***Pokec***

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Zany »

Těch chyb tam bylo pořád dost, takže jsem nedokoukal ani první díl. ČT se s Habsburky vypořádala snad o něco lépe, byť průvodní slovo Jana Kanyzy a Pavla Kříže je vedeno poněkud odlehčeným tónem - ukázka za všechny:
Vzpomeňme jen, jak na císaře a jím darovanou zlatku vzpomíná stará Novotná!
Že ji neznáte?
Ale jo! Magdalena Novotná, dcera tesaře Čudy z Křovic u Dobrušky.
Pořád nic? Tak jinak! Babička Boženy Němcové! No, vidíte! To to trvalo!
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Viola »

Ingolf píše:Ta chvíle, kdy se provalí, jak člen konzumní společnosti nerozumí umění :)
:lol:
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ingolf »

V Norsku obnovili svatoolafskou poutní cestu - https://www.postoj.sk/20150/putovanie-za-svaetym-olafom" onclick="window.open(this.href);return false;

Píší tam, že to byl severní bod středověkých poutí, ten východní byl Jeruzalém, jižní Řím, západní Santiago de Compostela.

Olafova poutní cesta jen v Norsku čítá až 926 kilometrů, vede z Osla do Trondheimu. Ono se to nezdá, ale z Osla je to blíž do Prahy než na sever Norska... Norsko se jmenuje v originále Norwege, tedy Severní cesta, ta země je fakt jednou velkou cestou podél pobřeží..

Ta bitva u Stiklestadu r. 1030, kde zahynul svatý Olaf, je víc o legendě a druhém životě, než že by skutečně vedla k pokřesťanštění Norska. Olaf žil v ruském azylu, odkud se vrátil s hrstkou bojovníků dobýt trůn. Křesťané bojovali na obou stranách, té domácí, protiolafské, dal i myslím požehnání nějaký biskup před bitvou..
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Katerina »

Dámy a pánové, něco pro nás .. :-) já bych s tím teda určitě problém neměla :-)


https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-t ... domov.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od elizabeth »

Katerina píše:Dámy a pánové, něco pro nás .. :-) já bych s tím teda určitě problém neměla :-)


https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-t ... domov.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vypadá to samozřejmě hezky, ale já bych raději uvítala úpravu na nějaký penzion (ať už by se využíval pro rekreační nebo sociální účely).
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ingolf »

Církev vysávala pracující inteligenci, dokonce už za feudalismu, a někomu zase komunismus vysál mozek..
hus.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od elizabeth »

No, ty kravo (a to je jen zvolani, nemam na mysli tu nebohou pani, nebot blahoslaveni chudi duchem, nebot jejich je kralovstvi nebeske).
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Katerina »

Jsem si na 99% jistá , že je to fake , i na FB se pár chlápků z LK baví tím, že lezou Zemanvcům na stránky a píšou jim tam podobné věci ..
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ingolf »

Těch 72+ je taky dobrejch :)
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od elizabeth »

https://www.stream.cz/slavnedny/1001603 ... -unor-1956" onclick="window.open(this.href);return false;

Ráno (pro všechny ostatní dopoledne) jsem se pěkně vytočila pod článkem a videem nad některými komentáři (tj. nad těmi, co je napsali i nad těmi, co je dokázali olajkovat), podporovat masového vraha jako byl Stalin, to už je skutečně moc.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ingolf »

Katerina píše:Jsem si na 99% jistá , že je to fake , i na FB se pár chlápků z LK baví tím, že lezou Zemanvcům na stránky a píšou jim tam podobné věci ..
Ona by tomu odpovídala i ta fotka té paní :)
Na LK si jednou stěžoval jeden takový pán, co vlez někam prudit, že napsal, že Obama je "muslimskej židofašista", čekal, že je nějak vyprudí, a oni mu to místo toho začali zcela vážně lajkovat :) Takže se zklamaně stáhnul..
Jestli je to s tím Husem fake, tak co těch 72 hlasů pro?

***

Mě by ale zajímala jedna věc stran toho opozičního proudu (proti EU, proti USA, proti vládě), jak moc jsou konzistentní, když vytanou jiné otázky. Dost lidí teď v souvislosti s migrací objevilo křesťanské hodnoty a své křesťanské kořeny, tak by mě zajímalo, jak se titíž lidé stavějí právě k církevním restitucím.. Mě by dost zajímalo u komunistů, kteří se stavěli nejvíc proti restitucím, jak se stavějí k tomu, že Putin pravoslavnou církev celkem štědře dotuje a opírá se o ní..
Dá se samozřejmě namítnout, že české křesťanské kořeny jsou husitské. Hus kázal chudobu, resp. peníze poskytovat chudým. Pak je tu protiimigrační argument, že syrské děti sice mají hlad, ale naše by měly kvůli nim dražší obědy ve školách, protože vlastizrádná vláda dává ty peníze dětem cizím.. Najednou tu argumentem není Hus, ale ochrana blahobytu.. Já bych ty lidi klidně zkonfrontoval, ale nechce se mi poslouchat, že jsem zasranej sluníčkář apod..
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ingolf »

Dnes zemřel Zdeněk Smetánka, autor Legendy o Ostojovi.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: ***Pokec*** takovej dotaz

Nový příspěvek od Katerina »

takovej trochu divnej dotaz - dostala jsem agendu té konference co budu ve Warsavě a hele kdo bude v panelové diskusi

Panel discussion with:
•Tomasz Jagiełło, Managing Director, Helios SA - že by nějaký potomek ???? :? :o

bych se ho i zeptala, ale asi se budu stydět ..
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3974
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 43 times
Been thanked: 16 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ježek »

V Polsku to není úplně neobvyklé jméno. Ale zeptat se můžeš
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ingolf »

Jedna myšlenka v jednom článku - https://wave.rozhlas.cz/proc-deti-na-st ... ci-6199649" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Vánoce 2018

Nový příspěvek od elizabeth »

Sice sem skoro nikdo nechodí, ale i tak přeji všem, na které jsem ev. zapomněla v mailu, krásné a požehnané Vánoce.
Sassoferrato-Madonna-Child_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Katerina »

Ale chodí :-) třeba já .. :-)
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
jur
Pán
Příspěvky: 233
Registrován: 18 kvě 2007 09:49
Bydliště: Polonia

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od jur »

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ingolf »

Kratší článek o Františku Šmahelovi - https://magazin.aktualne.cz/veda/histor ... f6b220ee8/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Viola »

Ingolf píše:Kratší článek o Františku Šmahelovi - https://magazin.aktualne.cz/veda/histor ... f6b220ee8/" onclick="window.open(this.href);return false;
Hodím to na fb. :)
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů