Petice ...

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Petice ...

Nový příspěvek od Ježek »

Vox, populi, vox deii, občanská společnost a tak.

Petice proti zrušení kulturního centra Starý Pivovar v Brně: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... c6MQ#gid=0

Byl jsem tam jen párkrát, ale z jejich programu oceňuju Filmový klub (Tam jsem byl na Případu pro začínajícího kata) a Skandinávského domu.

http://www.starypivovar.cz/
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Ježek »

Petice především proti pražské koalici: http://www.zmenpolitiku.cz/
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Ježek »

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Ježek »

Jestli někdo chce prudit posledního evropskýho diktátora: http://listnabialorus.pl/
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
rašiv

Re: Petice ...

Nový příspěvek od rašiv »

Petice proti koalici ano. Byla jsem tam . Jen se divím, že se takto zprofanoval Dr.Svoboda. Jako lékaře si ho vážím.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Ježek »

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Viola »

Ježek píše:Tekla posílala: http://www.bezkomunistu.cz/
Přidám sem svůj komentář:
1. příliš důvěry ve mně nevzbuzují autoři petice, zejm. pan Šinágl - obrázek si můžete učinit sami http://www.sinagl.cz/ , zejména jeho propojení se skupinou K213 je pro mě osobně dost děsivé (mrkněte na www.k213.cz). Někteří členové této a dalších iniciativ odmítají akceptaci českého právního řádu, žijí ve vzduchoprázdnu a iluzi, že v demokracii si zřejmě každý může dělat, co chce, resp. že každý musí dělat to, co chtějí oni. Za panem Holečkem stojí Konzervativní strana (http://www.konzervativnistrana.cz/), opět její osobnosti, program a angažovanost pana Jocha ve mně vzbuzují spíš děs.

2. otázka samotného odchodu lidí z justice je mnohem složitější, než jak se na první pohled zdá. Pokud chceme, aby bylo prostředí čisté, pak žádejme odchod členů KSČ ze všech funkcí, nejen z justice. A co s těmi, co nebyli v KSČ, ale byli prověřeni, příp. jim bylo umožněna slušná kariéra i bez členství, jako např. u pana prezidenta? A vůbec, je vhodné žádat odchod lidí z funkcí 20 let po revoluci?

3. otázka asi nejtěžší - znamená fakt, že byl někdo v KSČ (tj. řadovým členem, ne funkcionářem), skutečnost, že špatně dělá svou práci? Těžká otázka a ještě těžší odpověď.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Ježek »

Viola píše: 1. příliš důvěry ve mně nevzbuzují autoři petice, zejm. pan Šinágl - obrázek si můžete učinit sami http://www.sinagl.cz/ , zejména jeho propojení se skupinou K213 je pro mě osobně dost děsivé (mrkněte na http://www.k213.cz). Někteří členové této a dalších iniciativ odmítají akceptaci českého právního řádu, žijí ve vzduchoprázdnu a iluzi, že v demokracii si zřejmě každý může dělat, co chce, resp. že každý musí dělat to, co chtějí oni. Za panem Holečkem stojí Konzervativní strana (http://www.konzervativnistrana.cz/), opět její osobnosti, program a angažovanost pana Jocha ve mně vzbuzují spíš děs.
Ty lidi jsou tragický. Jak to nazvat? Frustrovaný samozvaný elity - jako Dalimil (abychom byli tematicky)?
Joch a neokonzervativní frakce kolem něho a Klause je asi jedna z největších ostud porevoluční společnosti.
Ale na druhou stranu - jak se to řiká - užitečnej ***? Ať se všichni tihle fanatici poštvou proti sobě.
Viola píše:2. otázka samotného odchodu lidí z justice je mnohem složitější, než jak se na první pohled zdá. Pokud chceme, aby bylo prostředí čisté, pak žádejme odchod členů KSČ ze všech funkcí, nejen z justice. A co s těmi, co nebyli v KSČ, ale byli prověřeni, příp. jim bylo umožněna slušná kariéra i bez členství, jako např. u pana prezidenta?A vůbec, je vhodné žádat odchod lidí z funkcí 20 let po revoluci?
Samozřejmě (jak 20 let ničeho a je to jen část) - je pozdě a tohle může být začátek (společně s tím, že se StBákům sníží důchody)
Viola píše:3. otázka asi nejtěžší - znamená fakt, že byl někdo v KSČ (tj. řadovým členem, ne funkcionářem), skutečnost, že špatně dělá svou práci? Těžká otázka a ještě těžší odpověď.
Znamená to, že se spřáhnul se zločineckou organisací? Je to míň nebo víc než kvalifikace?

Buď jak buď, to, že jsem podepsal petici neokonservativců, vždy dokážu obhájit.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Viola »

Ježek píše:Znamená to, že se spřáhnul se zločineckou organisací? Je to míň nebo víc než kvalifikace?
To je ta otázka - znamená fakt, že někdo vstoupí do KSČ jako řadový člen, to, že se spřáhnul se zločineckou organizací? Nemluvím o StB nebo nějakých papalášík, ale prostě běžných členech, kteří byli v KSČ buď proto, aby měli klid, nebo je ke vstupu někdo pod tlakem/výhružkami přinutil. Já nevím, to se strašně těžko posuzuje.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Ježek »

Viola píše:
Ježek píše:Znamená to, že se spřáhnul se zločineckou organisací? Je to míň nebo víc než kvalifikace?
To je ta otázka - znamená fakt, že někdo vstoupí do KSČ jako řadový člen, to, že se spřáhnul se zločineckou organizací? Nemluvím o StB nebo nějakých papalášík, ale prostě běžných členech, kteří byli v KSČ buď proto, aby měli klid, nebo je ke vstupu někdo pod tlakem/výhružkami přinutil. Já nevím, to se strašně těžko posuzuje.
Ten člověk se ztotožnil se stranou o jejich zločinech se vědělo (abychom předešli neporozumění, tak tím myslím i situaci po roce 1968, kdy se političtí vězni jen věznili, nestříleli.

Ale to je o jiných pohledech. V tomhle se neshodnem, protože to vidíme jinak, máme jiný hodnoty (nic proti Tvým).
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Viola »

Ježek píše:
Ale to je o jiných pohledech. V tomhle se neshodnem, protože to vidíme jinak, máme jiný hodnoty (nic proti Tvým).
To není o hodnotách, ale o tom, že nechci nikoho odsoudit za "pouhé" členství, když nevím, co za tím bylo.
Rytíř

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Rytíř »

Já bych k tomu chtěl jen vyjádřit, že považuji Violu za moudrého člověka. Naší společností bohužel většinou vládne
fanatismus, a ne zdravý selský rozum. Vítězí především tvrdé lokty a bezohlednost. Nikdy jsem nebyl členem KSČ,
ale mohu říci jen to, že pokud zazní z vládních struktur nějaký hlas na úrovni, tak to je hlas z KSČ. Tak to prostě je,
opozice umí jenom řvát, jak je KSČ protizákonné, na nic jiného se nezmůžou. Vůbec nerespektují, že KSČ je stranou,
která je volena velkým procentem našich občanů. Proč také, že? Zájem našich občanů je nezajímá v ničem.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Proti plánovanému zvýšení DPH u knih

Nový příspěvek od Ingolf »

Tohle se týká asi každého z nás :)
http://www.sckn.cz/index.php?p=vyzva#formular
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Georg »

Rytíř píše:Já bych k tomu chtěl jen vyjádřit, že považuji Violu za moudrého člověka. Naší společností bohužel většinou vládne
fanatismus, a ne zdravý selský rozum. Vítězí především tvrdé lokty a bezohlednost. Nikdy jsem nebyl členem KSČ,
ale mohu říci jen to, že pokud zazní z vládních struktur nějaký hlas na úrovni, tak to je hlas z KSČ. Tak to prostě je,
opozice umí jenom řvát, jak je KSČ protizákonné, na nic jiného se nezmůžou. Vůbec nerespektují, že KSČ je stranou,
která je volena velkým procentem našich občanů. Proč také, že? Zájem našich občanů je nezajímá v ničem.
To je ten problem-máme zločineckou organizaci,která je v parlamentu-paráda.V úterý jsem se díval na televizi.Nejprve na 1000zločinů komunismu.Pak cs-historii,50 léta a Reicin.Večer pak dávali,kolik má KSČM pref.hlasů a v noci dávali Skřivánky na niti.Je mi z toho smutno
Mimochodem,sděl mi něco pozitivního,co KSČM propaguje.
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Tekla »

Viola píše:
Ježek píše:Znamená to, že se spřáhnul se zločineckou organisací? Je to míň nebo víc než kvalifikace?
To je ta otázka - znamená fakt, že někdo vstoupí do KSČ jako řadový člen, to, že se spřáhnul se zločineckou organizací? Nemluvím o StB nebo nějakých papalášík, ale prostě běžných členech, kteří byli v KSČ buď proto, aby měli klid, nebo je ke vstupu někdo pod tlakem/výhružkami přinutil. Já nevím, to se strašně těžko posuzuje.
No, Miso, podle meho to, ze nekdo v jiste dobe vstoupil do KSC jako radovy clen svedci bud o jeho idealismu (ti co prozreli, v 69 rady straniku rychle opustili), nebo to svedci o jeho prospecharstvi ci zvrhle snaze parazitovat na hodnotach, ktere sam nevytvoril. Take to muze svedcit o jeho srabactvi. Jistojiste o krivosti charakteru... At tak ci onak, je pravda, ze komuniste meli byt rozpusteni uz v 89.Bbohuzel, tehdy byly holt jine zajmy... Ja stale doufam, ze se podari tuhle zlocineckou organizaci, jak ji Jezek trefne pojmenoval, postavit mimo zakon. A to, ze se jeji byvali ci soucasni clenove podileji na chodu a rizeni tehle spolecnosti, mi pripada naprosto nemoralni vuci vsem tem lidem, ktere maji na svedomi. Zkus premyslet i o tom, ze nebyt podpory tech "radovych clenu", nemohli by komuniste spachat ty zlociny, ktere napachali...
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Ježek »

Tekla píše:At tak ci onak, je pravda, ze komuniste meli byt rozpusteni uz v 89.Bbohuzel, tehdy byly holt jine zajmy... Ja stale doufam, ze se podari tuhle zlocineckou organizaci, jak ji Jezek trefne pojmenoval, postavit mimo zakon.
Zákaz strany po tolika letech nikomu nepomůže - stane se tohle (respektive komunisace ČSSD ať už přímo členy, nebo přes voliče): http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/j ... emid=12241

Komunisté musí být zničeni tím, co nejvíc nenávidí - svobodnými volbami a lidským rozumem.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Re: Petice ...

Nový příspěvek od floriš »

Tekla píše:...Zkus premyslet i o tom, ze nebyt podpory tech "radovych clenu", nemohli by komuniste spachat ty zlociny, ktere napachali...
Zkus přemýšlet i o tom, že nejhorší chátra, a že se jí ve vedení KSČ velice líbilo a líbí, si dokáže bez skrupulí udržet moc bez ohledu na "řadové členy" v jakémkoli množství. Měl jsem v 80. letech ve svém blízkém okolí několik lidí, kteří naivně vstoupili do strany s myšlenkou, že je potřeba, aby tam byli i slušní a schopní lidé... a pak se nestačili divit.
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Tekla »

floriš píše:
Tekla píše:...Zkus premyslet i o tom, ze nebyt podpory tech "radovych clenu", nemohli by komuniste spachat ty zlociny, ktere napachali...
Zkus přemýšlet i o tom, že nejhorší chátra, a že se jí ve vedení KSČ velice líbilo a líbí, si dokáže bez skrupulí udržet moc bez ohledu na "řadové členy" v jakémkoli množství. Měl jsem v 80. letech ve svém blízkém okolí několik lidí, kteří naivně vstoupili do strany s myšlenkou, že je potřeba, aby tam byli i slušní a schopní lidé... a pak se nestačili divit.
aha, takze oni s politikou strany nesouhlasili, a proto do ni vstoupili? hm... zajimave... v mem okoli v osmdesatych letech take lide do strany vstupovali... obvykle proto, ze jim to prineslo nemale vyhody...
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
rytíř

Re: Petice ...

Nový příspěvek od rytíř »

Já myslím,
že Ti, kteří členství v KSČ využívali jen pro svůj kariéristický prospěch, po r.1989 z KSČ zmizeli, a jsou
ve všech hlavních politických stranách.Neodsuzovala bych ty, kteří i po r.1989 v KSČ zůstali. Když nic
jiného, tak ocěňuji to, že zůstali i v dobách pro KSČ zlých, což rozhodně svědčí ve prospěch těchto
lidí.
Jak již jsem říkal, nikdy jsem nebyl členme KSČ, takže nemám představu jak to tam chodilo.
V každém případě oceňuji to, že lidem dotovali mnoho životně nutných prostředků (např.elektřinu,dopravu,
kojeneckou stravu.....atd.), přičemž nebyli rozhodně zadluženi víc než je to dnes.
Pokud vím, tak v r.1989 ještě byly např. na důchodovém fondu dostatek prostředků na důchody,které někam
zmizely.
Jak se nyní ukazuje, tak nyní zmizelo plno státních prostředků různými taktikamy na účty do daňových rájů.
Jak to, že komunisté, kteří jsou označovány za zločince, měli prostředky na sociální jistoty národa, zatímco
nyní nejsou peníze na nic? Zato různá bankovní konta jedinců v různých daňových rájích praskají ve švech?
A rozhodně tyto prostředky nejsou z jejich práce, ale z machinací se státními prostředky. A kdo to platí ze
svých kapes? Ti nejchudší. A tomu neříkáte zločinnost? Asi to je otázka názorového směru. Každý máme ná-
rok na vlastní názor na věc.
Přeji hezký den.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Viola »

rytíř píše:Já myslím,
že Ti, kteří členství v KSČ využívali jen pro svůj kariéristický prospěch, po r.1989 z KSČ zmizeli, a jsou
ve všech hlavních politických stranách.Neodsuzovala bych ty, kteří i po r.1989 v KSČ zůstali. Když nic
jiného, tak ocěňuji to, že zůstali i v dobách pro KSČ zlých, což rozhodně svědčí ve prospěch těchto
lidí.
Zdálo by se to jako logické, ale pro příklad si přečtěte toto: http://www.lidovky.cz/jirina-svorcova-z ... ultura_kim
rytíř píše: V každém případě oceňuji to, že lidem dotovali mnoho životně nutných prostředků (např.elektřinu,dopravu,
kojeneckou stravu.....atd.), přičemž nebyli rozhodně zadluženi víc než je to dnes.
Kdo nebyl zadlužen? No, dotovali - podle klasického hesla "chléb a hry" bylo třeba, aby národ dostal v podstatě vše základní, co potřebuje, aby neměl důvod k nespokojenosti, a tudíž i k převratu, a naopak neustálé udržování společnosti v napětí (seženu-neseženu) je bezvadným způsobem, jak odvést společnost od opravdových problémů tehdejší politiky. Kdo to dotoval (kdo je to "oni", jako komunisti? vážně si myslíš, že to dotovali funkcionáři z vlastní kapsy?), je zřejmé - jednak to byli všichni ti, kterým komunisti sebrali majetek, jednak ti, jejichž práce nebyla dostatečně zaplacena, ti, jimž nezbývalo na jejich potřeby. Nemůžeš přeci v praxi centrálně plánované hospodářství vytrhnout např. sunar a říct, že je fajn, že byl a byl za slušnou cenu. Spousta jiných věcí nebyla nebo byla příšerně drahá, mnohem dražší než teď.
rytíř píše: Pokud vím, tak v r.1989 ještě byly např. na důchodovém fondu dostatek prostředků na důchody,které někam zmizely.
K tomu se neumím vyjádřit, nicméně vzhledem k tomu, že demografická křivka se od roku 1989 poměrně zásadně změnila, nemyslím, že by muselo jít nutně o tunel, jen prostě o utracení těch prostředků.
rytíř píše: Jak to, že komunisté, kteří jsou označovány za zločince, měli prostředky na sociální jistoty národa, zatímco nyní nejsou peníze na nic? Zato různá bankovní konta jedinců v různých daňových rájích praskají ve švech?
Směšuješ imho dvě věci - pokud je komunista označován za zločince, je to z důvodu chování představitelů této strany během totality, zejm. porušování lidských práv. To přeci nemá se sociálními jistotami nic společného. Ostatně, je otázkou, kam by československé hospodářství dospělo nebýt převratu, na problémy upozorňoval mj. Miloš Zeman už v průběhu roku 1989.
rytíř píše: A rozhodně tyto prostředky nejsou z jejich práce, ale z machinací se státními prostředky. A kdo to platí ze
svých kapes? Ti nejchudší. A tomu neříkáte zločinnost? Asi to je otázka názorového směru. Každý máme ná-
rok na vlastní názor na věc.
V případě některých jedinců se tak nepochybně stalo, což ale neznamená, že jde o jednání a) zákonné, b) obdivuhodné, a naopak že za totality se nic takového nedělo. Kde byl ten sociální stát v různých případech, např. matek samoživitelek?

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot, DotBot a 0 hostů