Markéta Korutanská ?

Šlechtické rody i jednotliví šlechtici. Šlechtická kultura, heraldika, genealogie, ...

Moderátor: elizabeth

gazan
Panoš
Příspěvky: 61
Registrován: 22 dub 2013 18:47

Markéta Korutanská ?

Nový příspěvek od gazan »

Zdravím,

mám dotaz, nevíte náhodou někdo, kdo byl otcem Markéty Korutanské, manželky Oldřicha III. z Hradce ?

Z googlu nejsem příliš moudrý ...
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Markéta Korutanská ?

Nový příspěvek od Viola »

Měla jsem vždycky za to, že jím byl Mehart Tyrolský, otec Jindřicha Korutanského, ale nemám u sebe knihy k ověření.
Uživatelský avatar
Laurentius
Vévoda
Příspěvky: 952
Registrován: 03 úno 2009 19:14
Been thanked: 4 times

Re: Markéta Korutanská ?

Nový příspěvek od Laurentius »

Souhlas s Violou. Měla by to být nemanželská dcera Meinharda II. Nebo je i nějaká jiná verze?
I když stojí možná za úvahu případné narození Oldřicha III. z Hradce po roce 1294 a smrt Meinharda II. dne 1.11.1295.
gazan
Panoš
Příspěvky: 61
Registrován: 22 dub 2013 18:47

Re: Markéta Korutanská ?

Nový příspěvek od gazan »

Díky za info. Zkouším vytvořit v PDF ucelený rozrod Vítka z Prčice ( po meči ). Proto mě taky zajímal její původ.
Jak vidím, kolikrát tady vznikají diskuse okolo různých rodových vazeb Vítkovců.
Ale je to dost náročné, ani jsem netušil, jak mnoho jich bylo. Hlavně těch vedlejších větví. Kostru už mám, teď do toho doplňuji erby ( tam, kde aspoň tuším ... případně aspoň pro ilustraci ).

Jakmile to bude kompletní, přidám to sem. Ty předchozí, co jsem sem vkládal, byly proti tomu hračka.

Laurentius píše:Souhlas s Violou. Měla by to být nemanželská dcera Meinharda II. Nebo je i nějaká jiná verze?
I když stojí možná za úvahu případné narození Oldřicha III. z Hradce po roce 1294 a smrt Meinharda II. dne 1.11.1295.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4013
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 60 times
Been thanked: 18 times

Re: Markéta Korutanská ?

Nový příspěvek od Ježek »

To by chtělo zjistit, kde je doložená Markéta. Jestli to nějaký novodobý výmysl.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot, Tumblr a 5 hostů