Školení x neškolení historici

Stredověk dnes - historiografie, aktuality, pomoc při bádání ...

Moderátor: Ježek

Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Nové knihy

Nový příspěvek od Viola »

ABC píše:Mohli byste mu to Vy laikové, jemu profesionálovi pěkně vytmavit...
Tak řekla bych, že právě prof. Jan patří k těm odpovědným historikům, kteří chyby nedělají - aspoň já o nich nevím. Tedy kromě jedné drobnosti. :) Ale nejde třeba jen o chybu, ale i o jiný náhled na danou problematiku (typicky Záviš z Falkenštejna).
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Nové knihy

Nový příspěvek od Katerina »

ABC píše:
Nikam Ježka nemanipuluji, nepodsouvejte mi věci, které nejsou pravda. Normálně jsem se ho zeptal... Byl to Ježek, kdo psal o tom, že úroveň některých diskusí je na úrovni bádání profesionálů. Takže snad i na úrovni Wihody, ne? Já psal o tom, že diskuse s jedním z návštěvníků by byla zajímavá i pro profesionály, Ježka se to (asi) dotklo, obvinil mne z despektu k fóru. Já se ho na to zeptal, s kým by asi tady na fóru mohl např. prof. Wihoda diskutovat, aby to pro něho bylo obohacením... Ježek napsal pro mě těžko uvěřitelnou (výše zmíněnou) větou. Nikdo nikoho neznevažoval proto, že něco nevystudoval. A když se podíváte na začátek, tak problém vznikl, že jsem si dovolil ocitovat Libora Jana (já s ním souhlasím). Takže proč nemáte odvahu Vy nebo Ježek se tak plamenně pustit do něho? Vždyť přece úroveň některých diskusí je na úrovni bádání profesionálů. Mohli byste mu to Vy laikové, jemu profesionálovi pěkně vytmavit...
NO a zase ! Tak a ted zas pro změnu podsouváte něco mě.
Proč bych proboha měla chtít někomu něco vytmavit ? Copak o tomhle je historie ? Nebo věda vůbec ? To si pak vážně nemůžeme rozumnět , pokud to berete jako nějakou hloupu soutěž o co nejhlubší zašlapání protivníka. Kde jsou pak fakta, o která by nám všem mělo jít ???
Asi 3x jsem už ve svých příspěvcích psala , že já i mí přátelé zde na Foru nemáme k panu profesorovi a potažmo dalším odborníkům DESPEKT, ale já za sebe psala, že si jich velice vážím .. tak co pořád bych se do něj měla pouštět ?

Celá věc začala - a já se tímto všem omlouvám, že jsem tuto diskusi rozvířila, že mě poněkud naštvalo , když na naprosto nevinnou a oprávněnou Laurentiovu otázku :
cituji : A co zatím nějaká recenze. Jaký bude přesně obsah a na co se máme těšit? Nějaká příloha např. pečeti budou
se náhle zjevíte jak duch Hamletova otce - tak bez rozdílu všechny zlomyslně napadnete, že holt recenze BUDE špatná, a že nás to nepotěší .. pak se zapleteme s chudákem panem Sovadinou, abyste nás tu všechny šmahem obvinil z despektu k autoritám ...
Na ostatní věci, a podle mne dost podstatné prostě nereagujete , a mě už opravdu přijde zbytečně se tady před vámi neustále hájit ze "zločinu", který jsem ani nespáchala, ani mě v životě nenapadlo ho spáchat
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Laurentius
Vévoda
Příspěvky: 949
Registrován: 03 úno 2009 19:14
Been thanked: 3 times

Re: Nové knihy

Nový příspěvek od Laurentius »

Od začátku je tato debata s ABC celkem o ničem. Nejsem na podobné debaty, ale v podstatě to tady bylo i za mě jasně řečeno od Ježka, Katky, Elisabeth a dalších. Není co dodávat. Jenom se chytat za slova, ale na "školeného mistra v překrucování" nemáme.
Možná je v tom od ABC spíš něco osobního. Pokus poškodit dopředu autora.
A v případě kritiky bych čekal taky doporučení nějaké jiné práce. Rád bych měl nějaký přehled o počátku rodu Vítkovců. Např. soubor listin, majetků, pečetí, rodokmeny a to pěkně na jednom místě. Nejsem náročný, protože jako laik tomu stejně nerozumím (jak jste nám vysvětlil) a na jménu autora mně nezáleží. Já si knihu hodnotím podle obsahu a přínosu pro mě. Co můžete o Vítkovcích nabídnout ABC?
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Nové knihy

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Laurentius píše:Co můžete o Vítkovcích nabídnout ABC?
Všimnul jsem si, že moje reakce byla celkem bez důvodu smazána.Evidentně tu je někdo, kdo jakémusi nepodepsanému člověku, snaži držet prst v...
Nerozumím, co je divného, když se kritika zeptám, co napsal on.On kritizuje dílo, které neviděl.Zvláštní.A rovněž se dopustím velké urážky, když pod jeho jménem najdu časopis pro děti :D
Mám za to, že vím odkud vítr vane a kdo se skrejvá pod ABC. :D
Ono pane F. je velký rozdíl oprašovat staré knihy v archívu a archivářem skutečně být. :lol: :lol: :lol:
Zvláště pane F. když to dělá Vaše manželka 8)

Jinak odpověď na poslední otázku.Co může nabídnout?Asi nic.Pozorně jsem četl, ale nabídka žádná.
Bez piva to není ono.
Napo_Leon
Kníže
Příspěvky: 347
Registrován: 27 kvě 2010 20:13
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: Nové knihy

Nový příspěvek od Napo_Leon »

Proboha, proč tu řešíte něco s někým, kdo se schválně nezaregistroval (čímž například v mých očích nemá nárok na vedení řádné diskuze, protože je to neslušné a zavání to chováním burana ve stylu "vlezu bez představení do komunity a začnu rozsévat moudra a zpochybňovat vše, co nepíšete, protože se vždy mýlíte"). Navíc mám dost silný pocit, že tento "ABC" je ten samý anonym, kdo vířil hladinu klidu v tématu "Etnogeneze Velké Moravy". Tam totiž psal výtečně slovensky i česky. Ale jsme silně off-topic, přátelé...asi proto mizí některé příspěvky :mrgreen:

Rád bych něco napsal také o nových knihách, ale jako vždy nakladatelství Paseka zkouší, kam až může napnout trpělivost nedočkavých čtenářů, kteří již měsíce čekají na vydání oznámených titulů. Mám na mysli především další díl Velkých dějin zemí Koruny české (rád bych se už dočkal dílu XI. a XVI.) a také zajímavě vypadající práce od Dušana Uhlíře "František I.". Ale teď si vlastně uvědomuju, že ani jedna z mnou zmiňovaných publikací nespadá do středověku. Ach :doh:
https://www.youtube.com/watch?v=A3sBZ5Nr4hc "Look, I don't care about your politics."
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Nové knihy

Nový příspěvek od Ježek »

ABC píše:Nikde jsem nepsal, že jsem školený historik, ani že se pohybuji v profesionální sféře, nebo se snad mýlím?
Takže nejste? :)
ABC píše:Upřímně Ježku, vy si myslíte, že by pro prof. Wihodu bylo obohacením diskutovat zde na fóru?
Pokud by tak diskuse byla kvalitní, tak ano. Viz moje několikrát zmiňovaná úroveň některých
ABC píše:Takže snad i na úrovni Wihody, ne?
Také.
ABC píše:Takže proč nemáte odvahu Vy nebo Ježek se tak plamenně pustit do něho? Vždyť přece úroveň některých diskusí je na úrovni bádání profesionálů. Mohli byste mu to Vy laikové, jemu profesionálovi pěkně vytmavit...
Mě to problém nedělá. Ale nemůžu přeci diskutovat o něčem, čemu nerozumím (nečetl jsem ten doslov, ani tu knihu o Vítkovcích), protože to po mne někdo chce.
ABC píše:vytiskněte některé diskuse a uvidíme...
U některých diskusí (čili sumě názorů) to neskončilo fiaskem
KOMOŃ píše:Všimnul jsem si, že moje reakce byla celkem bez důvodu smazána.
Příspěvek za hranicemi slušnosti. Mojí chybou bylo, že jsem to jinde neoznámil, jak jsem měl - válčím s časem poslední dny.
Napo_Leon píše:Proboha, proč tu řešíte něco s někým, kdo se schválně nezaregistroval
Protože to je názor reálného člověka.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotBot a 0 hostů