Historický kalendář

O stránkách, dotazy, připomínky, kritika...

Moderátoři: elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3975
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 43 times
Been thanked: 16 times

Historický kalendář

Nový příspěvek od Ježek »

Na žádost Acomy jsem přidal Historický kalendář:
http://www.e-stredovek.cz/histkal.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Až bude naplněn událostmi, tak ho rád přidám na stránky jako nějaký blok někde na vrchu stránek.
Problém je v tom (jen menší), že to jde přidávat pouze přes administraci.
Výhoda je v tom, že se to přímo může provázat odkazy s články a rejstříkem.
Další je v tom, že s vzhledem je možno si pohrát - vyškrtnout další podrobnosti, když nebudou ...

Děkuji panu Kosmákovi za poskytnutí tohoto pluginu.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Historický kalendáø

Nový příspěvek od Viola »

Ježek píše:Na žádost Acomy jsem přidal Historický kalendář:
Parádní nápad!!! Jak to tam chceš teda dát? Máme vytahat data a informace a poslat Ti je?
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3975
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 43 times
Been thanked: 16 times

Re: Historický kalendáø

Nový příspěvek od Ježek »

Viola píše: Máme vytahat data a informace a poslat Ti je?
Jo. Ale přimlouval bych se za postupné zasílání. Mám přístup k mnohým zákoutím stránek, ale jsem jen člověk a dávat 100 událostí najednou není můj ideál ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Dagmar
Knìžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Dagmar »

Chápu dobře, že by to mělo být naplněno významnými událostmi vztahující mi se ke konkrétnímu datu? A jak časově omezeno?
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3975
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 43 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Dagmar píše:Chápu dobře, že by to mělo být naplněno významnými událostmi vztahující mi se ke konkrétnímu datu? A jak časově omezeno?
Přesně tak, řekněme že je to lepší seznam výročí než ten, který je teď na hlavní straně.
V souvislosti se středověkem. Období dlouhého středověku, významné historigrafické události a snad i nějaká data tady ze stránek a fóra. (kronika stránek)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3975
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 43 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Dal jsem tam nějaká data, co mi poslala dřív Acoma ze září a října, takže by to pomalu mohlo jít na stránky ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Nový příspěvek od floriš »

takový zajímavý kalendářík a tak blbě řazený... :evil: Prosim pěkně, nešlo by to řadit podle dat, nikoli podle časové diference, která je navíc poněkud neviditelná? Ono se v tom kalendáři pak líp hledá. :wink:
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3975
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 43 times
Been thanked: 16 times

Re: selekce(?)...

Nový příspěvek od Ježek »

Jiøí Motyèka píše: Protože např. v září mi tam chybí 570. výročí popravy Jana Roháče z Dubé.
Mě tam třeba chybí vražda jednoho knížete, smrt dalšího a nástup ještě dalšího, kus lestra z Bázlu, nejenom vražda zemánka z Nemanic.

Jak jsem řekl, co kdo pošle, to tam bude, myslim, že mohu dělat relativně užitečnější věci, než vytahovat data do kalendáře, který navíc není ještě veřejný ...
floriš píše:takový zajímavý kalendářík a tak blbě řazený... :evil:
Zjistil jsem, že mi taky vadí, ale nevadí mi to tolik, abych se učil php.
Zkusím se kouknout, jestli to zvládnu - alespoň u roku.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Podle mě je jasný, že se to bude doplňovat postupně, takže ještě nějakou chvíli bude fungovat trochu provizorně. Ale jako myšlenka se mi to moc líbí. Napadlo mě, jestli by se dalo udělat výročí na ten který den přímo na hlavní stránce - jako dnes je ten a ten den, v roce tom a tom zemřel ten a ten...

A Jirko, můžeš přeci sepsat data husitů, to my asi nezvládneme :wink: .
Jakez

Re: selekce(?)...

Nový příspěvek od Jakez »

Ježek píše:
floriš píše:takový zajímavý kalendářík a tak blbě řazený... :evil:
Zjistil jsem, že mi taky vadí, ale nevadí mi to tolik, abych se učil php.
Zkusím se kouknout, jestli to zvládnu - alespoň u roku.
Když mi bude naznačeno co je špatně na řazení a vysvětleno jak to správně řadit, tak to jako autor velice rád předělám.
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Re: selekce(?)...

Nový příspěvek od floriš »

Jakez píše:Když mi bude naznačeno co je špatně na řazení a vysvětleno jak to správně řadit, tak to jako autor velice rád předělám.
Asi ten výrok zní příliš příkře... pokládám si otázku, čemu má kalendář sloužit. Pokud má zobrazovat každý den při ranní kávě, jaké události že se budeme ve svých úvahách věnovat, je denní výpis v pořádku. Pokud má tento kalendář vytvářet soupis událostí od nejstarší k nejmladší s přepočtem stáří v letech, je to ganz in zeug. Osobně bych však předpokládal účinnost kalendáře ve schopnosti avizovat v průpěhu roku nástup jednotlivých jubileí. Proto bych fortifikoval řazení přísně od 1.1. do 31. 12. s upřednostněním starší události v témže datu (např. den sv. Rufa). Tak jak to teď je bez ladu a skladu po měsících, může být +/- použitelné, když je dat 6-10. Jakmile jich bude 15-25, co chvíli někde něco přehlídneš a nad 40 položek se taková databáze přehledností přiblíží typickému ouřednickému kompu, na kterém klapsfrajle ukládá všechno do adresáře Dokumenty. :roll:
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
Jakez

Re: selekce(?)...

Nový příspěvek od Jakez »

Tak jestli tomu správně rozumím, tak by se to ve výpisu mělo řadit prioritně podle dne a měsíce a až pak podle roku. Příklad: 1.2.1415, 1.2.1560, 2.2.1120, 5.6.1095 atd. Jestli je to tak, není nic jednoduššího, stačí jen přehodit podmínky řazení a to je velice jednoduchá úprava.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3975
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 43 times
Been thanked: 16 times

Re: selekce(?)...

Nový příspěvek od Ježek »

Jakez píše:Tak jestli tomu správně rozumím, tak by se to ve výpisu mělo řadit prioritně podle dne a měsíce a až pak podle roku.
Takhle - v měsíčním a ročním výpisu.
Ale jak řiká Floriš, prvořadý bude denní výpis, ten bude na hlavní stránce.
Takže pokud nechcete, nedělejte si prosím škodu ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Jakez
Poddaný
Příspěvky: 3
Registrován: 05 zář 2007 17:42
Bydliště: Cidlina

Re: selekce(?)...

Nový příspěvek od Jakez »

Ježek píše:Takhle - v měsíčním a ročním výpisu.
Ale jak řiká Floriš, prvořadý bude denní výpis, ten bude na hlavní stránce.
Takže pokud nechcete, nedělejte si prosím škodu ...
To je v pohodě, to by neměl být problém opravit podle vašich požadavků, jen nevím jakou verzi používáte. Zatím poslední je 0.4. Jinak pokud bude zájem, tak můžu tento kalendář upravit přímo na míru. Satčí se jen ozvat.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3975
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 43 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Zásluhou Jakeze už to řadí pěkně podle dne ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3975
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 43 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Dopoledne jsem nahrál skoro 100 dat do kalendáře, téměř všechna z rejstříku, kam jsem směřoval odkazy. Jen teď z toho je takový nekrolog :roll:
Ale pomalu by se to mohlo spustit.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Dagmar
Knìžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Dagmar »

Ježek píše:Nerad bych, aby se na tohle zapomělo. Mám to spustit, ikdyž zdaleka není událost na každý den?
Proč ne? Až to bude na stránkách budou se lépe doplňovat chybějící data :roll:
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1044
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

souhlasím s holkama. :wink:
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3975
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 43 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Zásluhou Acomy přidáno kolem 100 dat z francouzského, říšského a českého prostředí ... Nyní 229 dat
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3975
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 43 times
Been thanked: 16 times

282 dat v kalendáøi

Nový příspěvek od Ježek »

Už to není nekrolog - už tam jsou i nějaké bitvy - suma sumárum 282 dat. Pokračování nekrologu zítra bude
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů