Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 07 dub 2020 09:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Byl støedovìký svìt agresivnìjší-krutìjší než dnes?
ano, jistì  33%  [ 6 ]
rozhodnì ne  67%  [ 12 ]
Celkem hlasů : 18
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: extreme important!
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2007 12:53 
Král

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Dagmar píše:

Nevím jestli si nìkdo staèil povšimnout odkazu, který sem >Dagmar< umístila. Sice to má asi pùldruhé hodiny, ale je to neobyèejnì zajímavý dokument!!!

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2007 21:45 
Královna

Been thanked: 4 times
Neboj, staèil. :wink:

Předmět příspěvku: Re: extreme important!
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2007 06:17 
Král

Przemysl de Nyestieyky píše:
...Nevím jestli si nìkdo staèil povšimnout odkazu, který sem >Dagmar< umístila. Sice to má asi pùldruhé hodiny, ale je to neobyèejnì zajímavý dokument!!!
Ty sis toho všim' taky v 'ne kvìten 20, 2007 1:53 pm'. :wink: (Já napø. jsem si to pøehrál bezprostøednì poté, co to Dagmar napsala.)
Nevyjadøoval jsem se proto, že o tìchto hypotézách vím už dávno (také útok letadla, jehož trosky se nenašly, na Pentagon, který nebyl adekvátnì náletu dopravního letadla poškozen). Tìchto hypotéz, které se snaží sugerovat pøedstavu, že to bylo vše øízeno tajnými službami s vìdomím Bushe je celá øada, ale já k nim jsem bohužel skeptický... :?

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2007 11:57 
Královna

Been thanked: 2 times
Jiøí Motyèka píše:
...Nevím jestli si nìkdo staèil povšimnout odkazu, který sem >Dagmar< umístila. Sice to má asi pùldruhé hodiny, ale je to neobyèejnì zajímavý dokument!!!
Ty sis toho všim' taky v 'ne kvìten 20, 2007 1:53 pm'. :wink: (Já napø. jsem si to pøehrál bezprostøednì poté, co to Dagmar napsala.)
Nevyjadøoval jsem se proto, že o tìchto hypotézách vím už dávno (také útok letadla, jehož trosky se nenašly, na Pentagon, který nebyl adekvátnì náletu dopravního letadla poškozen). Tìchto hypotéz, které se snaží sugerovat pøedstavu, že to bylo vše øízeno tajnými službami s vìdomím Bushe je celá øada, ale já k nim jsem bohužel skeptický... :?

Já tedy taky .

Předmět příspěvku: Biskup Zdík a problémy s lidmi
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2007 14:30 
tím, èím je

Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times
V roce 1145 byl uèinìn pokus o atentát na olomouckého biskupa Jindøicha Zdíka Konrádem Znojemským ( http://www.e-stredovek.cz/kniznica.php? ... -Znojemsky). Biskup nedlouho pøedtím dostal dùležité privilegium, které udìlovalo moravské církvi dùležité pravomoci vùèi svìtské moci (otázka imunit a církevní reformy je daleko složitìjší).
Jen mi pøijde odstraòovat vrcholného pøedstavitele nìjaké organisace trochu zvláštní, podle mì to problém neøeší. Ale jak øekl klasik tyranie - žádný èlovìk, žádný problém.

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2007 15:13 
Král

Jiøí Motyèka píše:
Ty sis toho všim' taky v 'ne kvìten 20, 2007 1:53 pm'.( napø. jsem si to pøehrál bezprostøednì poté, co to Dagmar napsala.)
Ne Jiøíèku, ten èas, který jsi mi tak poctivì vypsal, je èas, kdy já jsem na to reagoval, nikoliv, kdy jsem si udìlal èas na ten dokument. Jenže pak jsem asi dva dny nebyl doma...
Takže si myslíte, že všechno v tom dokumentu má za cíl pošpinit U.S.A.? Pøestože americká vláda vždycky mìla ministerstvo na ovlivòování veøejného mínìní, lže o svých válkách, lhalo o tomto "teroristickém" útoku... Veøejné mínìní je to, co je žádoucí aby bylo vidìno... jenže Amerika je nejvìtším agresorem na této planetì, pokud nenecháme pøevzít otìže zpátky Nìmcùm, nebo až nenabydou dostateèného sebevìdomí èíòani...
Pak tedy otázka pro vás skeptiky, co bylo smyslem tohoto dokumentu?

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2007 15:41 
Král

...Pak tedy otázka pro vás skeptiky, co bylo smyslem tohoto dokumentu?
Nevím, Przemku. Samozøejmì, že ty jejich argumenty zní pøinejmenším zajímavì ale i záhadnì.
Ale co by muselo být základem tohoto obludného plánu, pøi nìmž by se obìtovaly tisíce lidí jak mouchy chycené na mucholapky? Že by CIA s vìdomím FBI objednala islámské teroristy, aby zlikvidovali dvojèata, protože už pøestala snášet zlatá vejce? Nebo to byli rovnou ameriètí kamikadze bez identity a bez rodiny, kteøí pilotovali dopravní letadla? A nebo nakonec dvojèata odpálili vojenští profesionální pyrotechnici a celý svìt, který vidìl nárazy letadel, byla virtuální realita vytvoøená poèítaèovou animací?...
No, a nyní drobet vážnì.
Mohl to být jen jeden jediný hrùzný plán. Tajné služby o tom všem vìdìly dávno pøed útokem, nechaly ho s požehnáním prezidenta uskuteènit, protože se pøipravoval strategický plán napadení Iráku a ještì ho šikovnì využily pro likvidaci WTC, které už delší dobu prodìlávalo. Zbývající útoky byly rovnìž v obdobné režii. Vskutku ïábelský plán. :evil:
Ale to je zároveò ta má skepse...
P.S A o USA si nedìlám iluze už dávno, troufám si øíci, ještì déle než ty, protože mám s nimi delší zkušenost. :wink: Naposledy v momentì, co noha vojáka americké námoøní pìchoty vstoupila na iráckou pùdu. :evil:

Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 21 kvě 2007 21:41, celkově upraveno 2

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2007 16:43 
Knìžna

Na celý dokument se dívám také s trochou skepse. Šikovnì poskládat informace a dodat komentáø, který se tak trochu nabízí není žádný velký problém. Nechci ale podsouvat autorùm špatný úmysl. V dokumentu je ale øada alarmujících skuteèností , které vedou èlovìka k zamyšlení, zda na každém šprochu není pravdy trochu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2007 17:42 
Královna

Šprochy, na kterých je trochu pravdy mì pøijdou jako jedna z nejhnusnìjších vìcí, které si lidé vymysleli.
Prostì a jednoduše, potøebuji nìkomu uškodit , tak si vymyslím nehoráznou lež, patøiènì ji podám, a ten chudák má na problém zadìláno. Už na nìm kus toho bahna ulpí a i kdyby se zbláznil - se toho nezbaví, protože si všichni kolem právì øeknou - hm, to bych do nìj normálnì neøekl, ale není šprochu .... Hrùza

Jinak taky nevím proè se tyhle "spiklenecké teorie vymýšlejí, pokud to není propaganda.

Když se to dìje v literatuøe a filmu - viz. Šifra, templáøi , Máøí Magdalena apod.- to chápu, nemám to ráda, ale chápu - jde o obchod a peníze.

V tomhle pøípadì však by mohlo jít jedinì o propagandu, ale to si radìji ani nechci domýšlet.

Předmět příspěvku: Re: Biskup Zdík a problémy s lidmi
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2007 17:46 
Královna

Ježek píše:
Jen mi pøijde odstraòovat vrcholného pøedstavitele nìjaké organisace trochu zvláštní, podle mì to problém neøeší. Ale jak øekl klasik tyranie - žádný èlovìk, žádný problém.

Ale dìlo se to - vem tøeba jen Jindøicha Navarrského a další - jezuité prostì vyhlásili, že vražda na tyranu !!! není zloèinem, a tím v podstatì vyhlásili , že zabíjení pomazaných, (kteøí jim pøekáželi) je svatý skutek. Pøedtím by si nikdo až na výjimky netroufl, vztáhnout ruku na pomazaného panovníka - a pak se to fanatiky zaèlo jen hemžit.

Předmět příspěvku: skepse
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2007 06:35 
Král

Katerina píše:
...proè se tyhle "spiklenecké teorie vymýšlejí...viz. Šifra, templáøi , Máøí Magdalena apod.-
U tý šifry byly vykradeny vìdecké poznatky a zabaleny do senzace a vznikl populární román (pøinejmenším vzbuzující polemiku, která nikdy není na outrat).
Podobnì je na tom, Marie-Magdalena, Jidáš- církev na nì naházela špínu, jako na mnoho jiných vìcí a bude ještì trvat mnoho desítek let, než budem jakž takž vìdìt jak to ve skuteènosti bylo... apodobnì jako je to i s jinýma vìcma.

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2007 12:00 
Král

JM píše:
...Mohl to být jen jeden jediný hrùzný plán. Tajné služby o tom všem vìdìly dávno pøed útokem, nechaly ho s požehnáním prezidenta uskuteènit, protože se pøipravoval strategický plán napadení Iráku a ještì ho šikovnì využily pro likvidaci WTC, které už delší dobu prodìlávalo. Zbývající útoky byly rovnìž v obdobné režii. Vskutku ïábelský plán. :evil: ...
...dodateènì mì ještì napadlo. :idea: Kdyby tomu tak nìjak nebo podobnì bylo, tak kam se hrabou záludnosti støedovìkých "likvidátorù"...

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2007 12:21 
Král

Jiøí Motyèka píše:
JM píše:
...Kdyby tomu tak nìjak nebo podobnì bylo...
Tak zkus vyvrátit jednu z vìcí, kterými tam argumentovali... :( jestliže byly ty mrakodrapy projektovaný i proti nárazu letadla, že obyèejný oheò nevyvine takovu teplotu k roztavení oceli, že by se narušený dùm zøítil jiným zpùsobem než jako pøíkladná demolièní práce....?

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2007 12:50 
Král

...Tak zkus vyvrátit jednu z vìcí, kterými tam argumentovali...
Proè? Já s jejich argumentací nemám problém, ale v duchu starého hesla: "Dùvìøuj, ale provìøuj!" jsem pouze skeptický.
A zároveò vyjadøuji svùj názor na možný scénáø...
JM píše:
...Mohl to být jen jeden jediný hrùzný plán. ...
...protože jinak si to nedovedu vysvìtlit. Nikdo z vás totiž nepøišel s vlastní hypotézou, jen se zaobíráte jejich argumenty. A oni žádný závìr nevynesli, jen mluví v hádankách a chodí kolem toho jako kolem horké kaše...

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2007 15:28 
Král

Jiøí Motyèka píše:
...Nikdo z vás totiž nepøišel s vlastní hypotézou, jen se zaobíráte jejich argumenty. A oni žádný závìr nevynesli, jen mluví v hádankách a chodí kolem toho jako kolem horké kaše...
Ono nechodit kolem horké kaše by znamenalo - vystavovat se trestnímu stíhání...
A proè by jsme my mìli chodit s vlastní hypotézou? Já to bral jako teroristickej útok - vidìl jsem letadla... :D ale nenapadlo mì zkoumat tavící teplotu oceli apod.... :( na to, to bylo pro mì problémem pøíliš vzdáleným. :wink:

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2007 15:29 
Král

...Já to bral jako teroristickej útok - vidìl jsem letadla... :D ale nenapadlo mì zkoumat tavící teplotu oceli apod.... :( na to, to bylo pro mì problémem pøíliš vzdáleným. :wink:
No, aspoò nìco... :arrow: :idea:

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2007 16:28 
Královna

Jiøí Motyèka píše:
JM píše:
...Kdyby tomu tak nìjak nebo podobnì bylo...
Tak zkus vyvrátit jednu z vìcí, kterými tam argumentovali... :( jestliže byly ty mrakodrapy projektovaný i proti nárazu letadla, že obyèejný oheò nevyvine takovu teplotu k roztavení oceli, že by se narušený dùm zøítil jiným zpùsobem než jako pøíkladná demolièní práce....?

Když to je právì problém tìchto teorií, prezentují ti - respektive všem laikùm nìjakou informaci , jako "vìdecký" fakt, a pokud nejsi z oboru - tak jak si to ovìøit, a když se po tom pídíš, tak zjistíš, že na tento fakt je více vìdeckých názorù. Ale tvùrci teoriíí vybrali slektivnì jen ten, který je podpoøí. To je ten systém polopravd, s kterým umí tak skvìle nakládat každá propaganda. Laik proti tomu nemá moc šancí, jen zdravý skepticismus.

V tom filmu øekli že obyèejný oheò nevyvine teplotu potøebnou k roztavení oceli, ale je to skuteènì pravda ? Pak se musím ptát jak to vìdí ? Vyzkoušeli to za naprosto stejných podmínek - - stejná teplota, stejné materiály, stejné množství, stejná intenzita ohnì , stejné ostatní podmínky vèetnì tøeba povìtrnostních ? Pokud ne, a já o tom silnì pochybuji, pak lze takovou informaci zpochybnit.

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2007 19:17 
Král

Katerina píše:
...To je ten systém polopravd....
Vím o èem mluvíš, to se zhusta všude používá, ale oni srovnávali argumenty a nechali vyjadøovat se odborníky a svìdky. Udávali konkrétní principy a data... to lze ovìøit a u polopravd by lež mìla krátké nohy...
Katerina píše:
obyèejný oheò nevyvine teplotu potøebnou k roztavení oceli, ale je to skuteènì pravda ?
Tohle mi už zaèíná pøipomínat debatu, kdy jsem jednomu èlovìku (o historii se zajímal desítky let) argumentoval prameny, a on je popíral podobným stylem. Tam je pak veškerá diskuse out a ztrátou èasu... :(
Ale jen na závìr...vidìla´s nìkdy auto po požáru? Myslíš že se roztavilo? A pøitom to je nesrovnatelnì tenèí plech.
Kolikrát hoøely paneláky a zøítil se nìjaký z nich? (Ty americký mìly navíc bytelnou železo-betonovou konstrukci)
U tìchto výškových staveb se vìtšinou poèítá nejen s náporem vìtru, možností požáru, ale jak sami tam øíkali, byly projektovány i pro pøípad zásahu dopravního letadla... A vìø, že jejich limity jsou podstatnì jiné než tady na východì...
Ale je fakt, že oficiální teorie mají vždycky cestu rovnìjší.
Howqh, domluvil jsem a už dál nebudu roznìcovat tuto absurdní debatu... omlouvám se! :oops:

PříspěvekNapsal: 23 kvě 2007 11:45 
Královna

Katerina píše:
...
Tohle mi už zaèíná pøipomínat debatu, kdy jsem jednomu èlovìku (o historii se zajímal desítky let) argumentoval prameny, a on je popíral podobným stylem. Tam je pak veškerá diskuse out a ztrátou èasu... :(
Ale jen na závìr...vidìla´s nìkdy auto po požáru? Myslíš že se roztavilo? A pøitom to je nesrovnatelnì tenèí plech.
Kolikrát hoøely paneláky a zøítil se nìjaký z nich? (Ty americký mìly navíc bytelnou železo-betonovou konstrukci)
U tìchto výškových staveb se vìtšinou poèítá nejen s náporem vìtru, možností požáru, ale jak sami tam øíkali, byly projektovány i pro pøípad zásahu dopravního letadla... A vìø, že jejich limity jsou podstatnì jiné než tady na východì...
Ale je fakt, že oficiální teorie mají vždycky cestu rovnìjší.
Howqh, domluvil jsem a už dál nebudu roznìcovat tuto absurdní debatu... omlouvám se! :oops:

Jejda Pøemku, to já taky nechci pokraèovat v absurdní debatì, ten oheò jsem uvedla pouze jako jeden z možných pøíkladù principu - když nìkdo prezentuje nìjakou fyzikální teorii,

jen mi prosím tì uznej, že zkušenost se zámìrným vlítnutím 2 velkých dopravních letadel do maximálnì vysokých mrakodrapù pøed 11. záøím nebyla a skuteènì jsme to vidìli na vlastní "zprostøedované oèi"

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2007 10:25 
Kníže

nechtìl jsem, ale nakonec mi to nedá :oops:
Úèinek útoku letadlem (tedy dopadu letadla jako samotné bomby) na obytný dùm je znám již z dob první svìtové války. Za druhé svìtové si to prakticky vyzkoušeli na vlatní kùži všechny zúèastnìné strany (vynechám-li zámìr pilota, pak vždy když se protiletadlovcùm podaøilo sestøelit v zastavìné oblasti velký bombardér). Kdo sloužil na vojnì, ten tyhle vìci alespoò okrajovì zná a ví, že se s nimi pøi obranì poèítá. Z velkých váleèných konfliktù víme, že když zaènì hoøet obytná ètvr, tak vzniklá teplota taví i nejkvalitnìjší ocel (krom vysokého stupnì žáru je tøeba vzít v úvahu i fakt, že ten žár trvá i desítky hodin). Mimochodem na podobný útok jako ve Státech se AÈR pøipravovala nejpozdìji v 90.-tých letech, kdy jsem sloužil jako záklaïák. To jen pro zajímavost :wink:

Mimochodem, když už jsme u toho hodnocení qui bono, pak souhlasím s JM, že jde o zpravodajské hry...

co se vrátit k pùvodnímu tématu a zabývat se agresivitou ve støedovìku?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina