Horní Hrad - Hauenštejn

Hradiště, hrady, tvrze a jiná sídla nobility. Dnešní propagace a obnova.

Moderátor: Zany

Foramen Cranialis
Sedlák
Příspěvky: 6
Registrován: 28 zář 2007 01:03
Bydliště: Nezjistitelné

Horní Hrad - Hauenštejn

Nový příspěvek od Foramen Cranialis »

Kdo slyšel už o tomhle hrádku v západních Čechách? Je to polozřícenina nejdříve gotického hradu a v poslední fázi (začátek 20. stol.) romantického zámečku v neogotickém stylu. Hrad se postupně opravuje, už je přístupný skoro ve všech částech a je to opravdu zážitek tam být.
If it leasts till now, it will least a bit longer - jestliže to vydrželo doposud, vydrží to ještì chvíli
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Zatím jsem tam nebyl, ale znát webovou presentaci. Strašně sympatické mi přijde zapojení veřejnosti do opravy hradu. V tom je ten hrad naprosto jedinečný a u nás v tomhle jednoznačně nejlepší. Dle toho soudím, že kastelán musí být organisačně velice schopný člověk.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Foramen Cranialis
Sedlák
Příspěvky: 6
Registrován: 28 zář 2007 01:03
Bydliště: Nezjistitelné

Nový příspěvek od Foramen Cranialis »

řekněme že kastelán je spíše obklopen kruhem lidí co jsou opravdoví nadšenci a ,,jdou do toho naplno" nelze mu ovšem upřít jeho podíl....web je tuším na www.hornihrad.cz
If it leasts till now, it will least a bit longer - jestliže to vydrželo doposud, vydrží to ještì chvíli
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Foramen Cranialis píše:kastelán je spíše obklopen kruhem lidí co jsou opravdoví nadšenci a ,,jdou do toho naplno" nelze mu ovšem upřít jeho podíl...
I to je dobře, o tom je to taky.
Je jinak hrad něčím zajímavý?
Vy tam pracujete na brigádě?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

??

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Proč tak skoupě milé páže?
Hrad Hauenštejn je jedním z těch méně hradů, jehož novodobá historie prorazila do médií.
Pokud se nepletu, tak se hodně mluvilo o tom, že hradním pánem je nyní Fr. Palackého vnuk (?) Pavel.

Zkus nám vytáhnout z historie to nejzajímavější a přiblížit toto sídlo i těm, kteří o něm neslyšeli... :wink:
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: ??

Nový příspěvek od Zany »

Przemysl de Nyestieyky píše: Pokud se nepletu, tak se hodně mluvilo o tom, že hradním pánem je nyní Fr. Palackého vnuk (?) Pavel.
nechci být škarholíd, ale neměl on Palacký jen dcery? Takže by jeho přímý potomek asi nenesl stejné jméno...
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Pavel Palacký

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Zany píše:..neměl on Palacký jen dcery? Takže by jeho přímý potomek asi nenesl stejné jméno...
Jak jsem nakoupil, tak prodávám. :D Já o tom četl jen několikrát kdysi v novinách a jeden z těch článků jsem našel i v internetové podobě! :arrow: ZDE
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

Tak beru zpět, jeden Palackého syn by se našel (http://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Palack%C3%BD), ale pořád to neznamená přímou vazbu, taky jsem si nevšiml, že by to on někde výslovně řekl "jsem Palackého pravnuk" nebo tak něco, spíš bych to viděl tak, že se někdy nějaký "novinář" chytil shody jmen a on už to nevyvrací, protože mu to tak vyhovuje...
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Hrocha sem viděl několikrát v TV.Klobou dolu a je to úžasný člověk.
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Něco k tomu: odkaz
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

Zany píše:Tak beru zpět, jeden Palackého syn by se našel (http://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Palack%C3%BD), ale pořád to neznamená přímou vazbu, taky jsem si nevšiml, že by to on někde výslovně řekl "jsem Palackého pravnuk" nebo tak něco, spíš bych to viděl tak, že se někdy nějaký "novinář" chytil shody jmen a on už to nevyvrací, protože mu to tak vyhovuje...
Teď se náhodou mihnul kdesi v bedně a tam padlo, že je potomkem Palackého bratra
stýv
Měšťan
Příspěvky: 21
Registrován: 04 pro 2008 12:24
Bydliště: Kadaò

Nový příspěvek od stýv »

Od nás je to kousek , byl jsem tam několikrát ,krásné místo ...úžasné je že se někdo snaží udělat ze zříceniny -nezříceninu :D
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

dìti Palackého

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Dovolím si ještě malou poznámku poněkud OT na doplnění.
František Palacký měl 2 děti, syna Jana († 1908) a dceru Marii († 1891) provdanou za F. L. Riegra.
Z manželství Janova vzešly 3 dcery, Olga († 1881), Evženie († 1876) a Adéla († 1944). Rod Palackých tedy smrtí Jana Palackého vymřel po meči. ...
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů