Proroctvo o pápežoch..

dějiny křesťanství, Bible, misie, mnišství a jeho řády, kláštery, svatí, inkvisice, protestantismus
Uživatelský avatar
Peacemaker
Zeman
Příspěvky: 107
Registrován: 29 říj 2007 20:25
Bydliště: Ducatus Nitraensis

Proroctvo o pápežoch..

Nový příspěvek od Peacemaker »

Práve som sa dočítal, že pápež odchádza, skladá funkciu. Keď ho zvolili, označovali ho podľa nejakej veštby za dočasného pápeža (on toto prirovnanie nemal rád a hovoril, že ho uráža). Podľa tej veštby vraj tento pápež bude predposledný a nebude na stolci dlho a po ňom príde ďalší, posledný pápež. A so svetom sa vtedy vraj niečo stane. Rím bude vraj zničený???? Ak zoberiem do úvahy, že tento pápež veru nepobudol na stolci moc dlho, tak sa začínam zaujímať, že či niečo na tom proroctve aj nebude.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Proroctvo o pápežoch..

Nový příspěvek od Ježek »

To je Nostradamo proroctví, resp. nějaký jeho výklad, ne?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Peacemaker
Zeman
Příspěvky: 107
Registrován: 29 říj 2007 20:25
Bydliště: Ducatus Nitraensis

Re: Proroctvo o pápežoch..

Nový příspěvek od Peacemaker »

Možno aj Nostradamovo, ale zatiaľ som našiel na nete len tzv proroctvá o pápežoch od malchiáša a proroctvo Sibyli kráľovi Šalamúnovi. Obe sa de facto zhodujú..
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Proroctvo o pápežoch..

Nový příspěvek od slavicekvac »

Ježek píše:To je Nostradamo proroctví, resp. nějaký jeho výklad, ne?
Kromě toho, že to by podle Nostradama už mělo být u předchozího papeže, tak je to stejně v Boží ruce.
Kdo pozorně sledoval papežovy tiskovky při nástupu, tak to řekl hned, že odstoupí pokud by necítil, že na to zdravotně má.
Nebyl jsem překvapen. Pozoruhodné je, jak se začlenil do trpících - nemocných, protože to oznámil na den nemocných.
Ten jsme strávili v nemocnici pod Petřínem s biskupem Herbstem. Poslední papežovo poselství je právě k tomu dnešnímu dni nemocných - svátku Panny Marie Lurdské. jesli má někdo zájem, tak je to jistě na víra.cz, nebo stránkách arcibiskupství. Pokud ne, tak to zveřejním zde, mám text překladu.
Myslím, že to velmi dokumentuje papežovo rozhodnutí a jeho názor na nemocné a nemohoucí.
Spekulace na proroctví jsou spíše směšné, asi jako předpovědi konce světa kvůli mayskému kalendáři, který platí pro jedno město a navíc je nekonečný, protože od kon ce zase začíná znova :-) Tzv. vyhynulých Mayů, kteří velmi dobře prosperují dosud :-)
S Nostradamem se to má podobně jako s delfskými výroky - vyvrátíš velikou říši, když překročíš řeku.
Můžete si vsadit, jestli bude papež vysoký nebo malý, tlustý nebo hubený. Mezi tzv papailis se najdou všichni :-)
Jestli mohu vyslovit přání, nikoliv proroctví, tak já si přeji Schonborna. Ale je to na Duchu svatém, moje přání je zcela lidská úvaha a Duch vane kam chce !!!
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Proroctvo o pápežoch..

Nový příspěvek od Ježek »

slavicekvac píše: Můžete si vsadit, jestli bude papež vysoký nebo malý, tlustý nebo hubený.
Buď z jižní Evropy nebo latinský Ameriky.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Proroctvo o pápežoch..

Nový příspěvek od slavicekvac »

Ježek píše:
slavicekvac píše: Můžete si vsadit, jestli bude papež vysoký nebo malý, tlustý nebo hubený.
Buď z jižní Evropy nebo latinský Ameriky.
Zkus si přepočítat konkláve po poslední konsistoři, neboli jmenování papežů, odečti přestárlé, a můžes zkusit tipnout.
Nebude to ani jedno. Přestože jistá možnost italského papeže může být. Jenže po smrti Martiniho není moc velký výběr.
Nicméně volba papeže nejsou koňské dostihy, aby se dalo tipovat. Na koňské dostihy jsem dost expert :-)
Situace rozhodně není taková, aby se dalo odhadnout osobu, jako to bylo při volbě Benedikta XVI, kde se prakticky všichni trefili.
Taky bych jako číslo dvě po Schonbornovi měl indiána - Philadelfský arcibiskup, nástupce prachatického rodáka Jana Nepomuka Neumanna je indián. :-)
Já si myslím, že konklave bude dlouhé, a že to bude překvapení. Jistý kompromis je to vždy, ale teď bude osoba výraznější.
Především je otázka co bude nový papež dělat. Já si troufnu tvrdit, že bude výrazně stát o sjednocení s pravoslavnými a anglikány.
Na obou stranách jsou osoby toho schopné. Jakmile bude k tomu schopný papež, tak se to stane. Jako byly osoby schopné rozkolu, tak jsou potřebné osoby pro sjednocení. Kyrill a Justin tu jsou, třetí do mariáše ? :-)
Uživatelský avatar
Peacemaker
Zeman
Příspěvky: 107
Registrován: 29 říj 2007 20:25
Bydliště: Ducatus Nitraensis

Re: Proroctvo o pápežoch..

Nový příspěvek od Peacemaker »

Na Nostradama mám svoj názor (všetky veštby boli preložené až po a niektoré si dokonca upravili tak, aby sedeli), ale ten Malachiáš a Sibyla je trochu o niečom inom. :think:
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Proroctvo o pápežoch..

Nový příspěvek od slavicekvac »

Peacemaker píše:Na Nostradama mám svoj názor (všetky veštby boli preložené až po a niektoré si dokonca upravili tak, aby sedeli), ale ten Malachiáš a Sibyla je trochu o niečom inom. :think:
Taky je proroctví Lucie v La Salettě, a proroctví Bernadetty Soubirou etc. A CO?
Kdybys věděl o konci světa, k čemu by ti to bylo? Šel bys chlastat, nebo sloužit nemocným, nebo bys tuhej seděl a čekal?
Nepochybně totéž je očekávání tvého osobního konce - kdybys věděl, že zítra zemřeš třeba v bouračce, co by to s tebou udělalo?
Kam se hneš? Jako to sluníčko sedmitečné, poletíš do nebíčka nebo do peklíčka?
Uživatelský avatar
kacuro
Rytíř
Příspěvky: 151
Registrován: 07 úno 2013 15:33

Re: Proroctvo o pápežoch..

Nový příspěvek od kacuro »

Každý konec je začátkem něčeho dalšího ... Jsme jenom vlněním energie, která si sebeuvědoměním sebe samé vytvořila pocit nějakého "já". Porušením této kontinuity (smrtí) dojde k postupné změně onoho vlnění energie, která se opět může (ale nemusí) uvědomit v jiném individuálním "já" a takto opakovaně až do (téměř) nekonečna ... :lol:
Uživatelský avatar
Peacemaker
Zeman
Příspěvky: 107
Registrován: 29 říj 2007 20:25
Bydliště: Ducatus Nitraensis

Re: Proroctvo o pápežoch..

Nový příspěvek od Peacemaker »

slavicekvac píše: Kdybys věděl o konci světa, k čemu by ti to bylo? Šel bys chlastat, nebo sloužit nemocným, nebo bys tuhej seděl a čekal?
Nepochybně totéž je očekávání tvého osobního konce - kdybys věděl, že zítra zemřeš třeba v bouračce, co by to s tebou udělalo?
Kam se hneš? Jako to sluníčko sedmitečné, poletíš do nebíčka nebo do peklíčka?
Já ti povím, čo by som urobil. Zobral riadne masný úver za maximálne nevýhodných podmienok a fest si užil :lol:
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Proroctvo o pápežoch..

Nový příspěvek od slavicekvac »

Peacemaker píše:
slavicekvac píše: Kdybys věděl o konci světa, k čemu by ti to bylo? Šel bys chlastat, nebo sloužit nemocným, nebo bys tuhej seděl a čekal?
Nepochybně totéž je očekávání tvého osobního konce - kdybys věděl, že zítra zemřeš třeba v bouračce, co by to s tebou udělalo?
Kam se hneš? Jako to sluníčko sedmitečné, poletíš do nebíčka nebo do peklíčka?
Já ti povím, čo by som urobil. Zobral riadne masný úver za maximálne nevýhodných podmienok a fest si užil :lol:
Chtěl bych tě vidět, jak by sis užil mastnej úvěr, kdybys zejtra zemřel při bouračce. :-)
Přes noc bys toho moc nestihnul.
Uživatelský avatar
Peacemaker
Zeman
Příspěvky: 107
Registrován: 29 říj 2007 20:25
Bydliště: Ducatus Nitraensis

Re: Proroctvo o pápežoch..

Nový příspěvek od Peacemaker »

Aaale čoby nie. Za noc sa toho dááá :wink: Ale len keď sú prachy :evil:
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Proroctvo o pápežoch..

Nový příspěvek od slavicekvac »

Peacemaker píše:Aaale čoby nie. Za noc sa toho dááá :wink: Ale len keď sú prachy :evil:
Zkus si odpovědět na otázku, jestli bys za těchto okolností byl šťasten. Z čeho?
Z litru chlastu? Z řádění s děvkama? Do čeho bys ty prachy hodil?

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotBot a 0 hostů