Hrady v cizině

Hradiště, hrady, tvrze a jiná sídla nobility. Dnešní propagace a obnova.

Moderátor: Zany

Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Hrady v cizině

Nový příspěvek od Robert »

Do galerie vložil Ježek obrázky, ktoré nafotil môj kamarát na svojich potulkách po južnom Francúzku, Portugalsku, Španielsku a Taliansku, niečo som pridal ja, hlavne z okolia v ktorom pôsobím.
Takže pár komentárov: V kolonke "Portugalsko" sú zábery z templárskych hradov Almouroul, Pombal a Obidos. Almouroul leží na ostrove v rieke Tejo. Myslím, že ide o jeden z najkrajších stredovekých hradov vôbec. Všetky pevnosti po templároch prebral nástupnícky rád Kristových rytierov.
V kolonke Netley Abbey sú snímky z cisterciánskeho opátstva z 13.st. Ide o najzachovalejšiu pamiatku kláštora na juhu Anglicka. V 16.st, v čase protestantizmu bol kláštor premenený na feudálne sídlo, ale už v 18. st ho majitelia opustili a ponechali osudu. KOncom storočia už bol v ruinách. V ére romantizmu, zač.19.st potom odstránili skoro všetky dodatky zo 16.st. Ich stopy sú niekde viditeľné ako zvyšky tehlových múrov. Dnes sú ruiny vyhľadávanou výletnou destináciou.
Obrázky z centra portugalských templárov/Kristových rytierov, Tomaru sú v inej časti.
Postupne budem sem dodávať komentáre ohľadom ďalších obrázkov, ktoré by mali nasledovať.
Uživatelský avatar
Laurentius
Vévoda
Příspěvky: 949
Registrován: 03 úno 2009 19:14
Been thanked: 3 times

Re: Hrady v cizině

Nový příspěvek od Laurentius »

Díky tomu jsem zjistil, že je tu vůbec nějaká galerie :doh: Bravo Acoma a Robert :clap:
Nedávno jsem navštívil podobnou památku u nás. Můžu doporučit ženský premonstrátský klášter Rosa Coeli z 12. století v Dolních Kounicích, kdo se teda nepojede podívat do Anglie :)
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Hrady v cizině

Nový příspěvek od Robert »

Laurentius píše:Díky tomu jsem zjistil, že je tu vůbec nějaká galerie :doh: Bravo Acoma a Robert :clap:
Nedávno jsem navštívil podobnou památku u nás. Můžu doporučit ženský premonstrátský klášter Rosa Coeli z 12. století v Dolních Kounicích, kdo se teda nepojede podívat do Anglie :)
Mal by časom nasledovať Langedok (to k tým katarom) s detailnými zábermi hradov ako Peypertusse, Puivert, Montségur, Quéribus,a všeličo iné...
Uživatelský avatar
Laurentius
Vévoda
Příspěvky: 949
Registrován: 03 úno 2009 19:14
Been thanked: 3 times

Re: Hrady v cizině

Nový příspěvek od Laurentius »

Robert píše:Mal by časom nasledovať Langedok (to k tým katarom) s detailnými zábermi hradov ako Peypertusse, Puivert, Montségur, Quéribus,a všeličo iné...
Tak to jsou dobré zprávy. Hlavně potom, co jsem viděl fotky těch hradů v Portugalsku. Všechny tři hrady jsou parádní.
Mně se hodně líbí ten hrad Peyrepertuse. Hlavně když si ho představím jak vypadal tak ve 13. století. Takový útulný hrad pro pána a 9 zbrojnošů s kaplanem. Tak akorát pro mě :D
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Hrady v cizině

Nový příspěvek od Robert »

Laurentius píše: Tak to jsou dobré zprávy. Hlavně potom, co jsem viděl fotky těch hradů v Portugalsku. Všechny tři hrady jsou parádní.
Mně se hodně líbí ten hrad Peyrepertuse. Hlavně když si ho představím jak vypadal tak ve 13. století. Takový útulný hrad pro pána a 9 zbrojnošů s kaplanem. Tak akorát pro mě :D
Medzi predkami môjho rodu je aj jedna z rodín Súľovských (Szulyovszky ). Boli dve, neviem to presne, ktorá. No raz som navštívil hrad Súľov..... Výstup po turistickom chodníčku... A hrad, asi tak pre 5 vojakov. Však to aj bol iba malý strážny hrad, skôr slúžil ako pozorovacia veža, a miestni urodzenci si tam odkladali aj cennosti... ( S heslom, kto by sa tam hore už teperil... :lol: )
Uživatelský avatar
Laurentius
Vévoda
Příspěvky: 949
Registrován: 03 úno 2009 19:14
Been thanked: 3 times

Re: Hrady v cizině

Nový příspěvek od Laurentius »

Peyrepertuse při západu slunce, pevný Quéribus, tajemný Montségur, úžasný Puivert a velký Puylarens. Tak toto mě bere víc i než křižácké hrady.
Ještě jednou merci beaucoup.
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Hrady v cizině

Nový příspěvek od Robert »

Laurentius píše:Peyrepertuse při západu slunce, pevný Quéribus, tajemný Montségur, úžasný Puivert a velký Puylarens. Tak toto mě bere víc i než křižácké hrady.
Ještě jednou merci beaucoup.
Rado sa stalo.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot, DotBot a 0 hostů