Saladin

Dějiny do roku 1197 (druhý nástup Přemysla I.) - stěhování národů, Sámova říše, Velká Morava, české knížectví a nedědičné království (Vratislav a Vladislav). Světové dějiny do konce 12. století

Moderátor: Ježek

Viki

Re: Saladin

Nový příspěvek od Viki »

Když už jste zde nakousli "v tichosti nesen Pravý kříž" zajímalo by mě, jak to s tím kříže bylo doopravdy. Po poražce křižáků u Hattinu se kříže zmocnil Saladin a poseldní zmínku, kterou jsem na netu o Pravém kříži našel byla ta, že ji emírové z dobitého Akkonu přislíbili vrátit a že jej později poslům Saladin ukázal...nic více. Dostal se nakonec Pravý kříž do rukou křesťanům?
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Saladin

Nový příspěvek od Robert »

Viki píše:Když už jste zde nakousli "v tichosti nesen Pravý kříž" zajímalo by mě, jak to s tím kříže bylo doopravdy. Po poražce křižáků u Hattinu se kříže zmocnil Saladin a poseldní zmínku, kterou jsem na netu o Pravém kříži našel byla ta, že ji emírové z dobitého Akkonu přislíbili vrátit a že jej později poslům Saladin ukázal...nic více. Dostal se nakonec Pravý kříž do rukou křesťanům?
Pokiaľ viem, ešte aj cisár Fridrich II. Barbarossa ("Stupor Mundi") rokoval o vrátení pravého kríža s vnukom Saladina, sultánom al-Kamilom. Pravý kríž bol predmetom aj predošlých ponúk (za vydanie Damiety v 1219). Pokiaľ viem, napon sa ho nepodarilo získať ani Fridrichovi II. Sultán al-Kamil navrátenie kríža sľúbil, ale potom vyhlásil, "že sa ho nepodarilo nájsť". Myslím, že ho kresťania nezískali späť nikdy, ale môžem sa mýliť.
maresch
Rytíř
Příspěvky: 178
Registrován: 22 bře 2009 10:41

Re: Saladin

Nový příspěvek od maresch »

Robert píše:
Viki píše:Když už jste zde nakousli "v tichosti nesen Pravý kříž" zajímalo by mě, jak to s tím kříže bylo doopravdy. Po poražce křižáků u Hattinu se kříže zmocnil Saladin a poseldní zmínku, kterou jsem na netu o Pravém kříži našel byla ta, že ji emírové z dobitého Akkonu přislíbili vrátit a že jej později poslům Saladin ukázal...nic více. Dostal se nakonec Pravý kříž do rukou křesťanům?
Pokiaľ viem, ešte aj cisár Fridrich II. Barbarossa ("Stupor Mundi") rokoval o vrátení pravého kríža s vnukom Saladina, sultánom al-Kamilom. Pravý kríž bol predmetom aj predošlých ponúk (za vydanie Damiety v 1219). Pokiaľ viem, napon sa ho nepodarilo získať ani Fridrichovi II. Sultán al-Kamil navrátenie kríža sľúbil, ale potom vyhlásil, "že sa ho nepodarilo nájsť". Myslím, že ho kresťania nezískali späť nikdy, ale môžem sa mýliť.
Navrácení právého kříže, bylo opravdu dojednáno roku 1192, k navrácení ale nedošlo.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů