Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 21 zář 2017 11:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1137 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dojetí
PříspěvekNapsal: 20 úno 2007 10:56 
Král

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
elizabeth píše:
...Tak napø F.L. Vìka vidím pokaždé, když ho dávají a znovu se podívám ráda, takže i teï, každou nedìli a potøebuji vždy kapesník, protože vztah Františka k rodièùm, ale i dalším, je pro mì velmi dojemný...
Teï pánové neètìte, dìvèata mohou... :D Mì Bety vždy strašnì dojme scéna, kdy František po vydání Toleranèního patentu vrátivší se domù, pøinese Žalmanovi Kralickou bibli, která mu v dobì vrcholící rekatolizace byla zabavena. Vùbec se za to své dojetí jako mužskej nestydím, protože v té scénì trvající pár minut je síla...
elizabeth píše:
...To, že se seriál toèil v roce 1969 ho velmi kladnì ovlivnilo...
Ano, tak moc, že v dobì nastupující normalizace nusely být nìkteré scény vystøíhány... :cry:

Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 úno 2007 11:37 
Královna

Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Já mám Markétu na poèítaèi a nìjak se v tom moc neorientuji, takže mì to úplnì nepøevìdèilo :( . Zatím trpìlivì oèekávám Údolí vèel, které je - aspoò podle èlenù jedné filmové diskuse - srozumitelnìjší...

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dojetí
PříspěvekNapsal: 20 úno 2007 11:39 
Král

elizabeth píše:
...Já seriál vidìla až po roce 1989, vrátily se ty scény Jiøíku?...
Bez obav, Bety! Bohudík vrátily a už tam zùstanou...

elizabeth píše:
...kdo z vás, dámy a pánové, vidìl Markétu Lazarovou a jak se vám líbila...
Ano, taky skvìlý film. Ten se Vláèilovi fakt poved' a Magdì Vašáryové taky! Mimochodem, i Menšíkovi. Jedna z jeho mála vážných filmových rolí...

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Filmy, seriály
PříspěvekNapsal: 21 úno 2007 16:20 
Královna

Been thanked: 2 times
Ježek píše:
Jiøí Motyèka píše:
[Mì Bety vždy strašnì dojme scéna, kdy František po vydání Toleranèního patentu vrátivší se domù, pøinese Žalmanovi Kralickou bibli, která mu v dobì vrcholící rekatolizace byla zabavena. Vùbec se za to své dojetí jako mužskej nestydím, protože v té scénì trvající pár minut je síla...

Nejlepší scéna (pøiznám, nevídám to pravidelnì) je, když uèitel matiky (neznám to tak dobøe), øíká, že tolerujeme høíchy na našem jazyce ,protože neznáme naši historii (volnì øeèeno). Strašnì moc mi to pøipomíná dnešní postkomunistickou dobu...
Viola píše:
Já mám Markétu na poèítaèi a nìjak se v tom moc neorientuji, takže mì to úplnì nepøevìdèilo :( . Zatím trpìlivì oèekávám Údolí vèel, které je - aspoò podle èlenù jedné filmové diskuse - srozumitelnìjší...

Taky jsem nevidìl :cry: Hlavnì Údolí vèel bych rád vidìl, ale nemùžu to sehnat (nejde to nikde stáhnout). Nemáte nìkdo?

myslela jsem , že Udolí vèel (vidìla jsem kdysi a mám z toho takový ponurý pocit, ale stojí za to to vidìt) by mohli mít v Levných knihách, ale bohužel. Zato mají Ohnìm a meèem za 69 kaèek !

K.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 úno 2007 14:43 
Královna

Been thanked: 4 times
Markéta Lazarová je fakt hustá a stojí za zkouknutí a nejen jedno. :shock: :lol:

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 úno 2007 15:52 
Královna

acoma píše:
Markéta Lazarová je fakt hustá a stojí za zkouknutí a nejen jedno. :shock: :lol:

Trochu pøízemní dotaz - tys tomu v pohodì rozumìla? Mnì toho dost uniklo, a to jsem ji vidìla dvakrát a èetla èlánky o filmu...

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 úno 2007 15:59 
Královna

Pøízemní není, akorát si pamatuju obrazy, ne øeè... :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 úno 2007 16:01 
Královna

Nojo, obrazy, jenže se to prolíná s jinými obrazy, pøedstavami - nojo, já vím, že v té dobì frèel neorealismus, no každopádnì nìkdy si nejsem ani teï úplnì jistá, co tím kdo myslela. Tøeba kdyby mi to nìkdo stopoval a vysvìtloval rovnou :shock:

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 bře 2007 13:42 
Královna

jaká je Sedmá peèe od Ingmara Bergmana?

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 dub 2007 09:39 
Královna

acoma píše:
jaká je Sedmá peèe od Ingmara Bergmana?

Zajímavá, ponurá a zvláštní. Ted když ji mají v levných knihách, tak stojí za to si jí za ty peníze koupit, i když asi víckrát než jednou to prozatím nebudeš chtít vidìt. Když se na to díváš, tak víš, že to nemùže dobøe skonèit, a že se vlastnì všichni snaží nìjak žít právì ted hned, protože za chvíli už to tøeba nepùjde. No a Rytíø je rytíø, pøijme výzvu a pak už se veze, protože ustoupit mu nelze.

Já jsem kdysi mìla fanatické bergmannové období a to bych ti tehdá o tom napsala víc, ted už zbývají jen dojmy, i když Bergmann je zrovna èlovìk s kterým bych si strašnì pøála se setkat a mluvit, pøijde mi , že mì musí dokonale znát, i když je to absurdní, jakoby vìdìl, co si èlovìk nosí nìkde uvnitø a s èím se dìsnì pere (sám a osamocen) a ten mizera si to místeèko najde a vrtá v nìm rožžhavým drátem, a ty se svíjíš a buï se toho zbavíš, nebo se taky nestane vùbec nic a ty si øíkáš, proè jsi se vlastnì tím filmem tak muèila. Vždycky mám pocit, že jsem najednou uvnitø jeho filmu, jedna z osob.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: pokec o filmech...
PříspěvekNapsal: 15 dub 2007 20:51 
Královna

Tak se pøiznejte ke svým oblíbeným filmùm. :lol: Pro mì je stálicí Blade Runner a Hotel New Hampshire. Poøád je v nich co k objevování. :wink:

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 dub 2007 21:10 
Královna

Tak tohle mi moc neøíká, ale staré dobré èeské filmy, a to vèetnì tìch prvorepublikových, jsou poøád fajn, tøeba balkánská kinematografie - Kusturica a Paskaljeviæ (vøele doporuèuji jeho "Klamné léto ´68"), potom broukovská klasika - no a abych nevypadala tak intelektuálnì, romantické komedie typu "Deník Bridget Jones" nebo "Láska nebeská" jsou opravdovými evergreeny :wink:

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: pokec o filmech...
PříspěvekNapsal: 16 dub 2007 07:53 
Král

acoma píše:
Pro mì je stálicí Blade Runner...
Forda zas tak 2xmoc nemusím, ale Rutgera Hauera mám v jiných filmech rád. Dlouho mým oblíbeným filmem byl jako u teenagera Gibsonùv Mad Max a Enter the Dragon s B. Leem. :)
Ale v tý dobì se mi taky líbily klasiky jako Nightmare on Elm Street a Friday the 13th. Jako pøíjemnou "divadelní" oddechovku považuju i Lugosiho Draculu z 1931 r. 8)

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 dub 2007 18:37 
Královna

No, já už jsem se zde pøiznala k Bergmanovi, tak se ještì pøiznám k další úchylce, pokaždé když v TV dávají Noc na Karlštejnì, tak se dívám, a furt se mi to líbí.
Jinak všechny filmy o Artušovské legendì, ty taky mùžu.
Nedívám se na žádný horor, já se pøi nich fakt bojím, nedìlaj mì tedy moc dobøe, asi tomu co vidím moc vìøím.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 dub 2007 19:59 
Královna

Katerina píše:
No, já už jsem se zde pøiznala k Bergmanovi, tak se ještì pøiznám k další úchylce, pokaždé když v TV dávají Noc na Karlštejnì, tak se dívám, a furt se mi to líbí.
Jinak všechny filmy o Artušovské legendì, ty taky mùžu.
Nedívám se na žádný horor, já se pøi nich fakt bojím, nedìlaj mì tedy moc dobøe, asi tomu co vidím moc vìøím.

Jo tak ta je parádní, nestárnoucí oddychovka :wink: S tìmi horory jsme na tom stejnì, já ještì pøidám thrillery... Nejsem schopná poøádnì poslouchat výklad na hradì o muèísích nástrojích... Brrr

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: filmy
PříspěvekNapsal: 16 dub 2007 20:09 
tím, èím je

Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times
Katerina píše:

Kamarád kouká na horrory ve velkým, ale i on po 5 v øadì vidí mrtvý lidi, vlkodlaky (vdìèné téma, když se odnìkud v noci jde).

Já nìjak filmùm poslední dobou navykám (i když nechodím do filmovýho klubu, protože bych se nedostal domù a není kde jinde hlavu složit), moc jsem jich zatím neshlíd, ještì mám èas.
Z cizích Kmotr I a III, z našich Krysaø, Choking hazard jsem nedávno vidìl.
No, moc toho není. Ale nejlepší filmy dávají vždycky na ÈT1 tak kolem 1. Narozdíl od toho pøedtím tam je nìjaká myšlenka.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: filmy
PříspěvekNapsal: 16 dub 2007 20:48 
Vévodkyně

tech oblibenych filmu je mooooc... ale film, kterej jsem videla v posledni dobe a muzu doporucit milovnikum "surrealna" je Obcan pes - thajske produkce a velice, velice roztomily a zabavny - mmch. byva prirovnavan k Amelii z Montmartru, coz je taky jeden z mych oblibenych...

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 dub 2007 21:29 
Královna

Amelie... :lol: Horory taky nemuzu a posledni dobou uz ani filmy se spatnym koncem.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: filmy o historii
PříspěvekNapsal: 16 dub 2007 22:16 
Král

Nevím, zda jsem to èet' pozornì, ale nikde nevidím filmy o historii. Vím, chodí na nì èím dál míò lidí. :(
Tak aspoò namátkou: Spartakus, Alexandr Veliký, Kleopatra, Cid, Pád øíše øímské, Gladiátor, Quo vadis, Trója, Excalubur, Stateèné srdce, Království nebeské, Tristan a Isolda, zfilmovaná Sienkiewiczova trilogie (Ohnìm a meèem, Potopa, Pan Wolodyjowski), Vojna a Mír, Waterloo, Tmavomodrý svìt atd., atd. ...
(Bathory)

Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 16 dub 2007 22:29, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: filmy o historii
PříspěvekNapsal: 16 dub 2007 22:23 
tím, èím je

Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times
Jiøí Motyèka píše:
filmy o historii.

Správnì. S historickou vìrohodností to tolik nemá spoleèného (až na vyjímky).
Já je nijak nevyhledávám, ale když je možnost, kouknu se - mì je vlastnì jedno, èim, že se to šermujou a jak je to vìrohodný - je to taková historická fantasy a proto na to koukám, stejnì jako tøeba na Pána prstenù, Zaklínaèe. Mì je vlastnì jedno, èím se zabíjeli družiníci Oty Èerného a Sobìslava, hlavnì, že se zabíjeli a porušoval se seniorát :twisted:

Málem bych zapomnìl - Èistá duše s Crowem (i když v Romperovi Stomperovi taky nebyl špatný) je jeden z nejlepších filmù.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1137 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina