Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 18 lis 2017 13:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: pokec o filmech...
PříspěvekNapsal: 29 říj 2013 16:36 
Královna

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Ježek píše:
Katerina píše:
Tak mě se to celkově také líbilo, zmiňovaný skok v čase zaskočil, ale na druhou stranu .. co tam lastně dát?

Jak se mu podařilo přesvědčit britského a i jiné premiéry. To mohlo být zajímavější než samotné nastínění programu.

No jo, ale to ví jen Masaryk .. :wink:

Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 říj 2013 19:52 
Vévodkyně

Has thanked: 32 times
Been thanked: 5 times
Ježek píše:
Katerina píše:
Tak mě se to celkově také líbilo, zmiňovaný skok v čase zaskočil, ale na druhou stranu .. co tam lastně dát?

Jak se mu podařilo přesvědčit britského a i jiné premiéry. To mohlo být zajímavější než samotné nastínění programu.
Hm, přesně tohle si myslím já. Absence toho způsobila odfliklost v díle...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 lis 2013 21:41 
tím, èím je

Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times
A co včerejší díl?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 lis 2013 16:53 
Král

Viola píše:
elizabeth píše:
Violka píše:
Jestli se nemýlím, tak Bouřlivé výšiny jsou inspirovány několika příběhy, které se staly, resp. o kterých sestry Bronteovy slyšely, ale musela bych se na to podívat do knížky, kterou teď nemám u sebe.
Několika příběhy... Tak tedy asi reálné jako Sněženky a machři... (Kde poskládali příběhy z cca 20 lyžařských kursů do 1 a završili tím, že vedoucí kursu si jede jen tak do pryč, což by mohl udělat jen při ohrožení nebo smrti někoho blízkého...). Podíváš se mi pak, pls, do té knížky? On ten celý příběh byl teda koncipován jako vyprávění autorky. Zajímavý bylo jen to vyprávění ve stylu, že začnou téměř na konci a pak se zase do toho místa doberou, a herecké obsazení, ne už výkony, tam snad jen Jonathan Firth (jsem se ho tam skoro lekla, ale byl tam hodně málo) a Jeremy Northam...

Podívám se, neboj. :) Jestli si dobře vzpomínám, sestry Bronteovy trávili hodně času na severoanglických vřesovištích, kam je zařazen jak děj románu Na Větrné hůrce, tak i Jany Eyrové. Ten dům, Větrná hůrka, měl také svou předlohu.
Jinak tohle zpracování jsem neviděla, chvíli jsem se dívala, ale moc mě nenadchlo (a to, že tam má Juliet Binoche dvojroli, mi taky nepřidalo).

Kteří lotři ty sestry Bronteovy trávili na vřesovištích? To by byla slušná detektivka. :roll:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 lis 2013 16:57 
Královna

Has thanked: 3 times
Ježek píše:
A co včerejší díl?

Za mě fakt dobrý, asi lepší než ten první.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Animovaní Husiti
PříspěvekNapsal: 05 lis 2013 18:14 
Král

Been thanked: 17 times
Asi to bude praštěný, aneb "Kdo chce zapalovat, musí sám hořet".
Oficiální text: "Co když se klíčová pasáž našich dějin odehrála úplně jinak, než se nám snaží namluvit učebnice dějepisu? Co když se Mistr Jan Hus v Kostnici ani neohřál, natož aby shořel? Co když měl Jan Žižka víc než jen jedno zdravé oko? Animovaná komedie režiséra Pavla Koutského hravě boří mýty o husitské éře, když na piedestal historie místo kazatele a vojevůdce staví dva neskutečné poplety, kteří se proti své vůli stali hrdiny své doby. Jen to nikdo neví. Mlhoš je nemajetný šlechtic a Záboj chudý odjakživa. V jedné pražské hospodě je svedla dohromady náhoda a snaha aspoň na chvíli utéct před vlastními problémy (převážně s ženskými). Jako ideální pěšáky pro svou rafinovanou šachovou partii si je vybere Čeněk z Vartemberka, nejvyšší český purkrabí, který zručně lavíruje mezi panovníky Václavem IV. a Zikmundem (ač bratři, z hloubi duše se nenávidí), aby z toho měl on sám co největší prospěch. Když najme Mlhoše a Záboje, aby zavezli kacířského kazatele Jana Husa na kostnický koncil, netuší, že tím nastartuje lavinu, která nakonec možná smete i jeho. Mlhoš a Záboj totiž nejsou schopní splnit ani ten nejmenší úkol, což kompenzují typicky českou vychytralostí a uměním ztřeštěné improvizace, které zásadní měrou ovlivní průběh a výsledek husitských válek. Hus, Žižka a vlastně i celé dějiny se mají na co těšit."

Trailer - http://www.youtube.com/watch?v=x7Vkcmnv_Mk

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 10 lis 2013 10:48 
tím, èím je

Viola píše:
Ježek píše:
A co včerejší díl?

Podle mne líp vymysleli příběh - skok mezi koncem září a začátkem října ničemu nevadil - stejně by tam žádný děj nebyl, jen statický smutek. Landa to dost možná val, aby si legálně zahajloval, ale zahrál to dobře. Vadily mi maličkosti - na nezletilá podle mne působila strašně nepřesvědčivě, Beneše nemuseli ukazovat nahatýho, a ten rozhovor vojáků u auta nebyl reálný. Nikdy by neproběhl byl jen kvůli divákovi, vojáci nepotřebují sami sebe přesvědčovat, že na ně republika po r. 18 zanevřela - všichni mají stejný názor.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 10 lis 2013 11:18 
Královna

Ježek píše:
Vadily mi maličkosti - na nezletilá podle mne působila strašně nepřesvědčivě, Beneše nemuseli ukazovat nahatýho, a ten rozhovor vojáků u auta nebyl reálný. Nikdy by neproběhl byl jen kvůli divákovi, vojáci nepotřebují sami sebe přesvědčovat, že na ně republika po r. 18 zanevřela - všichni mají stejný názor.

Jo, s tím souhlasím. Ta Landova svatba na konci byla trochu zbytečná. Ale jinak mám celkový dojem dobrý.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11 lis 2013 11:40 
Král

Viola píše:
Ježek píše:
Vadily mi maličkosti - na nezletilá podle mne působila strašně nepřesvědčivě, Beneše nemuseli ukazovat nahatýho, a ten rozhovor vojáků u auta nebyl reálný. Nikdy by neproběhl byl jen kvůli divákovi, vojáci nepotřebují sami sebe přesvědčovat, že na ně republika po r. 18 zanevřela - všichni mají stejný názor.

Jo, s tím souhlasím. Ta Landova svatba na konci byla trochu zbytečná. Ale jinak mám celkový dojem dobrý.

Zkratky a scénář pro diváky tam jsou proti historii. Vykreslení plk. Františka Moravce jako vzteklého chlapa co se neumí ovládat, je licence bez skutečnosti. Byl to kamenný ksicht. Jeho nadšení z Beneše taky není pravda, zvlášť když se vynechal pakt s Rusy, který je absolutně rozdělil. Moravec byl zásadně proti. Trochu z toho tam zůstalo z dialogu s Churchilem, ale spíš pro pozitivní náhled na Beneše, který rozhodně v této věci nesdílím. To byl základ našeho područí Stalinovi, ústupky jako zrušení agrární strany a jiné znamenaly konec demokracie v únoru 48. Začal to Beneš. Popis jednání s Jakschem je realistický, popsalo to více lidí. Trojan zahrál perfektně scénář, ale pravda to nebyla. Dobře tam byl Strankmiller, chyběl Bartík. Nulová informace o Thummelovi, jejich klíčovém agentu z Abwehru. A třeba o jeho informaci o napadení Ruska, kterou spojencům dodal Beneš a získal respekt. Okolnosti a důsledky atentátu na postavení Beneše byly jen naznačeny, ale dost dobře. Zapomenulo se na Eliáše, odboj vůbec byl vylíčen jako nulový, což nebyla pravda. To mě uráží, protože ty spousty hasičů, policajtů a vojáků, kteří v něm padli si to rozhodně nezasloužily. Moje matka unikla sekyře jen statečností jejích kamarádů. Byla součástí vedení odboje v hasičské župě Písecko. Před zátahem se odstěhovala, ti chlapi spálili papíry a o ní nepromluvili u výslechů před popravou. Z odboje nebyl zmíněn ani případ tří králů - Morávka, Mašína a Balabána. Z těch náckové úplně šíleli, než je dostali.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14 lis 2013 17:38 
Královna

Been thanked: 2 times
Ježek píše:
Viola píše:
Ježek píše:
A co včerejší díl?

Podle mne líp vymysleli příběh - skok mezi koncem září a začátkem října ničemu nevadil - stejně by tam žádný děj nebyl, jen statický smutek. Landa to dost možná val, aby si legálně zahajloval, ale zahrál to dobře. Vadily mi maličkosti - na nezletilá podle mne působila strašně nepřesvědčivě, Beneše nemuseli ukazovat nahatýho, a ten rozhovor vojáků u auta nebyl reálný. Nikdy by neproběhl byl jen kvůli divákovi, vojáci nepotřebují sami sebe přesvědčovat, že na ně republika po r. 18 zanevřela - všichni mají stejný názor.

Jelikož ty díly vždyccky vidím s týdením zpožděním, tak reaguji na ten druhý. Také se mi líbil, hlavně ta druhá půlka, a především dialog mezi Benešem a Landou, když se za ním vydal na hrad, že mu to vytmaví. Přes uvědomění si, že se to scénaristovi psalo, když už věděl, jak to všechno dál bude ... mě ten dialog dostal ... a když mluvil Beneš , říkala jsem si nahlas, jo, jo , máš pravdu, přesně tak a pak zas Moravec a já dávala za pravdu jemu - :) - no skončilo to tak nějak nerozhodně.

Ta Benešova nahota nebyla samoúčelná, myslím, neumím to přesně vyjádřit, ale na mě to působilo tak, že jako už je to prostě nahý všechno, celá ta situace.. když mu podává to ultimátum, je všechno nahý - pravda, republika .. i prezident. Už je dokonáno, už se nedá kličkovat, hrát hry , taktizovat.

Mně spíš vadilo jak MOravcovi říkali Emane a on mluvil jak dlaždic ... ale asi věděli proč, třeba takový byl .. neznám ho ani jeho historii moc důkladně , upřímně nechápu ten obrat co udělal v protektorátu ..

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: České století
PříspěvekNapsal: 28 lis 2013 15:45 
Královna

Rozhovor s Pavlem Kosatíkem
http://www.lidovky.cz/ceska-historie-je ... mpaign=sph

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 pro 2013 16:13 
Král

Film o Cyrilovi a Metodějovi půjde do kin před Vánocemi, podle plakátu to bude "Pravdivý příběh o zrodu naší kultury".
O čem bude děj, poodkryl výtvarný architekt filmu: "Oproti televiznímu seriálu je ve filmu rozvinuta zejména postava hlavního protivníka soluňských bratří, falešného franckého kněze Eibena, který v pozici dvojitého agenta a středověkého lobbisty nenápadně ovlivňuje chod tehdejších dějin. Je to smyšlená postava, která spojuje jednotlivé dějové osnovy." - http://www.filmcyrilametodej.cz/cz/naps ... estanstvi/
Podle "pravdivého příběhu" stál u zrodu naší kultury dvojitý agent.. :roll:

Přílohy:
CaM544575097_n.jpg
CaM544575097_n.jpg [ 106.88 KiB | Zobrazeno 3552 krát ]
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Ripper street
PříspěvekNapsal: 09 pro 2013 20:48 
Král

http://www.csfd.cz/film/314995-ripper-street/
Detektivní seriál z Londýna kolem r. 1890. Název odkazuje na Jacka Rozparovače (Jack the Ripper), ale není o něm, je to z doby, kdy se Jack stáhnul, ale dost zločinců ho chce nějak napodobit.
Atmosféra je ponurejší, ale ne hororová. Londýnská čtvrť Whitechapel je domovem chudiny, takže tu jsou vidět kouřící komíny a nuzáci (proletariát včetně stávky, žebrající váleční vysloužilci, sirotkové v dětském gangu).
Je trochu klišé, ale Londýn takto asi vypadal. V literární vědě je udáván kontrast mezi dvěma autory té doby, kteří psali o tajemstvích svých měst, mezi Britem Arturem Machenem a pražským Němcem Gustavem Meyrinkem. Meyrink píše o starých pražských pověstech (jeho nejznámější román se jmenuje Golem) nebo podivných příhodách, které se autorovi staly. Atmosféra Prahy není zlá, Praha dokáže právě že povznést. Machenův Londýn je temný až zlý - http://www.databazeknih.cz/knihy/vnitrni-svetlo-112535 .
Když to srovnám s takovými Četnickými humoreskami, tak je to syrovější, ale v něčem silnější. V humoreskách se Arazím uchází o paní, co vede květinářství, spolu se hádají, odvolají svatbu, a když přijde den svatby, tak ji Arazím musí unést. V Ripper taková romantika není, resp. vypadá jinak. Seržant se uchází o ruku jedné dívky, otevírá se jí, jak byl jako voják beze srdce, znal jen zabíjet, a teď se chce usadit.., a když je odmítnut, vyndává z brašny klec se dvěma papoušky (dívce se předtím líbily hrdličky), které jí chtěl dát, na ruce mu zbyde pírko a to sfoukává do větru..
Největší rozdíl vidím postavení ženy – žádná majitelka květinářství, tady je jedna žena majitelkou bordelu, kde mj. vykládá svojí svěřenčiny, jak tento svět stvořili a vedou muži a ony se tím učí proplouvat. Manželka inspektora je zbožná žena, když se zdá, že vypukla epidemie, inspektor posílá manželku domů, protože má strach – ta odmítá, říká, že ona má o něho strach stále, tak ať jí do toho nemluví.. A další žena v seriálu vede sirotčinec..
Je fakt, že něco je přehnané (počty obětí, i jak vraha dobíhají vždy na poslední chvíli, aby zadrželi ruku těsně před dopadem) a Humoresky jsou práci skutečného policisty asi blíž než desítky mrtvých v důsledku cílené otravy, ale Ripper street není jen o tom diváka pobavit, problémy britského impéria chce podávat natvrdo.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 10 pro 2013 21:17 
Král

Been thanked: 12 times
elizabeth píše:
Přátelé, nemohl by mi dnes někdo, moc prosím, nahrát tohle: http://www.csfd.cz/film/7649-elena-a-muzi/ byla bych moc a moc vděčná...

nahráno

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11 pro 2013 00:15 
Král

Been thanked: 12 times
někam ti to pověsím v neděli z práce...

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Downton a Na věky věků
PříspěvekNapsal: 09 led 2014 11:01 
Vévodkyně

Has thanked: 32 times
Včera dosledována IV. řada seriálu Panství Downton (končila opět vánočním speciálem, tentokrát o dost poklidnějším, než byl v řadě předchozí). Upozorňují ty, kteří neviděli celou třetí řadu, tak bude v komentáři spoiler jako prase, který trochu zmírním popisem ovlivněným latinou. Po Matthewově odchodu ze seriálu, jsem měla obavu, jak to celé bude pokračovat a jak moc mě budou iritovat Maryini nápadníci. Poradili si s tím na výbornou, neboť se tam nesnažili dosadit nějakého hezčího chlapa (věděli, že to po Danu Stevensovi není dost dobře možné) a ač mi pořád není jasný, co na Mary všichni vidí (když teda právě netahá kyble s vodou pro záchranu prasátek, to byla fakt úžasná), tak jsem byla v tomhle ohledu spokojená. Vůbec celá série kromě zápletky s chůvou od Crawleyových mrňat, pak tím, co se stalo Anně Batesové a také co prožila Edith, včetně těžkého rozhodování na úplném konci, kdy se ukázala jako velmi statečná ženská, byla velmi poklidná. A i když je odchod Sybil i Matthewa znát, není to až zas tolik, aby člověk seriál přestal sledovat a já se moc a moc těším na řadu pátou (i když doufám, že bude již poslední, ptž do nekonečna nelze protahovat ani ten nejlepší seriál).

poté jsem i přes špatné reference na něj a nedobrou zkušenost s knihou začala sledovat seriál Na věky věků. Zatím viděn první díl a pocity jsou zatím zcela odlišné od knihy, kde jsem měla pocit, že je to nahlíženo jakoby optikou ze spodu, mnohdy až ze dna společnosti, v prvním díle seriálu se pořád motali královna Isabela a Mortimer a Eduard III. Je možné, že je to jen na rozjezd, a tak jsem se rozhodla dát šanci i dalším dílům.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09 led 2014 13:12 
Vévoda

Been thanked: 3 times
Na věky věků má spíš sestupnou tendenci až na překvapení v posledním díle seriálu. Pilíře země jsou lepší a docela koukatelné, ale ze seriálu Na věky věků jsem byl docela zklamán. Černobílé postavy a středověk to taky moc nepřipomíná.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09 led 2014 13:24 
tím, èím je

Podobně, Na věky věků mi přišlo jako ne moc povedená nápodoba Pilířů země.

Teď koukám na Revolution: http://www.csfd.cz/film/317538-revolution/ nadprůměr

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09 led 2014 13:42 
Královna

Laurentius píše:
Na věky věků má spíš sestupnou tendenci až na překvapení v posledním díle seriálu. Pilíře země jsou lepší a docela koukatelné, ale ze seriálu Na věky věků jsem byl docela zklamán. Černobílé postavy a středověk to taky moc nepřipomíná.

A v porovnání s knihou?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09 led 2014 13:45 
tím, èím je

Pilíře země - seriál trochu jiný, ale není to na škodu.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 57  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina