Slovanské hradiště Lískovec u Českých Velenic

Hradiště, hrady, tvrze a jiná sídla nobility. Dnešní propagace a obnova.

Moderátor: Zany

Přibík z Pořešína

Slovanské hradiště Lískovec u Českých Velenic

Nový příspěvek od Přibík z Pořešína »

Přátelé nedávno jsem zjistil, že kousek od mého bydliště se nácházelo slovanské hradiště na vrchu Lískovec u Českých Velenic víte o něm někdo něco? hledal jsem ale nešel jsem vubec nic
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Slovanské hradištì Lískovec u Èeských Velenic

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Pøibík z Poøešína píše:Přátelé nedávno jsem zjistil, že kousek od mého bydliště se nácházelo slovanské hradiště na vrchu Lískovec u Českých Velenic víte o něm někdo něco? hledal jsem ale nešel jsem vubec nic
Nazdar.Je to tohle: 48°46'56.64"N; 14°57'1.91"E ?
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Slovanské hradištì Lískovec u Èeských Velenic

Nový příspěvek od Zany »

Pøibík z Poøešína píše:Přátelé nedávno jsem zjistil, že kousek od mého bydliště se nácházelo slovanské hradiště na vrchu Lískovec u Českých Velenic víte o něm někdo něco? hledal jsem ale nešel jsem vubec nic
A jak víš tedy tak jistě, že je to hradiště a že zrovna slovanské, když jsi o něm nic nenašel?
Přibík z Pořešína

Nový příspěvek od Přibík z Pořešína »

Nevim jestli je to slovanske hradiste jedina vec ktera me k tou navedla byla kdyz jsem do vyhledavace zadal Lískovec u Českých velenic. Tak jedna ze stranek(nejaka ufologicka skupina) psala ze se kruhy nachazeli nedaleko slovanskeho hradiste LIskovec
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Pøibík z Poøešína píše:Nevim jestli je to slovanske hradiste jedina vec ktera me k tou navedla byla kdyz jsem do vyhledavace zadal Lískovec u Českých velenic. Tak jedna ze stranek(nejaka ufologicka skupina) psala ze se kruhy nachazeli nedaleko slovanskeho hradiste LIskovec
Těm šílencům vůbec nevěř.Jejich znalosti-jak jsem měl možnost číst, jsou katastrofální.
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

no, jestli jediné tvé informace opravdu pocházejí jen od nějakých ufologů, tak je jejich informační hodnota opravdu dost nízká.
Hradště sice nejsou zrovna moje parketa, ale v této oblasti bych je tedy nečkal, na českorakouském pomezí v té době byl především luboký těžko prostupný les a i nahlédnutí do encyklopedie hradiš, kterou považuji za jakousi "referenční příručku" na mapě široko daleko žádné hradiště nemají vyznačené.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Slovanské hradištì Lískovec u Èeských Velenic

Nový příspěvek od KOMOŃ »

KOMOÑ píše:
Pøibík z Poøešína píše:Přátelé nedávno jsem zjistil, že kousek od mého bydliště se nácházelo slovanské hradiště na vrchu Lískovec u Českých Velenic víte o něm někdo něco? hledal jsem ale nešel jsem vubec nic
Nazdar.Je to tohle: 48°46'56.64"N; 14°57'1.91"E ?
Tak já mám zase neskutečnou radost.
Hradiště jsem našel na slepo a je to jako pěst na oko.Musím se zase pochválit a dodat si trochu sebevědomí.Tohle neumí jen tak někdo a slova vedoucího výzkumu letecké archeologie padají na úrodnou půdu. :oops:
No!Aspoň můžu v klidu spát a chytrákům podle kterých jsem nic nedokázal se můžu smát... :mrgreen:

Teď vážně.V okolí je hned několik podobných lokalit.Některé musí mít i vizuální kontakt mezi sebou.Nejhorší ale jako obvykle je, že nejsou ani základně prozkoumané a vlastně nikdo neví, do jakého období je zařadit.Viz Kaplice...
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Slovanské hradištì Lískovec u Èeských Velenic

Nový příspěvek od Zany »

A tím jsi jako chtěl říct co, kromě toho, že jsi tady sám sebe poplácal po rameni? Jako že jsi pouhým pohledem do mapy zázračně odhalil hradiště? To, že je to při pohledu do mapy vhodná lokalita ještě není důkaz existence hradiště. A to už nemluvím o tom, že tebou uváděné souřadnice ukazují na místo vzdálené od Lískovce přes dva kilometry.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

jestli to máš potvrzené, tak sem napiš nějaké konkrétní informace, to bude rozhodně užitečnější než výše uvedená samochvála.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

KOMOÑ píše:
Zany píše:jestli to máš potvrzené, tak sem napiš nějaké konkrétní informace, to bude rozhodně užitečnější než výše uvedená samochvála.
Já sem psát nic nebudu.Jinak Přibík ti to potvrdí také, vzhledm k neprozkoumanosti hradiště je bez zařazení.
V takovém případě sem tedy nepiš vůbec nic, příspěvky, které mají nulovou informační hodnotu tady nemají co dělat. Pokud cítíš nutkavou potřebu se pochválit, tak to laskavě dělej jinde, idelání místo je třeba pokec.
Přibík mi těžko něco potvrdí, když jasně napsal, že o hradišti nikde nic nenašel.
Přibík z Pořešína

Nový příspěvek od Přibík z Pořešína »

Ptal jsem se archeologu co maji nastarost tento region, bylo mi receno ze toto "hradiste" nebylo nikdy zkoumano, neprobehla zadna sonda zadny vyzkum a ani zamereni. Tudiz nevime o tomto "hradisti" nic. Klidne to muze byt i palebne postaveni z 30tilete valky nebo jen tvrziste ci jina vec takovych veci pripada v uvahu vime sice jak to tam vypada ted ale vime jak to tam vypadalo pred napr 1000 lety byli tu opravdu tak velke lesy jak se rika nebo smradlave baziny? kdo vi kazdopadne pokud se neco zjisti tak dam vedet
Uživatelský avatar
maser
Panoš
Příspěvky: 66
Registrován: 18 úno 2008 22:16
Bydliště: Jindøichùv Hradec
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od maser »

Přibík: zkus zkontaktovat Pavla Břicháčka. Ten ví nejen o tomhle koutě republiky docela dost. Může tě taky nasměrovat Jindřich ze skupiny.
To pochybováním dospíváme ke zkoumání, a díky onomu zkoumání poznáváme pravdu. Pierre Abélard (1079 - 1142)
Přibík z Pořešína

Nový příspěvek od Přibík z Pořešína »

Neboj s Jindrou jsem uz diskutoval :)
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů