Caetwalla

Dějiny do roku 1197 (druhý nástup Přemysla I.) - stěhování národů, Sámova říše, Velká Morava, české knížectví a nedědičné království (Vratislav a Vladislav). Světové dějiny do konce 12. století

Moderátor: Ježek

Elvie

Caetwalla

Nový příspěvek od Elvie »

ahoj, dělám práci na téma " Panovník Caetwalla a jeho místo v dějinách keltské Británie". Našla jsem o něm zatím jen opravdu málo, jestli se o toto téma zajímáte někdo blíž a mohl mi tak poradit , kde hledat, byla bych moc vděčná. Díky!
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Caetwalla

Nový příspěvek od Ježek »

Elvie píše: Našla jsem o něm zatím jen opravdu málo, jestli se o toto téma zajímáte někdo blíž a mohl mi tak poradit , kde hledat, byla bych moc vděčná. Díky!
Koukal jsem na Gůgl. Caedvalla tam má celkem dost odkazů.
V Evropě raného středověku od Rogera Collinse jen zmínka o jeho cestě do Říma (z Bedy Ctihodného http://www.fordham.edu/halsall/basis/bede-book1.html).
Bohužel ale nějakou odbornou literaturu neznám (7. st. v Anglii není můj obor, i když třeba království Mercie je jistě zajímavé téma), omluvám se.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot, Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 1 host