Pokec o hudbě...

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4015
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 60 times
Been thanked: 18 times

Nový příspěvek od Ježek »

Docela začínám měnit názor na Vypsanou FiXu, ale to bude asi tim, že sem běl včera na nějakym študáckym fesáku, hráli tam a dostal jsem se do zázemí (nic moc), zpěváka znam a je to uplně jinej pocit koukat od jinud než z kotle.

No a pak mam autogram od zpěváka Horkýže slíže. Ta kapela opět nezklamala, počasí zklamalo.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Michal »

Vypsanou fixu jsem nikdy nepochopil, není mi jasné, jestli to s tou muzikou myslí fakt vážně. :lol:
No a Slíže jsou Slíže, nikdy nezklamou. 8)
No já mám zase tak týden období, kdy poslouchám Blackmore´s Night.
Vím, že jsou lidé v mém okolí, kteří tvrdí, že zpěvačce Candice Night patří do ruky kouzelná hůlčička a bude jako by vypadla z Disneyových pohádek :lol: a kteří Ritchieho odsoudili už dávno za to co dělá, ale mně se to prostě líbí, přijde mi to upřímné, je tam něha, romantika, a přitom to má díky Ritchiemu náboj, který tomu dokáže dodat jen on.
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
Bernard Gui

Nový příspěvek od Bernard Gui »

Tak jsem si na google hledal to "Horky slize", nebot to neznam,a na youtube se objevil nejaky snimek o bezdomovcich, a alespon co pamatuji tento text"
Pojd pejsku uz hlady umiram, pojd sem at uz se nasnidam, pojd spolu si uzijem v mem pribytku nahnilem. Na lavicce pro nas mista dosti, zu cejtim v sobe tvoje kosti, vcera jsem mel kocicku- pojd ke mne na lavicku.
Homeless and somrak song.....
Jsem bezdak s nikym se ne...u a kazdy ho..o sezeru. Jsou to oni? Ted jsem to hledal.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Nový příspěvek od Viola »

Kapela se jmenuje Horkýže slíže a je ze Slovenska, jejich tvorbu až tak neznám (pár zkušeností mi stačilo :lol: ), ale předpokládám, že jejich písničky jsou včechny ve slovenštině - nebo se mýlím?
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4015
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 60 times
Been thanked: 18 times

Nový příspěvek od Ježek »

http://bandzone.cz/matthewsworkshop Kapela spolubydlícího, celkem fajn. Až budou v Praze, tak seženu lístky a něco nenenucenýho podniknem;)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

koncert

Nový příspěvek od Michal »

No mě rozesmutnilo, že nejen pražský koncert v "Kyslíkárně", vyprodaný za dva dny, ale celé evropské turné AC/DC bylo "SOLD OUT" prakticky ihned po zveřejnění zastávek. Nezbývá než doufat, že přijedou i v létě na pořádný stadion. :cry:
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
Uživatelský avatar
rakpav
Panoš
Příspěvky: 54
Registrován: 14 bře 2008 11:21
Bydliště: Luštìnice, soud. okr. Benátky n.J

Re: koncert

Nový příspěvek od rakpav »

Michal píše:No mě rozesmutnilo, že nejen pražský koncert v "Kyslíkárně", vyprodaný za dva dny, ale celé evropské turné AC/DC bylo "SOLD OUT" prakticky ihned po zveřejnění zastávek. Nezbývá než doufat, že přijedou i v létě na pořádný stadion. :cry:
Než jsem stačil zjistit, kde se lupeny na ty australský elektrikáře daj schrastit, byly fuč :( :louceni: Nejspíš se už ve svém životě jejich živáku nedočkám =;
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

koncert

Nový příspěvek od Michal »

Já je viděl v roce 2001 na Strahově a chodil bych na ně pořád. 8) Pro mě je to největší rock and rollová skupina všech dob. 8)
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Pokec o hudbì...

Nový příspěvek od duli »

Umřel mi "dědek" z Katapultu. Chodili jsme na ně od 15 let. Nostalgie mě přepadla, končí něco mladého .....ve mě...
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbì...

Nový příspěvek od Michal »

No, ten dědek to je škoda :( Ach jo.
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re:

Nový příspěvek od Robert »

Michal píše: No já mám zase tak týden období, kdy poslouchám Blackmore´s Night.
Vím, že jsou lidé v mém okolí, kteří tvrdí, že zpěvačce Candice Night patří do ruky kouzelná hůlčička a bude jako by vypadla z Disneyových pohádek :lol: a kteří Ritchieho odsoudili už dávno za to co dělá, ale mně se to prostě líbí, přijde mi to upřímné, je tam něha, romantika, a přitom to má díky Ritchiemu náboj, který tomu dokáže dodat jen on.
Ja som rocker, kedysi boli mojimi favoritmi Rainbow. Ono Ritchie mal už v období, keď prvýkrát opúšťal Purplov, tendencie k podobnej muzike (viď 16. Century Greensleeves z obdobia s Ronnie James Diom) a na pozdných albumoch Rainbow to bolo ešte evidentnejšie. Myslím, že teraz robí Ritchie s Candice naozaj to, čo v hĺbke svojej duše vždy chcel. Ak Ťa to trafí v správnom čase, niet lepšej muziky.
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Re: Pokec o hudbì...

Nový příspěvek od Georg »

Viola píše:S tím nesouhlasím, slovenský pop se podle mě dostává na špici až na konci 70. let, to je pak jiný kafe.
Přelom je dle méhu konec 60.let -Prúdy.Hammel,Gombitová,Frešo,Griglák a hlavně Marian Varga,ale i jiní kteří tou formací prošli/Zbirka atd.A hlavně Collegium musicum nemělo obdoby co do kvality hudby .Homage a J.S.Bach neměla chybu.Nechal jsem si ji hrát na svatebním obřadě.
http://cz.youtube.com/watch?v=1z15JcnIi ... re=related
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbì...

Nový příspěvek od Robert »

Georg píše:
Viola píše:S tím nesouhlasím, slovenský pop se podle mě dostává na špici až na konci 70. let, to je pak jiný kafe.
Přelom je dle méhu konec 60.let -Prúdy.Hammel,Gombitová,Frešo,Griglák a hlavně Marian Varga,ale i jiní kteří tou formací prošli/Zbirka atd.A hlavně Collegium musicum nemělo obdoby co do kvality hudby .Homage a J.S.Bach neměla chybu.Nechal jsem si ji hrát na svatebním obřadě.
http://cz.youtube.com/watch?v=1z15JcnIi ... re=related
Ja si to púšťam spolu s Konvergenciami stále na Vianoce... (Teda, kým mi to deti nezatrhli.... :think: )
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbì...

Nový příspěvek od Michal »

Robert píše:
Georg píše:
Viola píše:S tím nesouhlasím, slovenský pop se podle mě dostává na špici až na konci 70. let, to je pak jiný kafe.
Přelom je dle méhu konec 60.let -Prúdy.Hammel,Gombitová,Frešo,Griglák a hlavně Marian Varga,ale i jiní kteří tou formací prošli/Zbirka atd.A hlavně Collegium musicum nemělo obdoby co do kvality hudby .Homage a J.S.Bach neměla chybu.Nechal jsem si ji hrát na svatebním obřadě.
http://cz.youtube.com/watch?v=1z15JcnIi ... re=related
Ja si to púšťam spolu s Konvergenciami stále na Vianoce... (Teda, kým mi to deti nezatrhli.... :think: )
Zmiňoval jsi "Fermátu", podle mě absolutní jazzrocková špička, mám doma "Huascarán" , prostě to nemá chybu: Griglák, Berka, Oláh, Lučenič. Měl jsem taky "Dunajskou legendu", ale ta je IMHO trochu slabší, dá-li se to tak říct, ale i tam jsou některé skvělé věci. :clap:
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbì...

Nový příspěvek od Robert »

Michal píše: Zmiňoval jsi "Fermátu", podle mě absolutní jazzrocková špička, mám doma "Huascarán" , prostě to nemá chybu: Griglák, Berka, Oláh, Lučenič. Měl jsem taky "Dunajskou legendu", ale ta je IMHO trochu slabší, dá-li se to tak říct, ale i tam jsou některé skvělé věci. :clap:
Na slovenský rock z konca 60s/začiatku 70s nedám dopustiť, bol prudko progresívny. Okrem maďarskej Omegy a jazz-rockového Syriusa ( odporúčam, zásadne oslovovali obecensto ako "páni a dámy", a ich leader, Orszáczky hubu inak ako english neotvoril..Však aj emigroval do Autrálie.) sa im v regióne ťažko mohlo niečo rovnať. Možno práve preto, lebo "nevedeli", ako sa rock robí. Začiatkom 70s potom prišiel M -efekt a Flamengo. Mám síce rád aj PPU, ale to je troška o inom.
Existuje ešte jeden slovenský poklad z tej doby, skupina Gatch, ktoré pred pár rokmi ktosi vydal ako 2CD.
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbì...

Nový příspěvek od Robert »

P.S.(1) Dosť ľutujem, že nie veľmi poznám poľský rock tej doby. Počul som niečo od SBB, viem o Niemenovi a to, že aj prvú slovenskú operu o Jánošíkovi - Na skle maľované - zložili poľskí skladatelia. S poľským rockom som sa trocha viac zblížil až v 80s, a tu v UK, keď mi kamarát púšťal nejaké ich veci. Viem, že to bol slušný blues-rock, ale na meno si už nespomeniem... :cry:
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbì...

Nový příspěvek od Michal »

Robert píše:P.S.(1) Dosť ľutujem, že nie veľmi poznám poľský rock tej doby. Počul som niečo od SBB, viem o Niemenovi a to, že aj prvú slovenskú operu o Jánošíkovi - Na skle maľované - zložili poľskí skladatelia. S poľským rockom som sa trocha viac zblížil až v 80s, a tu v UK, keď mi kamarát púšťal nejaké ich veci. Viem, že to bol slušný blues-rock, ale na meno si už nespomeniem... :cry:
V 8o letech byla nejznámější polská kapela v zahraničí TSA, vyšli z blues a skončili u rokenrolu ala AC/DC, vysloužili si přízvisko "polští AC/DC" a slávu po Evropě, kde jezdili po turné jako předkapela slůavných západních skupin.
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbì...

Nový příspěvek od Robert »

Michal píše: V 8o letech byla nejznámější polská kapela v zahraničí TSA, vyšli z blues a skončili u rokenrolu ala AC/DC, vysloužili si přízvisko "polští AC/DC" a slávu po Evropě, kde jezdili po turné jako předkapela slůavných západních skupin.
Možné to je. Ja som to počul cca pred 3. rokmi. Kamarát tvrdil, že je to stará kapela. Ale hrali blues, dokonca som bol prekvapený, práve vtedy sa mi podarilo zohnať raritné CD zo 70s: Leaf Hound - Growers Of Muschrooms ˇ71( dnes skoro úplne zabudnutá skupina Petera Frencha - spieval aj s Atomic Rooster a Cactus. Dnes ju znova obnovil s mladými hudobníkmi ) - výborný bluesrock, a tí Poliaci hrali na koncerte "stežejnú" skladbu toho fajnšmekerského albumu. Bol som " na větvy.."
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4015
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 60 times
Been thanked: 18 times

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Ježek »

Klip Mathewsů: http://www.youtube.com/watch?v=s4OPhf2jA7Y
Nenechte se odradil trapnými maloměšťáckými komentáři chrudimských, kde 4x větší Pardubice nazývají pouhým okolím.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Michal »

Tak jsem včera mrknul na kousek "Grammy Awards", úroveň tohoto cirkusu je čím dál příšernější. :roll:
Potěšil mě pouze sir Paul Mc Cartney svým živým vystoupením a Robert Plant tímtéž spolu s oceněním za album roku. Aspoň něco. :dance:
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů