Svatováclavský sraz 2014

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Svatováclavský sraz 2014

Nový příspěvek od Ježek »

Ty kostely můžeme podniknout jindy.

Co jsem se ptal, nejvíc lidem vyhovuje sobota.

Zašli bysme na tu výstavu, poslechli si přednášku a pak bysme zajali na Malou Stranu. Otázka je - začneme někde společným obědem? Já bych moh udělat nějakej Stroganof nebo boršč nebo něco podle kuchařky školitele, ale nevim, jestli chcete do toho kamrlíku na Hostivaři ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2014

Nový příspěvek od slavicekvac »

Sejdem se tedy kde a v kolik 27. září?
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Svatováclavský sraz 2014

Nový příspěvek od elizabeth »

Iohannes píše:
slavicekvac píše: O Viticích soudím, že je to urbs Vitizla, chlapa, který byl v Regensburku se Spytihněvem po skončení Svatoplukovy vlády v Čechách.
No nevím, podle mne se dají jednoduše vyložit jako ves lidí Vítových.
Jste si jisti, že je urbs skutečně ves? Ves je totiž latinsky vicus, možná ještě villa, i když to je spíš dvorec či statek. Změna od klasické latiny, kdy urbs byl asi jen Řím a všechno ostatní oppidum je sice pro časy středověku nutná, přesto se mi nezdá, že by se ten význam posunul až tak moc. Nebo jsme tady v český kotlině a hvozdech moravských a slezských byli odjakživa diletanti...
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Svatováclavský sraz 2014

Nový příspěvek od Ježek »

Kousek od archivu je tahle hospoda: http://www.branicka.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; taková hospodská klasika - může být?

Ve 12 tam?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
kacuro
Rytíř
Příspěvky: 151
Registrován: 07 úno 2013 15:33

Re: Svatováclavský sraz 2014

Nový příspěvek od kacuro »

Srazu se bohužel nezúčastním. Jednak jsem byl v Praze minulý víkend a budu tam muset jet patrně i v říjnu. Nějaký víkend musím být také doma s přítulkyní ...
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Svatováclavský sraz 2014

Nový příspěvek od Ježek »

OK, letos to bude hodně o volání, kdo kde je a v kolik kam přijde

Takže plán je tady:
12:00 hospoda Bránická - ulice Postupická, nejbližší zastávka Choceradská
potom výstava a přednáška (nebo obráceně, jak stihnem oběd)
14:00 přednáška v Národním archivu, ul. Archivní, nejbližší zastávka Chodovec nebo Městský archiv
pak vyrazíme na Malou Stranu, uvidíme, jak dlouho to potrvá, nepočítám, že dýl než ve 4 tam budeme.

Číslo na mne: 605818542
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Svatováclavský sraz 2014

Nový příspěvek od Ježek »

Každopádně, kdo nemůže na sraz, tak zejtra s nim můžu jít na oběd :)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: Svatováclavský sraz 2014

Nový příspěvek od Tekla »

Ahoj lidi! :-)
počítám tedy s obědem ve 12 a pak s přednáškou už mám pro vás nachystanou procházku po Malý Straně (z Chodovce jsme tam MHD za půl hoďky) - tentokrát to bude jen v okruhu několika ulic, počítám že celkem tak max. na 2 hoďky, když vás to bude nudit, tak mě stopnete. ;-) Mám povídání k opevnění jižní části MS a historii kostelů stojících v bývalé osadě Nebovidy (sv. Maří Magdalena a sv. Vavřinec pod Petřínem). Do Vavřince se nedostaneme - mám nějaký obrázky... ale z Maří Magdalény bychom něco vidět mohli, když nás pustí v hotelu Mandarin k vykopávkám in situ. A taky je o víkendu volnej vstup do Nosticova paláce, ale tam bude asi nátřesk...

Jo a taky jsem koukala, kam bychom mohli zajit potom - kousek odtamtud na Újezdě je hospa La Bastille - nebyla jsem tam, ale podle webovek nevypadá špatně
http://www.labastille.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

T.
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2014

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Ježek píše:12:00 hospoda Bránická - ulice Postupická
Tak to letos oželím, protože by to pro mě bylo časově náročný ráno z Krkonoš, na Č.Most a odtud kolem celý Prahy na konečnou... Rozhodně si to ale užíjte a ať se ten stopadesátý svatováclavský sraz povede. :)
Iohannes
Zeman
Příspěvky: 123
Registrován: 16 říj 2010 22:55
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2014

Nový příspěvek od Iohannes »

Dnes byla výstava úplně bez fronty, buď že byli lidi ještě v práci nebo Jiřík tak netáhne. Uvidíme, jak bude zítra. Připravte se na magnetickou bránu jak na letišti a nesmí se tam fotografovat.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Svatováclavský sraz 2014

Nový příspěvek od Ježek »

Děkuju všem za výlet do zákoutí a víkend - těším se na další :)

Jak jsme se bavili o těch polských skanzenech, tak jsem řikal Biskupin: http://en.wikipedia.org/wiki/Biskupin" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.biskupin.pl/asp/pl_start.asp ... 8&strona=1" onclick="window.open(this.href);return false; Ale myslel sem něco jinýho
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Svatováclavský sraz 2014

Nový příspěvek od Zany »

Byl jsem se dnes podívat u sv. Vavřince na exkursi z doprovodného programu benediktinské výstavy, čekal bych tam nějaké známé tváře, ale ani noha...
Obrázek
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Svatováclavský sraz 2014

Nový příspěvek od Viola »

Aha, já na to úplně zapomněla... :(
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: SeznamBot a 0 hostů