nemluvím o těch dvou sklepech... Ale i ty valy a příkopy okolo jsou docela monumentální...
duli píše:Zany ještě se koukni, jak na tom jsi, prosím. Tebe a ty tvoje "úžasnosti", co vymyslíš si nechci nechat ujít.
no, ono je to celkem jednoduché 13.3. jsem 24h v práci, 14.3. můžu s výhradou nevyspalé nerudnosti, víkend 20.-21.3. mám sice volno, ale na sobotu už mám napůl domluvené nějaké málo známé drnoberky kolem Lanšperka
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

duli píše:Takže se změnila i moje situace. Můžu jedině 14.3., Zany taky a pak až další víkend.
Další víkend by se vzhledem ke slavíčkovi mohlo jet v neděli 21.3. Ráda bych ho viděla znovu, protože v mešním rouchu si pamatuji jen záda ... :wink:
Zany ještě se koukni, jak na tom jsi, prosím. Tebe a ty tvoje "úžasnosti", co vymyslíš si nechci nechat ujít. :clap:
Katko, Žerotín je to, co popisuješ a ve sněhu (či ledu) bychom nemuseli vidět ani to. Byla jsem tam loni a bloudit nebudu... :lol:
Takže prosím ještě jednou.
Vylučovací metodou: 21.3. Jsme neprověřovali.
20.3. Nemůže slavíček. :cry: Chci ho vidět, nebo bude jak yetti. :lol:
14.3. Můžu a pár dalších. Ale z PT a dalších "zřícenin a drnoberků" nebude moc nic vidět, kdyby byl ještě další sníh !
Zase znovu: 14.3. Trvá. Zatím je ale blbé počasí.
20.3. Nemůže Zany ( na drnoberky se nehrnu :wink: ) a slavíček.
21.3. neděle Tenhle termín vypadá nadějně. Katko, můžeš ? A další ? Co maresch ?
Naposledy upravil(a) duli dne 12 bře 2010 10:57, celkem upraveno 2 x.
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1789
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

duli píše:
duli píše:Takže se změnila i moje situace. Můžu jedině 14.3., Zany taky a pak až další víkend.
Další víkend by se vzhledem ke slavíčkovi mohlo jet v neděli 21.3. Ráda bych ho viděla znovu, protože v mešním rouchu si pamatuji jen záda ... :wink:
Zany ještě se koukni, jak na tom jsi, prosím. Tebe a ty tvoje "úžasnosti", co vymyslíš si nechci nechat ujít. :clap:
Katko, Žerotín je to, co popisuješ a ve sněhu (či ledu) bychom nemuseli vidět ani to. Byla jsem tam loni a bloudit nebudu... :lol:
Takže prosím ještě jednou.
Vylučovací metodou: 21.3. Jsme neprověřovali.
20.3. Nemůže slavíček. :cry: Chci ho vidět, nebo bude jak yetti. :lol:
14.3. Můžu a pár dalších. Ale z PT a dalších "zřícenin a drnoberků" nebude moc nic vidět, kdyby byl ještě další sníh !
Zase znovu: 14.3. Trvá. Zatím je ale blbé počasí.
20.3. Nemůže Zany ( na drnoberky se nehrnu :wink: ) a slavíček.
21.3. neděle Tenhle termín vypadá nadějně. Katko, můžeš ? A další ? Co maresch ?
Neděle je pro jáhny velmi služební den:-) Něco jako úterý, to mám domovy důchodců a nemocné.
maresch
Rytíř
Příspěvky: 178
Registrován: 22 bře 2009 10:41

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od maresch »

duli píše:
Zase znovu: 14.3. Trvá. Zatím je ale blbé počasí.
20.3. Nemůže Zany ( na drnoberky se nehrnu :wink: ) a slavíček.
21.3. neděle Tenhle termín vypadá nadějně. Katko, můžeš ? A další ? Co maresch ?

Raději 20.3. neděle už bývá někdy pracovní. Jinak v dubnu jedu Kamenice nad Lípou (zámek, kaple sv. Máří Magdaleny) Žirovnice a Tůmův vrch. Kdyby někdo chtěl …. :whistle:
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

A co Velikonoce? Mohlo by být líp, a navíc jeden den na zregenerování. :wink:
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

maresch píše:
duli píše:
Zase znovu: 14.3. Trvá. Zatím je ale blbé počasí.
20.3. Nemůže Zany ( na drnoberky se nehrnu :wink: ) a slavíček.
21.3. neděle Tenhle termín vypadá nadějně. Katko, můžeš ? A další ? Co maresch ?

Raději 20.3. neděle už bývá někdy pracovní. Jinak v dubnu jedu Kamenice nad Lípou (zámek, kaple sv. Máří Magdaleny) Žirovnice a Tůmův vrch. Kdyby někdo chtěl …. :whistle:
Opět znovu.
14.3. Ne - může jen maresch, Zany a já a je stále blbé počasí. Led v PT a snih kolem.
20.3. Nemůže Zany a slavíček.
21.3. Nemůže slavíček a asi maresch. Výsledek je, že jsme zjistili, že slavíček nemůže nikdy v neděli a maresch taky ne. Zbývá sobota. Služebně vázaný slavíček nemůže určitě vůbec na velikonoce. :? Takže zatím zůstávají maresch a slavíček osobně neznámí jako yetti. :lol: :oops: :think: :cry:
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1789
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

duli píše:
maresch píše:
duli píše:
Zase znovu: 14.3. Trvá. Zatím je ale blbé počasí.
20.3. Nemůže Zany ( na drnoberky se nehrnu :wink: ) a slavíček.
21.3. neděle Tenhle termín vypadá nadějně. Katko, můžeš ? A další ? Co maresch ?

Raději 20.3. neděle už bývá někdy pracovní. Jinak v dubnu jedu Kamenice nad Lípou (zámek, kaple sv. Máří Magdaleny) Žirovnice a Tůmův vrch. Kdyby někdo chtěl …. :whistle:
Opět znovu.
14.3. Ne - může jen maresch, Zany a já a je stále blbé počasí. Led v PT a snih kolem.
20.3. Nemůže Zany a slavíček.
21.3. Nemůže slavíček a asi maresch. Výsledek je, že jsme zjistili, že slavíček nemůže nikdy v neděli a maresch taky ne. Zbývá sobota. Služebně vázaný slavíček nemůže určitě vůbec na velikonoce. :? Takže zatím zůstávají maresch a slavíček osobně neznámí jako yetti. :lol: :oops: :think: :cry:
:-) Velmi přesné. ale má možnost je dosud 27. 3. sobota. K tomu se zatím nikdo nehlásil. Doufám, že se podaří sjednat Brno klášter na 24. 4. To jsem si zablokoval, ale dosud nevím zda to bude možné u nich.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1168
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

27.3. sobota můžu s výhradou, že budu opět po noční.
To Brno by mě taky zajímalo, bohužel 24.4. budu na 99% ve Varšavě
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

27.3. můžu.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Brno 24.4.2010

Nový příspěvek od elizabeth »

slavicekvac píše:...Doufám, že se podaří sjednat Brno klášter na 24. 4. To jsem si zablokoval, ale dosud nevím zda to bude možné u nich.
Snad to vyjde, doufám, že se přijedete na nás podívat, i kdyby čistě teoreticky ta návštěva kláštera neklapla. Osobně bych ale klášter založený naší Eliškou viděla moc ráda, skoro stejně jako jsem se loni těšila do Aldo vado (neboli Vyšáku), i když zrovna kapitulní síň tou dobou nebyla přístupná. (stejně na základě letošních výzkumů tam možná pan Záviš nikde není takže jsem se mohla modlit za spásu jeho duše kdekoliv)
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

Viola píše:27.3. můžu.
By tedy šlo. Nebrání nám tedy 21.3. si udělat "dámskou jízdu" , kdyby někdo z nás chtěl ? Ale Janovice budou otevřené až od dubna.....
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

duli píše: Takže zatím zůstávají maresch a slavíček osobně neznámí jako yetti. :lol: :oops: :think: :cry:
Ha ! Ne tak docela , jednak můžem na oba "yettíky" políčit na brněnském sraze .. a druhak můžem využít pozvání do Kamenice nad Lipou, kam teda já bych z pochopitelných důvodů opravdu ráda - ale aby se to nekrylo se srazem !!

a Václav ? No tak nějaká ta sobota .. přece ..

Zany , jak můžeš být na sraz ve Warsavě ??? :snooty:


dámská jízda .. proč ne .. jen pamatujte dámy - jak jeden víkend jedu, tak bych - teoreticky druhý víkend měla spořádáně se starat o kobylky .. ale možná by šlo to nějak zkombinovat sobota - neděle nebo tak ..
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Tekla »

Já už chci taky na výlet!!! :pray: Ale můžu až 27. 3. ... :roll: :)
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1789
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Tekla píše:Já už chci taky na výlet!!! :pray: Ale můžu až 27. 3. ... :roll: :)
Já též, dřív to pro mě nebude možné.
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

slavicekvac píše:
Tekla píše:Já už chci taky na výlet!!! :pray: Ale můžu až 27. 3. ... :roll: :)
Já též, dřív to pro mě nebude možné.
Další rekapitulace. Poslední hit je 27.3. sobota.
Můžou: Tekla, slavíček, Zany (po noční :( ), Viola, Kateřina, duli a snad i maresch.
Kdo další ? Dagmar ?

Předběžný program :
Neprobylice, Panenský Týnec, Žerotín, Slavětín, Černčice, Libčeves a Budyně nad O. ?
Budyně - návštěvní hodiny
březen
10.30 - 12.00 13.30 - 15.30
sobota, neděle, svátek
Tak nevím.... Vychází mi buď Libčeves nebo Budyně. Dohromady asi ne. Budyni klidně vzdám.
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4021
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 65 times
Been thanked: 18 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Ježek »

Zany píše: To Brno by mě taky zajímalo, bohužel 24.4. budu na 99% ve Varšavě
Vyběhni na Rondo Dmowskiego a zanotuj tuhle: http://www.skampararas.pl/download/1/13 ... ie_zlo.mp3 a nebo http://www.youtube.com/watch?v=r0XyN-ZwNKA
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1789
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

duli píše:
slavicekvac píše:
Tekla píše:Já už chci taky na výlet!!! :pray: Ale můžu až 27. 3. ... :roll: :)
Já též, dřív to pro mě nebude možné.
Další rekapitulace. Poslední hit je 27.3. sobota.
Můžou: Tekla, slavíček, Zany (po noční :( ), Viola, Kateřina, duli a snad i maresch.
Kdo další ? Dagmar ?

Předběžný program :
Neprobylice, Panenský Týnec, Žerotín, Slavětín, Černčice, Libčeves a Budyně nad O. ?
Budyně - návštěvní hodiny
březen
10.30 - 12.00 13.30 - 15.30
sobota, neděle, svátek
Tak nevím.... Vychází mi buď Libčeves nebo Budyně. Dohromady asi ne. Budyni klidně vzdám.
Dobrý, pořád můžu :-)
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1168
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

Co přesně je vlastně v plánu v Libčevsi?
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

Zany píše:Co přesně je vlastně v plánu v Libčevsi?
maresch chtěl do kostela. Ještě je tam zřícenina, jak jsem koukala. Zany, pro tebe ? :wink:
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1168
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

do kostela bych chtěl taky, jsou tam mimo jiné pěkné portály, klenby, náhrobníky...
Na zámku nahoře na kopci už jsem byl před třemi lety
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů