Profil na facebooku

O stránkách, dotazy, připomínky, kritika...

Moderátoři: elizabeth, Ježek, Katerina

Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od Katerina »

Tak jsem zas koukala na tu naši stránku na FB, ale mě to furt přijde graficky nepřehledný a trochu nevzhledný - vím, že tomu nerozumím, a sice nechápu :D :oops: , nicméně slepě věřím Viole, že když napíše, že něco na profilu nejde , tak to prostě je - tak odpusťte, že se ptám jako blbec ... ale .

1) nedá se ten obří neladný obdélník s nápisem středověk nějak smrsknout , tedy hlavně na výšku (zúžit) a zmenšit to písmo ??? Jak šedé , tak červené

2) Chceš Viol nějaké ty fotky ? Mám jich na rajčeti dost - románské kostely , hrady apod. ??, aby tam nebylo

3) Další z blbých dotazů : tam jak je ten čtvereček fotky - a uvnitř je šeý podklad a kus červeného nápisu středověk - to by se nedalo nějak udělat, aby se tam raději zobrazila nějaká ta fotka ???? Vypadalo by to teda mnohme líp
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od Ježek »

Spolubydlící můj, který je grafik, udělá něco lepšího, co se týče tý hlavičky. Snad neska
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od Viola »

Ježek píše:Spolubydlící můj, který je grafik, udělá něco lepšího, co se týče tý hlavičky. Snad neska
To bude hodný, tohle je provizorní, neb na nic lepšího moje grafické schopnosti nestačí (navíc je tam nějaký problém s velikostí toho obrázku či co).
Fotečky - vím, že jsou na Rajčeti, jen jsem se k tomu ještě nedostala. Pokud bys nějaké preferovala, napiš.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od Ježek »

Tak to záhlaví snad neska.

Spolubydlící byl teď v Tišnově (vlastně já mám taky fotky v aparátu), mám se ho zeptat?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od Viola »

Mám pocit, že ten profil nesplnil naše očekávání - máte nějaké nápady, jak jej oživit nebo co do něj psát, abychom vytvořili větší kontakt s přáteli? Ještě tam musím nahrát fotky, až budu mít chvilku, nicméně reakce od přátel je v zásadě nulová.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od Ježek »

Viola píše:Mám pocit, že ten profil nesplnil naše očekávání - máte nějaké nápady, jak jej oživit nebo co do něj psát, abychom vytvořili větší kontakt s přáteli? Ještě tam musím nahrát fotky, až budu mít chvilku, nicméně reakce od přátel je v zásadě nulová.
Podle mne to splnilo větší návštěvnost, větší diskutovanost spíš ne, ten profil mohl mít víc lidí, než jen 60.

Furt čekám na ten úvodní obrázek, ale to nic nezmění.

Popřemejšlim o tom, jiný řešení než kvantitativní (víc příspěvků) mne zatím nenapadá.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od slavicekvac »

Ježek píše:
Viola píše:Mám pocit, že ten profil nesplnil naše očekávání - máte nějaké nápady, jak jej oživit nebo co do něj psát, abychom vytvořili větší kontakt s přáteli? Ještě tam musím nahrát fotky, až budu mít chvilku, nicméně reakce od přátel je v zásadě nulová.
Podle mne to splnilo větší návštěvnost, větší diskutovanost spíš ne, ten profil mohl mít víc lidí, než jen 60.

Furt čekám na ten úvodní obrázek, ale to nic nezmění.

Popřemejšlim o tom, jiný řešení než kvantitativní (víc příspěvků) mne zatím nenapadá.
Možná by to chtělo požádat renomované historiky, aby se stali přáteli našeho facebooku. Uvidíme kolik se jich přidá.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od Ježek »

slavicekvac píše: Možná by to chtělo požádat renomované historiky, aby se stali přáteli našeho facebooku. Uvidíme kolik se jich přidá.
Ti FB nemají. Oni mají přátele :)

Navíc myslim, že by to nebylo nikde vidět.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od slavicekvac »

Ježek píše:
slavicekvac píše: Možná by to chtělo požádat renomované historiky, aby se stali přáteli našeho facebooku. Uvidíme kolik se jich přidá.
Ti FB nemají. Oni mají přátele :)

Navíc myslim, že by to nebylo nikde vidět.
Neprohlížel jsem to, ale asi máš pravdu, nejdou moc s dobou mládeže :-)
Co takhle nějak zainteresovat centrum medievistů? Vím, že mají svůj okruh, ale třeba se jejich okruh propojí s naším :-)
Zkus taky nějak získat Poláky. Určitě je dost anglánů, kteří fušují i do evropského středověku, nejen za kanálem :-)
Našel jsem na ebrary velmi slušné spisy o Karolinské ekonomii, které mají co říci k denárové ekonomii Ottonské, potažmo naší vlastní. Tributy, ceny obilí etc.
Možná by se autoři dali nalákat anglickými anotacemi na e-středověk.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od Ježek »

slavicekvac píše: Co takhle nějak zainteresovat centrum medievistů? Vím, že mají svůj okruh, ale třeba se jejich okruh propojí s naším :-)
Pokud vim, tak to je propojovaný
slavicekvac píše:Zkus taky nějak získat Poláky. Určitě je dost anglánů, kteří fušují i do evropského středověku, nejen za kanálem :-).
Ti už jsou.
slavicekvac píše:Možná by se autoři dali nalákat anglickými anotacemi na e-středověk.
To by chtělo přeložit nejdůležitější a nejpřínosnější články pro Západ do anglištiny, takhle to nemá smysl.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od Ingolf »

Ježek píše:
Viola píše:Mám pocit, že ten profil nesplnil naše očekávání - máte nějaké nápady, jak jej oživit nebo co do něj psát, abychom vytvořili větší kontakt s přáteli? Ještě tam musím nahrát fotky, až budu mít chvilku, nicméně reakce od přátel je v zásadě nulová.
Podle mne to splnilo větší návštěvnost, větší diskutovanost spíš ne, ten profil mohl mít víc lidí, než jen 60.
Furt čekám na ten úvodní obrázek, ale to nic nezmění.
Popřemejšlim o tom, jiný řešení než kvantitativní (víc příspěvků) mne zatím nenapadá.
Byla větší návštěvnost, takže to účel částečně splnilo, teď ještě ten větší kontakt, větší zapojení.. Záleží, jakou skupinu lidí chceme oslovit, jestli vysokoškoláky, co studují historii nebo humanitní vědy, tam jsou mpžná rezervy.. Ale může haprovat, že nejsme až na výjimky profesionální historici a že nenalezneme společnou řeč, i když toho bych se nebál, nebo že vysokoškolák nebude mít zájem věnovat se předmětu studia ve volném čase, když si potřebuje odechnout.
další skupina jsme asi my, kdo se věnuje historii více, vyhledává knihy nebo informace, a ten se nám dostane v rámci hledání, no a poslední skupina, kdo se historií zabývá, baví ho, nebo ho zajímá jen něco.., a pro stuhle skupinu můžeme nabídnout asi něco jako poradnu.. od založení fb stránek jsem tu zaregistroval asi dva dotazy od nových lidí, tak jestli to souvisí se založením fb, tak z toho vyplývá, co po nás asi chtějí - zeptat se, poradit se.. dal bych na naše stránky téma, kde by se zodpovídaly dotazy lidí zvenku, a přímo na to téma odkaz na facebooku s dovětkem "tady se ptejte" :)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od Ježek »

Ingolf píše: Byla větší návštěvnost, takže to účel částečně splnilo, teď ještě ten větší kontakt, větší zapojení.. Záleží, jakou skupinu lidí chceme oslovit, jestli vysokoškoláky, co studují historii nebo humanitní vědy, tam jsou mpžná rezervy.. Ale může haprovat, že nejsme až na výjimky profesionální historici a že nenalezneme společnou řeč, i když toho bych se nebál, nebo že vysokoškolák nebude mít zájem věnovat se předmětu studia ve volném čase, když si potřebuje odechnout.
Oddychnout. Nevím, historie nejde dělat bez diskuse, zpětný vazby, nemyslím si, že na universitách je pro to dostatečný prostor.
Ingolf píše:další skupina jsme asi my, kdo se věnuje historii více, vyhledává knihy nebo informace, a ten se nám dostane v rámci hledání, no a poslední skupina, kdo se historií zabývá, baví ho, nebo ho zajímá jen něco.., a pro stuhle skupinu můžeme nabídnout asi něco jako poradnu.. od založení fb stránek jsem tu zaregistroval asi dva dotazy od nových lidí, tak jestli to souvisí se založením fb, tak z toho vyplývá, co po nás asi chtějí - zeptat se, poradit se.. dal bych na naše stránky téma, kde by se zodpovídaly dotazy lidí zvenku, a přímo na to téma odkaz na facebooku s dovětkem "tady se ptejte" :)
Máme tu téma pro dotazy, ale takhle to počítám nemyslíš?

A pak možná lidé z museí, archivů, kasteláni a td. Další skupina, lidi od šermu a LH Jim se tady můžou zveřejňovat akce - ale z týhle strany je mizivá vůle k spolupráci.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od slavicekvac »

Ježek píše:
slavicekvac píše: Co takhle nějak zainteresovat centrum medievistů? Vím, že mají svůj okruh, ale třeba se jejich okruh propojí s naším :-)
Pokud vim, tak to je propojovaný
Dobrý
slavicekvac píše:Zkus taky nějak získat Poláky. Určitě je dost anglánů, kteří fušují i do evropského středověku, nejen za kanálem :-).
Ti už jsou.
Taky dobrý
slavicekvac píše:Možná by se autoři dali nalákat anglickými anotacemi na e-středověk.
To by chtělo přeložit nejdůležitější a nejpřínosnější články pro Západ do anglištiny, takhle to nemá smysl.
Anotace by nestačily?
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od slavicekvac »

Reakce Ingolfa: (napsal Ježek)

Dobrý, to bude zřejmě fungovat. Někdy to má charakter nabalování s časem, tak uvidíme. Sněhová koule :-)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od Ježek »

slavicekvac píše: Anotace by nestačily?
Nevim, podle mne by je nikdo nečetl. Další věc je, jak by se k nim cizinci dostali.

Jo, mám fotky z Kralic (neska jsem se tam náhodou objevil), nějaký by se tam mohly dát (moc se nepovedly teda).
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od slavicekvac »

delA pak možná lidé z museí, archivů, kasteláni a td. Další skupina, lidi od šermu a LH Jim se tady můžou zveřejňovat akce - ale z týhle strany je mizivá vůle k spolupráci.[/quote]
Žitá historie má své zákonitosti, někdy si počtou, ale spíš mají své mustry a jiné nemají rádi. :-)
Třeba se chytí na článek o přilbě. Taky mi k tomu něco napsali, něco jsem u nich našel.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od Ingolf »

Ježek píše:
Ingolf píše:další skupina jsme asi my, kdo se věnuje historii více, vyhledává knihy nebo informace, a ten se nám dostane v rámci hledání, no a poslední skupina, kdo se historií zabývá, baví ho, nebo ho zajímá jen něco.., a pro stuhle skupinu můžeme nabídnout asi něco jako poradnu.. od založení fb stránek jsem tu zaregistroval asi dva dotazy od nových lidí, tak jestli to souvisí se založením fb, tak z toho vyplývá, co po nás asi chtějí - zeptat se, poradit se.. dal bych na naše stránky téma, kde by se zodpovídaly dotazy lidí zvenku, a přímo na to téma odkaz na facebooku s dovětkem "tady se ptejte" :)
Máme tu téma pro dotazy, ale takhle to počítám nemyslíš?
Máme téma "Neví někdo?", pod sekcí Ostatní a většinou někde dole na stránce, takže snadno přehlédnutelné.., a dotazy sem nečlenové fóra kladou většinou tak, že pro svůj jeden konkrétní dotaz založí samostatné téma.., takže téma rpo dotazy buď nenajdou, nebo třeba mají obavy, že si si jějich nově vloženého přípsěvku jinak nevšimneme..
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od Katerina »

Mě zase napadlo - že bychom tam mohli upozorňovat na ty zajímavé knihy a klidně i filmy, a pokud by Betty souhlasila, tak by tam mohla paralelně též běžet diskuse top ten ´historických filmů, seriálů a třeba i knih .. co já vím, .. to přeci je takové Facebookové .. ne ?
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od Ingolf »

To by šlo taky, akorát "facebookové" není nějaké dlouhé a dlouhodobé diskutování, na to je těch stránkách málo místa.., i ten TOP filmů bude klesat dolů na dno zdi, když se na zeď dají nové příspěvky, všechny ty odkazy na kulturní akce a co se tam dává teď.. nebo to jde nějak vymyslet, aby důležité téma bylo stále na očích?
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Profil na facebooku

Nový příspěvek od Viola »

Ingolf píše:To by šlo taky, akorát "facebookové" není nějaké dlouhé a dlouhodobé diskutování, na to je těch stránkách málo místa.., i ten TOP filmů bude klesat dolů na dno zdi, když se na zeď dají nové příspěvky, všechny ty odkazy na kulturní akce a co se tam dává teď.. nebo to jde nějak vymyslet, aby důležité téma bylo stále na očích?
Jde tam nějak nastavit, že určitý příspěvek bude pořád nahoře.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: BrandwatchBot a 0 hostů