Svatováclavský sraz 2012

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Ježek »

Přátelé,
rok se s rokem sešel a mám tu milou povinnost ujmout se organisování našeho tradičního srazu. Letošní rok je významný tím, že máme 800. výročí Zlaté buly sicilské, listiny, které někteří naši vědci přikládají státnický význam, jiní ji považují za nedůležitou. Dříve jsem naznačoval, že by bylo možné jít na vědeckou konferenci. Nyní mám bližší informace. Konference je 26.8 (středa), a podle neoficiálních informací nevím, jestli je přístupná veřejnosti (to by ale nejspíš šlo domluvit). V následujících dnech je několik přednášek, 27. má prof. Žemlička přednášku o vztahu Přemysla I. k Říši, našeho 28. prof. Wihoda o ZBS v naší historii a dr. Čumlivski o jejím uložení.
Program je zde: http://www.nacr.cz/z-files/zbs/DoprovodZBS.pdf

Co, ještě nevím, kdy bude hra o ZBS Pavla Rakouše na Zbraslavi.

A nyní k samotné domluvě. Je pro někoho relevantní konference v prostřed pracovního týdne? Já předem říkám, že nebudu moci, v Praze mohu být až ve čtvrtek večer.
Navrhl bych tedy sraz až v pátek ráno, přednášky v archivu, společný oběd a pak výlet někde po okolí. Je pro vás lákavý Nový hrad u Kunratic nebo Říčany (tady bych si mohl připravit povídání o pánech z Říčan, stejně to mám trochu zpracovaný do rejstříku)?

Tímto tedy zahajuji diskusi o srazu - kdo, kde, jak, co ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
somath
Měšťan
Příspěvky: 17
Registrován: 27 srp 2012 22:05
Bydliště: Brno

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od somath »

Zdravím, na Wihodu bych chtěl určitě dorazit, což je v pátek (st. svátek) 10:00h, snad to dám, jel bych vlakem z Brna nebo vezmu auto, což by obnášelo asi 6 dalších míst volných. Po trase vemu kohokoli.. Možná budu ve čtvrtek pracovně v Praze, to ale tedˇnevím, takže nemohu slíbit. Pokud ale budu, tak tam budu od rána čili bych stihl i v 16:30h tu předchozí přednášku prof. Žemličky. Stejně tak bych mohl ve čtvrtek s sebou vzít kohokoli. Jinak program, našeho srazu mě osobně cele vyhovuje a díky za něj. Tom
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Katerina »

já to vidím na ten pátek - přednáška a pak nějaký program a pak so někde večer v hospůdce popovídáme, ne ? :)

Jinak se přiznám, že Kunratice ... vždyt´je to takový napůl drnoberka , jakýsi .. a Říčany , no, je to uprostřed vsi , ale budiž .. ale napadlo mě , že 9 km od Říčan je Hradešín a to je tak kuriozní kostel, že stojí za shlédnutí , z Říčan je to nějakých 13 minut, a od něj zas asi 13 kiláků .. a 17 minut je jiná pěkná kuriozitka , o které jsme se dozvěděli minulý víkend .. kostel za obccí Kozojedy .. obojí stojí za zhlédnutí a není to daleko .. takový program po obědě před hospůdkou .. :)

Chtěli byste ?

A kdo všechno se srazu zúčastní ???
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Ježek »

Katerina píše:Jinak se přiznám, že Kunratice ... vždyt´je to takový napůl drnoberka , jakýsi .. a Říčany , no, je to uprostřed vsi , ale budiž .. ale napadlo mě , že 9 km od Říčan je Hradešín a to je tak kuriozní kostel, že stojí za shlédnutí , z Říčan je to nějakých 13 minut, a od něj zas asi 13 kiláků .. a 17 minut je jiná pěkná kuriozitka , o které jsme se dozvěděli minulý víkend .. kostel za obccí Kozojedy .. obojí stojí za zhlédnutí a není to daleko .. takový program po obědě před hospůdkou .. :)
Může být
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od elizabeth »

Katerina píše:já to vidím na ten pátek - přednáška a pak nějaký program a pak so někde večer v hospůdce popovídáme, ne ? :)

Jinak se přiznám, že Kunratice ... vždyt´je to takový napůl drnoberka , jakýsi .. a Říčany , no, je to uprostřed vsi , ale budiž .. ale napadlo mě , že 9 km od Říčan je Hradešín a to je tak kuriozní kostel, že stojí za shlédnutí , z Říčan je to nějakých 13 minut, a od něj zas asi 13 kiláků .. a 17 minut je jiná pěkná kuriozitka , o které jsme se dozvěděli minulý víkend .. kostel za obccí Kozojedy .. obojí stojí za zhlédnutí a není to daleko .. takový program po obědě před hospůdkou .. :)

Chtěli byste ?

A kdo všechno se srazu zúčastní ???
Tohle (http://www.hradesin.cz/index.php?nid=18 ... oid=202123) vypadá pěkně.

Já zatím (jako vždy) nevím, co a jak bude, ale snad bych to na 1.5 dne (pravděpodobně bez přednášek o ZBS) mohla dát.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Katerina »

Je to pěkný, ten kostel, ale trochu schizofrenní, jakoby někdo rozkrájel tři až čtyři kostely , a pak je splácnul k sobě dohromady. :doh:

No, to doufám, že dorazíš :)
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Ingolf »

Hradešín je taková trochu splácanina, ty části z různých dob na sebe nenavazují, jsou jen připláclý.. Nejstarší částí kostela je rotunda, z ní je teď kostelní věž :) , ale i tak to vypadá, jako kdyby měl kostel dva konce..
Ten druhý kostel je sv. Martin u Kozojed, http://www.hrady.cz/index.php?OID=4538 Píše o něm Klápště v Proměně českých zemí ve středověku, že původně byly v Kozojedech dvě sídla, než se třetí přesunulo právě k dnešnímu kostelu, aby se čtvrté, kde leží denší obec, přesunulo jinam, kvůli lepšímu přístupu k vodě, takže teď trčí kostel atypicky v polích mimo samotnou ves..
Iohannes
Zeman
Příspěvky: 123
Registrován: 16 říj 2010 22:55
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Iohannes »

Ovšem u kostela v Hradešíně bývá zamčený i hřbitov, takže se dá koukat jenom přes zeď. Chtělo by to zjistit, kde je možno vypůjčit klíče.
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od duli »

Iohannes píše:Ovšem u kostela v Hradešíně bývá zamčený i hřbitov, takže se dá koukat jenom přes zeď. Chtělo by to zjistit, kde je možno vypůjčit klíče.
Ahoj všichni ! Pokusím se dorazit a zjistit, kdy bychom se dostali na Hradešín. :-)
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Viola »

duli píše: Ahoj všichni ! Pokusím se dorazit a zjistit, kdy bychom se dostali na Hradešín. :-)
Hezky. :)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Ježek »

Koukal jsem, že ani jeden z kostelů není běžně přístupný :(
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Ingolf »

Já vím, napíšu někam na farnost, jestli by nás nepustili, když nás bude víc.., zídka u Hradešína se dá v pohodě přeskočit, ale když nás bude víc, tak by to mohlo vzbudit rozruch :)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Ježek »

Ingolf píše:Já vím, napíšu někam na farnost, jestli by nás nepustili, když nás bude víc.., zídka u Hradešína se dá v pohodě přeskočit, ale když nás bude víc, tak by to mohlo vzbudit rozruch :)
Stejně to bude zamčený. Okna rozbíjet nebudeme :)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Iohannes
Zeman
Příspěvky: 123
Registrován: 16 říj 2010 22:55
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Iohannes »

Kousek od Říčan jsou také Kralovice - věžová tvrz, kostel sv. Markéty a přemyslovské hradiště s čerstvými objevy http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... kralovice/ (dokud to zase nezahážou)
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Zany »

taky zajděte na Chdovec na ZBS:

"Zlatá bula sicilská bude, za přísných bezpečnostních opatření, krátce vystavena v Národním archivu"
http://www.nacr.cz/z-files/zbs/zbs_tiskova_zprava.pdf
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Ježek »

Zany píše:taky zajděte na Chdovec na ZBS:

"Zlatá bula sicilská bude, za přísných bezpečnostních opatření, krátce vystavena v Národním archivu"
http://www.nacr.cz/z-files/zbs/zbs_tiskova_zprava.pdf
Tak ty přednášky jsou v archivu, takže to vemem cestou spíž z než na.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Katerina »

Ježek píše:
Ingolf píše:Já vím, napíšu někam na farnost, jestli by nás nepustili, když nás bude víc.., zídka u Hradešína se dá v pohodě přeskočit, ale když nás bude víc, tak by to mohlo vzbudit rozruch :)
Stejně to bude zamčený. Okna rozbíjet nebudeme :)
ne , to ne :naughty: , nejsme žádní vandalové :snooty: :lol: , ale když přelezeš zídku, a že je na jedné straně docela nízká a rozbitá, tak jsi přímo u kostela je co prohlížet, fakt.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Zany »

Ježek píše:
Zany píše:vemem cestou spíž z než na.
Vy jdete někomu vyrabovat špajzku? :o
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Ježek »

Zany píše:
Ježek píše:
Zany píše:vemem cestou spíž z než na.
Vy jdete někomu vyrabovat špajzku? :o
Jak neurovědy vysvětlí tenhle překlep? :)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2012

Nový příspěvek od Katerina »

Každopádně je to půvabný ..jak ta špajzka i překlep .. neurovědy do toho netahejte, pánové :lol: .

Nechci být protivný rejpal, ale pořád ještě tak nějak časoprostorově tápu :think:

..mohli bycchom to začít trochu sumarizovat?

Nejprve .. kdo všehno se srazu zúčastní.. ?

Ježek, betty, já, Ingolf, somath, duli (já doufám :) )..kdo dál .. Viol - jak ty a dovolená ? Zany ? Johánku ? co rubášovci ?

Koná se v pátek 28. 9 (to je pro pozn. mě, at´už mám konečně jasno :oops:

Program :
dopoledne přednášky v archivu, prohlídka TÉ listiny a pak někam na oběd - víme zhruba v kolik a mám něco najít a zamluvit ?

po obědě výlet po okolí ... návrh : Krralovice- tvrz, kostel sv. Markéty a hradiště ,
další návrh stihnout k tomu i ty dva kostely Kozojedy a Hradešín, vzhledem k hradešínské zdi jen pokud se podaří domluvit legální vstup ??? toho se ujme kdo ?

večer dáme řeč u piva a limonády .. opět musíme vyřešit otázku počtu účastníků, přibližné doby, výběru zařízení a jeho následného zamluvení

tak a ted´pište ! :)
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot, Google Adsense [Bot] a 0 hostů