Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 18 říj 2019 03:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: filmy o historii
PříspěvekNapsal: 17 dub 2007 16:00 
Král

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Jiøí Motyèka píše:
Nevím, zda jsem to èet' pozornì, ale nikde nevidím filmy o historii. ...
Ty velkofilmy jsou dìlaný pro rodinnou podívanou, takže takovej rychle stravitelnej žánr, proto si myslím, že to není nijak pøíliš vyhledávaný.
Èetl jsem Hobita a popisnì se mi to líbilo, ale filmy Pán prstenù je takovej opruz, že se sám sobì obdivuju, že jsem to vydržel do konce. :D

Ale horrory... :P to je úžasná oddechovka :) mùj nejfrekventovanìjší žánr.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 17 dub 2007 16:24 
Král

Przemysl de Nyestieyky píše:
...Ty velkofilmy jsou dìlaný pro rodinnou podívanou, takže takovej rychle stravitelnej žánr, proto si myslím, že to není nijak pøíliš vyhledávaný...
No nevím. Tím si nejsem jist. Na Tróju bylo kino narvaný (ale to spíš kvùli Bradu Pittovi :D ) na Tristana a Isoldu poloprázdný... A to nemluvím o možná dodnes nepøekonaných filmech (subjektivní názor) Cid a Pád øíše øímské...

PříspěvekNapsal: 17 dub 2007 16:45 
Královna

Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Jiøí Motyèka píše:
Na Tróju bylo kino narvaný (ale to spíš kvùli Bradu Pittovi :D ) na Tristana a Isoldu poloprázdný... A to nemluvím o možná dodnes nepøekonaných filmech (subjektivní názor) Cid a Pád øíše øímské...

No pokud jdeš do kina s tím, že Trója je americká ptákovina, mùže se Ti to líbit - pokud to bereš s rezervou. Cida jsem si teï nedávnou koupila v LK a trochu mì zklamal :( Tak se na nìj musím podívat ještì jednou.

Mnì se z poslední doby dost líbilo Království nebeské, i když uznávám, že tam pár bludù taky je...

Ale co tøeba takový Bøetislav a Jitka od Jiøího Bìlky - podle mì dost povedené dílko. Á propos, na té totalitì bylo pøeci jen nìco fajn, a to, že se našly peníze na spoustu filmù o historii, což teï jde jen stìží.

PříspěvekNapsal: 17 dub 2007 17:15 
Královna

Been thanked: 2 times
Viola píše:
Ale co tøeba takový Bøetislav a Jitka od Jiøího Bìlky - podle mì dost povedené dílko. Á propos, na té totalitì bylo pøeci jen nìco fajn, a to, že se našly peníze na spoustu filmù o historii, což teï jde jen stìží.

Ano, matnì si na nìj vzpomínám. Nedávno dávali na ÈT 2 Medailon Vladimíra Kornera, docela zajímavé, hlavnì mì to ale pøipomenulo díla, která mì nìjak pøekryla doba - vzpomínáte nìkdo na seriál Lékaø umírajícího èasu, kde Jesenia hrál Petr Èepek ? Úplnì jsem na to zapomnìla, až ten Korner mi to pøipomnìl.
No a samozøejmì Údolí vèel.

PříspěvekNapsal: 17 dub 2007 19:25 
Král

Viola píše:
Cida jsem si teï nedávnou koupila v LK ...
Nemyslíš ten film s Brožovou? :shock: Ten jsem tam taky zahlídl, ale ta hereèka je tak ošklivá že mì úplnì odradila zkusit nìco takovýho! :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 dub 2007 20:48 
Královna

S Brožovou??? Nene, tohle je romanárna s Hestonem a Sophií Loren.

PříspěvekNapsal: 17 dub 2007 22:30 
Král

Viola píše:
...Cida jsem si teï nedávnou koupila v LK a trochu mì zklamal...
Je tøeba si uvìdomit, v kterém roce byl natoèen. Poèítaèová animace v nedohlednu. Mì totiž nezajímá na historickém filmu až tak romantický pøíbìh lásky (kromì Stateèného srdce, tam má svùj velký význam!), jako spíše vìrohodné ztvárnìní bitevních scén. Jsem velice alergický na to, když v detailu vidím napø. komparzistu, jak se klepe, aby nìèím nedostal po kebuli a støihaè si toho nevšimne a zapomene to vystøihnout. :D A to se napø. u amerických historických velkofilmù nestává, až na výjimky potvrzující pravidlo.

Viola píše:
...Mnì se z poslední doby dost líbilo Království nebeské, i když uznávám, že tam pár bludù taky je...
Je tøeba si uvìdomit, že historický film je nìco jako historická beletrie. Oba žánry mají nepopiratelné právo na umìleckou licenci. Kdyby tam ony "bludy" nebyly, byl by to mnohdy "pouze" hraný dokument...

Jestlipak bychom dali dohromady naše historické filmy natoèené po listopadu? Mì napadá V erbu lvice o Zdislavì z Lemberka (vzpomínáte, milé dámy, skvìlé výkony Mileny Steinmasslové a Borise Rösnera, blahé pamìti), film Øád a Tmavomodrý svìt...

Předmět příspěvku: ...
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 05:33 
Král

Viola píše:
S Brožovou??? Nene, tohle je romanárna s Hestonem a Sophií Loren.
:lol: Já si tam všiml nìjakýho historickýho filmu, vypadalo to jakoby to bylo už dýl natoèený - zahranièní film, ale odradilo mì právì to, že výše jmenovaná tam hrála nìjakou roli... :lol:

PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 10:15 
Vévodkyně

Has thanked: 32 times
Jiøí Motyèka píše:
...Na Tróju bylo kino narvaný (ale to spíš kvùli Bradu Pittovi :D ) ...
Hm, ja bych to videla spis na Orlanda Blooma. Aspon pro mne. :lol: I kdyz jeho herecky vykon stejne jako cely film, nic moc. :( Me se libila Johanka z Arku, pak Gladiator, az na zaver, ten happy-end me dostal. Pad rise rimske byl dost podobny a taky sel. Statecne srdce, Pavel z Tarsu, Quo Vadis ( to se me hodne libilo, tam me zase zaver vubec nezklamal, naopak me nadchnul), vsechny dily Pana Prstenu, toho muzu casto. Pak bych vyjmenovala cesky hisroricky filmy : Oldrich a Bozena, Udoli vcel,jiz vzpominane V erbu lvice, Dva na koni, jeden na oslu apod. No, ale abych jen nechvalila. Nedavno jsem videla hru o Premyslu Otakarovi s Tomasem Topferem, Alenou Vranovou, Libusi Safrankovou a Vaclava I. hral myslim Josef Vinklar, tak tam jsem nad tou nehistoricnosti a neverohodnosti jen kroutila hlavou. Jinak z nehistorickych filmu bych vzpomnela akorat Cassablancu, ta me dostala, pak Sverakoviny- Obecna skola, Pelisky a Kolja. Ja se v TV divam pouze na sport a historicky filmy, sem tam nejakou dobrou detektivku nebo serial jako F.L. Vek. Do kina se chystam (zitra) na Vratne lahve.

PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 10:27 
Vévodkyně

Przemysl de Nyestieyky píše:
Viola píše:
Cida jsem si teï nedávnou koupila v LK ...
Nemyslíš ten film s Brožovou? :shock: Ten jsem tam taky zahlídl, ale ta hereèka je tak ošklivá že mì úplnì odradila zkusit nìco takovýho! :lol:
Hm Viola mysli EL Cida, spanelskeho hrdinu, jak spravne doplnila ve filmu se Sofii Loren a Charltonem Hestonem. Kralovstvi nebeske docela slo, ale nevim, jestli to nebylo Orlandem Bloomem, protoze se na nej vydrzim divat i v Piratech z Karibiku, kde jsem po skonceni, rekla, ze to je bl... jako vrata a ze to nezachrani ani Johny Depp.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 11:30 
Královna

Tak myslím, že v Království nebeském to Orlandovi fakt slušelo :wink:. Líbí se mi ta scéna, kdy v obleženém Jeruzalémì biskup radí, a všichni radìji vypadnou, protože nemají rytíøe. A Orlando najednou pasuje všechny pøítomné mladíky.

Ten film o PO II. jsem taky vidìla, ani jsem to nedokoukala; loni v létì dávali každou nedìli dopoledne na ÈT 2 "milostné pøíbìhy z èeských dìjin". Bohužel poøád èekám na "V erbu lvice" (kterou jsem jenom èetla) a "Královský gambit" - neznáte to nìkdo?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 11:42 
Vévodkyně

Viola píše:
Tak myslím, že v Království nebeském to Orlandovi fakt slušelo :wink:. Líbí se mi ta scéna, kdy v obleženém Jeruzalémì biskup radí, a všichni radìji vypadnou, protože nemají rytíøe. A Orlando najednou pasuje všechny pøítomné mladíky.

Ten film o PO II. jsem taky vidìla, ani jsem to nedokoukala; loni v létì dávali každou nedìli dopoledne na ÈT 2 "milostné pøíbìhy z èeských dìjin". Bohužel poøád èekám na "V erbu lvice" (kterou jsem jenom èetla) a "Královský gambit" - neznáte to nìkdo?
Neni Kralovsky gambit hra o Vaclavu II. a Richenze s Janem Triskou a Milenou Steinmasslovou o hajeni Hory Kutny v roce 1305 pred Albrechtem?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 11:53 
Královna

elizabeth píše:
Neni Kralovsky gambit hra o Vaclavu II. a Richenze s Janem Triskou a Milenou Steinmasslovou o hajeni Hory Kutny v roce 1305 pred Albrechtem?

Je, s Tøískou a Bouškovou.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 12:04 
Královna

Já si vzpomínám, že jsem jako hodnì malá vidìla v televizi ještì èernobílou inscenaci s Jindøichem z Lipé, a jediné co jsem si dodnes pamatovala bylo, že to byla dramatizace Daòkovy divadelní hry.
Jindøicha z Lipé tam, hrál mì neznámý herec, který se ale v té dobì v èeských filme a TV celkem objevoval. Tak jak jste mi teï pøipomnìly ten Královský gambit, myslela jsem, jestli to není ono, ale mátl mì ten Tøíska. Ted jsem si to našla u Daòka - byl to pro zmìnu Královský omyl film Daòkem režírovaný. Hra mìla premieru v roce 1968, bylo to o zatèení Jindøicha z Lipé v roce 1315, a divákùm prý v té dobì ono podobenství moci pøipadalo pøíliš odtažité od tehdejších problémù. (Vzhledem k tomu, že se psal rok 1968, ani se nedivím).
Richenza tam nebyla, Elišku Pøemyslovnu hrála Jana Hlaváèová, a Jana Lucemburského (bohužel) Vlastimil Harapes :shock:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 12:29 
Královna

Katerina píše:
Richenza tam nebyla, Elišku Pøemyslovnu hrála Jana Hlaváèová, a Jana Lucemburského (bohužel) Vlastimil Harapes :shock:

Proè bohužel? :wink: Tenhle film bych taky chtìla vidìt, obsazení mi pøijde dost zajímavý... Jindøicha hrál Miroslav Macháèek.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 12:49 
Královna

Viola píše:
Katerina píše:

Proè bohužel? :wink: Tenhle film bych taky chtìla vidìt, obsazení mi pøijde dost zajímavý... Jindøicha hrál Miroslav Macháèek.

V té TV inscenaci co jsem vidìla to nebyl Macháèek, ale nìjaký J.J. Richter. Macháèek to hrál ve filmu.
A proè bohužel Harapes ? To je prostì ta potíž s filmy , kdy vlastní obrazotvornost a pøedstavy prostì neladí s pøedstavami tvùrcù filmu. Takhle jsem mìla potíž napø. se Zaklínaèem, fakt jsem si ho pøedstavovala úplnì jinak, a nìjakou dobu mi trvalo než jsem si zvykla na filmového Aragorna.

Harapes pro mì prostì nemùže být Jan Lucemburský, i když nevím kdo by to mohl být vùbec. To máš jako se Závišem, umíš si pøedstavit nìjakého dnešního herce ... je jedno jestli cizi nebo náš , kdo by mohl být Záviš ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 12:54 
Královna

Aha, tak v tom mám nìjaký zmatek :(. To je vždycky trochu problém, každý si tu postavu pøedstavuje jinak, ale myslela jsem, že v rámci tehdejších možností Harapes s Hlaváèovou celkem zapadat mohli. Jinak nad tím Závišem už jsem taky pøemýšlela a fakt nevím, podle mì by to mìl být nìkdo neotøelý, neprofláklý, tøeba existuje takový herec nìkde v cizinì nebo na periferii (napadá mì, jak Saša Gedeon "vyhrabal" Pavla Lišku, protože mu na idiota nikdo nesedìl)... Ale je fakt, že ti dnešní herci, a vlastnì ani ty hereèky už nemají takovou noblesu, vìtšinou uvažují a myslí v dnešní dobì, což je trochu problém...
Ale tøeba strašnì se mi líbil R. Brzobohatý jako F.L.Vìk.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 13:01 
Vévodkyně

Jo, Zavis, jako mlady by se mi docela libil VldimirKratina ( ktery ted ma asi 20 let pres a 20kg}. Ale z novych hercu, fakt nevim. Me se hodne libi muzi :wink: , hodne muzu :) :D :lol: , ale zadneho Zavise jsem zatim nepotkala, ani v zivote, ani na platne. Inu, princove na bilem koni, proste dosli. :( :cry:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 13:08 
Královna

Tak ve filmu "Hra o královnu" ho hrál Brzobohatý (ale už mu bylo 48 :( ) a v té divadelní høe ND Boris Rösner - velmi charismatický herec, bohužel z toho zase nic nebude :(
Když jsme u toho Záviše, koho si naopak dovedete pøedstavit jako Kunhutu nebo Richenzu? V té "Høe o královnu" byla Kunhutou Hana Maciuchová - podle mì velmi vznešená a nádherná žena, ale kdo teï?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 13:16 
Královna

Viola píše:
Tak ve filmu "Hra o královnu" ho hrál Brzobohatý (ale už mu bylo 48 :( ) a v té divadelní høe ND Boris Rösner - velmi charismatický herec, bohužel z toho zase nic nebude :(
Když jsme u toho Záviše, koho si naopak dovedete pøedstavit jako Kunhutu nebo Richenzu? V té "Høe o královnu" byla Kunhutou Hana Maciuchová - podle mì velmi vznešená a nádherná žena, ale kdo teï?

Maciuchovou jako Kunhutu si umím velmi dobøe pøedstavit, byla opravdu krásná, i ta Jana Hlaváèová jako Eliška Pøemyslovna byla dobrá volba .
Dneska neumím poradit, docela mì ta dìvèata a ženy splývají.
Kdo se vymyká je Ttana Wilhelmová, ale ta bohužel nemùže hrát královny, tam to potøebné cosi prostì není, i když jako hereèky si jí cením.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina