Confessio peccatoris / Vyznanie Hriešnika

Dějiny od roku 1378 do roku 1526 (definitivní nástup Habsburků). Poslední Lucemburkové (Václav IV. a Zikmund), husitství, Habsburkové, Jiří z Poděbrad a Jagellonci. Světové dějiny v 15. a 16. století.

Moderátor: Katerina

Uživatelský avatar
1deratyzator
Sedlák
Příspěvky: 7
Registrován: 13 srp 2012 16:04
Bydliště: Strekov, Slovensko

Confessio peccatoris / Vyznanie Hriešnika

Nový příspěvek od 1deratyzator »

Zdravím,
Nedávno som sa dozvedel, že kniha Františka II. Rákociho, Confessio peccatoris (Vyznanie hriešnika) údajne kedysi vyšla v českom preklade. Chcem sa spýtať či je to pravda, poprípade kde by sa dala zohnať. Mám v počítači cca. 80 stranovú verziu v maďarskom jazyku. Nevime však či je to originál...
In vino veritas, in Pivo tiež!
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Confessio peccatoris / Vyznanie Hriešnika

Nový příspěvek od elizabeth »

1deratyzator píše:Zdravím,
Nedávno som sa dozvedel, že kniha Františka II. Rákociho, Confessio peccatoris (Vyznanie hriešnika) údajne kedysi vyšla v českom preklade. Chcem sa spýtať či je to pravda, poprípade kde by sa dala zohnať. Mám v počítači cca. 80 stranovú verziu v maďarskom jazyku. Nevime však či je to originál...
Podle mě je originál v latině (viz zde )Na netu jsem taky našla jen ten maďarský a zřejmě to vyšlo i francouzsky (viz zde). Ohledně vydání v češtině jsem nic nenašla. Ale možná jsem jen blbě hledala.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
1deratyzator
Sedlák
Příspěvky: 7
Registrován: 13 srp 2012 16:04
Bydliště: Strekov, Slovensko

Re: Confessio peccatoris / Vyznanie Hriešnika

Nový příspěvek od 1deratyzator »

Áno, ja viem že originál ja po latinsky. Trochu zle som sa vyjadril. Myslel som to tak, že si nie som istý či tá maďarská verzií čo mám ja je preklad originálu.(pochybnosť vo mne vzbudilo to, že má len 86 strán.) :) Viem aj o francúzskych verziách. Pýtal som sa na tú českú pre to lebo som sa dopočul, že bola vydaná niekedy okolo roku 1920. Tak som bol zvedaví či je to pravda. Takže ak by mal niekto nejaké info tak mám stále záujem....

zatiaľ ďakujem
In vino veritas, in Pivo tiež!

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot, DotBot a 0 hostů