Pokec o knihách

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Katerina, Ježek

Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Katerina »

Viola píše:Četl někdo z vás nějakou knihu od Jean Plaidy? Nahlédla jsem do dvou a nevypadá to moc dobře, což mě teda při tom množství knih, které autorka vyprodukovala (snad okolo 200 románů), ani nepřekvapuje.
Pokusila jsem se, ale nedá se. Tím se ani nezdržuj. Máš už novou Fidelmu ? :-)
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2126
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od elizabeth »

Viola píše:Četl někdo z vás nějakou knihu od Jean Plaidy? Nahlédla jsem do dvou a nevypadá to moc dobře, což mě teda při tom množství knih, které autorka vyprodukovala (snad okolo 200 románů), ani nepřekvapuje.
Já jsem četla trilogii o Kateřině Medicejské a její pokračování o Jindřichu Navarrském Věčný milenec - oboje pěkná kravina, Kateřinu líčí tendenčně - pohnuté dětství, jak trpěla při vztahu Jindřicha II. a Diany z Poitiers, jak se stala travičkou, jak zosnovala Bartolomějskou noc... Pořád je to ale lepší než Krvavá královna od Kalogridis. Teď o Kateřině čtu Zpověď Kateřiny Medicejské a až na to, že spí s Collignym (sic), tak se to čte velmi dobře. A pak jsem od Plaidy četla sérii o ženách Jindřicha VIII. a Alžbětě Tudorovně. Tam si nepamatuju, že by mě něco nějak naštvalo jako u Kateřiny, ale zase si nepamatuju vůbec nic, co by mě tam zaujalo, tak to asi za moc nestálo.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2717
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

Díky vám oběma za tipy, odkládám a budu pátrat po něčem jiném. :)
Fidelmu nemám ani jednu, ale asi se do toho brzy pustím.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Katerina »

Viola píše:Díky vám oběma za tipy, odkládám a budu pátrat po něčem jiném. :)
Fidelmu nemám ani jednu, ale asi se do toho brzy pustím.
Půjčím ti , mám všechny díly ..:-)
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2717
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

Katerina píše: Půjčím ti , mám všechny díly ..:-)
Já vím, děkuju.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2717
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

A co takhle Jana z Hvězdy? http://www.cbdb.cz/kniha-78247-jana-z-h ... -destoille" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1168
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Zany »

už je to pár let, co jsem to četl, takže si to pamatuju jen dost matně, ale myslím, že se mi to líbilo. Mám doma všechny tři díly, tak ti je můžu případně půjčit
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2717
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

Zany píše:už je to pár let, co jsem to četl, takže si to pamatuju jen dost matně, ale myslím, že se mi to líbilo. Mám doma všechny tři díly, tak ti je můžu případně půjčit
Děkuju. :) Já zatím jen předběžně, kdyžtak to splaším v knihovně.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2717
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

Zajímavý článek k elektronickým knihám

http://kultura.idnes.cz/e-knihy-rozpoce ... eratura_ts" onclick="window.open(this.href);return false;
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1785
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od slavicekvac »

Viola píše:Zajímavý článek k elektronickým knihám

http://kultura.idnes.cz/e-knihy-rozpoce ... eratura_ts" onclick="window.open(this.href);return false;
Dobré. Dá se polemizovat, ale je to praktický vhled do stavu. Pokud jde o toto společenství, tak myslím, že daleko důležitější je trh - netrh odborných knih. To je věc sponzorovaná státními rozpočty, rozpočty univerzit. Rozhodně budu chtít po snad ministrovi Hermanovi, aby pro publikování na vysokých školách a v Akademii věd udělal podstatné kroky k elektronizaci, aby to šlo běžně číst v knihovnách, jako si čteme Oxford a Yale etc. To je zcela jiný problém, než aktuální beletrie. Říkám aktuální, protože klasická literatura je dostupná zdarma skoro všechna. Mám krásný zdroj na ruskou v originále. Teď čtu po chvílích Bulgakova. Chystám se na Dostojevského. Mám staženy básně Puškina, Lermontova a Jesenina. Ale také Kosmovu kroniku, Staré pověsti České, Pohádky od Boženy Němcové, Otokara Březinu a jiné věci.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2717
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

slavicekvac píše:Rozhodně budu chtít po snad ministrovi Hermanovi, aby pro publikování na vysokých školách a v Akademii věd udělal podstatné kroky k elektronizaci, aby to šlo běžně číst v knihovnách, jako si čteme Oxford a Yale etc. To je zcela jiný problém, než aktuální beletrie. Říkám aktuální, protože klasická literatura je dostupná zdarma skoro všechna. Mám krásný zdroj na ruskou v originále. Teď čtu po chvílích Bulgakova. Chystám se na Dostojevského. Mám staženy básně Puškina, Lermontova a Jesenina. Ale také Kosmovu kroniku, Staré pověsti České, Pohádky od Boženy Němcové, Otokara Březinu a jiné věci.
To určitě, ona už to teď u těch zahr. knih má částečně Národní knihovna, ale je toho zoufale málo. Nedávno jsem četla o digitalizaci v MZK: https://www.mzk.cz/sluzby/akce/poslete- ... lniho-raje" onclick="window.open(this.href);return false;

S tou klasickou literaturou jde o úplně jiný problém - autoři, které jsi jmenoval, jsou dávno mimo ochranu podle autorského zákona, takže si je můžeš stáhnout nebo okopírovat podle potřeby.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1168
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Zany »

na iDnes se do tématu nějak pustili, to je za poslední týden už asi třetí nebo čtvrtý článek na téma e-knihy, piráti atd... Jestli ono to nebude tím, že iDnes je jedním z prodejců...
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2717
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

Zany píše:na iDnes se do tématu nějak pustili, to je za poslední týden už asi třetí nebo čtvrtý článek na téma e-knihy, piráti atd... Jestli ono to nebude tím, že iDnes je jedním z prodejců...
Aha, to jsem ani nezaregistrovala. :)
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1785
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od slavicekvac »

Viola píše:
slavicekvac píše:Rozhodně budu chtít po snad ministrovi Hermanovi, aby pro publikování na vysokých školách a v Akademii věd udělal podstatné kroky k elektronizaci, aby to šlo běžně číst v knihovnách, jako si čteme Oxford a Yale etc. To je zcela jiný problém, než aktuální beletrie. Říkám aktuální, protože klasická literatura je dostupná zdarma skoro všechna. Mám krásný zdroj na ruskou v originále. Teď čtu po chvílích Bulgakova. Chystám se na Dostojevského. Mám staženy básně Puškina, Lermontova a Jesenina. Ale také Kosmovu kroniku, Staré pověsti České, Pohádky od Boženy Němcové, Otokara Březinu a jiné věci.
To určitě, ona už to teď u těch zahr. knih má částečně Národní knihovna, ale je toho zoufale málo. Nedávno jsem četla o digitalizaci v MZK: https://www.mzk.cz/sluzby/akce/poslete- ... lniho-raje" onclick="window.open(this.href);return false;

S tou klasickou literaturou jde o úplně jiný problém - autoři, které jsi jmenoval, jsou dávno mimo ochranu podle autorského zákona, takže si je můžeš stáhnout nebo okopírovat podle potřeby.
Dnes už toho tak málo není, velmi rychle to přibývá. Sleduji to často a růst je silně exponenciální.
Ježku nemáš nějaký tip na zdroj polských ebooks? jednak pro mne a pro mé polské kamarádky Malanowske.
Nějak jsem líný to hledat, taky nemám polskou klávesnici, aby ta hledačka byla úspěšná...
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2717
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

slavicekvac píše: Dnes už toho tak málo není, velmi rychle to přibývá. Sleduji to často a růst je silně exponenciální.
Aha, no já to až tak nesleduju, ale když jsem potřebovala nějaké knihy, tak jich k dispozici opravdu moc nebylo.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4055
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 87 times
Been thanked: 18 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Ježek »

slavicekvac píše: Ježku nemáš nějaký tip na zdroj polských ebooks? jednak pro mne a pro mé polské kamarádky Malanowske.
V tomhle má Zany daleko větší přehled. nevim
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1168
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Zany »

a jaké ebooky? Beletrii v polštině nečtu, takže tam přehled mám úplně stejný jako Ježek. Snad by o něčem věděl brácha
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1785
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od slavicekvac »

Zany píše:a jaké ebooky? Beletrii v polštině nečtu, takže tam přehled mám úplně stejný jako Ježek. Snad by o něčem věděl brácha
Je mi celkem jedno, jde mi také o beletrii v polštině.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1168
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Zany »

to bys asi musel vědět, co konkrétního chceš, hodně se toho dá najít třeba na http://chomikuj.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1785
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od slavicekvac »

Zany píše:to bys asi musel vědět, co konkrétního chceš, hodně se toho dá najít třeba na http://chomikuj.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
díky za odkaz
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů