Jagiellonowie.

Dějiny od roku 1378 do roku 1526 (definitivní nástup Habsburků). Poslední Lucemburkové (Václav IV. a Zikmund), husitství, Habsburkové, Jiří z Poděbrad a Jagellonci. Světové dějiny v 15. a 16. století.

Moderátor: Katerina

Uživatelský avatar
Micza
Měšťan
Příspěvky: 20
Registrován: 12 črc 2008 08:33
Bydliště: POZNAŃ - Łazarz

Jagiellonowie.

Nový příspěvek od Micza »

Vladislav (I.) Jagellonský 1471 - 1516
Ludvík (I.) Jagellonský 1516 - 1526

Mam pytanie: gdzie mogę znaleźć wiadomości o tych dwóch królach z rodziny jagiellońskiej ?
To co pamiętam to chyba za czasów Władysława wyprawiano polskiego i litewskiego Świętego: Kazimierza Jagiellończyka na Węgry (Uhry) po objęcie tronu, co się nie udało (1471).
Naposledy upravil(a) Micza dne 13 kvě 2013 20:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Jagiellonowie.

Nový příspěvek od Robert »

Micza píše:Vladislav (I.) Jagellonský 1471 - 1516
Ludvík (I.) Jagellonský 1516 - 1526

Mam pytanie: gdzie mogê znaleŸæ wiadomoœci o tych dwóch królach z rodziny jagielloñskiej ?
To co pamiêtam to chyba za czasów W³adys³awa wyprawiano polskiego i litewskiego œwiêtego: Kazimierza Jagielloñczyka na Wêgry (Uhry) po objêcie tronu, co siê nie uda³o (1471).
Poĺsky neviem. I can answer Your question in english. Do You know, that Ludwik œ line carried on from ilegitimate relationship with Elisabeth Waas ?
His descendants lived in Bratislava, and were supported by Habsburgs with pension.
Naposledy upravil(a) Robert dne 06 led 2009 20:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Jagiellonowie.

Nový příspěvek od Zany »

Micza píše:Vladislav (I.) Jagellonský 1471 - 1516
Ludvík (I.) Jagellonský 1516 - 1526

Mam pytanie: gdzie mogê znaleŸæ wiadomoœci o tych dwóch królach z rodziny jagielloñskiej ?
To co pamiêtam to chyba za czasów W³adys³awa wyprawiano polskiego i litewskiego œwiêtego: Kazimierza Jagielloñczyka na Wêgry (Uhry) po objêcie tronu, co siê nie uda³o (1471).
Asi nejobsažnější informace o nich budou v knihách Josefa Macka "Jagellonský věk v českých zemích"
Uživatelský avatar
Micza
Měšťan
Příspěvky: 20
Registrován: 12 črc 2008 08:33
Bydliště: POZNAŃ - Łazarz

Czescy Jagiellonowie.

Nový příspěvek od Micza »

Dziękuję, poszukam tej książki w Necie.
aaa jeste znam z Kralovskeho Hradu v Praze Vladislavovsky sal ...bravissimo !
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Jagellonci

Nový příspěvek od Ježek »

Diplomka Král z vůle českých stavů. Nástup Vladislava Jagellonského na český královský trůn
https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle ... sequence=1
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů