Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 17 říj 2018 06:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 247 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mnichov
PříspěvekNapsal: 02 čer 2012 11:24 
tím, èím je

Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times
Návštěvník píše:
Tak ke zničení snad nedošlo, to je moc silné slovo.
Možno říci k modifikaci. A které státy nebyly po 2. sv.v. modifikovány?

Návštěvník píše:
Jinak jste se uchýlil ke známému triku mnoha přispěvatelů, kteří na dlouhý komentář dovedou odpovědět krátce a výstižně:
"Všichni víme, že...!" (a autor si už pro sebe má sám pomyslet - tak vidíš, všichni vědí jen ty ne).
Víte o tom?

Reagoval jsem pouze na Váš názor se kterým nesouhlasím. Přijde mi zbytečné ostatní tvrzení citovat (zvlášť dobové dokumenty) a jen to odsouhlasit.

Zničení - nakolik III. republika navazovala na I. (nebo II.)? Politický systém se redukoval na 4 strany a jejich časopisy, president vládnul pomocí dekretů, existovala řada tabu (odsun Němců jako "vnucený spojenci". Podle mne to byl jiný stát, i přes personální návaznost. Nemluvě o poúnorovém Československu.

Ta modifikace byla v našem případě výrazná, ještě výraznější u Německa a Polska, kde se měnily hranice i zcela režimy. Velká návaznost na předválečný režim byl ve Velké Británii (rozjely se tam sociální systém, který ani pravice nezrušila a přicházela a kolonie) a hlavně v USA a SSSR. Lze si klást otázku, že USA a SSSR se staly supervelmocemi i díky tomu, že u nich válka způsobila nejmenší politickou diskontinuitu?

Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02 čer 2012 12:14 
Tak to jsem rád, že jste se trochu rozepsal. To je hned veselejší.

Takže podle Vás jste reagoval na můj názor, se kterým nesouhlasíte. Ano to je možné, ale vyjádřil jste se nesrozumitelně.
Protože jste napsal, že "Dnes už víme, že ta snaha vedla k přesnému opaku - zničení republiky"

Takže pro mne z toho plyne, že když já tu snahu za uchování státu pokládám za věc správnou,
tak Vy máte názor opačný a tuto snahu odsuzujete.

Možná, že si to doopravdy myslíte, ale to jsem doufal, že se pletu, a proto píšu, že se vyjadřujete nesrozumitelně.
Asi to bylo tou přílišnou stručností.

Jinak děkuji za informaci, které státy byly a nebyly modifikovány.

Sám píšete, že "Ta modifikace byla v našem případě výrazná, ještě výraznější u Německa a Polska"

Já bych přidal ještě Itálii, Maďarsko, Rumunsko i Jugoslávii, která se ještě dále modifikovala.
A ani Finsko a Rakousko není co bývalo, i v Albánii měli před válkou krále Zogu.
Takže ten výčet je dost dlouhý, a proto se není třeba nad tím nějak rozlítostňovat. Prostě vývoj jde dál.
Takže opravdu to slovo "zničení" se mi zdá příliš silné. No ale když na tom trváte....

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02 čer 2012 15:45 
tím, èím je

Nikoliv, nepovažuju za špatný cíl (zachování státu), ale prostředky (odstoupení části státu).

Masarykovo Československo bylo projektem na hliněných nohách - to si snad museli uvědomovat všichni, řešilo se to různě (idea čechoslovakismu, snaha o župní zřízení, integrace německých stran v rámci Panské koalice) řešilo se to často neúspěšně, většina např. národnostních problémů se za to dvacetiletí nevyřešila.

Vzdání se jednoho z pilířů a znaků suverenity, jako jsou státní hranice, muselo nutně vést k destabilisaci celé republiky a jejímu zániku.

Protože když jsem členem nějakého státu a dobrovolně se vzdám části území, jaký smysl má vůbec pokračovat v tomto státu, který nestál za obranu svých hranic.

Jako největší pokrytec mi přišel Beneš, když si z teplého místa učitele v USA stěžoval, jak si Hácha vůbec dovolil připustit zřízení protektorátu a že tím zradil celou myšlenku Československa.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02 čer 2012 18:35 
Píšete že:
"Nikoliv, nepovažuju za špatný cíl (zachování státu), ale prostředky (odstoupení části státu)."

Jo tak takhle jste to myslel (vidíte že se to dá pěkně jasně napsat).
No dobře, tomu se snad nedá tak nějak ideově nic vytknout. Problém je ten, že v praxi se takovéto předsevzetí těžko dodržuje.

Ze své skušenosti vím, že většina lidí chce hlavně v klidu sedět u TV přitom si zanadávat na vládu (kterou si zvolili), mít levný benzin a občas si někam vyrazit.
Já sice nejsem vyznavačem takového života, ale pokud bych byl na Benešově místě nemohl bych to brát na lehkou váhu.

Kdyby se postupovalo podle toho Vašeho názoru, že změna hranic je nedotknutelnou věcí, tak by už neexistovalo mnoho států...
Jako nejbližšího souseda uvedu Polsko, které má úplně jiné hranice než mělo před válkou a přežili to. A mám takový dojem, že je to ani moc netrápí.
Hlavně chtějí žít v klidu v hranicích současných a nesnaží se o nějaké změny.

Dále uvedu Maďarsko, které také nemá předválečné hranice, ani Itálie, ani Německo ani Finsko.
A přitom jak se Finové bránili. Já se jim nedivím, bylo to obdivuhodné a poučné, ale také se s tím srovnali a co je to stálo životů.
Takže já s tím souhlasím, že je bránili, ale oni neměli jinou možnost. Byli také v morální výhodě, že byli: napadeni.

V našem případě to bylo jinak. Nebyli jsme napadeni, ale naopak jsme byli
1) vydáváni za válečné štváče (dost jsme zbrojili),
2) obviňováni Německem z toho, že jejich bratry ohrožujeme marxistickým terorem.

A v našem případě bylo v té době už vidět, že to Mnichovem neskončí. Alespoň rozumní lidé to viděli. A proč se držet nějaké hranice
když za chvíli se to stejně všechno semele.
Příklad vidíte na tom Finsku. Nejprve hranice bránili ale neubránili(ztráty životů), pak je znovu dobyli (další ztráty životů) a pak je zase neubránili ( a znovu ztráty).

Ano Beneš vytýkal Háchovi podpis na ochranné dohodě s Hitlerem, ale mně to jako pokrytectví tolik nepřipadá.
Uznávám, že mohl být zticha, ale on takovou dohodu nepodepsal a tak prostě vyjádřil svůj názor.
Jak už jsem psal - jsou zde diskutující, kteří si myslí, že byl na jednání v Mnichově. Doufám, že Vy mezi ně nepatříte jinak by diskuse s Vámi asi neměla smysl.
A že to napsal z USA - a odkud to měl napsat? On tam v té době prostě byl.
Je pravda, že mohl někam zajet z teplého místa v USA třeba do studené Kanady k Yukonu ale by to bylo lepší?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12 črc 2012 18:37 
tím, èím je

"My nikdy nepřipustíme secesi našeho smíšeného severu" TGM, poselství národnímu shromáždění, 22.12. 1918

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02 srp 2012 11:47 
Ježek napsal:
"My nikdy nepřipustíme secesi našeho smíšeného severu" TGM, poselství národnímu shromáždění, 22.12. 1918

Není jasné, na co je tato citace reaguje. On to snad TGM nebo někdo jiný připustil?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 srp 2012 09:04 
tím, èím je

Návštěvník píše:
Ježek napsal:

Není jasné, na co je tato citace reaguje. On to snad TGM nebo někdo jiný připustil?

Uznání mnichovské dohody to dopustilo.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 srp 2012 16:37 
Citace:
Ježek napsal:Uznání mnichovské dohody to dopustilo.

Já z těch Vašich superkratičkých odpovědí nejem nikdy moudřejší než před tím.
Nejdříve napíšete "připustilo" pak zas "dopustilo" - přitom já se domnívám, že jsem napsal jasnou otázku.
Ale i když připustím, že jasná nebyla, tak pak měl následovat dotaz na smysl.
Možná, že si to neuvědomujete, ale takhle to vypadá jako když dáváte najevo, že se bavíte s blbcem.
Jelikož vidím, že jste moderátor, tak doufám, že to je nechtěný efekt, který Vám z toho vychází.
Takže znovu doufám, že se zas rozepíšete jak minule, abych si odsud odnesl nějaké poznatky.
Děkuji!

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06 srp 2012 19:22 
Vévoda

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Návštěvník píše:
Citace:
Tak to jsem rád, že jste se trochu rozepsal. To je hned veselejší.
Takže pro mne z toho plyne, že když já tu snahu za uchování státu pokládám za věc správnou,
tak Vy máte názor opačný a tuto snahu odsuzujete.

Takže vlastně Habsburkové činili správně,snažili so zachovat útvar,který trval staletí.Nám vydržel 20let,protože za správný ho považovali pouze Češi a Ukrajinci.když jim teklo do bot.
A pak vlastně původně agresoři Slováci.Ale zas tak dlouho jim to taky nevydrželo.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 srp 2012 10:57 
Královna

Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Georg píše:
Takže vlastně Habsburkové činili správně,snažili so zachovat útvar,který trval staletí.Nám vydržel 20let,protože za správný ho považovali pouze Češi a Ukrajinci.když jim teklo do bot.
A pak vlastně původně agresoři Slováci.Ale zas tak dlouho jim to taky nevydrželo.

To přeci nemůžeš takhle brát. Ty okolnosti byly jiné, také třeba s ohledem na národní hnutí v 19. století a chování R-U vůči národům. Nebo na okolnosti vnější - těžko můžeš říci, že za rozpad ČS (tedy odtržení Sudet) mohou jen Češi nebo čeští politici. Ale to je samozřejmě na mnohem delší debatu.
Nicméně k tomu 20. století jen jedna drobná poznámka - Ty uvádíš, že náš útvar vydržel 20 let, zatím ten předchozí staletí. Já k tomu mohu říct třeba jen to, že skoro všechno je ve 20. století vlastně strašně zrychlené - podívejme se na vědu, výzkum, třeba ale také občanská práva a podobně.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 srp 2012 11:23 
Vévoda

Viola píše:
Citace:
Ty okolnosti byly jiné, také třeba s ohledem na národní hnutí v 19. století a chování R-U vůči národům. Nebo na okolnosti vnější - těžko můžeš říci, že za rozpad ČS (tedy odtržení Sudet) mohou jen Češi nebo čeští politici.
[/quote]
RU se muselo chovat vůči svým národům tak jak se chovalo.Národy,založené na vlastním antagonismu ukázaly ihned po rozpadu k čemu je ta národostní politika dobrá.Spíš bych kladl otázku,kdo tu teorii Národů vymyslel a k čemu sloužila.
Na odtržení Sudet se podíleli jak Češi tak Sudetští Němci.Horší bylo,že národnostní politika v ČSR byla horší než v RU.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 srp 2012 11:47 
Královna

Georg píše:
RU se muselo chovat vůči svým národům tak jak se chovalo.

Nezlob se, ale to je úplně scestné. Nelze přeci říci, že se agresor musí chovat vůči jiným státům nebo útvarům nadřazeně - předně agresor nemá být agresorem a nemá řešit, jak se má chovat k podřízeným národům či útvarům.
Georg píše:
Národy,založené na vlastním antagonismu ukázaly ihned po rozpadu k čemu je ta národostní politika dobrá.

A já se ptám - no a co? Co je komu do toho, co si národy upečou? Může do toho vrtat maximálně nějaká nadnárodní organizace zabývající se lidskými právy, která dohlíží na práva jednotlivců, rozhodně ne samozvaný státní útvar.
Georg píše:
Spíš bych kladl otázku,kdo tu teorii Národů vymyslel a k čemu sloužila.

Kdo ji vymyslel? Třeba ten, kdo měl za to, že je vhodné prosadit sebe a svůj jazyk? Netvrdím, že si na tom pár chytráků nepřihřálo svou polívčičku.
Georg píše:
Na odtržení Sudet se podíleli jak Češi tak Sudetští Němci.Horší bylo,že národnostní politika v ČSR byla horší než v RU.

Tak Francie, tak Británie, tak Hitler a jeho nohsledi.
V čem byla horší?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 srp 2012 16:19 
Vévoda

Můžeš dát příklad,kdy se chovala RU monarchie k Čechům jako agresor?Jak to že jsme se pod tou agresí vyvinuli v jednu z ekonomicky nejrozvinutějších zemí Evropy.A kde jsme dnes?Kdo byl samozvaný státní útvar?RU nebo ČSR?K čemu sloužily ty národy?K prosazení ekonomických zájmů jejich elit a odstranění toho,co překáželo
Viola-
Citace:
předně agresor nemá být agresorem a nemá řešit, jak se má chovat k podřízeným národům či útvarům
.
V tom případě je ukázkou agresora národ Čechoslováků,dokonce neexistující,který to řešil i zbraněmi.
Stát ČSR byl ústavou dán jako stát národnostní,s nadřazenými Čechoslováky.Ostatní se dostali do pozice,národnostních menšin.Ukázkou zhoršení postavení menšin oproti RU.
1.Nerovnoprávný přístup ke státnímu majetku/Pozemkové reformy/
2.Školství.Pro menšiny limit 20%,pro Čechy kdekoliv,za státní peníze a s výhodami.
3.Jazykový zákon.Stal se součástí tzv. průniku českého živlu na jiná území.Nutnost dokonalé znalosti češtiny odstranila velice rychle vedoucí pracovníky úřadů, soudů a státní správy.
4.Obsazování státní správy a dalších orgánů především Čechy.Za 1.republiky jmenován jeden soudce něm. národnosti,na liberecku ve službě policie nepřijat ani jeden sud. němec.
5.Totéž ve statních podnicích Dráhy,Pošta atd.Vedoucí posty obsazeny Čechy.
6.Přístup k veřejným zakázkám.Často podmíněn % zaměstnaných Čechoslováků

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 srp 2012 19:35 
Královna

Pokud se nějaký stát vůči jiným státům, které určitým způsobem zahrne či dobude či jiným způsobem pod svou vládu dostane, je to co? Není to agrese?
Jinak to celé je poměrně složitá otázka legitimity a do velké míry spíše věc politologická než historická. Nicméně čeští stavové v roce 1526 přijali Ferdinanda Habsburského za českého krále, což se dost míjelo například s postojem po Bílé Hoře či na konci 18. století.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 srp 2012 19:41 
Citace:
George napsal:"národnostní politika v ČSR byla horší než v RU.

a uvádí 6 důvodů proč si to myslí:

Důvod č.1:

Citace:
1.Nerovnoprávný přístup ke státnímu majetku

Není vůbec jasné proč si myslíte, že za R-U byl rovnoprávný přístup ke státnímu majetku.
Pokud vím, tak po konfiskaci majetků po r. 1620 se žádný rovnoprávný postup nepoužil. Konfiskovaný majetek byl rozdělen podle zásluh. Tak se to obvykle dělá.
Sám žádný příklad neuvádíte - 1. důvod nejde tedy zatím uznat.

Důvod č.2:

Citace:
Školství.Pro menšiny limit 20%,pro Čechy kdekoliv,za státní peníze a s výhodami.

Nikde jsem se nedočetl, že za R-U byl limit menší než 20%. Z toho by plynulo (za postup podle Vašeho názoru), že pokud nebylo procento dáno, tak i pro jednoho žáka se zřídila škola - to asi ne že?
Sám žádné procento neuvádíte - 2. důvod nejde tedy zatím uznat.

Důvod č.3:

Citace:
Nutnost dokonalé znalosti češtiny odstranila velice rychle vedoucí pracovníky úřadů, soudů a státní správy.

Nikde jsem se nedočetl, že by za R-U nebyla nutnost znalost němčiny pro vedoucí pracovníky úřadů, soudů a státní správy. Bohužel jsem ale četl opak.
Sám žádný příklad neuvádíte - 3. důvod nejde tedy zatím uznat.

Důvod č.4:

Citace:
Obsazování státní správy a dalších orgánů především Čechy.Za 1.republiky jmenován jeden soudce něm. národnosti. Na liberecku ve službě policie nepřijat ani jeden sud. němec.

Češi byli obsazováni proto, že za R-U se zase prosazovali víc Němci (na Slovensku Maďaři) a toto bylo třeba napravit. Kromě toho byl v oblastech osídlených Němci (Maďary) odpor proti ČSR.
Pro ochranu státu se obvykle z takových oblastí policisté nevybírají.
Za 1.republiky jmenován jeden soudce něm. národnosti - asi proto, že tam Němců bylo dost - číslo neuvádíte.
Zde ale uznávám, že jistě panoval jistý nepoměr. Ale za R-U zas panoval takový nepoměr např. v důstojnictvu, takže jsou si asi oba režimy kvit.

Důvod č.5:

Platí zde to samé jako v bodě 4.

Důvod č.6:

Citace:
Přístup k veřejným zakázkám. Často podmíněn % zaměstnaných Čechoslováků

Nemám relevantní ukazatele jak se za R - U rozdělovaly státní zakázky (píšete to jakoby to každý běžně věděl) a sám žádné důkazy neuvádíte a proto tento důvod těžko uznat.

Z toho všeho mně nevychází, že by za R - U byla lepší národnostní politika.

Ale neocitli jsme se v tématu R-U ?? Není zde téma Mnichov??

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 srp 2012 19:45 
Citace:
Viola napsala:čeští stavové v roce 1526 přijali Ferdinanda Habsburského za českého krále

Ano, ovšem za jistých podmínek, které se pak nedodržovali (např. že bude sídlit v Praze).

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 srp 2012 19:53 
Královna

Návštěvník píše:
Citace:
Viola napsala:čeští stavové v roce 1526 přijali Ferdinanda Habsburského za českého krále

Ano, ovšem za jistých podmínek, které se pak nedodržovali (např. že bude sídlit v Praze).

Jistě. Myslela jsem to tak, že místní politická reprezentace vybere hlavu státu, aby o sto let později bylo příbuzným oné vybrané hlavy sděleno, že politická reprezentace vlastně není politickou reprezentací.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 srp 2012 20:50 
Vévoda

Návštěvník píše:
Důvod č.1
Citace:
Není vůbec jasné proč si myslíte, že za R-U byl rovnoprávný přístup ke státnímu majetku.

Neznám příklad,kdy za RU musel někdo prokazovat národnost.Tím,že konfiskovaný majetek byl určen těm,kteří prokazovali své češství,byl evidentně dán signál,že ostatní národy zde nejsou v rovnoprábném postavení.Srovnávat postup v r.1620 s r.1920 v demokratické republice je úsměvný.Nehledě na to,že většinu majetku prodávala tehdá česká královská komora
Citace:
Školství.
Citace:
Nikde jsem se nedočetl, že za R-U byl limit menší než 20%.

Za RU byl ve všech oblastech dán limit 20% obyvatel,hlásícímu se k nějakému jazyku,aby byla zřízena škola.V 6 tis. městě,kde bydlím,byla za I.rep.zřízena škola,kterou navštěvpvalo nejvíce 20žáků,z toho 1/3němci-důvod pomůcky zdarma.Pro nár.menšiny limit zůstal
Důvod č.3:
Ve státní správě RU byl zřízen tzv.vnější a vnitřní jazykový styk.Povinnost znát jazyk tam,kde úředník působil a vniřním byla němčina.Nahrazeno tzv českoslovenštinou.Domnívat se,že nějaký úředník ve svých 50letech najednou zvládne bezpečně tak odlišný jazyk je úsměvné.Zcela jasně to byl politický záměr a tak to bylo i vnímáno.Navíc neznalost místního jazyka Čechy vyvolávala značné problémy u soudu,na železnici,v nemocnicísh atd.
Důvod č.4:
.
Citace:
Kromě toho byl v oblastech osídlených Němci (Maďary) odpor proti ČSR.
Pro ochranu státu se obvykle z takových oblastí policisté nevybírají
.
Citace:
Za 1.republiky jmenován jeden soudce něm. národnosti - asi proto, že tam Němců bylo dost

Dost úsměvný argument.Takovýto postup jistě přispěl k jejich loajalitě vůči státu

Ono to k Mnichovu patří a moc.Jistě nebylo náhodou,že jakmile měly ostatní národnosti,včetně Slováků možnost,dali té I.rep.vale.Tedy až na Ukrajince,kteří ale byli pod vnějším ohrožením.I když Češi jsou přesvědčeni,že ta jejich republika byla hrozně fajn

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 srp 2012 22:56 
Citace:
Viola napsala:místní politická reprezentace vybere hlavu státu, aby o sto let později bylo příbuzným oné vybrané hlavy sděleno, že politická reprezentace vlastně není politickou reprezentací.

Tak to tedy jsem nepochopil o co jde. Bylo by asi lepší to napsat konkrétněji se jmény a ne jen tak zdálky.
Předpokládám, že už jsou mrtvi, a tak nám nemohou škodit :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08 srp 2012 00:36 
Citace:
Georg napsal: Tím,že konfiskovaný majetek byl určen těm,kteří prokazovali své češství

Zas není jasné, o kterém konfiskovaném majetku píšete (Vy jste o žádných konfiskátech nepsal. Já jsem psal o konfiskátech po r. 1620 a tam se češství jistě neprokazovalo, ale budiž). Pokud někdo za 1.r. musel prokazovat své češství pak podle mého názoru to bylo kvůli tomu, že tím tak nějak dokazoval zásluhy o vznik rep.
U Němců tyto zásluhy nebyly. A státní majetek by se měl rozdávát jen za zásluhy.

Pokud jsem provedl úsměvné srovnání, tak to jste měl předejít lepšími dvěma příklady, než ty moje, už v původním vstupu.

Citace:
Georg napsal: většinu majetku prodávala tehdá česká královská komora

Českou královskou komoru to tak nějak samotnou napadlo a prodávala a prodávala. Ničím se neřídila a na nic se nikoho neptala a všichni byli spokojeni a ji chválili ...

Citace:
Georg původně napsal: Školství.Pro menšiny limit 20%, pro Čechy kdekoliv

Citace:
Georg nyní napsal: Za RU byl ve všech oblastech dán limit 20% obyvatel

Tak to snad je stejné procento za R-U i za ČSR ne?

Citace:
Georg napsal:z tho 1/3němci-důvod pomůcky zdarma

Za R-U chodili češi do německých škol běžně a pomůcky zdarma neměli. Mnohokrát jsem četl, jak se látku musili učit nazpaměť protože německy neuměli.
Česky se učilo jen v těch nejnižších třídách. To Vám jako nátlak nepřipadá? Těch 20% bylo pak k ničemu.

Citace:
Georg napsal: Povinnost znát jazyk tam, kde úředník působil a vniřním byla němčina.

Takže sám píšete, že za R-U jen s češtinou ten úředník taky nevystačil. Tak proč by měl za ČSR vystačit pouze s němčinou?
Dále - ty požadavky za republiky nebyly zas tak velké jak píšete. Kromě toho se vůbec nezmiňujete o tom, že na naučení měli lhůtu 6 let.
Kromě této lhůty bych od řádného R-U úředníka očekával, že se trochu česky naučí už proto, že žil v Čechách. Já nežiji ani v Německu ani Polsku atd. a přesto znám základy jak němčiny tak polštiny, maďarštiny a ukrajinštiny. Prostě proto, že se o sousedy zajímám. A tak o těch Vašich úřednících nemám valné mínění.

Citace:
Georg napsal: Navíc neznalost místního jazyka Čechy vyvolávala značné problémy u soudu ...

To jaksi nedává smysl

Citace:
Georg napsal:Jistě nebylo náhodou,že jakmile měly ostatní národnosti,včetně Slováků možnost,dali té I.rep.vale.

No nevím zdali to tak bylo, ale jestli jo tak neudělali dobře. Protože já si nemyslím, že byla fajn, ale v okolí lepší nebyla.
Připomíná mi to mého třídního ve škole, který nám jednou oznámil: Byli jste vyhodnoceni jako nejlepší třída. Ale vy v tom nemáte žádnou zásluhu.
Je to jen proto, že ty ostatní jsou ještě horší než vy.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 247 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina