Svatováclavský sraz 2013

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2713
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Viola »

Děkuji všem, bylo to super, jen trochu krátké... :)
Iohannes
Zeman
Příspěvky: 123
Registrován: 16 říj 2010 22:55
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Iohannes »

Několik momentek z vycházky
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1087
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

A jé! Už to začíná! :D a to jsem se ještě nestačil projevit já! :D
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3969
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 40 times
Been thanked: 16 times

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Ježek »

Já děkuju všem za účast, Iohannesovi za sehnání klíčů a především Tekle za perfektní a zajímavou procházku, se kterou evidentně byla spousta přípravy.

http://stribrnak.cz/wp-content/uploads/ ... iv-cns.jpg tenhle denár podle mne zobrazuje to samý, co ten reliéf - a je Vladislava II.

Vrásnění šatu kolem roku 1150: http://www.moraviamagna.cz/symbolika/im ... Ever-v.jpg
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Ingolf »

Taky děkuju všem za příjemnou společnost, snad se sejdeme dřív než zase za rok :)
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2713
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Viola »

Ježek píše:
http://stribrnak.cz/wp-content/uploads/ ... iv-cns.jpg tenhle denár podle mne zobrazuje to samý, co ten reliéf - a je Vladislava II.

Vrásnění šatu kolem roku 1150: http://www.moraviamagna.cz/symbolika/im ... Ever-v.jpg
Zajímavý...
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od elizabeth »

I já se připojuji k všeobecnému poděkování, zejména teda Mirce za zajímavé povídání (a za výběr hospod :) , zejména tedy té poslední :D, se zázvorovým čajem a citronovou limonádou) a Katce a Lubošovi, jak hezky se o mě o víkendu starali, a všem ostatním za jejich milou a příjemnou společnost. Cesta zpět na Moravu proběhla taky v naprostém pořádku, a tak mi nezbývá, než se těšit na další setkání.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2713
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Viola »

My jsme rádi, že jsi dobře dojela. :)
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od elizabeth »

Viola píše:My jsme rádi, že jsi dobře dojela. :)
Když jsem si přečetla Přemkovy potíže s cestováním, tak já taky... Musím to zaklepat pro příště, ale já na cestě, kromě tý sobotní ranní zimy a zvednutí batohu do místa na zavazadlo, vlastně neměla jediný problém... Žlutý je holt žlutý :handgestures-thumbupleft:

Ale i tak, když jsem hlásila příjezd domů a volala z pevné linky, tak maminka říkala, jak jsou rádi, že už jsem doma a já jsem odpověděla, jak já jsem ráda, že jsem doma. :lol:
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1087
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Tož hezky bylo, fotopříběh je na cestě, po létech jsem shlédnul jak se mají staří známí ze Středověku, v mnohém (po cestách zemských) jsem se poučil a ty svatý Václave, příště víc bdi! :shifty:
Iohannes
Zeman
Příspěvky: 123
Registrován: 16 říj 2010 22:55
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Iohannes »

Milí kolegové, prohlídka základů rotundy sv. Václava s dr. Čihákovou by v říjnu byla možná jakýkoliv všední den s výjimkou úterý. Navrhujte prosím, jak se vám to hodí. (Zkusím založit nové vlákno.)
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1087
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Svatováclavský sraz 2013 OBRAZEM!

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Tak milí mládežníci, starej tlusťoch se konečně rozhoupal a tudíž nadešel čas na obrazovou rekapitulaci (zatím) posledního srazu. Odkaz ku shlédnutí obrazového dokumentačního fotomateriálu se zevrubným popisem naleznete kliknutím na tečku :arrow: .
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3969
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 40 times
Been thanked: 16 times

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Ježek »

Pěkný fotky a dobrý komentáře :clap:
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2713
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Viola »

Tak ty komentáře mě dostaly, jen mě mrzí, že k nim nejde hned připsat chytrou připomínku. Napíšu je aspoň sem:

1. Ty ranní fotky Karlova mostu se mi líbí.
2. Tebe s tou servírkou fotil kdo? Když jste chtěli jít fotit na ty záchodky? :D
3. Není to citron, ale kdoule (říkala Katka).
4. To jsi ještě za běhu stihl vyfotit Novotného lávku? Pak se nedivím, že vlak nečekal. :wink:

A prosba na konec - bylo by možný ty fotky na Rajčeti nějak zaheslovat a dát ty údaje klidně sem? Jen bych nerada, aby si někdo, kdo projíždí Rajče, ty fotky třeba nastahoval a zveřejnil...
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1087
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2013 OBRAZEM!

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Na žádost královny Violy už fotky ze srazu neuvidíte... ale klid, nechte mě domluvit, ještě jsem neskončil. Neuvidíte bez hesla. Takže sss!
Co je na tom složitýho? Prostě až vás to po kliknutí vyzve, tak do jména i hesla dáte tři "s" - slovy: sss
Děkuji za pozornost a už se klidně můžete dál hemžit po fóru.
Ježkovi a Viole děkuju za pochvalu. :)
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2713
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Viola »

Děkuji. :)
Ještě bych prosila odpověď na otázky č. 2 a 4. :D
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1087
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Viola píše:Ještě bych prosila odpověď na otázky č. 2 a 4. :D
No já na ně neodpovídal, protože jsi svými otázkami odpovědi vlastně doplnila sama. :) Takže jsem mlčením nahradil souhlas. Ale ot.č.2. zní: ano :) Jelikož jsme, ovlivněni Richardovou reklamou, všichni naběhli k prospekci místního záchodku a v prostoru pro jednoho nás najednou bylo pět, tak jsme zase nenápadně vycouvali a aby řeč nestála a servírka nezahálela, tak nás Zany propletl dohromady a než jsme stačili zjistit, co se stalo, tak už nás fotil, za což mu samozřejmě vřelé díky :))
ot.č.4: Ta poslední rozmazaná fotka "přívečerní" Prahy nebyla příčinou kvapného odjezdu vlakové soupravy. Prostor pro fotku jsem vyšetřil v předchozím běhu, jehož průměrnou rychlost jsem záměrně zvýšil o 30% p.r.km/h, takže jsem ušetřil cca 15 metrů náskoku cesty, které jsem využil na onu fotografickou zastávku. Následně jsem vynechal jednu kratičkou mezeru, jimiž jsem střídal běh s chůzí (nezbytnou starším a otylejším běžcům kvůli prevenci infarktu) a také jsem nemohl zastavoval již kvůli, na jiných místech zmíněném, běhu po přechodu na červenou s poblíž stojící hlídkou SNB. :)
No já věděl, proč neodpovídat, pak je to vysvětlování na půl strany, která mohla v klidu poskytnout místo pro hodnotnější myšlenky objektivnějšího rázu. :)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3969
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 40 times
Been thanked: 16 times

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Ježek »

Przemysl de Nyestieyky píše: No já věděl, proč neodpovídat, pak je to vysvětlování na půl strany, která mohla v klidu poskytnout místo pro hodnotnější myšlenky objektivnějšího rázu. :)
Mohls napsat 2x ano a psát hodnotnější příspěvek ;)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1087
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Ježek píše:Mohls napsat 2x ano a psát hodnotnější příspěvek ;)
Třeba i k tomu dojde :) Momentálně chystám reakci do zpravodaje na neumětelství jednoho nejmenovaného sdružení, které se rozhodlo "zachraňovat" hrad a přitom jejich publikační nepoučená osvěta doslova hrad znovu pohřbívá. :)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3969
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 40 times
Been thanked: 16 times

Re: Svatováclavský sraz 2013

Nový příspěvek od Ježek »

Przemysl de Nyestieyky píše:
Ježek píše:Mohls napsat 2x ano a psát hodnotnější příspěvek ;)
Třeba i k tomu dojde :) Momentálně chystám reakci do zpravodaje na neumětelství jednoho nejmenovaného sdružení, které se rozhodlo "zachraňovat" hrad a přitom jejich publikační nepoučená osvěta doslova hrad znovu pohřbívá. :)
Nejmenovaný, který už to dělá drahnou dobu?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů