Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 20 lis 2017 10:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Neví někdo...?
PříspěvekNapsal: 17 bře 2015 09:58 
Pán

Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
elizabeth: prolustroval jsem si Tvůj profil na CSFD.cz a docela jsem se pobavil (v dobrém), psala jsi ho ve 13 letech? :lol:

Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Neví někdo...?
PříspěvekNapsal: 17 bře 2015 10:20 
Vévodkyně

Has thanked: 32 times
Been thanked: 5 times
kacuro píše:
elizabeth: prolustroval jsem si Tvůj profil na CSFD.cz a docela jsem se pobavil (v dobrém), psala jsi ho ve 13 letech? :lol:
To jsem neuměla pořádně pustit počítač, ale jsem si naprosto vědoma, že tomu věku zcela odpovídá... :D (PS: Pokud Tě pobavil, jsem tomu ráda, je to jeho účel.) U komentářů a biografií už ale není jejich účelem, aby se lidi pobavili, ale spíše, aby se něco nového dozvěděli (tak doufám, že jsi četl i tam :wink:. A mimochodem, vážně se domníváš, že někdo ví ve 13 letech něco o Empedoklově teorii živlů? Speciálně kvůli Tobě a Tobě podobným jsem před chvílí upravila úvod svého profilu... :lol: )

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: pokec o filmech...
PříspěvekNapsal: 17 bře 2015 12:58 
Pán

Přiznám se, že jsem o Empedoklově teorii asi doteď nic neslyšel, jsem totiž praktik, teorie mě nezajímají :lol: Znám tyto živly z různých asijských duchovních systémů, tedy i z vlastní praxe, neb s těmito živly denně pracuji :lol:

Každopádně ten věk jsem samozřejmě posuzoval podle těch fotek mužských hereckých idolů :lol: To je opravdu jako z deníčků puberťačky ...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17 bře 2015 13:14 
Vévodkyně

kacuro píše:
Přiznám se, že jsem o Empedoklově teorii asi doteď nic neslyšel, jsem totiž praktik, teorie mě nezajímají :lol: Znám tyto živly z různých asijských duchovních systémů, tedy i z vlastní praxe, neb s těmito živly denně pracuji :lol:

Každopádně ten věk jsem samozřejmě posuzoval podle těch fotek mužských hereckých idolů :lol: To je opravdu jako z deníčků puberťačky ...
Jako puberťačka jsem na tyhle věci neměla čas... No a teď, když už jsem na některé věci v životě úplně rezignovala, tak si dovoluji dělat, co mě baví a dívat se na to (a ty), co se mi líbí. Do tý doby, než mě někdo kvůli něčemu nebo někomu zase začne nutit k odpovědnosti... A někteří nedávno i tady říkali, že obrázek je vždycky lepší než kupa keců, tak také proto... A konec konců ona i ta historie a mé oblíbené historické postavy zapadají do schématu - ano, tímhle si kompenzuji něco, co mi v životě chybí.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17 bře 2015 13:16 
tím, èím je

Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times
Já se chovám jako dítě od svýho dětství stále (ale to vy, co mne znáte, dávno víte)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17 bře 2015 13:18 
Vévodkyně

Ježek píše:
Já se chovám jako dítě od svýho dětství stále (ale to vy, co mne znáte, dávno víte)
:D Asi proto si tak rozumíme. Já jsem se dlouho chovala dospěle, jako mladší k tomu byla nucena, tak si teď dovoluju chovat se dětinsky... (aspoň virtuálně). Ale třeba už senilním. :lol:

Myslím, že ostatní mohou potvrdit, že v reálu se chovám celkem normálně (aspoň teda doufám...)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17 bře 2015 13:36 
Pán

Jasně, také mám někdy střeštěné nápady a chovám se jak prcek, člověk se musí občas odreagovat :lol: Také když se mě někdo zeptá, kolik mi je, tak už několik desítek let odpovídám stejně: 16 :lol: Zkrátka mě to jen pobavilo, nemusíš se obhajovat, jsi svobodná bytost, dělej si co chceš, pokud tím neomezuješ druhé ...

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Jak jsem dostala fýdbek...
PříspěvekNapsal: 01 dub 2015 12:17 
Vévodkyně

Tak jsem zjistila, že infantilní není jen můj profil, jak jsem jej označila sama a jak se jej zdráhal jednoslovně označit kolega kacuro... Infantilní je (naštěstí tak soudí jen jedna hodnotitelka, ostatní si to buď nemysleli nebo se to taky zdráhali napsat) i můj komentář.

Hodnocený komentář, vybrala jsem mnou asi nejoblíbenější a nejvýše hodnocený film, Quo vadis:

Sienkiewiczův román jsem milovala, stejně jako jeho hlavní postavy a stejný vztah jsem si kupodivu utvořila i k tomuto filmu. Při prvním zhlédnutí jsem sice měla nějaké výhrady, ale postupně se vytratily. Ke kladům filmu - ženy (Eunice, Ligia i Poppaea) byly vskutku krásné a Nero byl díky vynikajícímu Peteru Ustinovovi opravdu šílený, výprava skutečně perfektní, a tak mi statické vzpomínky Petra (pěkná stylizace do Da Vinciho obrazu Poslední večeře) nebo úvodní nástin událostí, jež se staly před 30 léty, ani nevadily a i předchůdce dnešních Poláků Ursus u mě vzbuzoval svou silou ten správný respekt. Ze začátku mě sice štvalo obsazení hlavních mužských rolí - Marca Vinitia (římská přilba sluší málokomu, s podivem jsem zjistila, že dokonce ani dokonalému Robertu Taylorovi ne :-)), ale bez ní už to pak bylo v pořádku) a arbitra elegantiae Petronia (toho jsem si představovala trochu jinak), ale nakonec jsem si na ně zvykla (nu, z posléze zhlédnutých filmů je vidět, že víc než to ;-)). A zápory…? Nad historickými nesrovnalostmi (podrobnosti v mém milém Deníčku) mhouřím oči a změny oproti předloze a vypuštění některých postav (Chrysothemis, Crispus) nebo alespoň snížení jejich důležitosti (Vestálka Rubria, Chilon Chilonides) považuji za šťastné, vzhledem k možnostem a délce filmu (alespoň většinou, snad jen že pozor spoiler! Ligie přivázaná na rozích tura by byla přece jen atraktivnější než jen připoutaná ke kůlu konec spoileru!). Nebyli jsme svědky stětí Pavla z Tarsu a bohužel si nevyslechli ani Neronův charakteristický výrok „Qualis artifex pereo“ a také k opanování Říma Galbou došlo za poněkud zkreslených okolností. Celkově byl ale film přesně tím, co jsem za dnešního (a vlastně i za každého jiného) odpoledne chtěla vidět!

Reiunctura, jíž se mi dostalo:
1) Takže milá Jelizaveto Prokopfjevno:
Moje nejčastější výhrada - je to moc dlouhé. Všechny závorky bych smazal (včetně textů uvnitř, aby bylo jasno). Ten výčet jmen postav bych proškrtal též - kdo je zná, ten to chápe kdo je nezná, toho to jen obtěžuje. Smajlíky:-) pryč. Koho zajímají podrobnosti, toho bych na konci odkázal na deníček, kde to můžeš mít rozepsané do hallelluja.
Jinak ale obsahově ok. takhle za dvě mínus, po proškrtání klidně za jedna.
...

2)Je to jako číst Vojnu a Mír. Suché a otravně popisné.

3)mně se Tvůj komentář líbí. Souhlasím, že těch závorek je tam fakt moc a smajlík mi v komentu nevadí. Zkrátila bych ho na jeden. Já taky občas nějaký do komentáře napíšu. Oproti tomu, co je v záhlaví dávám jedna mínus :-)
P.S. Jednou jsem udělala se smajlíkama výjimku. Do komentáře ke Žralokonádu jsem jich napsala nesrovnatelně víc, než jsi jich použila Ty v Quo vadis ;-)

4) Jako školní esej na ZŠ s povinností alespoň 300 slov snad ano, ale jako komentář k filmu ne. Zbytečně rozvláčné a zahlcené nudnými osobními postřehy.Tento komentář bych nikdy nedočetla. Celkově infantilní. Jinak zdravím.

5)Koment, ktory oceni hlavne nadsenec do historie, mne tam nevadia ani zatvorky a ani smajliky, naopak, celkom trefne ozivuju inak dlhsi text, clovek lahsie postrehne pocitovy podton autorovej vety (ironia, nadsazka....).

6) hele, vole - úplně si nejsem jist, jestli si správně vychytala momentální trend, ale přesto zareaguji briskně a tvrdím - autorem je elaizabethba". Čumíte, co? Jsem norrmláka mág jak hoboj v říji. Chá! No, a ku komentáři samotnému - nevím, co je nakoncec, ovšem i tak mi přijde, že Tvá sechcujální fixejšn na přilby jen nahrává dementním hokejistům v jejich pocitu nadlidství! Komentář není ve své podstatě špatný, jen se domnívám, žes buď celá znervózněla z představy, že Ti čeknu blánu (utajená pravidla, zeptej se segreho) , nebo - a pak nevím proč - ses snažila až moc zalíbit místním kreténkům mého typu uhlazeným komentářem. Tak. Po hluboké kritice nadlehčená dvě mínus, neboli tři hvězdy.Vidím potenci i ál.

Mé reakce hned v diskusi, pouze poděkování vynechávám:

ad 1) A to jsem ještě vybrala jeden ze svých kratších...
Pro příště si komentáře svých komentářů strčím do špic. Prostě budu krátit a krátit, než z toho ostatní zešediví. Prodloužím si jen deníček (a vlasy). Smajlíky dám do pryč (zvlášť když vyplývají z kontextu).

ad 2) To je pro mě čest být srovnávána se Lvem Nikolajevičem. Ke Quo vadis bych určitě nedávala zábavný komentář, k tomuhle druhu filmu se (podle mě) nehodí. Každý píše své komentáře pro určitou cílovou skupinu (někdo dokonce jen pro sebe) a vždy se najde nějaká, jíž se líbit nebude.

ad 4) Jsem odpověď posílala poštou, v podstatě jsem prosila hodnotitelku, aby si přečetla některé mé zdejší články, jestli je také nazve esejem ze ZŠ. Ona odpověděla tak, že proti článkům námitky nevznáší, že hodnotila pouze ten komentář (jako vždycky jsem kvůli jedné kritice chtěla pozastavit veškerou svou psavou činnost).

ad 6) Jsem si vědoma, že mentální nebo momentální trend jsem nevychytala, teď je jím určovat dle vyvěšeného komentu autora a náležitě vychválit či strhat jeho komentář. S těma hokejkama máš pravdu, ale je to asi třicet let zpět (možná v tý hlavě pak zůstala nějaká averze vůči nim, jinak fakt nevím, proč se mi římský legionář či velitel legie líbí spíše bez přilby)... Zbytku úplně nerozumím, to víš mám teprve ráno a za sebou první kafe takže se začínám pomalinku probouzet. Ale to neva a ještě jednou dík.

Zamyšlení nad obdrženým: Zásadní otázkou je kvůli komu a pro koho píšu své komentáře. Jednak kvůli sobě, aby člověk dostal ven své emoce a jednak kvůli milovníkům historie, historických filmů a knih, abych jim přiblížila, co mě samotnou zaujalo a co iritovalo. Takže jsou např. určeny lidem, kteří četli knihu a neviděli film, nebo naopak viděli film a nečetli knihu (a chystají se na to), nebo už absolvovali obojí a chtějí zjistit, jak byli spokojeni ostatní. Komu určeny nejsou? Náhodným kolemjdoucím, jimž je historie ukradená a Sienkiewiczův román nikdy číst nehodlají… Měla jsem přidat kontrolní otázku: Četl/a jsi knihu, viděl/a jsi film?

Jak by měl vypadat komentář, když si vezmu fýdbek k srdci (uvádím proto, že mi záleží na tom, abyste si vy, mí přátelé, nemysleli, že neumím psát lépe než na úrovni eseje ZŠ):

Sienkiewiczův román jsem si oblíbila, stejně jako jeho hlavní postavy a stejný vztah jsem si kupodivu utvořila i k tomuto filmu. Při prvním zhlédnutí jsem sice měla nějaké výhrady, ale postupně se vytratily. Ke kladům filmu - ženy byly velmi krásné a Nero působil díky vynikajícímu Peteru Ustinovovi skutečné šíleně, výprava byla perfektní, a tak mi statické vzpomínky Petra (pěkná stylizace do Da Vinciho obrazu Poslední večeře) nebo úvodní nástin událostí, jež se staly před 30 léty, ani nevadily a i předchůdce dnešních Poláků Ursus u mě vzbuzoval svou silou ten správný respekt. Ze začátku mě sice štvalo obsazení hlavních mužských rolí - Marca Vinitia a arbitra elegantiae Petronia - ale nakonec jsem si na ně zvykla. A zápory…? Nad historickými nesrovnalostmi mhouřím oči; a změny oproti předloze a vypuštění některých postav nebo alespoň snížení jejich důležitosti považuji vzhledem k možnostem a délce filmu za šťastné. Nebyli jsme svědky stětí Pavla z Tarsu a bohužel si nevyslechli ani Neronův charakteristický výrok „Qualis artifex pereo“ a také k opanování Říma Galbou došlo za poněkud zkreslených okolností. Celkově byl ale film přesně takovým, jak jsem si povedenou adaptaci románu představovala.

Pravděpodobně je lepší, než byl ten původní, ale jednak už není můj a druhák vůbec nevyjadřuje moje pocity (i když s tím by se asi dalo při troše překopání textu bojovat, např. nahrazením textu „ale nakonec jsem si na ně zvykla.“ textem „ale nakonec jsem si na ně více než zvykla, zvlášť na Vinitia.“ Myslela jsem si, že když člověk zvládá psát komentáře k čemukoli (ke knihám, k basketu, k historickým událostem) zvládne je i k filmům a ono tomu tak není. Pravda, komentář k filmu nelze snadno opřít o nějaká fakta (je problém o jaká, zda o filmová či o skutečné události)a fakta navíc nebývají zábavná. Příště si budu svou rejunktúru zkoušet nejprve s vámi, abych zase nebyla překvapená (i když jsem výtky čekala). Možná by stačilo na úvod napsat poznámku, ať náhodný kolemjdoucí čte text bez závorek (já jsem si prostě nějak zvykla na poznámky pod čarou, že se bez jejich varianty nějak neobejdu). Mohu i vás (kajícně a opožděně) poprosit o názory?

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: seriál Vikingové
PříspěvekNapsal: 04 dub 2015 16:30 
Panoš

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Zdravím,
nevím, jestli toto téma zrovna sem patří. Ale přesto ... věřím, že aspoň někdo na to taky kouká. Jako fanouška genealogie mě samozřejmě vždycky zajímaly reálie historických, případně pseudohistorických filmových či literárních děl.
Mám takový blbý zvyk, hledat hned v odborných knížkách rodokmeny atd. A teď si je přenášet v elektronické podobě do PC. Což dříve nešlo, samozřejmě.
Ale k věci. Pokud se tedy díváte na seriál Vikingové, nezaráží Vás taky fakt, proč autoři jinak vcelku povedeného seriálu ( nehodnotím oblečení, zbraně a pod., na to fakt odborník nejsem ) mění postavám příbuzenské vztahy dle potřeby ? Myslím, že nebylo třeba dělat z Judity Flanderské dceru krále Aelly a nechat jí porodit Alfréda, předpokládám, že Velikého. Vždyť jeho matkou byl někdo úplně jiný.
U Ragnara, Björna, Aslaug a pod. si asi trochu zařádit mohli, ale zrovna Judita je natolik známá, že to " nemuselo bejt ".
Mimochodem, pokud se nemýlím, Björn byl podle legend syn Aslaug, nikoliv Lagerthy ... Tak jen doufám, že naši tvůrci při natáčení nového Jana Husa nesáhli rovněž k podobným " inovacím ".
Přivítal bych diskusi, kdo kde viděl podobné kraviny, ať už v seriálech nebo i knížkách.

Radomír

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11 dub 2015 10:40 
Královna

Has thanked: 3 times
No já nevím, ale většina těch komentářů jsou jenom takové výkřiky, často s pravopisnými chybami, tak moc nechápu, proč někdo kritizuje Tvůj i třeba rozvláčnější komentář...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14 dub 2015 09:20 
Vévodkyně

Viola píše:
No já nevím, ale většina těch komentářů jsou jenom takové výkřiky, často s pravopisnými chybami, tak moc nechápu, proč někdo kritizuje Tvůj i třeba rozvláčnější komentář...
Jelikož jsem se hloupě zeptala, jak se komentář líbí lidí, kteří se se mnou mnohdy nikdy před tím nepotkali a nechápu stavbu mého komentáře. A já zase (už léta) nemohu pochopit, že ironie je v psaným komentáři na dvě věci, když si z něčeho, někoho nebo občas i ze svého komentáře člověk dělá srandu, tak to je většinou nepostřehnutelné... A smajlíky, jimiž se na legraci snažím upozornit, se nelíbily ani některým oblíbeným uživatelům.

Pravdou je, že na tu zpětnou vazbu jsem se přihlásila, abych získala některé mně oblíbené uživatele, u kterých jsem dosud v oblíbených nebyla. Nezáleží mi totiž na kvantitě, ale na kvalitě. Příště zvolím standardní cestu, prostě jim napíšu a podiskutuji s nimi. Pokud je zaujmu v korespondenci, pročtou si důkladně profil a většina mě pak mezi oblíbené zařadí.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27 dub 2015 16:57 
Královna

Tak jsem konečně dokoukala minisérii Wolf Hall podle románu Hilary Mantelové. I když jsem se na adaptaci těšila, musím říct, že mě zklamala. Kromě nějakých konkrétních drobnějších výhrad mám jednu zásadní, a tou je nuda. Jasně, neměla bych to porovnávat s Tudorovci (a třeba co do případných chyb nebo vzhledu některých postav Wolf Hall pochopitelně vyhrává), ale ti mají spád až do konce.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: seriál Vikingové
PříspěvekNapsal: 28 dub 2015 18:46 
Královna

Jo jo, diskuse možná je, akorát tato témata řešíme spíš v Pokecech o knihách a filmech, tam k tomu najdeš hodně.

Což jsi samozřejmě nemohl vědět, ale jukni do pokecových témat.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 dub 2015 08:27 
Královna

Viola píše:
Tak jsem konečně dokoukala minisérii Wolf Hall podle románu Hilary Mantelové. I když jsem se na adaptaci těšila, musím říct, že mě zklamala. Kromě nějakých konkrétních drobnějších výhrad mám jednu zásadní, a tou je nuda. Jasně, neměla bych to porovnávat s Tudorovci (a třeba co do případných chyb nebo vzhledu některých postav Wolf Hall pochopitelně vyhrává), ale ti mají spád až do konce.

Já to ted dočetla, normálně bych si tu knihu nekoupila, ale v Kosmasu ve Šterboholích ji měli za 55 Kč , no nekupte to :-)

ale vůbec jsem nevěděla, že je to natočený , no nudu bych očekávala, vždyt´v té knize, kromě toho že každou chvíli někdo bohužel umře na letní horečku toho zas až tak moc aktivního není

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 dub 2015 17:46 
Královna

Katerina píše:
Já to ted dočetla, normálně bych si tu knihu nekoupila, ale v Kosmasu ve Šterboholích ji měli za 55 Kč , no nekupte to :-)

ale vůbec jsem nevěděla, že je to natočený , no nudu bych očekávala, vždyt´v té knize, kromě toho že každou chvíli někdo bohužel umře na letní horečku toho zas až tak moc aktivního není

Na to se podívám, já ji měla z knihovny...

Ale až na přeskakování v čase v prvním díle (víš, že už vyšel druhý?), v němž jsem se občas ztrácela, se mi kniha líbila a nudná mi nepřišla.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2015 18:57 
Královna

Snad první příspěvek o tomto seriálu je zde: viewtopic.php?p=63824#p63824

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2015 19:15 
Panoš

Tak už mám za sebou tři série Vikingů. Jak už jsem tady někde zmínil, nechápu, proč autoři tak " šibovali " s rodinnými vztahy některých postav. Viz hlavně Juditu Flanderskou a rovněž jsem celé tři série čekal, zda se z Rolla skutečně vyvine Rollo z Normandie - a ejhle - autoři neodolali ... tak trochu tam chybí už jen Rurik.
Ale jinak spokojenost.

Katerina píše:
Ježek píše:
Koukáte na druhou serii Vikingů? Jak je to s dobovostí (mentalitou?). Někdy tam jsou prvky, kterým nerozumím, jindy si myslím, že přehání (mají vikingové peklo? není ukřižování odpadlíků rouhání proti JC?)

Já nedodívala ani první ... na mě moc brutální, ale jinak se mi to líbilo, a myslím, že tam spousta věcí byla dost věrně.
Něco jako peklo mají , když mají bohyni pekel Hel ..
Pokud chceš pochopit jak se dívali na náboženství, musím znovu doporučit Zrzavého Orma, ten vikingský pragmatismus ve vztahu k jakékoliv víře je tam skutečně dobře popsán.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2015 19:29 
Král

Been thanked: 17 times
K seriálu jsem něco napsal už tady - viewtopic.php?f=1&t=245&p=60182&hilit=banderasova#p60182
Rodové vztahy jsou tam nehistorické, ale beru to jako autorovu invenci, ten seriál se netváří, že jede ve všem podle historické skutečnosti.. Kde má tendenci kritizovat historické filmy, to je tam, kde se tváří, že skutečně jedou podle historie, ale prameny mluví jinak.. Takhle jsem zkritizoval seriál o Cyrilovi a Metodějovi.

Pak se dají opravovat věci, které autorovi nebo překladatelovi nechtíc unikly. Třeba to jméno Rollo je latinizované, seversky to zní Hrólf (odtud i anglické Ralph).
Pak si vybavuju ve filmu o Panně Orleánské, jak přišla k francouzskému králi, ten ji zprvu odmítl, a ona se začala rozčilovat, že za ním šla "stovky kilometrů", přičemž jednotky SI soustavy typu metrů a jeho odvozenin se užívají myslím od 19. století..

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09 kvě 2015 22:45 
Král

Viola píše:

Jsem zvědav, zda někdo natočí, nebo už natočil o Varjazích - Rurikovcích. Čtu Tatiščeva a je to docela pozoruhodné, ty zvraty a vlivy a přímá účast v ruských dějinách.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2015 06:34 
Panoš

Seriál o Rurikovcích bych také bral. Předpokládám, že by se toho ujali Rusové. K nějakému výročí. Ale 862 už prošvihli a pak přichází v úvahu až 878/879, jak se tak dívám na netu.
Otázkou je, zda se Rusové v současné národně vyhrocené situaci budou chtít hlásit právě k tomuto švédskému rodu. Nechme se překvapit.

slavicekvac píše:
Viola píše:

Jsem zvědav, zda někdo natočí, nebo už natočil o Varjazích - Rurikovcích. Čtu Tatiščeva a je to docela pozoruhodné, ty zvraty a vlivy a přímá účast v ruských dějinách.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina