V. Kofránková: Zlatý král a chudý hrabě

Recenze a diskuze o knihách

Moderátor: Ježek

Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

V. Kofránková: Zlatý král a chudý hrabě

Nový příspěvek od Zany »

Václava Kofránková: Zlatý král a chudý hrabě. Přemysl Otakar II. a Rudolf Habsburský v historické tradici
Obrázek

První souhrnné zpracování tématu v české a rakouské historiografii. Ojedinělá monografie mapuje proměny obrazu krále Přemysla Otakara II. a bitvy na Moravském poli v českém a rakouském historickém vědomí od středověku do 20. století. Příběh vzestupu a pádu krále „železného a zlatého“ se stal v českých zemích i v Rakousích nedílnou součástí výkladu společných dějin. Mocenský spor mezi Přemyslem Otakarem II. a Rudolfem I. Habsburským provázel od středověku ideologický náboj, jenž se intenzivně promítl do dobové politiky, literatury i výtvarného umění. Autorka téma představuje v širších kulturně-politických souvislostech. Výklad doprovází bohatým černobílým i barevným obrazovým materiálem, který dosud nikdy nebyl komplexně publikován.

Váz.. s přebalem, 160 str., 24 str. barevná příloha, 205x275 mm, 440 Kč
ISBN 86-978-80-86069-77-7

Více zde: http://www.likaklub.cz/products/zlaty-k ... udy-hrabe/
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Re: Václava Kofránková: Zlatý král a chudý hrabě

Nový příspěvek od acoma »

Do knihy jsem nakukovala, oceňuju obrazovou přílohu, ale jinak mám pocit, že v ní nic extrémně nového není. Doufala jsem v překlady ze středověkých kronik, to tam bohužel není. Cena je přemrštěná.
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot, MagpieRSS a 0 hostů