Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 22 říj 2020 19:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 13:18 
Vévodkyně

Has thanked: 32 times
Been thanked: 5 times
Viola píše:
Tak ve filmu "Hra o královnu" ho hrál Brzobohatý (ale už mu bylo 48 :( ) a v té divadelní høe ND Boris Rösner - velmi charismatický herec, bohužel z toho zase nic nebude :(
Když jsme u toho Záviše, koho si naopak dovedete pøedstavit jako Kunhutu nebo Richenzu? V té "Høe o královnu" byla Kunhutou Hana Maciuchová - podle mì velmi vznešená a nádherná žena, ale kdo teï?
Rosner se mi nikdy nelibil, ale pak jsem ho videla jako Jindricha I. Ptacnika ve hre o knizeti Vaclavovi a tam vypadal dobre. Ceska herecka, ja vlastne nevim, ale jinak by se mi jako Kunhuta libila treba Liv Tayler nebo Penelopa Cruz a jako Richenza treba Isabella Skorupzova (byvala tvar oriflame a hrala v Ohnem a mecem). Treba Alzbetu Arpadovnu mam zafixovanou s tvari Salmy Hayek. :)

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 13:20 
Královna

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Mimochodem - odskoèím z Èech do Anglie, obèas hodnì pozdì veèer dává ÈT anglické historické seriály. Hodnì se mi líbil ten o Karlovi Stuartovi, herec byl opravdu charismatický, èernovlasý s velkýma oèima, tomu jsem toho "suknièkáøského" Stuartovce opravdu vìøila. I ten zápas o budoucnost království - kdy zápasil s potíže mi s puritány, bratrem katolíkem, neplodností jeho ženy, parlamentem ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 13:33 
Královna

Z jiného soudku ... úplnì jsme zapomnìli na Vávrovu husitskou trilogii se Zdeòkem Štìpánkem. Když si pøedstavím Žižku , tak jako jeho. Samozøejmì je nutno si odmyslet tu neštastnou ideologii a jen se dívat...

Štìpánek také hrál Mikuláše Daèického z Heslova, jmenovalo se to myslím Cech panen kutnohorských , pokud mì pamìt neplete, celkem též dobrá volba.

Z lehèího žánru Strasti otce vlasti s Hanzlíkem jako mladým Karlem IV. , Jana Lucemburského - opìt bohužel hrál Miloš Kopecký.
Toho jsem naopak ocenila v jiném filmu jako Petra Voka, to se k nìmu hodilo víc.

Předmět příspěvku: Re: Kunhuta a Richenza
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 13:42 
Královna

Has thanked: 3 times
elizabeth píše:
Doplnuji. Katka mi napovedela s tou ceskou hereckou jako Kunhuta - Klara Issova. A Richenza - blondyna se zelenyma ocima - co Esterka Geisslerova?

Tak Klára Issová je docela fajn nápad, strašnì se mi líbila jako Marie v "Andìlovi Pánì", ale Ester úplnì nesnáším :shock:. Jak vlastnì víme, že byla blondýna?

PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 13:47 
Královna

Viola píše:
elizabeth píše:
Doplnuji. Katka mi napovedela s tou ceskou hereckou jako Kunhuta - Klara Issova. A Richenza - blondyna se zelenyma ocima - co Esterka Geisslerova?

Tak Klára Issová je docela fajn nápad, strašnì se mi líbila jako Marie v "Andìlovi Pánì", ale Ester úplnì nesnáším :shock:. Jak vlastnì víme, že byla blondýna?

No to právì nevíme, a ani nemusela. Je to zase o té pøedstavivosti. Vaòková si ji pøedstavovala jako èernovlásku se zelenýma oèima, Danìk a Polách jako blondýnu, asi na základì klišé, že co Polka to blondýna.
Matka byla Švédka, budiž tam moc èernovlasých žen není, ale jak jsme našli v jejím rodopise i v tomto skandinávském rodu byly manželky (Richenzina babièka myslím (a to nemusím znovu hledat) pocházející ze Španìl. A Pøemyslav - teï nevím, zda Piastovci byli tmavovlasí èi nikoliv.
A ted pøiznání, pokoušela jsem se na všech vyobrazeních v Rejèèiných breviáøích pøesnì tohle zjistit, ale ona má vždy na hlavì roušku :)

Předmět příspěvku: Vávra
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 16:20 
Král

Been thanked: 0 time
Katerina píše:
Z jiného soudku ... úplnì jsme zapomnìli na Vávrovu husitskou trilogii se Zdeòkem Štìpánkem... Samozøejmì je nutno si odmyslet tu neštastnou ideologii a jen se dívat...
Já na ni nezapomnìl, ale neuvedl jsem ji zámìrnì. Kdekoli se o ni zmíním, vždy je mi pøipomenuta ona nutná úlitba režimu. Ale to mi právì vùbec nevadí, je tøeba toto pominout a soustøedit se na jiné aspekty zatím stále jediného našeho velkého filmového zpracování husitské tématiky. Dnes už mi pøedevším vadí úplnì jiná vìc, a to, že tato tématika by si zasloužila nové, moderní ztvárnìní vè. využití poèítaèové animace a dalšího podpùrného softwaru v tom smyslu, jak je to velice konkrétnì naznaèeno v http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=134 a v http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=251 ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 16:29 
Královna

Katerina píše:
Z lehèího žánru Strasti otce vlasti s Hanzlíkem jako mladým Karlem IV. , Jana Lucemburského - opìt bohužel hrál Miloš Kopecký.
Toho jsem naopak ocenila v jiném filmu jako Petra Voka, to se k nìmu hodilo víc.

Jo tak ten film se mi moc líbí, je tam spousta vtipných scén, ale nejen Miloš Kopecký jako naprosto nezodpovìdný Jan, ale i Karel - chudinka, co se nedotkla žádné ženské... Tìch historických zmatkù je tam taková spousta, kostýmy poèínaje, že se to snad ani odpustit nedá :?

PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 16:40 
Královna

Been thanked: 4 times
elizabeth píše:

Richenza by mìla podle mì být zosobnìním ženskosti, èímž (pardon) Geislerová zrovna neoplývá. A hraje ve všem...

PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 16:42 
Královna

acoma píše:
Richenza by mìla podle mì být zosobnìním ženskosti, èímž (pardon) Geislerová zrovna neoplývá. A hraje ve všem...

A taky vznešenosti a takové té šávy, co urozené ženy mìly... Tady se obávám, že nemáme moc z èeho brát :?

Předmět příspěvku: Re: filmy o historii
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 16:43 
Vévodkyně

Viola píše:

Mnì se z poslední doby dost líbilo Království nebeské, i když uznávám, že tam pár bludù taky je...

Kralovstvi nebeske je muj oblibenej film - mam ho doma na DVD v rezisersky verzi a trochu na nem ulitavam... btw. jsem cetla o dobyti Jeruzalema celkem podrobny pojednani a musim ocenit, ze se autori filmu tentokrat dost drzeli historickych faktu... dokonce ten film i dobre hodnotili v D¡aSu...

pravda, to jak se stane nezkuseny kovar takrka pres noc spickovym bojovnikem, je celkem pritazene za vlasy, ale jinak se mi to nezda nejak moc mimo realitu...

PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 16:45 
Královna

Viola píše:
acoma píše:

A taky vznešenosti a takové té šávy, co urozené ženy mìly... Tady se obávám, že nemáme moc z èeho brát :?

Ta Issová by nebyla marná, ale možná pùsobí až moc nevinnì. Faktem je, že jsem ji dlouho v nièem nevidìla. Co Rybová?

PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 16:46 
Královna

Tekla píše:
pravda, to jak se stane nezkuseny kovar takrka pres noc spickovym bojovnikem, je celkem pritazene za vlasy, ale jinak se mi to nezda nejak moc mimo realitu...

Nebo to, jak jeruzalémská svobodná! princezna bezostyšnì prolézá rùznými postelemi a nikomu to nepøijde divné... Ale to je asi trochu zpùsobeno dnešním nazíráním støedovìkého svìta.

PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 16:47 
Královna

acoma píše:
Ta Issová by nebyla marná, ale možná pùsobí až moc nevinnì. Faktem je, že jsem ji dlouho v nièem nevidìla. Co Rybová?

To už se mi zdá lepší :wink: .
A obávám se, že pánové zase touto debatou nebudou pøíliš nadšeni...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 16:48 
Královna

Mùžeme ji pøesunout do dámských témat... :lol: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 16:48 
Vévodkyně

Viola píše:

Nebo to, jak jeruzalémská svobodná! princezna bezostyšnì prolézá rùznými postelemi a nikomu to nepøijde divné... Ale to je asi trochu zpùsobeno dnešním nazíráním støedovìkého svìta.

no ja nevim, tohle mi zas tak mimo realitu neprijde... v tomhle se asi lidsky chovani zas tak nezmenilo... :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 16:50 
Královna

Nojo, jenže ona byla svobodná! Já si nedovedu pøedstavit, že by nìjaká èeská princezna pøi své první svatbì nebyla panna! Navíc podle tehdejšího práva mìl otec, který by pøistihl svou svobodnou dceru s mužem, právo je oba na místì zabít.

Předmět příspěvku: sibyla
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 16:56 
Vévodkyně

Viola píše:
Nojo, jenže ona byla svobodná! Já si nedovedu pøedstavit, že by nìjaká èeská princezna pøi své první svatbì nebyla panna! Navíc podle tehdejšího práva mìl otec, který by pøistihl svou svobodnou dceru s mužem, právo je oba na místì zabít.

pockej? Sibyla? ta prece byla vdana - byla manzelkou Guye z Lusignanu a navic s nim mela syna...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 16:57 
Královna

No ale až potom, ona pøeci "ukecává" Orlanda, aby si ji vzal a králem se stal on. Teprve potom si vezme Guye (nevím, jak se to skloòuje :wink: ).

Předmět příspěvku: sibyla
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 17:03 
Vévodkyně

Viola píše:
No ale až potom, ona pøeci "ukecává" Orlanda, aby si ji vzal a králem se stal on. Teprve potom si vezme Guye (nevím, jak se to skloòuje :wink: ).

pockej ... trochu jsem to popletla s tim synem, ale bylo to takhle - cituji:

Guy z Lusiganu, manžel Sibyly, sestry jeruzalémského krále Balduina IV., pøevzal od svého nemocného tchána královské pravomoci, ale v poli se ukázal jako nerozhodný vojevùdce a byl obvinìn ze zbabìlosti. Balduin IV. ho musel odvolat a opìt pøevzít moc. Za následníka pak urèil svého synovce. Ten se v roce 1185 v osmi letech stal králem Balduinem V.( Balduin V. byl synem Sibyly z prvního manželství s Williamem z Montferratu ), jako regent za nìho vládl Raimond z Tripolisu.
V roce 1186 Balduin V. zemøel. Sibyla byla po mnoha rozmíškách uznána královnou Jeruzaléma a její manžel Guy z Lusignanu se stal králem. Guye z Lusignanu podpoøily rytíøské vojenské øády a napø. i Reginald z Chatillonu. Proti jeho volbì vystupoval Raimond z Tripolisu a Balian z Ibelinu ( toho si kdysi vyhlédl jeruzalémský král Balduin IV. jako možného následníka a chtìl ho oženit se svojí sestrou Sibylou, ta ale dala pøednost Guyovi z Lusignanu ).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 dub 2007 17:11 
Královna

To jsem to tak zblbla?
Ale Balduin - malomocný byl Sybillin bratr, vládu pøevzal tedy Guy po nìm...
BUdu se na to muset ještì mrknout, ale poøád si vybavuju scénu, kdy je Sybilla naštvaná, že si ji Balian nechce vzít a nechce být králem... Tak nevim :(

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 57  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina