Výlety a výpravy

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

To byl v podstatě výlet za Betty, když je tam na Moravě tak sama. :)
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

Zany píše:A co to bylo vlastně za výlet?
Dámská jízda po Moravě a Slezsku :lol: - chtěli jsme stihnout tu výstavu Král, který létal.
Ale víš, jak jde o Jeníka , jsem dost náročná, a musím říct, že výstavy k TAKOVÉMU výročí bych si tedy představovala ještě trochu lépe. I když tuším, že v rámci možností organizátoři dělali co mohli.
Takže dá-li PánBůh, já se letos zase rozněžním u Kresčaku a zas mu tam naškubu nějaké polní kvítí, oslavím si to tak.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od elizabeth »

Moc hezký výlet a děvčatům za něj ještě i před nastoupenou jednotkou a rozvinutou zástavou (tj. veřejně na fóru :wink: ) děkuji, jakož i za fotečky, jen jsme prve plánovaly vidět ještě další pamětihodnosti, bohužel z důvodu neotevření některých památek a toho, že byla docela zima, jsme některé nestihly. Takže na jaře pro velký úspěch budeme opakovat, a já sama Hradec zase i v létě, třeba kolmo nebo kombinovaně vlakem a kolmo...
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

elizabeth píše:Moc hezký výlet a děvčatům za něj ještě i před nastoupenou jednotkou a rozvinutou zástavou (tj. veřejně na fóru :wink: ) děkuji, jakož i za fotečky, jen jsme prve plánovaly vidět ještě další pamětihodnosti, bohužel z důvodu neotevření některých památek a toho, že byla docela zima, jsme některé nestihly. Takže na jaře pro velký úspěch budeme opakovat, a já sama Hradec zase i v létě, třeba kolmo nebo kombinovaně vlakem a kolmo...

Tak .. Hradec , v tom tě samotnou nenechám .. jen kolmo bys mě taky mohla zabít.

To je neuveřitelná záležitost - furt (pardon stále) o ní přemýšlím.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od elizabeth »

Katerina píše:
elizabeth píše:Moc hezký výlet a děvčatům za něj ještě i před nastoupenou jednotkou a rozvinutou zástavou (tj. veřejně na fóru :wink: ) děkuji, jakož i za fotečky, jen jsme prve plánovaly vidět ještě další pamětihodnosti, bohužel z důvodu neotevření některých památek a toho, že byla docela zima, jsme některé nestihly. Takže na jaře pro velký úspěch budeme opakovat, a já sama Hradec zase i v létě, třeba kolmo nebo kombinovaně vlakem a kolmo...

Tak .. Hradec , v tom tě samotnou nenechám .. jen kolmo bys mě taky mohla zabít.

To je neuveřitelná záležitost - furt (pardon stále) o ní přemýšlím.
Tak proč je to srdeční záležitost pro mě je zřejmé... Ale pro Tebe, :snooty: žádný Lucemburk tam srdce nezanechal, asi tam budou nějaké příznivé podmínky pro cokoliv... :twisted:

Stránky města + stránky zámku:
http://www.www.hradecnadmoravici.eu/mes ... mesta.html
http://www.zamek-hradec.cz/

rejdila jsem, tak to sem dávám... Byla jsem tam letošní (teda už loňskou dovolenou) a pokud neklapne Vyšák, věřím, že aspoň tohle klapnout musí. :D
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

aha, škoda, že jste neřekly, taky bych se na tu výstavu podíval...
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

Zany píše:aha, škoda, že jste neřekly, taky bych se na tu výstavu podíval...

Ajta krajta .. no to nás nenapadlo, já tam jela na služebku a tak jsme to využili na Jeníka, ale o moc jsi fakt nepřišel - dost podstatná část byla to, co jsi viděl v Praze včetně pokladu ze Středy a ani to nebylo moc velké.

Ale jinak - ta výstava je až do 31.3. - takže je dost reálná šance, že zas pojedu na služebku a třeba by se přidala i Tekla, která nakonec s námi nemohla ?

Pro mě no problém, a pokud můžeš jet i jindy než v pátek, tím líp. A Ostravu umím i na otočku, i když trošku nerada, protože mě to už tak nebaví.

A pokud už bude v březnu otevřený ten ostravský hrad - tak by třeba z práce zdrhla i Betty , ne ????
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

Pokud zrovna nemám směnu, tak můžu kterýkoliv den, když to budu vědět dopředu, tak si můžu směnu i přehodit
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

Zany píše:Pokud zrovna nemám směnu, tak můžu kterýkoliv den, když to budu vědět dopředu, tak si můžu směnu i přehodit
NO tak můžeme domluvit, já se ted´budu vyskytovat v Ostravě zase častěji, tedy pokud nebudu v Bratislavě.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

tak se ohlaš, až zase pojedeš :)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Ježek »

V březnu nebo spíš dubnu pojedu na jihomoravské kostely (v souvislosti s bakalářkou), kdyby se někdo chtěl přidat.

Výběrově třeba rotunda v Plavči, kostel v Březníku aj. - celkem asi 20 míst, takže to bude na víckrát.
Snad by to mohlo být i s nějakou přednáškou (nastuduju), ochotu jet projevili spolubydlící a místní mladí katolíci :)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

já se klidně přidám, je tam spousta těch zajímavých, ještě bys na konto bakalářky měl domluvit, aby nás pustili dovnitř :D

Máš nějakou představu o oblasti záběru?
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Ježek »

Zany píše:já se klidně přidám, je tam spousta těch zajímavých, ještě bys na konto bakalářky měl domluvit, aby nás pustili dovnitř :D

Máš nějakou představu o oblasti záběru?
To nebude problém.

Seznam lokalit mojí bakalářky: Klobouky, Zbraslav, Sádek(?), Konice, Kněžice, Medlov (na JM), Rousínov, Branišovice, Boskovice,Trboušany, Dalešice, Myslibořice, Tasov, Březník, Stará Říše, Obřany, Miroslav, Deblín, Ořechov, Náměšť, Rudíkov, Lesonice, Dolany, Žeravice, Židlochovice, Maloměřice, Žebětín, Boleradice, Našiměřice, Rájec, Čeblovice, Říčany, Troubsko, Slavíkovice.

Tohle je výběr z predikátů, samozřejmě, ne všude bude něco k vidění ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od floriš »

Ježek píše:Seznam lokalit mojí bakalářky: Klobouky, Zbraslav, Sádek(?), Konice, Kněžice, ...
Ježi, proč máš otazník u toho Sádku?
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Ježek »

floriš píše:
Ježek píše:Seznam lokalit mojí bakalářky: Klobouky, Zbraslav, Sádek(?), Konice, Kněžice, ...
Ježi, proč máš otazník u toho Sádku?
Není jasné, jestli je uváděn v prvních predikátech. Pak tam mam asi 10 lokalit, které buď neexistují nebo není jasné, kde přesně jsou.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Prosím prosím, jak se jmenuje klasicitní polorozpadlý zámek někde u Zásmuk nebo Kouřimi, jak jsme byli na výletě v prosinci 2008?
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Přesně, to je on! Moc děkuju. :)
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Pardubice 23.4.

Nový příspěvek od Ingolf »

Máme v plánu s Ježkem 23. 4. výstavu v muzeu pardubického zámku o Slovanech, mají tam archeologické nálezy z lokalit Východních Čech a Klecan (okres Praha-Východ), časově to znamená 7.-11. století. K tomu nějaké rekonstrukce dobových oděvů apod.
http://www.vcm.cz/program/displays/slovane.html
Najdu ještě nějaké přístupné památky ve městě, otevřená už je Zelená brána a mají tam nějaký výklad k městskému znaku Pardubic, jsem četl v novinách.
V tomhle kostele bývá otevřená alespoň předsíň, pak už je mříž.
http://www.hrady.cz/index.php?OID=2104
Na zámku jsou ještě stálé expozice, např. prohlídka rytířských sálů s raně renesančními malbami.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

škoda, to mám zrovna pracovní víkend
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů