Mstětice hradiště Mstinovo?

Hradiště, hrady, tvrze a jiná sídla nobility. Dnešní propagace a obnova.

Moderátor: Zany

slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Mstětice hradiště Mstinovo?

Nový příspěvek od slavicekvac »

Geologická mapa. Objekt je vyvýšenina v zákrutu Zelenečského potoka. Někdo prosím vyhoďte chybný gif.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) slavicekvac dne 29 říj 2014 16:03, celkem upraveno 4 x.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Mstětice hradiště Mstinovo?

Nový příspěvek od slavicekvac »

Opracovaný kvádřík.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Mstětice hradiště Mstinovo?

Nový příspěvek od slavicekvac »

Nejvýraznější ohraničený rozsev kvádříků, je vidět také výškový rozdíl akropole a potoka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Mstětice hradiště Mstinovo?

Nový příspěvek od KOMOŃ »

slavicekvac píše:Nejvýraznější ohraničený rozsev kvádříků, je vidět také výškový rozdíl akropole a potoka.

Není vidět nic jiného než pole...
Bez piva to není ono.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Mstětice hradiště Mstinovo?

Nový příspěvek od slavicekvac »

KOMOŃ píše:
slavicekvac píše:Nejvýraznější ohraničený rozsev kvádříků, je vidět také výškový rozdíl akropole a potoka.

Není vidět nic jiného než pole...
To je pravda. Tady jde o jednu ze dvou oblastí s opracovanými kvádříky, jeden je na snímku výše, jeden mám taky doma :-) Tyto oblasti opracovaných kvádříků na povrchu jsou dvě a evidentně jsou důsledkem orby, která se v těchto místech - jinde ne - dostala buď na stavby, nebo na plentu hradeb. Možnost je obojí, z charakteru kamenů to já neumím posoudit. Někteří experti by to jistě zvládli rozlišit. Předpokládaná akropole je na poli vyvýšena o cca 4 m (zjištěno Google Earth) nad Zelenečský potok, který teče kolem. Akropole je vidět na geologické mapě výše. Snímků mám více, ale tohle pro orientaci stačí. Kdo může a chce, nechť místo navštíví osobně, je docela dobře dostupné z Prahy. Fotky už nejsou nic moc, protože jsem dorazil těsně po západu slunce :-)
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Mstětice hradiště Mstinovo?

Nový příspěvek od KOMOŃ »

slavicekvac píše:
KOMOŃ píše:
slavicekvac píše:Nejvýraznější ohraničený rozsev kvádříků, je vidět také výškový rozdíl akropole a potoka.

Není vidět nic jiného než pole...
To je pravda. Tady jde o jednu ze dvou oblastí s opracovanými kvádříky, jeden je na snímku výše, jeden mám taky doma :-) Tyto oblasti opracovaných kvádříků na povrchu jsou dvě a evidentně jsou důsledkem orby, která se v těchto místech - jinde ne - dostala buď na stavby, nebo na plentu hradeb. Možnost je obojí, z charakteru kamenů to já neumím posoudit. Někteří experti by to jistě zvládli rozlišit. Předpokládaná akropole je na poli vyvýšena o cca 4 m (zjištěno Google Earth) nad Zelenečský potok, který teče kolem. Akropole je vidět na geologické mapě výše. Snímků mám více, ale tohle pro orientaci stačí. Kdo může a chce, nechť místo navštíví osobně, je docela dobře dostupné z Prahy. Fotky už nejsou nic moc, protože jsem dorazil těsně po západu slunce :-)

Letecký snímek by nebyl? Jinak doporučuju se ohledně let. arch. obrátit na pana Gojdu z Plzně.
Bez piva to není ono.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Mstětice hradiště Mstinovo?

Nový příspěvek od slavicekvac »

Letecký snímek by nebyl? Jinak doporučuju se ohledně let. arch. obrátit na pana Gojdu z Plzně.[/quote]
https://www.google.cz/maps/@50.1400925, ... a=!3m1!1e3" onclick="window.open(this.href);return false;
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], ClaudeBot a 0 hostů