Pokec o knihách

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Katerina »

Zany píše:Kdepak, to je něco jiného, hlavním hrdinou je staroměstský podrychtář
Smrt nosí rudé škorně
aha, tak to jsem si s něčím popletla, alre I tak je mi to nějaké povědomé ... :-)
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Zany »

To budou knížky od Františka Niedla: http://www.cbdb.cz/kniha-68695-platner" onclick="window.open(this.href);return false;
nedivím se, že se ti to popletlo, ona je to přibližně stejná doba, stejné místo...
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

Viola píše:Na konci října vyjde nový Barbarič a Stein - Ohnivé znamení.
Tak přečteno za čtyři dny - a musím říci, že za mě opět super. :)
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od elizabeth »

Považuju to za o něco lepší než předchozí díl z rudolfinské Prahy (to jest Bratislava mě tak neiritovala) jinak veškeré výtky, které jsem měla u předchozích dvou, přetrvávají. Podrobnější komentář viz na Databázi knih včetně mých komentářů předchozích dílů (něco k nim také zde výše).
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

elizabeth píše:Považuju to za o něco lepší než předchozí díl z rudolfinské Prahy (to jest Bratislava mě tak neiritovala) jinak veškeré výtky, které jsem měla u předchozích dvou, přetrvávají. Podrobnější komentář viz na Databázi knih včetně mých komentářů předchozích dílů (něco k nim také zde výše).
Ty jsi to četla? Já myslela, že po těch zkušenostech už to číst nebudeš. :)
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od elizabeth »

Viola píše:
elizabeth píše:Považuju to za o něco lepší než předchozí díl z rudolfinské Prahy (to jest Bratislava mě tak neiritovala) jinak veškeré výtky, které jsem měla u předchozích dvou, přetrvávají. Podrobnější komentář viz na Databázi knih včetně mých komentářů předchozích dílů (něco k nim také zde výše).
Ty jsi to četla? Já myslela, že po těch zkušenostech už to číst nebudeš. :)
Nějak si u těch historických detektivek nemohu pomoci a přečíst je musím, i když pak bývám nespokojená. V tomto mě zklamalo i rozuzlení typu za všechno mohou trpaslíci (tady to nebyli trpaslíci ale někdo jiný stejně profláknutý jako trpaslíci), s ohledem na ty, co to budou číst, nebudu já spoilerovat... :wink:
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

elizabeth píše: V tomto mě zklamalo i rozuzlení typu za všechno mohou trpaslíci (tady to nebyli trpaslíci ale někdo jiný stejně profláknutý jako trpaslíci), s ohledem na ty, co to budou číst, nebudu já spoilerovat... :wink:
Přesně! To byla jediná věc, která mi na tom vadila - psala jsem to autorovi i na fb, on mi právě odpovídal, že podle jeho výzkumů to tak mohlo být (ne samozřejmě tato konkrétní příhoda, ale obecně), i když já jsem namítala, že tomu až tak moc nevěřím. :)
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od elizabeth »

Už někdo držel v rukou či dokonce četl Denis Lépée Vlk a lev -Válka tří Jindřichů :?: Pokud ano, má cenu si to kupovat? Asi už jsem dlouho nesepsula nějakou knihu, naposledy tohle. (Asi mi to nestačilo, překroucení Jindřiši mě totiž vytočí skoro stejně jako tendenční a klišovitý Záviš)
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Katerina »

elizabeth píše:Už někdo držel v rukou či dokonce četl Denis Lépée Vlk a lev -Válka tří Jindřichů :?: Pokud ano, má cenu si to kupovat? Asi už jsem dlouho nesepsula nějakou knihu, naposledy tohle. (Asi mi to nestačilo, překroucení Jindřiši mě totiž vytočí skoro stejně jako tendenční a klišovitý Záviš)
Nee jen jsem na to ted´koukla v Luxoru, ale vypadalo to, tak, že jsem se ani nepodívala dovnitř , neb jsem spěchala, ale jestli chceš ,podívám se pozítří a poreferuju :-)
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od elizabeth »

Katerina píše:
elizabeth píše:Už někdo držel v rukou či dokonce četl Denis Lépée Vlk a lev -Válka tří Jindřichů :?: Pokud ano, má cenu si to kupovat? Asi už jsem dlouho nesepsula nějakou knihu, naposledy tohle. (Asi mi to nestačilo, překroucení Jindřiši mě totiž vytočí skoro stejně jako tendenční a klišovitý Záviš)
Nee jen jsem na to ted´koukla v Luxoru, ale vypadalo to, tak, že jsem se ani nepodívala dovnitř , neb jsem spěchala, ale jestli chceš ,podívám se pozítří a poreferuju :-)
To bys byla moc hodná. Děkuju.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

elizabeth píše:Asi už jsem dlouho nesepsula nějakou knihu, naposledy tohle. (Asi mi to nestačilo, překroucení Jindřiši mě totiž vytočí skoro stejně jako tendenční a klišovitý Záviš)
Záviš bojuje v roce 1257 u Mühldorfu??
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od elizabeth »

Viola píše:
elizabeth píše:Asi už jsem dlouho nesepsula nějakou knihu, naposledy tohle. (Asi mi to nestačilo, překroucení Jindřiši mě totiž vytočí skoro stejně jako tendenční a klišovitý Záviš)
Záviš bojuje v roce 1257 u Mühldorfu??
To taky... :lol: (a je tam vykreslen jako egoistický zmetek... :mrgreen: ) Ale posléze se na té lichnické svatbě (následuje 3 měsíce po Mühldorfu a syn Smila z Lichtemburka si bere dceru Adama z Hradce) objeví i Petr z Rožmberka :!: jako syn Voka z Rožmberka (sic!) A to ještě asi zapomněl, že jednoho Petra z Rožmberka už měl jako Vokova synovce v Tajemství abatyše z Assisi (o pouti sv. Anežky České do Compostelly)...
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Zany »

Ty jsi fakt slušná masochistka, číst Vondrušku...
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od elizabeth »

Asi ráda hledám chyby... Takové patronátní právo k lesu je ale fakt mazec...

Nu ale vážně. Strašně ráda čtu historické detektivky a před sérií o Oldřichovi z Chlumu jsem četla tu renesanční a když se to četlo jako celek, docela to šlo. Jenže mezi 16. a 13. stoletím je (aspoň pro mě) obrovský rozdíl v tom, co mi vadí a co ne, takže i v mém hodnocení. Ani literárně (jak už jsme mnohokrát řešili) to není žádnej skvost, ale chci -li si odpočinout, tak je to OK. Jenže ta Lichnice mi teda odpočinout nedala. A mít Oldřich z Chlumu a Smil z Lichtemburka v závěru po odhalení vraha pravdu, tak jsem asi hofmistrem v první "vládě" za Václava II. byla já...
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Ježek »

No jasné, právo dosazovat nnejvyšší strom do lesa

Vondruška prej nechává napsat kroniku a stát se papežem kardinála cesariniho
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Katerina »

Dívala jsem se na ty Jindřichy, jak dalece mohu soudit z rychlého prolistování je těžké říct - ale já bych si to nekoupila - půjčit nebo někde ve slevě to už ze zvědavosti jo ..ale v tuto chvíli kupovat - za mne spíš ne.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

Ježek píše:No jasné, právo dosazovat nnejvyšší strom do lesa
:D
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od elizabeth »

Katerina píše:Dívala jsem se na ty Jindřichy, jak dalece mohu soudit z rychlého prolistování je těžké říct - ale já bych si to nekoupila - půjčit nebo někde ve slevě to už ze zvědavosti jo ..ale v tuto chvíli kupovat - za mne spíš ne.
Ještě jednou díky za info. Už to, že v anotaci je o Jindřichu z Guise napsáno, že je "Čestný a přímočarý muž", lze považovat za celkem varovné... :D
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Katerina »

elizabeth píše:
Katerina píše:Dívala jsem se na ty Jindřichy, jak dalece mohu soudit z rychlého prolistování je těžké říct - ale já bych si to nekoupila - půjčit nebo někde ve slevě to už ze zvědavosti jo ..ale v tuto chvíli kupovat - za mne spíš ne.
Ještě jednou díky za info. Už to, že v anotaci je o Jindřichu z Guise napsáno, že je "Čestný a přímočarý muž", lze považovat za celkem varovné... :D
:lol:
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Zany »

Nový Niedl:
Rytíři z Vřesova
Připravujeme na duben 2016 Píše se rok 1310 a do Čech přijíždí mladičký Jan Lucemburský, aby se zde ujal vlády. Země je rozpolcená. Na jedné straně přívrženci slabého Jindřicha Korutanského, na druhé straně přívrženci Jana Lucemburského, manžela Elišky Přemyslovny. (tedy něco pro Katku)
http://shop.mobaknihy.cz/knihy/rytiri-z-vresova" onclick="window.open(this.href);return false;
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bingbot, ClaudeBot a 0 hostů