Rod Szuhay

Šlechtické rody i jednotliví šlechtici. Šlechtická kultura, heraldika, genealogie, ...

Moderátor: elizabeth

jerem
Poddaný
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2012 22:41

Rod Szuhay

Nový příspěvek od jerem »

Dobrý den,

pátram už dlhšie po farebnom zobrazení alebo aspon popise erbu rodu Szuhay.

viete mi prosím pomôcť?
dakujem
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Rod Szuhay

Nový příspěvek od Robert »

jerem píše:Dobrý den, pátram už dlhšie po farebnom zobrazení alebo aspon popise erbu rodu Szuhay. viete mi prosím pomôcť? dakujem
Malo by ísť o uhorský. zrejme maďarský rod z radov nižšej šľachty. Ak chcete vedieť viac, a viete maďarsky pobrúste po linku.
Priamo odkaz na link:
http://www.szuhay.blogspot.com/p/cimer.html

Čiže strieborný grif v modrom poli, v pazúroch drží meč.

Rado sa stalo.
jerem
Poddaný
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2012 22:41

Re: Rod Szuhay

Nový příspěvek od jerem »

Ďakujem za odpoveď.

Ja by som však potreboval poznať farby celého erbu tak, ako je vyobrazený na tom čiernobielom obrázku.

Obrázek
Ďakujem
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Rod Szuhay

Nový příspěvek od Robert »

jerem píše:Ďakujem za odpoveď. Ja by som však potreboval poznať farby celého erbu tak, ako je vyobrazený na tom čiernobielom obrázku. Ďakujem
Toto som vygooglil. Ono základné farby vieme, grif sa sa vyfarbiť podľa zvyčajných heraldických pravidiel, napr. jazyk je červený. Meč by mal mať farbu kovu. Tiež podobne sa dá vyfarbiť prilba kov, mriežka býva zlatá, koruna tiež "vnútro" snáď červené už si to presne nepamätám, ale malo by to byť v každej heraldickej príručke. Marí sa mi, že ten erb by mohol byť s kompletným blasonom v knihe "1000 magyar címer" (1000 maďarských (uhorských) erbov) z maďarského štátneho archívu. Tú knihu ale mám doma v SR, sám žijem dlhodobo v UK, a domov pôjdem až niekedy v lete.
Erby ale nikdy neboli až tak fotograficky presné, v detailoch sa dosť často líšili aj z generácie na generáciu.
jerem
Poddaný
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2012 22:41

Re: Rod Szuhay

Nový příspěvek od jerem »

Ja to chcem dať namaľovať manželke ako dar, preto potrebujem pre maliara popis....
Viem ako by mal byť farebný klenot avšak neviem farbu baldachínu (ospravedlňujem sa ak som nepoužil správny termín).
Podľa toho čo som našiel sa používali červená a modrá farba (líc) a žltý/zlatý rub

len som si nie istý...
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Rod Szuhay

Nový příspěvek od Robert »

jerem píše:Ja to chcem dať namaľovať manželke ako dar, preto potrebujem pre maliara popis....
Viem ako by mal byť farebný klenot avšak neviem farbu baldachínu (ospravedlňujem sa ak som nepoužil správny termín).
Podľa toho čo som našiel sa používali červená a modrá farba (líc) a žltý/zlatý rub

len som si nie istý...
Žiaľ. zrejme Vám viac nepomôžem, nemám viac informácií. Možno by sa ešte dalo googliť, je tam aj jedna stránka americkej rodiny Szuhay, možno je ten erb tam, ale mňa tam nechcelo vpustiť. Na fóre ale sú niekde aj odkazy na genealogické weby, len sa bojím, že z Uhorska je tam toho málo.
jerem
Poddaný
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2012 22:41

Re: Rod Szuhay

Nový příspěvek od jerem »

No dnes som to zadal na realizaciu. Dakujem pekne za pomoc

EDIT:

Tak takto to nakoniec skončilo. Verím, že som pôvodný blason a pravodlo o fareb a kove príliš neporušil :)
SZUHAY (2).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 2 hosti