Nejoblíbenìjší erb

Šlechtické rody i jednotliví šlechtici. Šlechtická kultura, heraldika, genealogie, ...

Moderátor: elizabeth

Limík

Re: Honyho erby

Nový příspěvek od Limík »

Przemysl de Nyestieyky píše:
Jan Lucemburský píše: Obrázek
Ale tohle je nějaká smyšlenina ne? To předešlý ještě tuplem... :lol: Nebo to má nějakou historickou souvislost?
Není to smyšlenka, je to erb se dvěmi zkříženými streitaxy, Jinak erb skupiny historického šermu STRAUTAX z Prahy 8
Limík

Tot je erb SHŠ Streitax

Nový příspěvek od Limík »

Vladislav Jagelonský píše:Také hezke

Obrázek
Uživatelský avatar
gabriel79
Panoš
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2008 23:08
Bydliště: Nova Bana, Slovensko

Nový příspěvek od gabriel79 »

Mne se libi Capetovske lilie,

Obrázek

Pote kov na kov, Jeruzalemske kralovstvi

Obrázek

taky erb Bretagne

Obrázek

muj erb

Obrázek

z ceskych --- Sternberkove, Zizkove z Trocnova, Vitkovici, Drslavici, pani z Castolovic a Potstejna, rod d'Harbuval et Chamarre


z heraldickyc figur --- Lev, Lilie, kosme a sikme pruhy, hermelin, noh,

Z fareb kombinace zlate a modre, stribrne a cervene,

asi tak ...
Uživatelský avatar
Borso
Panoš
Příspěvky: 51
Registrován: 16 led 2008 20:57

Nový příspěvek od Borso »

gabriel79

Měl bych skromný dotaz - oni jsou příbuzní knížat Piccolominiů ? Já jen že to jej jejich erb- samozřejmně až ta ten turnajový límec.
Jsem kdo jsem, nic víc a ani nic míò.
Uživatelský avatar
gabriel79
Panoš
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2008 23:08
Bydliště: Nova Bana, Slovensko

Nový příspěvek od gabriel79 »

Jo oni jsou, a jsou na to patricne hrdi :lol:

Ma vetva byla zalozena prvorozenym ,ale taky nemanzelskym synem knizete Ottavia Piccolomini Pieri d' Aaragona , vevodou z Amalfi . Mel dva syny. Oba nemanzelske. Legitimnich deti nemel vubec.

Jeden se ozenil v Italii, a starsi levobocek na Nachodsku. Jejich potomkove dostali jmeno sve matky Niewelt - Nyvlt.

Par historiku mi vypracovalo rodokmen az k Ottaviovi, dal si muzu sledovat evropske tabulky.

Ono taky Piccolominiove se jednou ozenili s nemanzelskou dcerou Karla z Anjou, krale Obou Sicilii a Neapolskeho , taky Jeruzalemskeho krale, bratra Ludvika Svateho krale Francouzskeho.

Proto to mame i v erbu.

Piccolomini - Pieri a Piccolomini - Todeshini vymreli a Nyvltove a ctyri dalsi italske vetve jsou prezivsimi dukazy teto krve.

Ovsem uplne spokojen bych byl, kdyby se mi podarilo nekde zajistit DNA profil Ottavia, je pochovan v jednem Videnskem kostele.{ Servitenkirche }.

Ten rytirsky limec je prave pro onu " nelegitimnost "
Uživatelský avatar
Borso
Panoš
Příspěvky: 51
Registrován: 16 led 2008 20:57

Nový příspěvek od Borso »

Mně se bylo domnívat, že v Zemích koruny české nebylo možno užívat u bastardů ( to ale nemyslím v žádném případě urážlivě ) otcův erb by s brisulemi ( ten límec ), ale dostávali erb nový - Opavský vévoda, potomci Václava Kekuleho ze Stradonic a další. Vím, že v Anglii se tak dělo, ale ...
Je to jen ale můj názor.
Jsem kdo jsem, nic víc a ani nic míò.
Uživatelský avatar
gabriel79
Panoš
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2008 23:08
Bydliště: Nova Bana, Slovensko

Nový příspěvek od gabriel79 »

Ovsem Ottavio byl i Spanelskym Grandem, byl prvnim z " ceske " vetve.

Na zachovale peceti Acania { levobocka Ottavia } je erb totozny z erbem otce, neni tam ani rytirsky limec. Je tam helma s konem v klenotu co je patrne jedina helma zachovala u rodiny Piccolomini. Rytirsky limec jsem zacal pouzivat, protoze ono by bylo v nasich zemich silne kafe pouzivat erb Piccolominiu a pritom rikat, ze jsem jejich levobockem.

Inspiroval jsem se prave francouzskou heraldikou.

Mam erb potvrzeny Velkovevodou Kyjevskym, co neni sice taky podle zauzivanych reguli v nasich koncinach, ale budiz.
Uživatelský avatar
gabriel79
Panoš
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2008 23:08
Bydliště: Nova Bana, Slovensko

Nový příspěvek od gabriel79 »

A vy mate jaky erb jakeho rodu ?
Uživatelský avatar
Borso
Panoš
Příspěvky: 51
Registrován: 16 led 2008 20:57

Nový příspěvek od Borso »

Toto je jen a pouze můj osobní znak - nenítotožný se žádným známým erbem a užívám jej pouze pro svoji osobu
Jsem kdo jsem, nic víc a ani nic míò.
Uživatelský avatar
gabriel79
Panoš
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2008 23:08
Bydliště: Nova Bana, Slovensko

Nový příspěvek od gabriel79 »

Je pekny, ja mam heraldiku moc rad.
Uživatelský avatar
Borso
Panoš
Příspěvky: 51
Registrován: 16 led 2008 20:57

Nový příspěvek od Borso »

Děkuji za vysvětlení - jen mne tak napadlo, nebyl by místo límce lepší pružec - v západní heraldice to byl symbol nelegitamity.
Co se týká mého erbu - původně jsem, už jako malej kluk užíval jen 1 + 4 pole. Pak jsem se s bratrancem dohodli na rozlišení a to moje bylo právě to 2 + 3 pole. Jako klenot jsem si zvolil orlí peru se symbolem z 1 + 4 pole.
Jsem kdo jsem, nic víc a ani nic míò.
Uživatelský avatar
gabriel79
Panoš
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2008 23:08
Bydliště: Nova Bana, Slovensko

Nový příspěvek od gabriel79 »

Ja se moc v ceske heraldicke terminologii nevyznam, muzete mi pruzec prosim popsat ? Je to uz davno co jsem cetl Schwarzenberkovu Heraldiku. Dekuji !

Mne se muj variant libi prave pro to, ze cervena pro mne symbolizuje Krev Kristovu a tri pendanty v rytirskem limci mi symblizuji Svatou Trojici. Takze mam k nemu i takyto vztah.

Vas erb je dost neobycejny, a vskutku jedninecny, je hezke , kdyz heraldika preziva i v osobnich znacich a erbech.

Ona prave ta Ceska je velice pekna, asi nejkrasnejsi , vedle francouzske ale je to moc pekne.

edit - uz jsem si pruzec nasel, dekuji !!!
Uživatelský avatar
Borso
Panoš
Příspěvky: 51
Registrován: 16 led 2008 20:57

Nový příspěvek od Borso »

PRUŽEC je břevno pokosem či pošikem (ve Vašem případě záleží na uvážení ), jehož konce nedosahují okrajů štítu. No prostě obdélník napříč štítu - barva libovolná. Ve znaku jej měl třeba Evžen Savojský.
Měl bych návrh - nepřejdeme na tykání - když už máme stejné hoby ?
Jsem kdo jsem, nic víc a ani nic míò.
Uživatelský avatar
gabriel79
Panoš
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2008 23:08
Bydliště: Nova Bana, Slovensko

Nový příspěvek od gabriel79 »

Jasne , promin, ja vykam ze zvyku. Na nekterych historickych forach si lide vykaji a i kdyz ja jsem spis na krestanske fora, kde se tyka, nejako ze zvyku vykam.

Tak promin.

Ty myslis tohle

Obrázek

Podivej se treba na http://www.heraldique-europeenne.org/Re ... ouleme.htm

Je tam hodne prikladu , i pruzce.

Mas pravdu, ze pruzec by byl asi lepsi.

Ale ja uz dlouho pouzivam tenhle variant.

Vis, ono pecet Ascania nevykazovala znaky " nelegitimity " , kdyby si ji videl tak by si rekl, ze je to pecet legitimniho Piccolominiho.

Jenze zemrel velice mlady, a tak i jeho syna vychovaval stryc, otec maznelky Ascania.

Dostal po nem i jmeno, a erbu nepouzival zadneho , nakolik i Ottavio Piccolomini zemrel za dvacet roku po smrti Ascania a nezanechal zadne potomky.

Jeho vetvu rodu sice jeden z dalsich knizat Piccolominiu povysil do Freiherr stavu, ale erb udelen nebyl. Asi proto, ze David Antonin Nyvlt - Niewelt byl spravcem --- regentem --- a pouzival peceti knizeci.


Ten erb jsem navrhoval sam, jak jsem uz rekl, libi se mi ta spojitost s Krvi Kristovou a Svatou Trojici.

Ale pruzec by byl taky dorby .
Uživatelský avatar
gabriel79
Panoš
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2008 23:08
Bydliště: Nova Bana, Slovensko

Nový příspěvek od gabriel79 »

Ono variantu je mnoho :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


a mnoho dalsich
Uživatelský avatar
Borso
Panoš
Příspěvky: 51
Registrován: 16 led 2008 20:57

Nový příspěvek od Borso »

Ano máš pravdu - to je pružec.
Jinak tu stránku samozřejmně znám.i
Jsem kdo jsem, nic víc a ani nic míò.
Uživatelský avatar
gabriel79
Panoš
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2008 23:08
Bydliště: Nova Bana, Slovensko

Nový příspěvek od gabriel79 »

A znas taky http://www.euraldic.com/blas_aa.html

Je tam skoro cela stara evropa v blasonech.
Uživatelský avatar
Borso
Panoš
Příspěvky: 51
Registrován: 16 led 2008 20:57

Nový příspěvek od Borso »

No to bych tomu musel rozumnět ....
Jsem kdo jsem, nic víc a ani nic míò.
Uživatelský avatar
gabriel79
Panoš
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2008 23:08
Bydliště: Nova Bana, Slovensko

Nový příspěvek od gabriel79 »

Ona ta francouzstina neni moc tezka, ale nekterym blasonum ani ja nerozumim.
Uživatelský avatar
Borso
Panoš
Příspěvky: 51
Registrován: 16 led 2008 20:57

Nový příspěvek od Borso »

Víš, tak mne tak nějak nadadlo, co ten Tvůj erb trochu poopravit - vycházel bych z varianty dona Juana d´Austia - trochu to přeházet a poopravit ? Aby to byl jasný erb, ale přece trochu jiný.
Jsem kdo jsem, nic víc a ani nic míò.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: BrandwatchBot, ClaudeBot, Google [Bot] a 9 hostů