Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 16 črc 2019 11:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: pokec o filmech...
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2015 11:54 
Král

Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times
Viola projevila záujem o ladislava Jakima. Zde je třídní fotka ze chmelu - Velká Černoc. Pro nás byl Jacek :-) nevím jak k tomu přišel, ale jinak jsme mu neřekli.. Je vlevo, vprtavo dole druhá Markéta Krotká, hrála též v Černém Petrovi. Mě netřeba hledat, ale jsem tam též.

Přílohy:
Untitled-152 upr.jpg
Untitled-152 upr.jpg [ 177.61 KiB | Zobrazeno 4321 krát ]
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2015 11:59 
Král

Oficiální z gymplu Voďárna ve Strašnicích. jacek uprostřed, Markéta dole.

Přílohy:
Untitled-190 upr.jpg
Untitled-190 upr.jpg [ 206.78 KiB | Zobrazeno 4312 krát ]
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2015 12:01 
Král

Nakonec ještě Jackův podpis :-) Uprostřed.

Přílohy:
Untitled-191 upr.jpg
Untitled-191 upr.jpg [ 293.66 KiB | Zobrazeno 4312 krát ]
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2015 16:36 
Královna

Has thanked: 3 times
Tak to je fakt super!! Díky moc, Václave, a pochlub se, kde jsi Ty? :wink:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2015 19:13 
Královna

elizabeth píše:

Trošku změním téma a nebude to vůbec ani za mák k historii. Viděli jste už Případy I. oddělení? Pokud ano, doporučíte mi epizody zhlédnout?

Podle mě je to nejlepší detektivní seriál posledních let, perfektně napsané, výborně zahrané. Nejsou tam skoro žádné nesmysly, každý díl mi přišel zajímavý.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2015 20:28 
Královna

Tak jak se vám líbil dnešní Hus?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2015 09:51 
tím, èím je

Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times
Průměr, nadprůměr.

Interiéry byly super, Javorský se hodí na Václava, Dlouhý na Zikmunda ne. Místy přesvědčivé, místy ne (koupání v řece nebo chycení špeha mi nepřišlo věrohodný). Občas se mi nelíbil střih.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2015 11:24 
Královna

Ježek píše:
Interiéry byly super, Javorský se hodí na Václava, Dlouhý na Zikmunda ne. Místy přesvědčivé, místy ne (koupání v řece nebo chycení špeha mi nepřišlo věrohodný). Občas se mi nelíbil střih.

Javorský se mi taky moc líbil, musím říct, že mě dost iritovala hudba. Taky mám dojem, že člověk, který o tom zase tolik neví, se v ději a v postavách musel trochu ztrácet...

Interiéry taky fajn, je to pěkně sestříhané, aby nic novějšího nerušilo.

Hádek prostě super.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2015 11:27 
tím, èím je

Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times
Hudba se mi celkem líbila.

V druhým souhlas - chybělo tam, to co bylo v Českém století, krátký popisek, jméno a funkce

A taky tam Němce, který umí špatně česky hraje ten samý Němec(?) jako v Českém století

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2015 12:19 
Královna

Ježek píše:
A taky tam Němce, který umí špatně česky hraje ten samý Němec(?) jako v Českém století

To je imho problém, který musejí naši režiséři řešit vždy, když je ve scénáři postava hovořící cizím jazykem, mluvil o tom třeba Jiří Strach v souvislosti s Vůní vanilky - jestli prostě vzít české herce a předabovat je, nebo vzít nějaké zahraniční ochotníky. V každém případě pro nižší rozpočty (nepočítám třeba Tmavomodrý svět) je ta nabídka takových herců asi dost omezená.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01 čer 2015 09:57 
Král

Viola píše:
Ježek píše:

Javorský se mi taky moc líbil, musím říct, že mě dost iritovala hudba. Taky mám dojem, že člověk, který o tom zase tolik neví, se v ději a v postavách musel trochu ztrácet...

Interiéry taky fajn, je to pěkně sestříhané, aby nic novějšího nerušilo.

Hádek prostě super.

Docela dobré. Jen se mi nelíbilo přehrávání v případě Pálče. U té hranice se podle mne nic takového nestalo. Taky byl docela kiks jak ten dominikán jde k dohořelé hranici a není to na louce, ale vlastně na betonu, či asfaltu... :-( Nehledě k tomu, že to byla zcela zbytečná episoda, stačilo jak se uklidil do malého kláštera do knihovny. Hádek byl skutečně dobrý, uměřený, žádné extáze, byl prostě normální, jak zřejmě Hus v tu dobu byl. Jediné co je zřejmě v rozporu s fakty je postava, Hus byl malý a tlustý chlap. Není to důležité.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01 čer 2015 10:09 
Král

Viola píše:
Tak to je fakt super!! Díky moc, Václave, a pochlub se, kde jsi Ty? :wink:

Na fotce ze chmelu nad dvěma dívkami uprostřed v poslední řadě. Na fotce z Voďárny druhá řada shora čtvrtý zleva. Třída byla dost výjimečná. šest lidí MUdr, několik chemických inženýrů velmi solidních, konstruktér družic a telekomunikační expert číslo jedna, lesnický super inženýr, světová odbornice na dyslektiky, psychiatrička na manažery, esoterická básnířka v USA velmi věhlasná, expertka na vzdělávání manažerů, právníci včetně Jacka - jen co mě napadlo. Nebyl tam žádný historik :-) Taky se tam vyklubaly majitelky tučných kont a hotelů v SRN :-) Jarušku co je přes dyslektiky jsem neměl rád v první třídě, ale na gymplu byla fakt dobrá a teď je stále lepší. Jen neznám její současné jméno.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01 čer 2015 19:11 
Královna

slavicekvac píše:
Na fotce ze chmelu nad dvěma dívkami uprostřed v poslední řadě. Na fotce z Voďárny druhá řada shora čtvrtý zleva.

Tyjo, když už vím, kde jsi, tak Tě poznám. :)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01 čer 2015 19:33 
Král

Been thanked: 12 times
slavicekvac píše:
Na fotce ze chmelu nad dvěma dívkami uprostřed v poslední řadě. Na fotce z Voďárny druhá řada shora čtvrtý zleva.

Na fotce z gymplu jsem si tě tipnul správně, myslím, že bradu a vůbec dolní část obličeje máš pořád stejně charakteristickou

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02 čer 2015 14:26 
Král

recenze televizního Husa od Mileny Bartlové

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03 čer 2015 19:54 
Král

Zany píše:
slavicekvac píše:

Na fotce z gymplu jsem si tě tipnul správně, myslím, že bradu a vůbec dolní část obličeje máš pořád stejně charakteristickou

Na gymplu už jsme dost podobní všichni. Někdo je jen větší váha :-)

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Operace Silver A
PříspěvekNapsal: 29 črc 2015 12:42 
Vévodkyně

Has thanked: 32 times
Včera viděna (konečně! - už jsem se plánovala podívat více jak rok) Operace Silver A. Zaujalo mě přirovnání ke Casablance (viz http://kultura.idnes.cz/operace-silver- ... mvideo_kot), protože ta to teda fakt nebyla, i když společné rysy se asi (kdyby se chtělo) najít daly. Jak Violka kdysi před mnoha lety ne dlouho po premiéře tohoto tv filmu upozorňovala, účastníci odboje dokonce zvažovali žalobu. Historik Šustek k tomu tenkrát podotkl: "Snad si nemyslíte, že lidé, kteří parašutisty ukrývali, by riskovali život kvůli arogantním a poživačným floutkům?" (Viz: http://kultura.idnes.cz/filmvideo.aspx? ... lmvideo_ob) Naprosto souhlasím s tím, že vykreslení jednání velitele parašutistů Bartoše i náhled na celou akci atentátu na Heydricha bylo v absolutním souladu s komunistickou propagandou, neboť přesně tak, jak to popsali ve filmu, nám to kdysi vysvětlili i ve škole (podotýkám, že v té době mě už školní podání dějin hodně nezajímalo). Jistě se i mezi účastníky odboje našli lidé, kteří nebyli absolutně čestní, odvážní, stateční, etc. ale těžko by takovému člověku svěřili vedení celé akce atentátu. Takže z hlediska historického za mě velká nespokojenost, scénáristé sice spolupracovali s historiky, ale jak to dopadlo viz zmiňovaný článek; z hlediska ostatního - dobrá práce režiséra, dobrá práce herců (a dobrá práce vzájemně - asi proto si Strach stále dokola do filmů vybírá Dvořáka, Trojana a Švehlíka) - Dvořák dostatečné charisma (když ho měl dost na Přemysla Otakara, tak tady to pro mě muselo platit automaticky :D ), Švehlík se mi dostatečně líbí a umí i působit jako poslední spravedlivý, Trojan má správný nadhled. Vilhelmové naivita je uvěřitelná a Issová dokázala, že nejen Hrubešová umí ukázat kozy... (Sorry, ale ani v případě dramatu si tento komentář nemohu nechat ujít, byť její jednání zcela chápu). Jak film dopadne je zcela zřejmé už od začátku, ale i když spěje k nevyhnutelnému je dějem zajímavý. Když jsem vše zhodnotila, jsou to tři hvězdičky - komentář (trochu upravené tohle doplním na csfd během dnešního večera).

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 31 črc 2015 12:51 
Královna

Já měla výhrady akorát k tomu Bartošovi, a to vlastně jenom trochu - ubrala bych maličko z jeho osobního života a víc bych se snažila ukázat, co měl všechno na starosti (de facto to ve filmu popisuje jen ústně, teda kromě spuštění Libuše, což byl hlavní úkol skupiny). Na druhou stranu jsem o tom něco četla (určitě teda míň než třeba Zany :wink: ) a do velké míry to takto mělo proběhnout; holt ani ti paragáni nebyli svatoušci a asi si vůbec neuměli představit, jak to bude po seskoku probíhat.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 31 črc 2015 17:44 
Král

A taky tak trochu "Carpe diem" - nevěděli hodiny ani dne, kdy je seberou, tak užívali života plnými doušky, já bych jim to ani v nejmenším nevyčítal. Ostatně se v poslední době objevily články i o přítelkyních Gabčíka a Kubiše, které měli i v posledních dnech v Praze. Tuším se snad v kapse jednoho z nich našla nějaká jízdenka nebo cosi, podle čeho se zdá, že si za ní odskočil ještě v době, kdy už byli schovaní v kryptě Cyrila a Metoděje.
Než z odbojářů dělat svatoušky, co 24 hodin denně nemysleli na nic jiného než na svůj úkol a dobro vlasti, to už mám radši variantu, která je vylíčí jako lidi z masa a kosti.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 31 črc 2015 20:33 
Královna

Zany píše:
A taky tak trochu "Carpe diem" - nevěděli hodiny ani dne, kdy je seberou, tak užívali života plnými doušky, já bych jim to ani v nejmenším nevyčítal. Ostatně se v poslední době objevily články i o přítelkyních Gabčíka a Kubiše, které měli i v posledních dnech v Praze. Tuším se snad v kapse jednoho z nich našla nějaká jízdenka nebo cosi, podle čeho se zdá, že si za ní odskočil ještě v době, kdy už byli schovaní v kryptě Cyrila a Metoděje.
Než z odbojářů dělat svatoušky, co 24 hodin denně nemysleli na nic jiného než na svůj úkol a dobro vlasti, to už mám radši variantu, která je vylíčí jako lidi z masa a kosti.

S tím úplně souhlasím. Ostatně ty dvě přítelkyně obou atentátníků za to zaplatily v Mauthausenu.

V tom filmu jsou chyby, ale spíš drobné - vybavuju si třeba to, že Bartoš zemřel až po převozu do nemocnice, gestapo ho dostalo ne někde v areálu pardubického zámku, ale v normální zástavbě (to samozřejmě může být otázka výběru exteriérů), ostatně ani Krupkovi-Kroupovi nebydlí ve správné ulici. Poprava na pardubickém Zámečku na konci filmu proběhla o dost jinak. Ale to mi asi nevadí, beru to jako uměleckou licenci.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina