Otroctví

Společenské uspořádání (obecné trendy), každodennost, kultura a umění, vojenství ...
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 872
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Re:

Nový příspěvek od KOMOŃ »

slavicekvac píše:
komoń píše:S koženýma řemenama tu už se něco řešilo.
Nějaká freska, nebo teď nevím v hnězdenském? kostele, to má dokazovat.Teď jsem na tenkém ledu, přesně nevím.Koneckonců jedna freska nic definitívního nedokazuje...

Každopádně když toto hledají archeologové, tak asi vědí, že to nedělají nadarmo.
Ale to zas není tak moc podstatné.
Ta Otročíněces zní ale docela zajímavě.Jsou nějaké nálezy, nebo tak něco podobného?
Ten obrázek tady někdo přinesl, jsou to dveře Gniezdno katedrála, kde byl sv. Radim, Vojtěchův brácha levoboček arcibiskupem od r. 1000. V Otročíněvsi se podle mě nekopalo. Něco v Otročíně, ale nejspíš to bylo strážní hradiště u brodu. Otroci podle mě v hradištích nepřespávali. Ta jména vsí mohou a nemusí znamenat souvislost. Ale jsou na stezce do Regensburku a dál po královské až do Granady.
Já se včera chtěl letmo podívat na nějaké základní informace z netu a nic jsem nenašel.Ani historické a ani pověsti.
Bez piva to není ono.
thovtt
Kníže
Příspěvky: 349
Registrován: 06 říj 2009 08:41
Been thanked: 1 time

Re: Otroctví

Nový příspěvek od thovtt »

Otroci vvCechách,někde jsem četl,že židé u nás kupovali chlapce.Tyto vozili do Verdunu kde je vykleštili aprodali dále Arabům.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Otroctví

Nový příspěvek od elizabeth »

thovtt píše:Otroci vvCechách,někde jsem četl,že židé u nás kupovali chlapce.Tyto vozili do Verdunu kde je vykleštili aprodali dále Arabům.
Dá se to nějak doložit?
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 872
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Otroctví

Nový příspěvek od KOMOŃ »

thovtt píše:Otroci vvCechách,někde jsem četl,že židé u nás kupovali chlapce.Tyto vozili do Verdunu kde je vykleštili aprodali dále Arabům.
A dost pravděpodobně židé otroky dováželi.
Bez piva to není ono.
thovtt
Kníže
Příspěvky: 349
Registrován: 06 říj 2009 08:41
Been thanked: 1 time

Re: Otroctví

Nový příspěvek od thovtt »

O továrnách na eunuchy ve Verdunu se píše v knize Maurové a Evropa,autor Hans Kaufmann,1982,str.148.
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Otroctví

Nový příspěvek od duli »

thovtt píše:O továrnách na eunuchy ve Verdunu se píše v knize Maurové a Evropa,autor Hans Kaufmann,1982,str.148.
Je uvedený pramen, kde k informaci přišel ?
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
thovtt
Kníže
Příspěvky: 349
Registrován: 06 říj 2009 08:41
Been thanked: 1 time

Re: Otroctví

Nový příspěvek od thovtt »

Vzadu v knize jr mnoho odkazů ,ale příliš všeobecně.Nedá se tedy určit co k danému tématu patří .

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot, Google Adsense [Bot] a 0 hostů