Ziskani majetku cirkvi

dějiny křesťanství, Bible, misie, mnišství a jeho řády, kláštery, svatí, inkvisice, protestantismus
Napo_Leon
Kníže
Příspěvky: 347
Registrován: 27 kvě 2010 20:13
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: Ziskani majetku cirkvi

Nový příspěvek od Napo_Leon »

Katerina píše: K hodnocení vlády se raděj nevyjadřuju, protože mi zatím ani jeden z kritiků nedokázsal objektivně popsat čím je tak hrozná až nejhorší ..
Já to mám přesně obráceně. Zatím mi nikdo nedokázal objektivně (a hlavně rozumně) popsat, čím je tato vláda tak dobrá až nejlepší...
https://www.youtube.com/watch?v=A3sBZ5Nr4hc "Look, I don't care about your politics."
Jarda_uk

Získání majetku církve

Nový příspěvek od Jarda_uk »

K majetku církve patří snad i peníze.

Nejhorší problém je na tom, že kdyby by církev dostala peníze, tak by to bylo asi nebezpečné. Vím, jak to dopadá i se zvony. Já se vždycky ptám, že je dobře, že na zvonech je ještě zastaralé ruční zvonění...
Někteří farníci volají po penězích, aby si chtěli hloupě zmodernizovat staré zvony a vyměňovat historické závěsy, kování a srdce zvonů a zvony prasácky převěsit na motorové vyzvánění a případné zbavení se zvoníka. Přece podle národního památkového ústavu jsou zakázány úpravy zvonů. které nejsou vhodné pro staré zvony. Modernizace spočívá na církvi a spojení s firmou, která tyto věci pořádá: Kopečný, Bouchal, Manoušek a spol. a jiná verbež. Tito volové musí cpát hlavu do řiti tak, jak to udělal arcibiskupský a kardinálský taťulda Dominik Duka, který vlezl do řiti papežovi a měl celou hlavu od výkalů a již zničil 2 historické zvonice tzv. Jindřišskou a bývalou naší Svatoštěpánskou zvoníka.
Dejme tomu, že u Jindřišské věže nebyl žádný zvoník a věž uvnitř chátrala je z poloviny v pořádku. Jinak se Svatoštěpánskou zvonicí je to dvojnásob sprosté: vyhodili nás a farní lidi od sv. Ignáce Dominik Duka a Michael Slavík a zvonice měla být po přidání peněz církvi přestavěna v kavárnu a zvonice uvnitř měla být zničena a rozřezána. Zvon by byl jako dekorací jednoduše zavěšen na moderním sloupu. Jako jinde se zde udělala pomsta a my jsme na kostele vyvěsili plakát, že Arcibiskupství pražské vyhodili zvoníky a zavřeli zvonici, aby byla zničena, přestavěna a poslali jsme to i do Říma milému papežovi. Ten Arcibiskupství vynadal, protože se to nesmí!!! Naštěstí se tam dosadilo několik Svatovítských zvoníků včetně Tomáše Stařeckého, podle kterého si vymyslil i jméno Stařecká demence je legrační a pravdivá. Zvon zvoní špatně opět kvůli šmejdu Manouška, který nám ukradl 250 kg olovové závaží a také šarnýr srdce zvonu. Nyní zvoní špatně na čas, tříská to do něj, nezvoní pravidelně, vynechává na začátku a na konci a nechtějí tam k piánu pustit ani pianomana Bouďáka, aby si zahrál a ani nemohou mu laskavě vynést alespoň klavír ven...

Co udělat a pomstit se podruhé?

Říct to Papežovi, zapálit ji, zmocnit se ji, nechat je na pokoji nebo co?!

Uvidíme, co se stane, až by se něco dělo se zvonicí, jež by byla třeba násilně otevřena a byla by vykrádána, obydlena?

Takhle se musí hledět na věci kolem peněz:
Nedávat peníze na modernizaci zvonů, ale na ostatní činnosti ve farnosti - oprava fasády, střechy, oken, potřebám zvoníků, varhaníků atd...

Víme si každé svoje věci a hlídejme si je, jsme fortifikátoři na nesmíme se my zvoníci vyhodit ze zvonic a postavme si pevnost, abychom do smrti vykonávali svojí službu na věky věků---Amen.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Ziskani majetku cirkvi

Nový příspěvek od Katerina »

Napo_Leon píše:
Katerina píše: K hodnocení vlády se raděj nevyjadřuju, protože mi zatím ani jeden z kritiků nedokázsal objektivně popsat čím je tak hrozná až nejhorší ..
Já to mám přesně obráceně. Zatím mi nikdo nedokázal objektivně (a hlavně rozumně) popsat, čím je tato vláda tak dobrá až nejlepší...
Ale to já jsem přece nepsala .. že je nejlepší .. proč musí být všechno od zdi ke zdi .? . a přijaté zákony se teprve rozjíždějí .

Slyším o vydrancované zemi, vyhladovělých lidech .. ale kdepak jsou ?

A jedna obecná poznámka ... zjistila jsem (tebe se to netýká) , že většina největších kritiků ani neví co to vláda je , ani jak funguje a za vládu např. považují všechny politiky v parlamentu .... vrcholem jsou ty výkřiky .. podívejte co tady ta vláda za těch 23 let provedla .. ... hmm
a jini do vlády zahrnují I opoziční politky .. prostě o kom se píše v médiích je ve vládě .

jak brat tohle vážně .... kritizuji vykřikuju a píšu jaký jsem vlastenec .. a ani si nedám práci zjistit jaký system ve své zemi mám .. a mé vlastenectví končí u vlastní rodné řeči, občas mám pocit, že u nás diskutují o politice poloviční analfabeti, hodně to bývá na Ostravsku a ve Slezsku, ale tam je omlouvám, že snad , probůh mají polské školy ...
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Ziskani majetku cirkvi

Nový příspěvek od Ježek »

Katerina píše:občas mám pocit, že u nás diskutují o politice poloviční analfabeti, hodně to bývá na Ostravsku a ve Slezsku, ale tam je omlouvám, že snad , probůh mají polské školy ...
Prosimtě, hloupost není dána národností.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Ziskani majetku cirkvi

Nový příspěvek od elizabeth »

Ježek píše:
Katerina píše:občas mám pocit, že u nás diskutují o politice poloviční analfabeti, hodně to bývá na Ostravsku a ve Slezsku, ale tam je omlouvám, že snad , probůh mají polské školy ...
Prosimtě, hloupost není dána národností.
Ona to Katka spíše myslela tak, že čeština není jejich první, hlavní a mateřský jazyk.

Jinak se do této diskuse nenechám zatáhnout, protože politika :D , takže Katce na to neodpovím... :D
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů