17. listopad, sametová revoluce a KSČ

pravěk, starověk, novověk, moderní období

Moderátor: Ježek

Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Dluh

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Filip Svehla píše:On ten dluh není jen z doby komunistů, sociální demokracie má na tom také značný podíl.
Máte-li na mysli současnou čSSD, rád bych připomenul, že jimi navrhovaný schodek státního rozpočtu modří ptáci navýšili o 10 miliard a od Nového roku zcela populisticky chtějí navýšit důchody. Tedy přesně to, za co se socanům vždy pošklebovali a kritizovali je...
Filip Svehla
Zeman
Příspěvky: 119
Registrován: 31 pro 2005 14:15

Nový příspěvek od Filip Svehla »

To je jiná věc, o ODS nemluví, neboť pan Topolánek mi už také začíná mírně vadit, ale čSSD se to dobře vypráví o solidaritě a pomoci, když ony "almužny" jdou z kapes daňových poplatníků, oni je jen jakýmsi jejich právem přerozdělují a korumpují.
Historia magisteria vitae.
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Dluh

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Filip Svehla píše:To je jiná věc, ...
Není, protože státní dluh je mj. i schodek státního rozpočtu a populistické navýšení důchodů opět navýší schodek a tak dál vesele dokola, modrej pták nebo socan, stejně to zaplatí ve finále daňový poplatník... :(
A závěr? Je to všechno jedna sorta ať modří, rudí, růžoví, černí atd., bohužel v současné době není volby...
Filip Svehla
Zeman
Příspěvky: 119
Registrován: 31 pro 2005 14:15

Nový příspěvek od Filip Svehla »

Tak s tímto vrcholně nesouhlasím, nejsem spokojen s českou pilitikou, ale takovéhle skeptické řeči jsou k ničemu, když myslíte, že by jste to zvládl líp, tak běžte do politiky, ikdyž zdůrazňuji, že se nechci politiků zastávat!
Historia magisteria vitae.
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Politika

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Filip Svehla píše:...ale takovéhle skeptické řeči jsou k ničemu, když myslíte, že by jste to zvládl líp, tak běžte do politiky, ...
Děkuji za skvělou a opravdu originální radu. Na to bych vskutku sám nepřišel, ještě, že vás tu mám. Budu o tom asi vážně uvažovat, ale nejsem si jist, zda to já při svém věku vytrhnu? :lol:
Ale vy jste určitě mladý, perspektivní a já zastávám tezi, že jedině generační výměna může naši politiku ozdravit. A teď to myslím smrtelně vážně!
A mimochodem. Kdybyste si pozorně přečetl můj předchozí příspěvek a nedělal ukvapené závěry, jednu barvu mezi uvedenými byste tam přece marně hledal... ;)
Naposledy upravil(a) Jiří Motyčka dne 25 lis 2006 11:55, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

obojaká politika

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Filip Svehla píše:Tak s tímto vrcholně nesouhlasím, nejsem spokojen s českou politikou, ale takovéhle skeptické řeči jsou k ničemu....
V čechách je opravdu bohužel narosto jedno, jestli je tam ten nebo onen. Sami politologové dlouhodobě kroutí hlavou nad nepochopitelnou morálkou našich politiků. V západní Evropě je zvykem odstoupit při vážném prohřešku, tady se politici drží do poslední chvíle. Účast při volbách jasně dokazuje, co si lidé o politicích bez pocitu zodpovědnosti myslí.
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

obojaká politika

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Filip Svehla píše:Tak s tímto vrcholně nesouhlasím, nejsem spokojen s českou politikou, ale takovéhle skeptické řeči jsou k ničemu....
V čechách je opravdu bohužel narosto jedno, jestli je tam ten nebo onen. Sami politologové dlouhodobě kroutí hlavou nad nepochopitelnou morálkou našich politiků. V západní Evropě je zvykem odstoupit při vážném prohřešku, tady se politici drží do poslední chvíle. Účast při volbách jasně dokazuje, co si lidé o politicích bez pocitu zodpovědnosti myslí.
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Re: obojaká politika

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Przemysl de Nyestieyky píše:...V čechách je opravdu bohužel narosto jedno, jestli je tam ten nebo onen. Sami politologové dlouhodobě kroutí hlavou nad nepochopitelnou morálkou našich politiků. V západní Evropě je zvykem odstoupit při vážném prohřešku, tady se politici drží do poslední chvíle. Účast při volbách jasně dokazuje, co si lidé o politicích bez pocitu zodpovědnosti myslí.
Ano, souhlasím. Je tomu přesně tak, bohužel ke škodě každého z nás...
Filip Svehla
Zeman
Příspěvky: 119
Registrován: 31 pro 2005 14:15

Re: Politika

Nový příspěvek od Filip Svehla »

Jiøí Motyèka píše: A mimochodem. Kdybyste si pozorně přečetl můj předchozí příspěvek a nedělal ukvapené závěry, jednu barvu mezi uvedenými byste tam přece marně hledal... ;)
Ne, nejsem tak hloupý! Vím, že jste, patrně záměrně, nejmenoval zelené. Ti ale v současné době politiku netvoří, pokud si nedokáží zachovat svoji tvář brzy spadnou tam kam se dostalo KDU-čSL, proto je důležité, aby s politika co nejdříve ovrátila od levice a nastala zde demokratická vláda pokud možno rozdělená mezi pravici, tak aby zde, ať už Paroubek nebo Topolánek neměli mandát a prostor pro neustálé dohadování.
Historia magisteria vitae.
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Re: Politika

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Filip Svehla píše:...Ne, nejsem tak hloupý!...
Ale o tom přece, pane Švehlo, nikdo nepochybuje! Já jsem si ve své troufalosti pouze dovolil zapochybovat o vaší pozornosti při čtení příspěvku...
Filip Svehla píše:...Vím, že jste, patrně záměrně, nejmenoval zelené...
Tak vidíte! Ano, vskutku, tuto barvu jsem tam neuvedl... :D
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Politika

Nový příspěvek od Ježek »

Jiøí Motyèka píše:barvu
Taková propagace... :shock:
Za jak dlouho se na naší scéně zkompromitují? 8) (dyžtak jen řečnická otázka :) )
Filip Svehla
Zeman
Příspěvky: 119
Registrován: 31 pro 2005 14:15

Re: Politika

Nový příspěvek od Filip Svehla »

Jiøí Motyèka píše:
Filip Svehla píše:...Ne, nejsem tak hloupý!...
Ale o tom přece, pane Švehlo, nikdo nepochybuje! Já jsem si ve své troufalosti pouze dovolil zapochybovat o vaší pozornosti při čtení příspěvku...
Ne to se opravdu snažím nedělat. Sám nemám rád lidi, kteří kritizují ikdyž si vše pořádně nepřečtou.

Ohledně té korupce, to souvisí právě s mým předešlám příspěcvkem. Ačkoliv zatím si to pravděpodobně nedovolí. Dej bůh, aby jim to dlouho vydrželo! :D
Historia magisteria vitae.
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Dalík

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Přátelé, podívejte se jakého má pan premiér tajemníka... http://zpravy.idnes.cz/paroubek-zada-om ... domaci_klu .
Jenom připomínám, že je to stejný Dalík, který jako poradce předsedy opoziční ODS nabízel úplatek panu Kořistkovi, aby nepodpořil v r. 2003 Grossovu vládu. Možná si vzpomínáte, že Kořistka to ohlásil, načež byl "testován" na detektoru lži :!: místo Dalíka, který vše popíral. Abych to zkrátil. Tato kauza stále trvá s tím, že pan Kořistka se má panu Dalíkovi omluvit. Kořistka se pochopitelně odvolal a omlouvat se pochopitelně nebude a zároveň vzkazuje dovnitř české společnost (parafrázuji): "Až vám někdo nabídne úplatek, berte, vezměte si ho a buďte zticha a nic nehlašte nebo viníka udělají z vás..." Ano takto funguje "nezávislá justice" v čR. A pan premiér? Ten už dávno s takovým "poradcem" či "tajemníkem" měl vyrazit dveře, pokud se chce od jeho jednání distancovat. Jsem zvědav, jak poslední případ pana Dalíka natočený skrytou kamerou MF DNES bude pan premiér vysvětlovat veřejnosti a hlavně svým voličům. Pozorně si poslechněte vulgární verbální projev pana Dalíka a porovnejte s prohlášením čestného předsedy ODS, pana prezidenta, že nepodpoří vládu podporovanou nějakými přeběhlíky z té, či oné strany. Velice pečlivě a se zájmem budu sledovat další vývoj...
Přátelé, to se děje v této zemi 17 let po listopadu! Amorální kšefty s hlasy poslanců, zastupitelů svých voličů zvolených v demokratických volbách. Při sledování těchto kauz se mi vždy chce zvracet a poté emigrovat z této země, kterou mám bohužel tolik rád... :cry:
Naposledy upravil(a) Jiří Motyčka dne 26 lis 2006 13:56, celkem upraveno 1 x.
Filip Svehla
Zeman
Příspěvky: 119
Registrován: 31 pro 2005 14:15

Re: Dalík

Nový příspěvek od Filip Svehla »

Jiøí Motyèka píše: Přátelé, to se děje v této zemi 17 let po listopadu!
No právě, toto je problém všech postkomunistických států. To o něčem svědčí, to je právě chyba myslet si: "Uděláme revoluci a bude pokoj". Z těch 40 let se budeme ještě dlouho vzpamatovávat! Tedy alespň ty starší generace, které to naplno zažili.
Historia magisteria vitae.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Dalík

Nový příspěvek od Ježek »

Filip Svehla píše: No právě, toto je problém všech postkomunistických států.
Západní svět mluví o "krizi postkomunistických států". V Maďarsku se rabuje a najíždí tanky proti policistům, na Slovensku vládnou populisti s nacionalisty (takže potrvá asi dalších 100 let navíc než nás SR předběhne v ekonomice), v Polsku je pravicověkonzervativně- nacionalistická vláda taky dost vratká. U nás raději žádná.
Ale my máme narozdíl od Západu potenciál a skoro žádné problémy s přistěhovalci a terorismem...
Filip Svehla
Zeman
Příspěvky: 119
Registrován: 31 pro 2005 14:15

Nový příspěvek od Filip Svehla »

Zde mě napadá snad jen Dušan Třeštík: "Ne ráj, ale postmoderní očistec."
Ikdyž jsem slyšel, že toto už také neplatí, na západě ve vyspělích státech si toto prý již uvědomují a začíná vznikat nová postmaterialistická společnost, uvědomujícísi tzv. trvalé hodnoty. Nakolik je to pravdou nevím.
Historia magisteria vitae.
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Re: Dalík

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Ježek píše:...takže potrvá asi dalších 100 let navíc než nás SR předběhne v ekonomice...
Pozor, velký pozor! Abychom zahleděni v sebe sama něco nezaspali. Ekononika SR roste (poslední číslo tuším kolem 9%!) rychleji než v čR. Je pravda, že tato vláda SR zatím není moc čitelná, ale ta předchozí, pravicová Dzurindova spustila 3 základní reformy. Školskou, zdravotní, ale hlavně penzijní v lednu r. 2005! Tím SR získala obrovský ekonomickký náskok proti čR. Proč? Z jednoduchého důvodu! Absolutně největším mandatorním výdajem státního rozpočtu čR, kolem 260 miliard Kč jsou výdaje na penze. A protože tyto peníze chybí, nejvíce zatěžují schodek st. rozpočtu, tj. navyšují státní dluh. Dále protože výši státního dluhu velice přepečlivě a ostřížím zrakem sleduje Brusel, rating čR, který má vliv na příliv zahraničních investic, klesl z A+ na A. Pokud se zvyšování st. dluhu nezastaví, čeká nás A- !
Sami Slováci říkají, že penzijní reformu spustili "za 5 minut 12". No a češi? Ty ji budou bohužel spouštět "ve čtvrt na jednu" a jestli se rychle nahoře nedohodnou na proreformní vládě, tak "v půl jedné". A to není dobrá zpráva nikoli však pro stávající penzisty, ale pro nás všechny, které teprve odchod do penze čeká... :!: :cry:
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Re: Dalík

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Jiøí Motyèka píše:Přátelé, podívejte se jakého má pan premiér tajemníka... http://zpravy.idnes.cz/paroubek-zada-om ... domaci_klu .
Jenom připomínám, že je to stejný Dalík, který jako poradce předsedy opoziční ODS nabízel úplatek panu Kořistkovi, ...
...pan premiér se za svého tajemníka "postavil" (!)... http://www.novinky.cz/domaci/topolanek- ... rrl6r.html ... a reaguje tedy stejně jako v kauze Kořistka. Prostě Dalík je jeho kámoš a jím řízen a toho přes palubu za žádných okolností nehodí a to i přesto, že sama exmístopředsedkyně ODS Miroslava Němcová zřetelně vyslovila názor, že z toho by už Mirek Topolánek měl vyvodit velice přísné opatření proti Dalíkovi, který svým vystoupením jednoznačně ODS poškodil. Nestalo se a ODS se tak řadí do jedné linie s Paroubkem...
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Re: 17. listopad, sametová revoluce a KSÈ

Nový příspěvek od Georg »

Takže z polojasna je pomalu ale jistě jasno.Skládačka se doplňuje a uzavírá.
Začněme od začátku.Jurij Andropov pověřuje v SSSR generála KGB Ljubova sestavením útvaru,který by připravil něco,čemu se později říkalo pěrestrojka.Podle tohoto vzoru je pověřen bývalý poradce Che Gevary a spolužák Gorbačova W.Komárek/příbuzný dnešního miliardáře/zřídit elitní útvar zvaný Prognostický.Jména jako Klaus,Dlouhý,Zeman,Ježek,Tříska,Ransdorf,Dyba.Jejich svazky/i dalších polist. spolupracovníků/pak na území ČR končí v tzv.archivu Z převezeném neznámo kam.Alespoň na Slovensku se něco zachovalo
http://www.upn.gov.sk/regpro/zobraz.php ... znam=52323
Zeman a Klaus.
Napojení na KGB je zajištěno jejich agentem Koercherem/říkali mu straší bratr Klause/názorově i společný imidž-oblékání vizáž.Koercher byl i úzkým přítelem Štěpána.Později dokonce pracuje v ústavu i rus Vladen Krivošijevič údajně na úkolu Vztahy k SSSR v nových podmínkách.
K dalšímu výpovědi agentů STB Žifčák,Doskočil.
Ž: Kdo napsal scénář, to asi dneska těžko někdo zjistí, ale rozhodně ho nenapsala Amerika. Ta se v tom jenom v závěru vezla. Takže scénář byl napsán s největší pravděpodobností na Východě. Mnozí lidé se domnívají, nebo si myslí, že v roce 1989 došlo k masovému povstání národa. Z toho, kde jsem působil, nebo kde jsem pracoval, jsem přesvědčen o tom, že k žádnému masovému povstání nedošlo. Došlo k určitým politickým změnám, došlo k výměně jednoho politického systému za druhý. Samozřejmě s pomocí tehdejších složek.
D:ti nejperspektivnější kádři, to jsou ti, kteří do dneška jsou na oficiální politické scéně, to je především vědecko-technická rozvědka, ta nebyla do dneška zveřejněna. To je vlastně nejelitnější část komunistických tajných služeb, vědecko-technická rozvědka, tak ta podle mě byla uklizena s takovým předstihem, že podle mě dneska nelze tyto lidi nikde dohledat v oficiálních archivech. Tito lidé jsou známí pouze v Moskvě a tím, že Moskva má na každého z nich dostatek kontra materiálu, tak je může vlastně do dnešního dne řídit.Dokumenty byly ničeny systematicky. Vozilo se to do spaloven a navíc každý pracovník sekretariátu komunistické strany dostal za úkol nosit dokumenty domů a pálit je. Některé archivy byly stěhovány z republiky v tom smyslu, že se balily a dovážely na letiště. Základní dokumenty se likvidovaly tím, že se odstěhovaly pryč, do Sovětského svazu. Moje manželka pracovala v archivní službě státní bezpečnosti, a ta mi potvrdila, že už před revolucí se třídily archivní složky, dávaly do beden a odvážely pryč.
Likvidace těch materiálů a postup komunistické strany nebyl živelny, ten byl plánovity. Bylo to připravované dlouho předtím. Dělalo se to cíleně.
Pavel Žáček-Je zajímavé, že ten kurýr, letecký kurýr, kterého měla rozvědka mezi Prahou a Moskvou, fungoval až do dubna 1990. Zpravodajské informace proudily do Moskvy ještě za prezidenta Václava Havla a skončilo to až když se dostala na veřejnost zpráva, že nový ministr vnitra Sachr připravuje novou dohodu o spolupráci se sovětskou KGB. Po té události se zastavil i ten kurýr, který lítal s těmi zpravodajskými informacemi každý den do Moskvy.

Co dodat.Vytváří se OF ,které agilně obsazuje Prognostický ústav.Zajišťuje spektrum politických stran od prava do leva,aby byla ta demokracie.Politická moc se přeskupuje na ekonomickou.A současné jednání našeho prezidenta se vysvětluje.
Čím dál víc tomuto věřím
http://tajemstvi-klause.blogspot.com/
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: 17. listopad, sametová revoluce a KSÈ

Nový příspěvek od Michal »

Dobré. :clap: K tomu odkazu na konci. Myslíš, že Klaus se znal s Havlem před převratem? Já myslím, že ne, že se tam vetřel až v listopadu, když ho do Laterny Magiky s Dlouhým poslal Komárek, protože se hlásili jako ve škole. Komárek by mohl o tom vědět víc. A Koecher nejvíc.
V té bance dělal nejdřív jenom nějakého kašpara. Jinak je známá věc, že pan Prezident na co nechce na to neodpovídá. :shhh:
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů