Karel Kryl

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Karel Kryl

Nový příspěvek od Ježek »

Katerina píše:
Ježek píše:Kdo je Mikeš, který je v písničkách Písničkářský bacil a Braniboři v Čechách?

Mikeš z dědiny rve si dneska šediny, neb vrabci na střeše cvrlikají Dobeše - to myslíš a ještě :
A MIkeš v roli spojence, jde chytat Němce pro Němce :) .. to je přece Jakeš !
Jak jednoduchý :) Díky moc
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Karel Kryl

Nový příspěvek od Katerina »

Tak ač to normálně nekupuji - dnes jsem zakoupila týdeník mf Plus - na titulce s Karlem a uvnitř je celý článek. Ještě jsem ho nečetla, tak doufám, že nebudu moc rozčarovaná .. možné je úplně všechno.

Ježi, schovám ti to .
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re:

Nový příspěvek od slavicekvac »

Bernard Gui píše:Kryl mel nejlepsi texty ze vsech.
Kryl měl osobní problém v chlastu, bohužel, a dostal se do jakési izolace zcela sám. Něco mi o tom řekl opat Opasek, ale bylo to tak osobní, že to dál nedám. Opasek byl ten, kdo ho držel jakž takž nad vodou. Nakonec je Kája pochován v Břevnově, nejsou od sebe daleko v čekání na příchod Ježíše na konci časů!
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Re:

Nový příspěvek od Katerina »

slavicekvac píše:
Bernard Gui píše:Kryl mel nejlepsi texty ze vsech.
Kryl měl osobní problém v chlastu, bohužel, a dostal se do jakési izolace zcela sám. Něco mi o tom řekl opat Opasek, ale bylo to tak osobní, že to dál nedám. Opasek byl ten, kdo ho držel jakž takž nad vodou. Nakonec je Kája pochován v Břevnově, nejsou od sebe daleko v čekání na příchod Ježíše na konci časů!
Já vím, znala jsem ho, na pohřbu jsem byla- i v kostele, byla opravdu zima a smutno. Markéta je tak trochu náš rodinný kostel, narodila jsem se coby kamenem dohodil ve starém Břevnově a na Markétě máme rodinný hrob. Takže při každé návštěvě - dávám svíčky nejen babičkám a tátovi ale i Karlovi.
Však on také KKl o panu opatovi mluvil vždycky s velikou úctou.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Re:

Nový příspěvek od slavicekvac »

Katerina píše: Však on také KKl o panu opatovi mluvil vždycky s velikou úctou.
Ještě jsem nepotkal nikoho, kdo by o opatu chuligánovi mluvil špatně. Anastáz byl zcela výjimečný člověk a na naše jízdy autem do Kladna stále vzpomínám. Akorát jsme se přeli o zemědělství, on byl pořád pro ty rolníky z první republiky a ono to holt je už jinak. Ale naslouchal mi i v této věci.
Uživatelský avatar
Excalibur73
Poddaný
Příspěvky: 2
Registrován: 28 čer 2011 19:26
Bydliště: Highlands

Re: Karel Kryl

Nový příspěvek od Excalibur73 »

Pro mne je pan Karel Kryl takovou morální autoritou na rozdíl od dnešních politiků.
Vždycky za každého režimu říkal a hlavně zpíval pravdu a dokázal ji skvěle vyjádřit několika slovy.
Když došlo na revoluci tak lidé kteří byli symbolem boje proti komunizmu dostali příležitost, ale on nikdy žádnou funkci nevzal a asi ani nedostaql nabídku, protože si myslim, že Havel moc dobře věděl, že to s tou "Pravdou a láskou" nebude až tak horký.
Karel byl výjimečný člověk jakých tu máme málo a je mi líto, že mu osud nedopřál víc let. Dneska by se do toho chlívku asi pěkně opřel:).
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Karel Kryl

Nový příspěvek od Katerina »

Excalibur73 píše:Pro mne je pan Karel Kryl takovou morální autoritou na rozdíl od dnešních politiků.
Vždycky za každého režimu říkal a hlavně zpíval pravdu a dokázal ji skvěle vyjádřit několika slovy.
Když došlo na revoluci tak lidé kteří byli symbolem boje proti komunizmu dostali příležitost, ale on nikdy žádnou funkci nevzal a asi ani nedostaql nabídku, protože si myslim, že Havel moc dobře věděl, že to s tou "Pravdou a láskou" nebude až tak horký.
Karel byl výjimečný člověk jakých tu máme málo a je mi líto, že mu osud nedopřál víc let. Dneska by se do toho chlívku asi pěkně opřel:).
To mně je také líto a ani nevíš jak. Ta zpráva před lety, kdy jsem se těšila, že zase dorazí a po delší době bude zase koncert nebo alespoń setkání, to bylo jako blesk z čistého nebe. A také jsem mu chtěla něco říct, co pro mne bylo důležité, ale už jsem to nestihla. Souvisí to hodně s tím, o čem píšeš.

Vyjimečný bezesporu byl, už tím vizionářstvím, které holt básníci a umělci obecně mají. Má je i ten tebou kritizovaný Václav Havel , i když nevím jak moc, ted´když už je starý a nemocný.
Přesto si myslím, že spekulovat o tom, jak by se zachoval, nebo proč se zachoval, někdo, kdo už nám to nepoví se prostě nedá.
Byl to celoživotný rebel, to ano, ale i rebelové stárnou a dostavuje se určité životní zklidnění, nebo spíš trochu jiný náhled, skoro bych řekla nadhled.
Já jsem si na jista, že Karlovo koketování se soc.-dem., dané pravděpodobně tím, že znal pouze standardní soc.-dem. německou, a jeho určitým okouzlením Milošem Zemanem by ho dávno přešlo.
Jeho krédem byla především individuální svoboda - jak fyzická , tak duševní. K tomu, kdo ji ze samé podstaty své ideologie omezuje by na delší dobu sympatie cítit nemohl. Naopak, on by ho nahlas odmítl.

Na rozdíl od tebe nevím, zda a jak by se do čeho opřel, o věcech přemýšlel víc do hloubky, pamatuji ještě , že si dělal legraci, i když ho to pěkně štvalo z tehdejšího slovenského "nacionalismu" , takže ten dnešní příklon k něčemu podobnému u nás i když více v hnědém kabátku by ho teda určitě nepotěšil, nehledě na to, že vždy prohlašoval, že je doma tam, kde má svůj věšák na klobouk, tedy kdekoliv v Evropě ..
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Excalibur73
Poddaný
Příspěvky: 2
Registrován: 28 čer 2011 19:26
Bydliště: Highlands

Re: Karel Kryl

Nový příspěvek od Excalibur73 »

[/quote]To mně je také líto a ani nevíš jak. Ta zpráva před lety, kdy jsem se těšila, že zase dorazí a po delší době bude zase koncert nebo alespoń setkání, to bylo jako blesk z čistého nebe. A také jsem mu chtěla něco říct, co pro mne bylo důležité, ale už jsem to nestihla. Souvisí to hodně s tím, o čem píšeš. ......[/quote]

No já ho osobně neznal. Možná trochu spekuluju, ale myslim, že z duše nenáviděl takovou tu úplatnost, hrabivost a kupčení politiků s čímkoliv tak si jen myslim, že dneska by měl podnětů nepočítaně.
Jinak s většinou co jsi napsala se nedá než souhlasit.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bingbot, ClaudeBot a 0 hostů