Výlety a výpravy

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Tak to je super, kdo by jel z Prahy? A v kolik?
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

Tak se možná přidají dvě další osoby. Tekla a já s autem. Zítra dám vědět. Jen technická poznámka - tma je už v 16.00. Takže KAM ?
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

duli píše:Tak se možná přidají dvě další osoby. Tekla a já s autem. Zítra dám vědět. Jen technická poznámka - tma je už v 16.00. Takže KAM ?
No musíte přijet k nám do Kňovic a odsud vyrazíme dál - nejlépe nějak brzy dopoledne - ukážu vám kobylky a pojedem na ty Křepenice, jestli nás tam pustí. Telefon máte, tak volejte. Knovic 1- nepřehlédnete.
Já ted jedu s rodinou na hřbitov - tak nebudu na majlu, až k večeru, ale mám telefén !.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Takže jedeme Duli, Tekla, Zany a já? Z Prahy? Nebo se někdo ještě přidá? Všichni jsme na céčku, Duli, mohla bys nás vyzvednout třeba na Chodově?
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Tekla »

Viola píše:Takže jedeme Duli, Tekla, Zany a já? Z Prahy? Nebo se někdo ještě přidá? Všichni jsme na céčku, Duli, mohla bys nás vyzvednout třeba na Chodově?
Ahojky všem,

tak jsme s Duli domluvený - zítra v 8,30 na metru Opatov - výlez směr ven z Prahy, a pak hurá na koníky! :D

Přidá se ještě někdo kromě výše citovaných?
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

pokud se mi ráno podaří vstát :) Měl jsem za sebou únavnou noční, takže jsem dneska celý den prospal, teď jsem čilý jako rybička a kdo ví, kdy se mi v noci povede usnout :D
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

To je hrůza, nám tu ted napadl sníh a stále sněží. To Vám ráno ukážu kobči jen ve stáji. Co byste říkali na následující scénář - až přijedete podíváme se na kobylky a vyrazíme na Křepenice, to je od nás 5 minut - tedy jestli se Zany probudí :doh: , pak na ty Vrchotovy Janovice - po cestě jedem zas kolem nás - já bych dala kobyly ven a po Vrchotovej Janovicích někde oběd a kafčo :) - třeba přímo v Selčanech - a Vy byste pak vyrazili na tu Dobříš a já domů, dát kobyly zase do stáje ??

ještě jsou tu kousek od nás ty Hrazany - ale co je tam přesně k vidění moc nevím - je to slavné oppidum, ale jak ted vypadá nemám zdání.

nebo ještě další nápady ??
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
maresch
Rytíř
Příspěvky: 178
Registrován: 22 bře 2009 10:41

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od maresch »

Katerina píše: ještě jsou tu kousek od nás ty Hrazany - ale co je tam přesně k vidění moc nevím - je to slavné oppidum, ale jak ted vypadá nemám zdání.
Plány na Hrazanech, byli velké. Rekonstrukce opevnění, domů a podobně, ale jak je to s projektem v současnosti to nevím.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

maresch píše:
Plány na Hrazanech, byli velké. Rekonstrukce opevnění, domů a podobně, ale jak je to s projektem v současnosti to nevím.
No, bohužel asi zůstalo jen u plánů - pátrala jsm na netu, a nic nového .. ale je to od nás jen 5km a dle fotek , když se vyplháme na vrch, tak vyhlídka přenádherná.
Jinak po cestě na Vrchotovy Janovice - od nás jen 13 km - bohužel ted v zimě přístupno jen zvenku leží ještě ta Kosova Hora - též sice nepřístupno, ale vypadá to i zvenčí krásně. Pokud se pamatuji, tak první páni z Kosovy Hory - což měla být tvrz - byli nějaku odnoží Vítkovců, resp. nějací drobní Vítkovci. -a Kosova Hora - od nás cca 7km.

takže sumasumárum - vše, coby kamenem dohodil.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
maresch
Rytíř
Příspěvky: 178
Registrován: 22 bře 2009 10:41

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od maresch »

Katerina píše:
maresch píše:
Plány na Hrazanech, byli velké. Rekonstrukce opevnění, domů a podobně, ale jak je to s projektem v současnosti to nevím.
No, bohužel asi zůstalo jen u plánů - pátrala jsm na netu, a nic nového .. ale je to od nás jen 5km a dle fotek , když se vyplháme na vrch, tak vyhlídka přenádherná.
Jinak po cestě na Vrchotovy Janovice - od nás jen 13 km - bohužel ted v zimě přístupno jen zvenku leží ještě ta Kosova Hora - též sice nepřístupno, ale vypadá to i zvenčí krásně. Pokud se pamatuji, tak první páni z Kosovy Hory - což měla být tvrz - byli nějaku odnoží Vítkovců, resp. nějací drobní Vítkovci. -a Kosova Hora - od nás cca 7km.

takže sumasumárum - vše, coby kamenem dohodil.
V okolí je plno. přidej Ostromeč, Radíč - Bernard Bolzano. Osečany a pod. Hlavně je to kraj, poměrně dobře zachované lidové architektury.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

maresch píše: V okolí je plno. přidej Ostromeč, Radíč - Bernard Bolzano. Osečany a pod. Hlavně je to kraj, poměrně dobře zachované lidové architektury.
Máš pravdu , za ty Osečany dík, to je taky kouíček od nás, Radíč je u Hrazan - a ještě jsme zapomněli na Červený Hrádek u Sedlčan.

No, nevím,nevím, jestli se jim pak bude chtít ještě na tu Dobříš .. :)
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

Vážení, tady napadlo, takže nevím, nevím, co kde budeme hledat... :mrgreen: :geek: :shock: ve sněhu......
Budu ráda, když vás relativně ráno seberu po cestě. V zámku na Dobříši se topí, takže tam by bylo teplo. Jestli bude v noci mrznout a namrzne vozovka, tak jsem zvědavá, kam dorazíme a kam ne. Katko k tobě na koně určitě. Zavolám ti, jak se k tobě dostaneme blíž a popíšeš cestu.
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od elizabeth »

Včera jsem to už nestihla a dnes už je asi pozdě, ale přesto přeju všem výletníkům hezký den. A nenechte se odradit počasím.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

Betty díky! Už jsme se vrálily. Byly jsme jen v dámské sestavě a užily jsme si dnešního dne, jak to šlo. Včetně výměny pneu, mazlení s koníky a kočkami. Celkem jsme viděly docela dost. Nejúžasnější byly Křepenice. :clap:
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Křepenice a spol

Nový příspěvek od Katerina »

Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

Křepenice - podle fotek to tam uvnitř vypadá stejně jak před pěti lety, asi se k tomu ještě nedostali
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Zany píše:Křepenice - podle fotek to tam uvnitř vypadá stejně jak před pěti lety, asi se k tomu ještě nedostali
Oni opravili fresky jen v přízemí a v patře už dali nedávno novou dlažbu, ale na fresky se ještě nesáhlo.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

Však ono není kam spěchat, střechy a zdivo mají opravené a zajištěné, takže freskám nehrozí žádné škody
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: Křepenice a spol

Nový příspěvek od Tekla »

Katerina píše:Tak tady pár foteček !!!

http://catherinelagrande.rajce.net/Vylet_-_Sedlcansko
krásný fotečky! :)

a tady je odkaz na koníky... :) http://picasaweb.google.com/Tekla01/Kat ... directlink
zbytek snad dodam brzy...
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

Úžasný !!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: Moc díky . takhle pěkné fotky ty moje holky ještě neměly. A na duli je tam navíc krásně vidět, jak si je užívá.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů